Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269801 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kattarina
Profesor
Uzice

Član broj: 244339
Poruke: 17
109.93.136.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.01.2010. u 19:18 - pre 174 meseci
Polozih i ja pedagogiju i psihologiju, nije bilo tesko ali ne mogu da kazem da nije bilo treme.
Moja pitanja su bila iz psihologije:

adolescencija i misljenje u adolescenciji, misljenje, ucenje i ucenje uvidjanjem, greske pri ocenjivanju.
kod ostalih kolega bilo je: frustracija, konflikt, reakcija na frustraciju odbrambeni mehanizam, predmet psihologije, psiholoski procesi metode i tehnike istrazivanja, pamcenje, zaboravljanje, misljenje, stvaralacko misljenje, inteligencija i njen razvoj, sposobnosti po Spirmanu i po Terstonu, emocije, motivacija, tehnika procesa ucenja, transfer ucenja, programirano ucenje, mentalno higijenski problemi i bilo je nesto u vezi razvoja neki krst od glave ka repu i nesto prema ramenima, to nisam ucila pa ne znam tacno o cemu se radi.

e sad pedagogija, moja pitanja: laboratorijske metode, to me je pitao zato sto sam hemicar, vaspitne metode i didakticke metode, nastavnik, osnovna skola, vezbanje u nastavnom radu, planiranje rada i planiranje nastavnog casa, pitao me i podelu pedagogije, to nisam znala ali to nije bio problem profesor pomaze i nije cepidlaka, mene je ispitao za 15min. dok su neki bili i po 30-45 min.,

Ispitivali su profesorka Jelisaveta psihologiju (ulaze po dvoje) i profesor Grandic pedagogiju (ulazi po jedan), bili su korektni, jedini problem je bio cekanje, stojite u hodniku, nema gde da se sedne, cekate poprilicno, ja sam od 9 do 15h bila tamo, a neki su ostali jos, prednost su imale trudnice, oni koji su pali, pa tek mi.
Pozdrav i srecno svima!!!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu24.01.2010. u 19:33 - pre 174 meseci
GAGALINA, nije problem pruziti podrsku kad znam da nije strasno. Ne volim da lazem i to skoro nikad i ne cinim, pa kazem da najstrasnije prodju oni koji ne uce nista, u sta ste se i sami uverili. Sad nam ostaje da cekamo famozni drugi deo ispita, za koji su nama, koji smo prvi deo polagali 5. 12. rekli da nece pre februara, marta, bar se nadam jer je sad frka oko sednica za polugodiste i najavljenog roditeljskog oko pisanja ocena. Jesu li vama nesto rekli oko predvidjanja drugog dela?
Za zakon sam cula isto samo najbolje, kao za Psihologiju i Pedagogiju, pada se iskljucivo ako se ne zna. Znaci opusteno, uci se da se zna a nikako ono pravnicki: Po clanu tom i tom, zakona tog i tog. Kazu da moze i tako, ako nekome lezi bubacenje, meni licno vise lezi prica, valjda sto sam srbista :-)
Pedagoske situacije znaju da budu problem, ali ljudi moji, ako svi kazu da se pada samo ako lupis glupost tipa: udari te dete a ti kazes da ces mu vratiti udarcem, znaci promisli se malo i diplomatski da odgovor koji ocekuju -razgovor, podrska detetu i sl.
Pzz i javljajte kad ko dobije poziv za drugi deo a obavezno oni koji i to prebrinu.
 
Odgovor na temu

biba2
profesor,osnovna skola
/

Član broj: 245369
Poruke: 32
212.200.247.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu25.01.2010. u 22:02 - pre 173 meseci
Polozih i ja Psihologiju 23.Profesori su zaista divni ljudi.Polagala sam kod prof. Vere.Pitanja:ucenje,zaboravljanje,testovi,inteligencija...Dobijete po dva pitanja,a ispit je vise razgovor.Ekaterina hvala na savetima i podrsci.
/
 
Odgovor na temu

Natašica
Profesor srpskog jezika
Novi Sad

Član broj: 247679
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu25.01.2010. u 22:15 - pre 173 meseci
kolega je imao situaciju u kom mu ucenik psuje na casu pred celim odeljenjem

