Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269911 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pika80
profesor engleskog jezika

Član broj: 205676
Poruke: 46
93.87.156.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu10.03.2009. u 12:04 - pre 184 meseci
Ja sm polagala pedagogiju 27.12.2008. Ucila sam Trnavac Djordjevic. Procitala sam i Milku Oljacu ali me je smorila pa sam odlucila da je ne ucim. Sto se tice pedagogije, ispituju profesori iz Nisa i Novog Sada. Mene je ispitivao prof. Radomir Grandic. Nadjite na sajtu njegov mail pa ga pitajte da li je on u komisiji kada vi polazete i on ce vam odgovoriti. Pitajte ga i za literaturu mada je Trnavac Djordjevic dovoljan. Posaljite mail sto pre jer nije bas azuran. Meni je odgovorio posle 10 dana. Dalje, kada sam dobila ime skole, kontaktirala sam profesorku koja predaje tom odeljenju pa sam otisla za Bg. Probala sam cas i u svojoj skoli.
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu10.03.2009. u 21:42 - pre 184 meseci
ono sto sam saznao je da 21. marta profesor lajos genc NE ispituje psihologiju
covek mi najkulturnije odgovorio na mail-evo sta je napisao:
Postovani kolega zdravkovic,
Na strucnom ispitu iz Psihologije, pored literature koje je dalo Ministarstvo, ja ispitujem (drzeci se striktno sadrzaja iz programa za strucni ispit) prema knjigama Opsta psihologija (Nikola Rot) ili Psihologija-udzbenik za srednje skole (autori Nikola Rot i Slavoljub Radonjic). Neki sadrzaji koji su navedeni u programu za ispit mogu se obraditi i iz Razvojne psihologije (Vera Smiljanic) i Pedagoske psihologije (Lidija Vucic), ili iz bilo kojeg udzbenika iz Razvojne ili Pedagoske psihologije koji je kandidatu dostupan.
Inace 21. marta necu biti ispitivac.
S postovanjem,
Lajos Genc
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu10.03.2009. u 22:14 - pre 184 meseci
CAROBNA FRULO, zasto si bas gencu poslao mail? koliko inace ispitivaca ima uopste? ja imam ispit 28. ovog meseca, pa mozda bas on bude tada ispitivac. inace, hteo sam sutra da nazovem ministarstvo i da ih pitam znaju li ko ce biti ispitivaci taj dan iz pedagogije i psihologije posto polazem oba predmeta. cim saznam, napisacu ovde na forumu. da li se zna u napred ko su ispitivaci ako polazes i jedan i drugi predmet? citam ovu pedagogiju i ne verujem koliko ne potrebnih stvari ima (po meni), a ne znam ni da li treba i prvi i drugi deo ili oba! neko kaze, samo drugi, a neko kaze oba...
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu11.03.2009. u 00:21 - pre 184 meseci
gencu sam slao mail jer sam jedino njegov mail naso a video sam da ljudi kazu da sigurno odgovara-sto je tacno-inace ima bar 3 ispitivaca.ministarstvo mozes 100 puta da zoves-nece ti reci ko ispituje-daj boze da ti kazu pa da nam svima javis ali ne verujem-ja sam zvao i rekli su mi da to ministar odredjuje,da ne znaju i uputili me na sluzbeni glasnik.sta jos da ti kazem-sta reci a ne slagati? : )

evo podataka prof. genca

http://www.ff.ns.ac.yu/stara/personal/psihologija/lajosgenc.htm


[Ovu poruku je menjao carobna frula dana 11.03.2009. u 16:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
93.93.198.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu11.03.2009. u 09:40 - pre 184 meseci
Svaka čast za profesora Genca, vidi se da je pravi gospodin, kao što i kažu oni koju su polagali kod njega.

Ako obratite pažnju na mejl, videćete da u zagradi piše da se striktno drži programa, odnosno pitanja koja sam ostavila.

Videćete da udžbenik pedaogogije se poklapa sa tim pitanjima, a Rot ne prati sva pitanja koja sam ovde ostavila. Ima 15 - tak pitanja kojih nema u Rotu (postoji skripta koja kruži i gde su ta pitanja, ali ja ih nažalost nemam). Tako su mi prenele kolege koje su polagale.

Kolege koje budu polagale, javite se, da vidimo šta od pitanja traži prof Jelisaveta.

P.S. Od onih pitanja koja sam ostavila, na primer ako je pitanje UČENJE - na ispitu se ovo pitanje deli na manja pitanja, na primer možete dobiti klasično uslovljavanje, instrumentalno učenje, verbalno učenje...ili neku drugu vrstu učenja. To važi i za sva druga pitanja gde ima puno podela.

 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu11.03.2009. u 15:48 - pre 184 meseci
CAROBNA FRULO, u pravu si bio kada si rekao da nece reci ovi iz ministarstva... i ja sam tako mislio, ali nisam imao sta da izgubim, pa... u savkom slucaju, rekli su mi isto ono sto si ti i napisao. i ja sam poslao gencu mail, pa cemo videti da li ce ili nece bas on da ispituje 28. marta.

