Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209899 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 07:42 - pre 229 meseci
Dobro je zi, vidim da imaš neke frustracije iz mladosti

Sobe u novim paviljonima baš i nijesu tako male, a 90% ekonomije i jesu žene, i to lijepe i glupe, to je činjenica

Šminkerski faks

I ne diraj mi štrukle!

I mislim odakle ti pravo da napadaš tuđu privatnost? Koji sam ja tebi faktor da dajem pravo ime i prezime, i gdje piše u pravilniku foruma da sam obligatoran to učiniti?

Znaš postoji mali milijon razloga zašto da se ne potpisujem imenom i prezimenom, tko želi i ima par neurona može za cca 5min kombiniranjem google-a i još nekih servisa to otkriti, daleko od toga da ja želim biti totalni anonimac, već samo iz nekih "praktičnih" razloga da jednog dana ne bih nayebao radi nečega što sam rekao kad sam bio lud i mlad.

Inače, zanimljiva je digresija u napadima na moju ličnost, kad nemate što reći ontopic.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 07:58 - pre 229 meseci
Nemam frustracije iz mladosti, meni je lepo bilo na Savi, kako u starom, tako u novom paviljonu.

Ne napadam bilo čiju privatnost, samo sam rekao šta cenim, šta ne cenim. Slobodno se ti potpisuj sa bilo kojim imenom, ali to onda dovoljno govori o tebi.

Citat:
... već samo iz nekih "praktičnih" razloga da jednog dana ne bih nayebao radi nečega što sam rekao kad sam bio lud i mlad.

Aha, znači ne stojiš iza svake svoje reči koje ovde kažeš? E, vidiš, mi koji se potpisujemo sa punim imenom i prezimenom stojimo.

Ovo je jedan od najluđih tema na Advocacyju, mislim da više ništa nije OT, makar ko šta rekao. Rekao sam dosta ontopic u ovoj temi. Inače, stvarno nemam nameru da napadam ničiju ličnost, pa ni tvoju, ali mi bilo interesantno, pa rek'o, da komentarišem :)
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 08:13 - pre 229 meseci
Igore, ti negde na 27.-oj strani reče da ti je drago što je pljuvačina prošla - e i meni je bilo drago, al' čim se pojavi Axez, tu je odmah uništena svaka nada za normalnu diskusiju. Nego, što se screenshot-a tiče, imaš dobru moć zapažanja.


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 12:27 - pre 229 meseci
Citat:
zi:::
Aha, znači ne stojiš iza svake svoje reči koje ovde kažeš? E, vidiš, mi koji se potpisujemo sa punim imenom i prezimenom stojimo.


Ne mogu da verujem da ću ovo da napišem, i da branim Sunčicu po tom pitanju, ali..iza čoveka stoji stav, a ne ime i prezime

Mislim..ekvivalent ES-u je da uzmeš telefonski imenik, i da se svađaš

Uostalom, lepo je to što si ti Igor, drago mi je, i ja sam MatrixxX, ali..koga još boli uvo što si ti Igor?
Ako neko proceni da je sagovornik vredan ličnog kontakta, i drugačijeg, u smislu svih podataka, uvek su tu privatne poruke, zar ne? prema tome..dabome

Hoću da kažem..Sunčica je tu u pravu 100%..uh, mora da sam prolupao načisto


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 13:00 - pre 229 meseci
Citat:
zi::: Aha, znači ne stojiš iza svake svoje reči koje ovde kažeš?


Ukoliko ti to daje iluziju da su moji argumenti manje validni, oh well, tješi se.

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 01.07.2005. u 18:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 18:04 - pre 229 meseci
A ja moram da branim Matrixxxa.

Potpuno je razumljivo zašto on nema ime i prezime: em ilegalno tera Oracle, em se provaljuje ovde do besvesti.

Bruka :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 18:05 - pre 229 meseci
Citat:

Zašto bi iko, ako želi da koristi računar za neki posao kupio M$ OS ?!?!?! Priče o nepostojanju hardverske podrške za Linux/*BSD više ne piju vodu. Mandrake v9.xx bez problema prepoznaje i winprintere (USB "pljuckavci"), skenere, winmodeme, situacija sa RedHat, SUSE, Debian, pa čak i nekim *BSD je tek za nijansu složenija.