Šta biste vi odgovorili da dobijete ovakvu pedagošku situaciju?
Za sve ostale pronađoh rešenje na forumu, ali za ovu prvi put čujem.
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.01.2010. u 09:53 - pre 173 meseci
Koliko cujem dobijamo 5 situacija i biramo o kojoj cemo pricati. Ja sam imala tu situaciju pre nekoliko godina, da je ucenik opsovao nesto. Napravila sam uvredjenu facu i pitala zasto mi se tako obraca. Normalno, psovanje nikad, ili skoro nikad, nije na nasu adresu, i tako sam ga postidela da je bio miran ne samo te skolske godine vec i do kraja skolovanja. Ponavljam da je to bilo pre nekoliko godina kad su i deca bila drugacija. Sad sigurno to ne bih rekla, vec ono sto ocekuju: popricati s ucenikom o tome, staviti mu do znanja da se ljutnjom, posebno psovanjem, nista ne resava i da je potrebno da sedne i razmisli kako da resi problem i pita nas, razrednog, psihologa ili druga kako da resi situaciju koja ga je isprovocirala da tako reaguje. Valjda i ocekuju slicno?
 
Odgovor na temu

Velizar76
Velizar Monic
Nastavnik Fizike,OS,Zrenjanin

Član broj: 214165
Poruke: 6
*.static.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.01.2010. u 10:21 - pre 173 meseci
Hm.. Sto se tice psovanja na casu, trebalo bi mimikom lica i gestikulacijom staviti do znanja psovacu da nije lepo pogrdno se izrazavati i opomenuti ga. Kod nas u skoli postoji pravilnik koji kaze da je to laksa povreda radne obaveze ucenika koja mu se broji do izricanja vaspitne mere odelj. staresine. Ako se psovanje ponavlja onda mu treba odrzati monolog o lepom ponasanju i potrositi 5 min od casa sto opet nije dobro po nastavni proces ali sta je tu je. Svakako u napomeni u dnevniku rada treba da stoji sta se desilo na casu.
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
79.101.232.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.01.2010. u 14:05 - pre 173 meseci
fruksi, vidi privatnu poruku. Imaš odgovor
 
Odgovor na temu

natasa25m
profesor

Član broj: 248757
Poruke: 1
93.86.120.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.01.2010. u 20:05 - pre 173 meseci
Cestitam svim kolegama koji su polozili!!!

I ja se polako spremam za polaganje strucnog ispita iako jos uvek nisam sigurna ni da li sam prijavljena! :(

Interesuje me gde se na sajtu ministarstva prosvete mogu naci PITANJA iz pedagogije i psihologije???

 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
79.101.232.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.01.2010. u 20:26 - pre 173 meseci
Ima li još nekog osim mene da polaže zakon 8. februara???
 
Odgovor na temu

oneflower
Sladjana

Član broj: 9428
Poruke: 21
93.86.239.*

ICQ: 107138306


+6 Profil

icon Re: Ispit za licencu27.01.2010. u 14:59 - pre 173 meseci
Danas mi je stiglo odbaveštenje, zakazano mi je polaganje psihologije i pedagogije za 20. februar u Beogradu.
Inače predajem informatiku u osnovnoj školi, a prijavljena sam za polaganje za lincencu pre 4 godine. Dodatne papire su mi tražili u novembru.
Koga ću još videti na polaganju?
 
Odgovor na temu

teachern
Osnovna skola

Član broj: 236912
Poruke: 13
91.150.121.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.01.2010. u 18:06 - pre 173 meseci
@maryfox: Ja sam jedna od tih i jos me nisu zvali. Mislim da nikog od nas nisu. Stvarno ne znam sta se desava?!!!
 
Odgovor na temu

Erika Oroslamos

Član broj: 161245
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.01.2010. u 20:07 - pre 173 meseci
Ja sam isto dobila poziv za 20.februar.Polazem pedagogiju.Prijavljena sam pre 3 godine.
 
