Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209838 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 22:52 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla: Nisko bate nisko... Uvredices nekog, pa ce opet da traze ban svih koji ne misle isto kao Sunny.


Ovaj..kako da ti kažem..ako se poneki De-Bill i uvredi, teško ću da se potresem zbog toga
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 23:22 - pre 229 meseci
@ Ivan Dimkovic

Citat:

Eevo ja sam danas bas radio neki Visio flowchart [inace aplikacija tipa Visio-a i ne postoji na Linuxu] - ubacio sam ga u Word dokument, a u samom Visio fajlu sam zapakovao nekoliko ekrana radjenim u visio-u kao ikonice dokumente, tako da kad osoba klikne na chart, otvori mu se i ekran


Sve je očiglednije da ti u stvari nemaš blagog pojma o Linuxu.

http://www.koffice.org/kivio/

Description

Kivio is a flowcharting and diagramming application for the KOffice application suite, and has an userinterface that is similar to Visio®. It is fully integrated into KOffice and can for example be embedded into KWord.

Features:

* Scriptable stencils using Python.
* Support for Dia stencils.
* Plugin framework for adding more functionality.
**********


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)01.07.2005. u 23:54 - pre 229 meseci
Da bre, ko je josh chuo za kivio I to josh potpuno integrisan u KOffice... Zaista imamo odvratan softver... Za dz







[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 02.07.2005. u 01:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 00:19 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Da bre, ko je josh chuo za kivio I to josh potpuno integrisan u KOffice... Zaista imamo odvratan softver... Za dz



Tjah..znaš koji je najgluplji posao na svetu?..slepcu objašnjavati boje




MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 00:28 - pre 229 meseci
Prosto pitanje... jel moze da se ubaci Kivio flowchart u OpenOffice dokument i da se lepo vidi i edituje?

I, da li mogu da spakujem jos par Kivio dokumenata u master dokument da mogu da se otvore dvostrukim klikom kao ikone.

Nemam vremena da probam - ajd mi vi recite ako znate, bas me zanima.

Mislim, ako moze - super.

Ako ne moze - to je samo jedna igracka koja je GUI klon Visio-a (sto se jako lepo vidi)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.07.2005. u 01:30 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 01:12 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Prosto pitanje... jel moze da se ubaci Kivio flowchart u OpenOffice dokument i da se lepo vidi i edituje?


Da... Nemam vremena da kopam po starim dokumentima, ali mislim da je dovoljno jasno.

Citat:
I, da li mogu da spakujem jos par Kivio dokumenata u master dokument da mogu da se otvore dvostrukim klikom kao ikone.


O da... Koliko hocesh Kivio dokumenata u master dokument .



[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 02.07.2005. u 02:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 01:14 - pre 229 meseci
I opet...



[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 02.07.2005. u 02:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 01:16 - pre 229 meseci
Ako je tako, to je onda jako lepa vest - i definitivno jedan veliki korak napred za Linux usability.

Vidim da cu morati da stavim neki novi distro da vidim dokle se stiglo ;-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 01:28 - pre 229 meseci
Ivane, Kivio je integralni deo KOffice-a josh od 2001. godine, nije to neshto shto je juche dodato. Chim budem iskopao neki svoj rad u Kivio-u, lupicu screen da se vidi, mrzi me da trazhim po diskovima sad. Poenta je da alternativa (i to free) Visio-u postoji, i ima pretty neat opcije:

Citat:
# Multiple paper size support. All standard paper sizes are supported (letter, A4, etc...), and you have the ability to create your own.
# Dynamically loadable stencils. Stencils support various attributes such as:

* Border width
* Foreground color
* Fill Style
o Gradient
o Solid
o Pattern
o Pixmap
* Arrow heads
* Text

# Multiple pages per document. Organize your document according to your own needs. No need to be locked to a single canvas.
# Grouping. Select any stencils you want, and group them into a single element for easier manipulation.
# Full clipboard support (cut/copy/paste/duplicate).
# Clipboard history. Paste previously copied stencils!
# Layer support. Stencils can be laid out on different layers for easier organization. Stencils also default to specific layers. For example, if you are laying out a floor plan, furniture goes on one layer, while walls and structural shapes go on another, and wiring on yet another.
# KParts support. Want to place a Kivio document in your KWord document? It's easy! Just insert a new Kivio part into your KWord document and load your document. Want to insert a spreadsheet into Kivio for diagramming? Insert a new KSpread part into Kivio and load your spreadsheet!
# Customizable helper lines. Having a hard time getting your stencils to align properly? Drag a helper line out onto the document and your stencils will snap to it.
# Subselections. Some stencils are made up of numerous small shapes. If you do not like the way one is colored, subselect it and change it!
# Python scripting. Scripting allows not only the programming of the stencils, but also Kivio. Add new interface elements or visualization tools.
# C++ Plugin interface.
# Customizable user interface. If you do not like the layout of the screen by default, drag the various elements around until you are satisfied. Some elements even allow you to change their colors for a more pleasing look.
# Dynamically resizing grid. As you zoom in further and further on a document, the grid will constantly refine itself to allow you to place your stencils with more precision.
# Stencil builder. Want to create your own stencils without doing any programming? Use the built in stencil builder to draw your own stencils.