Evo ja cu ti objasniti sto je Windows (i, uopste, komercijalne aplikacije - i za Linux) superioran kada je desktop upotreba u pitanju:

- Superiorna integracija aplikacija

Eevo ja sam danas bas radio neki Visio flowchart [inace aplikacija tipa Visio-a i ne postoji na Linuxu] - ubacio sam ga u Word dokument, a u samom Visio fajlu sam zapakovao nekoliko ekrana radjenim u visio-u kao ikonice dokumente, tako da kad osoba klikne na chart, otvori mu se i ekran

Ovo radi za bilo kakvu kombinaciju, mogao sam vrlo lako da ubacim i neku excel tabelu, ili bilo sta drugo.... takodje, da mi je trebalo, mogao sam i da skriptujem sve to uz pomoc makro jezika i da ti objekti sasvim lepo automatizuju dosta stvari

- Podrska za najnoviji hardver

Nisam kupio moj DVD-RW uredjaj sa LightSchribe-om da bih mogao da ga gledam, vec da koristim najnovije funkcionalnosti te sprave... Linuxu za sve novo prvih godinu-dve treba patch, a onda postane deo kernela kad se arhitektura prebudzi (bas me zanima sta ce se desiti kad sitgne BluRay, bar kad su GPL alatke u pitanju :-))) sa ubogim I/O performansama

Bas me zanima sta bi se desilo da prikacim moj smartphone na GPL linux "out of the box"... da li cu moci da sinhronizujem telefonski imenik sa desktop mail aplikacijom, i da recimo uskladim kalendar i listu sastanaka, ili par playlista za muziku ;-)

- Superiorna multimedija

Danas sam pravio test film u High Definition AVC formatu sa 96 kHz AAC audiom... uz pomoc 2-3 klika ... pitam se kad ce te tehnologije da stignu na Desktop Lin u GPL izvedbi ;-)

Dakle.. iz ovoga gore se vidi da komercijalne aplikacije vrede svojih para, ako vam je potrebno to sto nude... GPL alatke kaskaju bar 2-3 godine za komercijalnim softverom, a nekad i mnogo vise... naravno, postavlja se pitanje da li nekom treba mogucnost danasnjeg hardvera... ako ne, onda je greska i kupovati nesto jace od Pentiuma P54C na 133 MHz ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 18:12 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance:
Puno ime: Bill Gates


Nije da se hvalim, ali znao sam! :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 18:22 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
- Superiorna integracija aplikacija

Eevo ja sam danas bas radio neki Visio flowchart [inace aplikacija tipa Visio-a i ne postoji na Linuxu] - ubacio sam ga u Word dokument, a u samom Visio fajlu sam zapakovao nekoliko ekrana radjenim u visio-u kao ikonice dokumente, tako da kad osoba klikne na chart, otvori mu se i ekran

Ovo radi za bilo kakvu kombinaciju, mogao sam vrlo lako da ubacim i neku excel tabelu, ili bilo sta drugo.... takodje, da mi je trebalo, mogao sam i da skriptujem sve to uz pomoc makro jezika i da ti objekti sasvim lepo automatizuju dosta stvari
Pa dobro, firus se nije bas najpreciznije izrazio, ali ovde je par puta bilo reci da za MS Windows ima i besplatnih programa i da cena ne bi trebalo da bude presudan faktor za prosecnog korisnika. Nisam bas upucen u te novije stvari (Visio i slicno) ali sumnjam da se sve to dobije za onih 80 E po racunaru, koji se placaju za osnovni OS MS Windows. To verovatno kosta ohoho i to moze (i treba) da kupi samo onaj ko se time vise bavi. Tu cemo mozda naleteti na problem definicije prosecnog korisnika, jer je vrlo verovatno da se to razlikuje od drzave do drzave, institucije i slicno. Nedavno je prijatelj mog ujaka bio u poseti kod sina u SAD i tamo prvi put seo za PC i preko mene poslao mejl mom ujaku - takvom "prosecnom korisniku" (?) je garantovano dobar i najobicniji racunar, sa instaliranom "kupusarom" ...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 18:27 - pre 229 meseci
Kako bi na linuxu iz C/C# recimo enumerirao svojstva BIOS-a? Ne, ne zanimaju me externe polušugave bugovite nekompatibilne, neinteroperabilne, nestandardne, neportabilne bugovite gnju biblioteke, zanima me kako to mogu dobiti sa core OS funkcionalnostima?

Jedan običan WMI query jest ekvivalent čega na linuxu? C molim. C# preferably. Objektno-orijentiran pristup kao WMI bi bio najbolje rješenje. Kako dakle?

Recimo da imam 5 VMware sesija, i želim napisati skriptu koja će na svakoj od njih redom pokrenuti program x, svakih 5s na tim guest OS-evima prikupljati statistike korištenja CPU-a, disk read/write bajtova u sec, te recimo slobodnu fizičku memoriju, te sve to zapisivati u Excel datoteku u host OS-u spremnu za daljnju obradu.