Odgovor na temu

Rosinanta
Kragujevac

Član broj: 249094
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2010. u 02:15 - pre 173 meseci
Drago mi je da sam naletela na ovaj forum. Baš sam se zabrinula kad su me pozvali. Ja sam prijavljena negde u aprilu ili maju 2007. godine, pa sam i zaboravila na muke koje me očekuju. Iskustva ljudi o kojima sam ovde čitala, smirila su me.

Inače, predajem srpski u srednjoj stručnoj školi. Ima li u ekipi koja se okuplja 20. februara još koji srbista?

Odakle ste?
 
Odgovor na temu

merilekt
profesor srpskog-srednja

Član broj: 215214
Poruke: 38
195.252.99.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2010. u 05:28 - pre 173 meseci
Da li vas okupljaju po predmetima Ili polazete psih. i pedaog.svi zajedno? Znam da za Zakon okupljaju ljude po predmetima koje predaju!!
hi haj hooo
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2010. u 07:39 - pre 173 meseci
Kad sam ja polagala bilo je saroliko, srbisti, matematicari, ekonomisti, cak i jedan kolega koji predaje prakticnu nastavu. Znaci nema okupljanja po predmetima. Za zakone je logicno jer se pre toga drzi cas, a za to bi trebala da bude ista komisija. Mada, posle za zakon i situacije mogu opet da nas spoje, ako jos neko polaze tog dana neki drugi predmet.
 
Odgovor na temu

Rosinanta
Kragujevac

Član broj: 249094
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.01.2010. u 09:40 - pre 173 meseci
Zna li se ko su ispitivači u ovom roku?
 
Odgovor na temu

DanicaB
Nastavnik tehnike i informatike
Valjevo

Član broj: 249284
Poruke: 3
93.86.197.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.01.2010. u 16:10 - pre 173 meseci
Poštovane kolege,
Predajem izborni predmet Informatika i računarstvo u jednoj valjevskoj osnovnoj školi.
Dobila sam poziv za polaganje ispita za licencu za 9. februar. Čas branim u OŠ "Branko Radičević" na Novom Beogradu a zakone - zna se već gde... Mislim da sam apsolutni rekorder u čekanju na poziv, 5 godina sam u prosveti a 3.5 čekam ovaj trenutak. Iskreno, već je i Bog zaboravio da mi to predstoji a kamo li ja
Ako sam mogla sa 40 godina da se prekvalifikujem, mogu i sada, sa 45 da odradim taj deo posla. Šta ćete, sve nam to ide u rok službe.
Zato, samo opušteno...
Čitam malo o kojekakvim izgovorima na male bebe i ostale priče mladih majki pa se slatko smejem, a i sve ove priče - šta pitaju a šta ne pitaju - tako me sve vraća u studentske dane, i prve i druge, baš je zanimljivo.
Ja imam troje dece, jedna je već student II godine fakulteta, imam teškog bolesnika u kući, ja sam u predklimakteričnoj fazi, poziv za ispit došao je kao čekić u glavu. No, dobro, šta je - tu je, držaćemo jedni drugima palčeve.
Samo glavu gore i knjige u ruke. Srećom, položih tu pedagogiju, psihologiju i metodiku na faxu, ostaje mi da se izborim sa pravnicima
Ako ima nekog ko će mi praviti društvo 9. februara a član je ovog foruma, neka se oglasi.
Veliki pozdrav iz snegom okovanog Valjeva
 
Odgovor na temu

glorijica
prof
kv

Član broj: 245099
Poruke: 5
93.86.182.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2010. u 21:05 - pre 173 meseci
Juce polozih pedagogiju. Bilo super, mnogo bolje i lakse od ocekivanog, profesorka i vise nego prijatna. A sad, drugi deo...
 
Odgovor na temu

Erika Oroslamos

Član broj: 161245
Poruke: 3
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2010. u 22:18 - pre 173 meseci
Glorijica,cestitam!
Koja si pitanja imala?
 
Odgovor na temu

Rosinanta
Kragujevac

Član broj: 249094
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2010. u 22:48 - pre 173 meseci
Bravo, Glorija! Očkujemo detaljan izveštaj!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269801 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.