Prilichno je slichan Visio-u, a ima i dodatne skripting opcije...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 01:35 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: Ivane, Kivio je integralni deo KOffice-a josh od 2001. godine, nije to neshto shto je juche dodato.


Ali, obzirom da wintendo-tim stalno pominje 1994. godinu..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 01:51 - pre 229 meseci
Citat:
Tjah..znaš koji je najgluplji posao na svetu?..slepcu objašnjavati boje


Ili tebi razliku između besplatnog i ukradenog. Npr. Oracle.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 02:06 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: Ili tebi razliku između besplatnog i ukradenog. Npr. Oracle.


Ili razliku između tebe i mene..ti ćeš verovatno crći od zlobe, a ja ću se i dalje smejati

Prema tome, De-Bilko..preostaje ti samo da klekneš i zapališ..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 02:08 - pre 229 meseci
Citat:
Ili razliku između tebe i mene..ti ćeš verovatno crći od zlobe, a ja ću se i dalje smejati

Prema tome, De-Bilko..preostaje ti samo da klekneš i zapališ..


Osim što tebe nakon one provale za Oracle više niko i ne uzima ozbiljno za bilo šta. Sve, sve, ali biti toliki duduk pa odvaliti takvo što.. Da bar nije Oracle.. poznato je kako su besplatni :)) Moja mala firma :)))

[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.07.2005. u 03:08 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 02:16 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: Osim što tebe nakon one provale za Oracle više niko i ne uzima ozbiljno za bilo šta. Sve, sve, ali biti toliki duduk pa odvaliti takvo što.. Da bar nije Oracle.. poznato je kako su besplatni ) Moja mala firma ))


Znaš kako, mož ti sada da je'š nešto do sutra, ali razlika između "instalirati za dž" i "besplatno" ipak postoji..prema tome, klekni, i..znaš već šta, da ti ne ponavljam stalno
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 02:23 - pre 229 meseci
U prethodnoj rečenici, u toj istoj poruci, si napisao da je venturin gazda bizon jer je platio SQL Server. I nešto si lupetao kako ga je ventura "ošišao" zbog toga.

Ne vidim kako bi jeftinije prošao da se odlučio za Oracle. Možda mu je neko rekao za razliku.. što ti veze nisi imao - kada je Oracle besplatan i za šta može da se koristi? :).

Primeti samo da se nakon te tvoje provale ventura više nije ni javio. Tebi ostaje da vidiš zašto, ostalima je jasno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 02:55 - pre 229 meseci
mkdsl:

mislim da je Ivan pitao Kivio -> OpenOffice, a pošto vidim da ti daješ primere za KOffice, da samo ponovim original pitanje: dakle, može li baš ono što je Ivan pitao (ili, ako može, koliko je komplikovano)?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 02:59 - pre 229 meseci
Citat:
degojs:
Primeti samo da se nakon te tvoje provale ventura više nije ni javio. Tebi ostaje da vidiš zašto, ostalima je jasno.


Ok, ako je "ostalima jasno", a ti ponavljaš istu glupost ko švaba tralala, znači da tebi ništa nije jasno?

"Ventura se više nije javio"?.. ma srce mi se cepa

Gazda mu jeste bizon, jer je(po venturinim rečima) PLATIO oko 200 K$ za licence..znači odjednom, i unapred. Zar nije bilo logičnije, odnosno isplativije, da se uzme Linux+neki startni Oracle, reda veličine nekoliko hiljada dolara, neka je to i 10 K$, svejedno, pa pusti u rad, i kasnije dodaju licence po potrebi. Koliko ta kladionica ima klijenata?
"Izračunali su" ? šta su to, i kako "izračunali" ? kakvi su to "specijalni progarameri" potrebni za jednu kladionicu? (osim ako ..

Jebote, za 200 K$ predviđenog troška, šalje se UPIT za PONUDE, i to ne samo od MS-a, nego i od drugih, pa kada stignu ponude, onda se lepo razmotri ko šta nudi i za koje novce.

No, rekoh već, nije to moja stvar, niti me se tiče..ovo je moj konačni odgovor na tu temu.
O&O
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 03:33 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: mkdsl:

mislim da je Ivan pitao Kivio -> OpenOffice, a pošto vidim da ti daješ primere za KOffice, da samo ponovim original pitanje: dakle, može li baš ono što je Ivan pitao (ili, ako može, koliko je komplikovano)?


E, to sam baš i ja hteo da priupitam.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 03:52 - pre 229 meseci
Matrixxx, i ja ću zaključiti raspravu sa tobom uz napomenu da je ventura napisao da jesu računali cenu čitavog posla. Druga je stvar što njihova računica ne odgovara tvojoj po kojoj je Oracle, bez obzira što ti sad pokušavaš da izvrneš svoju glupost, besplatan. Da im je bilo do zavrtanja, verovatno bi forsirali upravo - Oracle.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)02.07.2005. u 06:22 - pre 229 meseci
A meni nitko nije na pitanje odgovorio?

Gjde su pobjegli svi 'akeri, sakrili se u mišju rupu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209838 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.