Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270165 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu27.02.2009. u 21:03 - pre 185 meseci
KATARINA, zavisi koliko ti dana daje direktor. Moj bi dao i 10 ali sve da odradis, te ne znam ni sama koliko je to pametno. Meni je problem samo sto 4 puta godisnje mi srbisti, zna Dragana, imamo glavobolju zvanu pismeni zadaci. Ove godine imam prvake a kako je u svakom razredu po 30 do 40 ucenika saberi, pomnozi i podeli te ti to dodje "samo" 4 meseca nespavanja, nerviranja uz citanja svega i svacega. Koristan savet, bar po mom misljenju za sve je provera naucenog sa kolegom, koleginicom. Ja sam to cinila s koleginicom koja je prijavljena kad i ja a predaje nemacki, i mogu ti reci da koristi, mnogo su nam jasniji zakoni nego ono sto ucimo same i ni sa kim se ne propitujemo. Probaj, mislim da vredi. Kako smo prijavljene i mi 2007. mozda se i vidimo u BGu Pozz svima i ne verujem da su samo vas nekolicina, koji se oglasiste posle ispita, polagali isti. Otkud onda guzve? Javljajte se, ljudi, setite se koliko vam je svima ovo mesto bilo dragoceno.
 
Odgovor na temu

cevali
prof. fizicke kulture

Član broj: 202854
Poruke: 6
77.46.225.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.02.2009. u 21:14 - pre 185 meseci
Interesuje me sta se od zakona polaze-radim u osnovnoj skoli?
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.20.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.02.2009. u 21:23 - pre 185 meseci
Ekaterina,
problem je što ja radim u maloj školi, gde ima malo učenika, a samim tim i malo nastavnika. To govori da je još manja šansa da neko sprema stručni kad i ja. Takvih sada nema. Ja sam u svojoj školi trenutno jedina, a i u ostalim školama, koliko mi je poznato, u mojoj opštini. Tako da mi preostaje da se sama preslišavam ili mučim nekog od ukućana da to čine.
Dobro mi je poznat rad nas prosvetara kod kuće, što podrazumeva razne pripreme za čas i pregledanja kontrolnih zadataka, u mom slučaju tehničkih crteža, a i teorije. Pripremanje raznih sekcija i slično. Moj suprug radi kao profesor, pa mi je i sa te strane poznato učenje i priprema kod kuće za školu. Ali taj posao smo odabrali, zato što ga volimo, zar ne? Bar je tako u mom slučaju. Stvarno volim rad sa decom i volim što sam naučila ovaj zakon, ali me muči što ga već preko godinu dana ponavljam i već mi se sve meša i postaje mi zamorno. Niti mogu da ga ostavim i ne čitam dok me ne pozovu, niti mogu non stop isto da gledam.
Nadam se da ćemo uskoro obavestiti jedne druge da smo pozvane, a zatim i da smo položile. Kao što kažeš možda se i vidimo u Beogradu.
Pozdrav i samo hrabro.
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.20.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.02.2009. u 21:29 - pre 185 meseci
cevali,
pošto već preko godinu dana sam prijavljena za polaganje ispita za licencu, pa sam se poprilično informisala, evo šta ti treba:
- Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja
- Zakon o osnovnoj školi
- Pravilnik o ocenjivanju
- Pedagoške situacije (imaš ih na ovom forumu na 14. strani)
Ako hoćeš ostavi mi mail, da ti pošaljem zakone koje imam, ukoliko ih nemaš.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cevali
prof. fizicke kulture

Član broj: 202854
Poruke: 6
77.46.225.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.02.2009. u 21:36 - pre 185 meseci
Super bi bilo kad bi mi to poslala,moj mail je [email protected]
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.20.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.02.2009. u 22:07 - pre 185 meseci
cevali,
poslala sam ti na mail zakone

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cevali
prof. fizicke kulture