AKTIVACIJA789, da li su ta pitanja iz Pravilnika za rad nastavnika, vaspitaca i strucnih saradnika na stranama 33. i 34. stvarno pitanja koja se "vrte" na ispitima?

iz psihologije nikole rota, od koje do koje strane treba da se uci ili se uci (ne daj Boze) cela knjiga?
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu11.03.2009. u 23:52 - pre 184 meseci
dakle neso-kuleru-iskuliraj : )evo ti spisak komplet literature a spisak pitanja za psihologiju glasi: PSIHOLOGIJA
Predmet psihologije i njen značaj za uspešno obavljanje vaspitno –
obrazovne delatnosti.
Način prikupljanja podataka i zaključivanja u psihologiji (metode i
tehnika psiholoških istraživanja).
Učenje i razvoj. Razvoj i priroda razvojnih promena. Zakonitosti
psihičkog razvoja. Pol, uzrast i učenje. Pokretači psihičkog razvoja učenika.
Detinjstvo i njegov značaj u životu jedinke. Razvoj mišljenja. Govor i mišljenje.
Razvoj stvaralačkog mišljenja. Razvoj emocija i izražavanje emocija. Razvoj ličnog
identiteta. Učenje (pojam, vrste, karakteristike). Pamćenje. Zaboravljanje.
Sposobnosti. Motivacija za učenje. Ekonomija i tehnika procesa učenja. Transfer
učenja. Programirano učenje (vrste, karakteristike, mogućnosti praktične primene).
Ispitivanje, ocenjivanje i vrednovanje znanja i napredovanja učenika. Različiti
načini i pristupi ocenjivanja. Faktori koji utiču na ocenjivanje. Testovi znanja,
testovi postignuća, njihove karakteristike i mogućnost primene.
Adolescencija kao period sticanja ličnog identiteta. Telesni razvoj i
promene u pubertetu i adolescenciji. Uključivanje adolescenata u svet odraslih.
Problemi u vezi sa osamostaljivanjem, izborom poziva, prihvatanjem životne
filozofije, sistema vrednosti, seksualnim ponašanjem i dr. Adolescencija dečaka i
devojčica. Psihički razvoj u adolescenciji, rpomene u intelektualnoj i emocionalnoj
sferi. Sukobi u adolescenciji.
Psihologija nastave. Različite teorije nastave. Školovanje dece sa
smetnjama u razvoju. Rad sa obdarenom decom.
Psihološki problemi vaspitanja i samovaspitanja. Jedinstvo ličnog i
socijalnog. Razvijanje moralne svesti, moralnog suđenja i moralnih stavova i savesti
kod učenika. Frustracije i konflikti u školskim situacijama. Psiholoiški
aspekti formiranja odeljenskih zajednica učenika. Disciplina u školi. Mentalno –
higijenski problemi u školi.i to je to-nekih desetak stvari nema u ovim knjigama ali to retko i pitaju

i to je to-ja imam u 2 sveske sve bitne stvari izvucene-znaci glavna fora je da iz 3 knjige pomenute ispod izvuces ova pitanja -i kraj

Moja kolegnica je polozila psihologiju pre 2 nedelje kod jelisavete-ucila je iz rota i pedagoske psihologije lidije vucicevic,kao i knjige koja se zove "Psihologija ucenja i nastave"- autori dr.Vlado Andrilovic i dr. Mira Cudina


http://www.mps.sr.gov.yu/uploa...itaca_i_strucnih_saradnika.pdf

aktivaciji hvala za link-again : )

[Ovu poruku je menjao carobna frula dana 12.03.2009. u 15:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
212.200.218.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu12.03.2009. u 15:11 - pre 184 meseci
Pitanja koja sam ostavila sa sajta Ministarstva i pitanja koja je naveo kolega pre ovog mog pisanja su identična i ona su na ispitu, samo su usitnjena na manja podpitanja.
Znači, treba se samo držati tih pitanja, ali je problem jer nema svih pitanja u Rotu, tako da ROT nije dovoljan.
Iz Rota ne treba od 157-pa do kraja, može samo informativno taj deo da se pročita i ne treba od 12-24 str to je nervni sistem.
Adolescenciju je najbolje naučiti iz DEČIJE PSIHOLOGIJE - IMA NA 20 STR VERA TOLČIĆ SMILJANIĆ
 
Odgovor na temu

slavisa.z

Član broj: 183226
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu12.03.2009. u 15:42 - pre 184 meseci
Pozdrav svima!Polazem za dve nedelje ispit za licencu za vaspitaca-potrebne su mi pedagoske situacije!
 