Kako?

Koji je uopće ekvivalent NT Perfomance Counters na ljinuxu?

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 01.07.2005. u 19:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 18:29 - pre 229 meseci
Uzgred, ako se neko "seti" pa mi na onaj gornji post kaze kako je to sto sam ja opisao "previse" za obicnu desktop upotrebu treba da ima u vidu sledece:

Bazicno editovanje "office" dokumenata (rich text, spreadsheet) uz minimalnu integraciju, CD-R authoring, su postojali jos neke 1994 godine u Windows svetu, na racunarima klase 486 DX4 na 100 MHz, sa VESA grafickim karticama i 2x CD-R uredjajima.

I danas, dakle 2005 godine, posle ni vise ni manje nego 11 godina - neko se hvali sa tim da je "konkurentni" sistem dosegao otprilike taj nivo integracije... pa mislim, ono... super - al postavlja se onda pitanje sta ce ljudima Pentium 4 HT masine, high-end 3D kartice, DVD-RW uredjaji visokog kapaciteta sa podrskom za productivity dodatke tipa LightScrbe, i sl...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 19:00 - pre 229 meseci
@Dimković:

Ali ti ne znaš kakvu nirvanu čovek doživi kad kompajlira kernel. © caiser




This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 19:07 - pre 229 meseci
@Windows team:

Znate kad će oni da imaju Visio? Nikad!




[Ovu poruku je menjao Palma dana 01.07.2005. u 20:09 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 19:28 - pre 229 meseci
Citat:
Palma: Ali ti ne znaš kakvu nirvanu čovek doživi kad kompajlira kernel.


Svakodnevna strahovita svjedočanstva sa linux foruma govore da se "nirvana" nerijetko manifestira bujicom psovki i jednostavnih poteza tupim predmetom naprijed-nazad, usmjerenih prema hardveraju koji nosi dotični OS na sebi (o jbmt mtr usrn đbre jdn lnxško...), slično poput ovoga potresnog svjedočanstva:

http://www.elitesecurity.org/tema/123670-komajlirati-kernel

Citat:
unable to mount root fs on unknown-block(0,0)


brrrrrrrrrrrrrrrrrrr....

Nije ni čudo što sve loše hackere i wannabe-admine za kaznu šalju u Linux gulag.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 19:58 - pre 229 meseci
@Dimkovic

Pa ono sto si opisao gore se nisu setili da naprave,a znaju da ubace 300 nekih chat,irc,trt-mrt klijenata..
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 20:14 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance:
Svakodnevna strahovita svjedočanstva sa linux foruma govore da se "nirvana" nerijetko manifestira bujicom psovki i jednostavnih poteza tupim predmetom naprijed-nazad, usmjerenih prema hardveraju koji nosi dotični OS na sebi (o jbmt mtr usrn đbre jdn lnxško...), slično poput ovoga potresnog svjedočanstva:


LOL, al' zato kad nameste soft modem, mogu odma' da dođu ovde i kažu kako je Linux kewl.


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 20:14 - pre 229 meseci
Citat:
Walker: @Dimkovic

Pa ono sto si opisao gore se nisu setili da naprave,a znaju da ubace 300 nekih chat,irc,trt-mrt klijenata..


Od kojih većina ima gori security record nego IIS 4.0 i sendmail u najboljim danima.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 21:33 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: Od kojih većina ima gori security record nego IIS 4.0 i sendmail u najboljim danima.


Oooh!!!Zar je toliko lose ?!?!

PS: :))

[Ovu poruku je menjao Walker dana 01.07.2005. u 22:35 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 22:24 - pre 229 meseci
Citat:
Uostalom, lepo je to što si ti Igor, drago mi je, i ja sam MatrixxX, ali..koga još boli uvo što si ti Igor?


Nisko bate nisko... Uvredices nekog, pa ce opet da traze ban svih koji ne misle isto kao Sunny.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 22:50 - pre 229 meseci
Citat:
Palma: @Windows team:

Znate kad će oni da imaju Visio? Nikad!



Naravno..koji će nam?

*******
Kivio is the KOffice flowchart and diagram creation tool. It allows you to create accurate scale diagrams by arranging pre-drawn shapes, stencils, on a page. The stencils might represent stages of a process, office furniture or components on an electronic circuit. Kivio comes with a large collection of different stencils, these are grouped into collections, known as stencil sets, by subject area.
*******


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209899 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.