Član broj: 202854
Poruke: 6
77.46.225.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.02.2009. u 22:14 - pre 185 meseci
Hvala Katarina puno si mi pomogla,jos da sednem to sve da naucim,inace polazem ispit 17. marta.
Puno hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

cevali
prof. fizicke kulture

Član broj: 202854
Poruke: 6
93.86.231.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.02.2009. u 09:23 - pre 185 meseci
Da li je neko branio cas fizickog vaspitanja za osnovnu skolu i kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu28.02.2009. u 19:31 - pre 185 meseci
Cevali, polagao je moj kolega ali prosle godine i kaze da nije strasno. Sve radis kao u svojoj skoli i ne panicis. Za siutuacije je pricao kao da je imao iste, to je savet za sve.
Koliko mi se cini Katarina, jos cemo se mi dopisivati pre sretanja. Nadji nekog u gradu, meni je koleginica 30 km udaljena pa se opet nadjemo, kod nje, u skoli ili kod mene pa probaj. Znas kako sam skapirala da je bolje? Procitah na forumu pitanja iz psihologije, koju ucim 2 ili 3 godine i veze nemam sta o kome da pricam, a onda naidjem na pitanja iz zakona, koja samo radim s koleginicom i znala sam ih sve. Zato se potrudi i nadji drustvo.
 
Odgovor na temu

streethorn
dragana janjusevic
profesor, SS dj. Natosevic
Indjija

Član broj: 211233
Poruke: 10
91.185.96.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.02.2009. u 20:34 - pre 185 meseci
Ja sam imala 3 slobodna dana ukljucujuci i dan polaganja. E zato me je snaslo ono sto kaze Ekaterina, pismeni zadaci , od toga tri razreda prvaka, a bogami i maturanti. Ne znam odakle da krenem, jer sam se zakucala kod Mopasana.
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu28.02.2009. u 21:00 - pre 185 meseci
Gde si Dragana? Milo mi je sto si jos ovde, s nama mucenicima. Kazem ja da se toga jezim, zamisli samo u jeku pismenih zadataka da stigne poziv, odmah bih na bolovanje jer bih se stvarno razbolela od muke. Mi smo, ovde u Pomoravlju, bili zavejani nekoliko dana pa sad i to treba nadoknaditi. Ludo! Spremas li decu za takmicenje iz jezika? Opstinsko je 14. marta a moja deca ne dolaze u skolu, hara grip. Eto, nemam mira, sve u svemu. Svaki dan kazem da je dosta bilo i da od sutra pocinjem da ucim ali me sve to seti na studiranje i one 3 studentske lazi... Odoh da cituckam nesto za skolu, Danteov Pakao, ne zavidi mi niko, nadam se? Pozz
 
Odgovor na temu

streethorn
dragana janjusevic
profesor, SS dj. Natosevic
Indjija

Član broj: 211233
Poruke: 10
91.185.96.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.03.2009. u 18:52 - pre 185 meseci
Pa sta cu ja kad ste mi i dalje zanimljivi vi mucenici....hhaha...bas sam zlocka.Ako ce ti biti lakse meni je poziv za pedagogiju stigao 27. decembra, na kraju prvog polugodista, razredna sam i imala sam gomilu posla u dnevniku.Uradila mi je direktorka taj posao i zbog toga sam joj veciti duznik.Ove godine ne spremam ja decu, to je preuzela jedna koleginica, inace ja to radim svake godine. I recitatore i priredbu za sv.Savu, tako da sam rekla da ne mogu bas sve ja, pa se ponudila ona. U svakom slucaju, zanimljivije mi je nego tebi, ja bar citam Prokletu avliju.
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
93.93.198.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu03.03.2009. u 11:41 - pre 185 meseci
Dobar dan svima.
Pitam za kolege iz moje škole:
1. Da li neko zna kada je u martu polaganje za pegagogiju i psihologiju?
2. Da li su pozivi u škole stigli? (u moju školu još nisu).
3. Da li neko zna sastav komisije?
Pre neki dan u I ekonomskoj je bilo polaganje časa, polagalo je 6 kolega, 3 položila 3 pala čas. Ovi što su pali, ne znaju zbog čega su pali.
Ja još čekam da me pozovu za čas.
Hvala.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

comi73
Mica Andjelkovic
Komercijalista, Veritas doo
Nis

Član broj: 212767
Poruke: 7
79.101.137.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu03.03.2009. u 17:19 - pre 185 meseci
Da li je neko pisao zahtev za izdavanje licence, posle polozenog ispita?
Kome se salje zahtev i treba li jos nesto od dokumentacije poslati?
 