Odgovor na temu

pika80
profesor engleskog jezika

Član broj: 205676
Poruke: 46
79.101.188.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu12.03.2009. u 17:02 - pre 184 meseci
Vrati se na 14. stranu. Imas situacije. Valjda su iste i za nastavnike i vaspitace.
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu12.03.2009. u 22:39 - pre 184 meseci
hahahaha! hvala carobna frulo! :)))))))))) znao sam za ta "pitanja", tj. oblasti u knjizi, aktivacija789 je postavila taj link i video sam. mislio sam na konkretna pitanja koja se "vrte" na ispitima... dovoljno je i ovo! HVALA!

inace, hvala i tebi aktivacija789 sto si mi rekla koje oblasti ne trebaju iz rot-a!

jedva cekam da (uspesno) zavrsim ove ispite, pa da i ja onda budem u prilici da nekome pomognem kao vi meni!

inace, zvao sam ministarstvo danas opet. ovaj put su mi rekli barem nesto. :)) pitao sam da li ce mozda oljaca da ispituje pedagogiju 28. marta (interesovalo me jer, koliko sam razumeo, samo ona pita iz svoje knjige "self koncept") i rekli su mi da ona sigurno tada nece pitati pa, eto informacije onima koji tada polazu da ne treba da uce iz te knjige. barem ja necu. nisam bas razumeo da li ona uopste jos uvek ispituje ili ne vise... jos mi je rekla da posebno obratim paznju na didaktiku iz pedagogije, mada to svi vec znamo, je l tako?

eto! cim jos nesto saznam, javljam!
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu13.03.2009. u 13:08 - pre 184 meseci
evo pitanja koja imam iz psihologije

1. Testovi
2. Stavovi, interesovanja, vrednosti
3.Razvoj misljenja-4 stadijuma po Pijazeu
4. Pamcenje
5. Faktori koji uticu na ocenjivanje
6. Ucenje putem otkrica
7. Instrumentalno ucenje
8. ocenjivanje

to sam saznao do sad
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.03.2009. u 14:32 - pre 184 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=8Af372EQLck

predahnite uz muziku malo
 
Odgovor na temu

gdjuka
goran djukanovic
stark
beograd

Član broj: 209475
Poruke: 18
93.87.163.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.03.2009. u 14:50 - pre 184 meseci
Ljudi ako neko zana gde ima (ja ne mogu nigde da nadjem),o svim vrstama žalbe!(na ocenu ,nastavnika...)to pitaju često...
 
Odgovor na temu

comi73
Mica Andjelkovic
Komercijalista, Veritas doo
Nis

Član broj: 212767
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2009. u 02:26 - pre 184 meseci
O zalbama na sve i svasta propisano je zakonom o osnovima sistema obrazovanja i vaspitanja. Nabavite prirucnik za polaganje ispita za licencu, autora Dragana Markovica, nista drugo vam nije potrebno za polaganje ispita iz poznavanju zakona... ustav Republike Srbije ne uciti, nikog nikad nisu pitali, ucite samo ono sto se odnosi na skolu.
 
Odgovor na temu

coka loka
fizicarka

Član broj: 202420
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2009. u 12:09 - pre 184 meseci
comi73, gde moze da se kupi taj prirucnik
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2009. u 12:19 - pre 184 meseci
moze li neko da mi kaze o cemu da pricam na temu


Pokretači psihičkog razvoja učenika?

thx
 
Odgovor na temu

nevena8
djukanovic nevena
profesor muzike
beograd

Član broj: 216202
Poruke: 3
93.86.165.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2009. u 12:23 - pre 184 meseci
jel ima da se skine sa neta?
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
212.200.218.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2009. u 12:42 - pre 184 meseci
Evo najčešćih pitanja do kojih sam došla od kolega:
- Psihologija
- Testovi
- pamćenje
- zaboravljanje
- mišljenje
- inteligencija
- emocije
- učenje i vrste učenja
- transfer učenja
- stavovi,vrednosti, konformizam
- konflikti
- adolescencija (obavezno)!

NADAM SE DA ĆU BAR NEKOME POMOĆI.
POZDRAV SVIMa I SREĆNO.

A ZAKONI SE MOGU NaĆI NA SAJTU MINISTARSTVA ZA ONE KOJIMA TREBAJU!!!!
 
Odgovor na temu

iwcham1979
profesor engleskog jezika
Aleksinac

Član broj: 199915
Poruke: 31
93.86.57.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2009. u 16:57 - pre 184 meseci
ima li neko neki tip kako da pisem pripremu? Polazem engleski u petom razredu i pao mi se Revision?! Ima dve stranice u knjizi vezbanja. Pretpostavljam
da to MORA SVE da se odradi.
kako da pisem pripremu kada sama uputstva vezbanja jasno kazu sve. Npr:

1. Put the sentences into Past Simple Tense
2. Are the sent. true or False

Malo nezgodno. A i strah me je da, posto se moram drzati udzbenika celog casa ne kazu
da sam bio neinventivan.....

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269911 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.