Odgovor na temu

coka loka
fizicarka

Član broj: 202420
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu03.03.2009. u 19:44 - pre 184 meseci
comi73,
hvala na informacijama od pre neki dan. Nisam mogla ranije da se ulogujem na ES iz meni nepoznatih razloga pa ni da ti se zahvali.
 
Odgovor na temu

doroski
Sonja Doroški
Profesor engleskog jezika
Novi Sad

Član broj: 204529
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu03.03.2009. u 20:56 - pre 184 meseci
ja sam prosle nedelje dobila zvanicno pismo, crno na belo, o polozenom ispitu za licencu. nemam pojma sta sada tj. dokle da cekam. kako ta licenca uopste izgleda? zahtev se valjda podnosi ministarstvu. moracu da pitam kolege koje su ranije polagale da li su ikada dobili licencu i kakva je procedura. sta je sa satima (bodovima) koje smo sakupili pre licence?
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu04.03.2009. u 10:19 - pre 184 meseci
Ja ne poznajem nikog iz svog okruzenja ko je pisao zahtev i dobio licencu. Uglavnom svi (pa i ja) kad dobijemo taj papir kazemo "Pu pu daleko bilo da se jos petljam sa ovim @#^#% " i ne trazimo kartonce ;)
U Pravilniku za dobijanje licence postoji crno bela slika kako licenca izgleda - ima lik Dositeja i neka slova :D

Sto se tih famoznih bodova tice situacija je takva kakva sam ja mislio da ce biti kad su se bodovi i pojavili: dzabe ste krecili.
Bodovi se racunaju samo ko hoce da se zamlacuje sa zvanjima mentor, savetnik i slicno - a znam primer coveka koji je prosle godine bez sata seminara postao prosvetni savetnik (citaj: 'podoban' :O )
Trenutno su i opstine bez para (globalna kriza) i pokusavaju da ustede na sve nacine. Pretpostavljate - jedan od njih je umanjeno ili potpun prestanak finansiranja nastavnika da idu na seminare, sto zavisi od opstine do opstine.
Prema tome 'obaveza' da se skupi 100 sati za 5 godina i nije tako neophodna, isto kao sto u ZoOSOV lepo pise da direktori polazu ispit za licencu za direktora, da je najpre uslov da postanu direktori da imaju polozen ispit, da sami snose troskove itd. - pa promucurno proverite da li i vas direktor ima licencu za direktora :D
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

suzanam
uciteljica, osnovna skola

Član broj: 212102
Poruke: 10
77.46.204.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.03.2009. u 19:54 - pre 184 meseci
da li neko zna kako se polaze licenca za vaspitace u vrticu? pozzz
 
Odgovor na temu

Aelita
profesor engleskog jezika
Valjevo

Član broj: 214917
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.03.2009. u 19:56 - pre 184 meseci
Pozdrav svima!
Ukljucujem se prvi put, mene su sad prijavili, puno su mi pomogli vasi saveti-prvenstveno sto se literature tice a i pozitivnog stava. Nadam se da ce se razmena iskustava nastaviti i dalje, jako je bitno za sve da imaju prave informacije a ocigledno ih samo ovde ima...
 
Odgovor na temu

Bimbi

Član broj: 155909
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.03.2009. u 20:31 - pre 184 meseci
Da li je neko polagao engleski u nizim razredima u O.s. ,,20. oktobar" ? Stigao mi je poziv, polazem u trecem razredu.

Kakvi su utisci, kakva su deca, iz kojih knjiga uce?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270165 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.