Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSIE je rupa od programa!

[es] :: Advocacy :: MSIE je rupa od programa!
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6752 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 02:16 - pre 253 meseci
Poz

U ovom topicu pokušaću maximalno da objasnim zašto ljudi ne trebaju da koriste MSIE kao njihov broswer.
Evo par kritika koji bi svaki korisnik interneta trebao da pročita.
Homeuser:
1) Odvratni „Iskačući” prozori, doduše dovoljno je da se instalira 3th party software ali pročitaj (2)
2) Dosta programa pokušavaju da se integrišu u vaš broswer bez vaše dozvole (naprimer Yahoo,MSN? Ne poznata mi je lista ali sam siguran da ima dosta), samim tim čim pokrenete Iexplorer.exe više DLL fajlova bude load-ovano i više RAM-a je potrebno da bi ste surfovali pod „punom parom”. Posle se ljudi žale da im je spor komjuter, jedan od razloga je nedostatak RAMa a i previše programa.
3) Dosta sajtova imaju „nevaljali” kód koji će pokušati da bez vaše dozvole promeni neke INI fajlove ili da instaliraju program na vašem PC-u.Ovakve probleme su odneli dosta para ljudima koji poznaaju veoma malo komjutere! A sigurno ste dobili neki spam na ICQ/IRC-u od vašeg prijatelja i ako on nije znao, i dobili ste link tačno prema sajtu gde je on pokupio isti taj virus!
Designer:
Nije baš neki veliki argument ali,
1) Dosta WYSIWYG (What You See Is What You Get) programa pokušavaju da primene kód za MSIE. Uvek treba pogledati u drugom brosweru.
2) Sigurno imate ograničenje na nekom sajtu, naprimer right click, da sačuvate sliku, da vidite source, da vidite koji FRAME je u pitanju... Sa MSIE korisniku može da se zabrani da pogleda source.
Conclusion:
jednostavno ne koristite MSIE.
Koristite Mozillu ili Operu. Stvarno je svejedno koja od ova dva ali siguran sam da nećete zažaliti.
Heh, ja sam ovo objasnio kao veoma malom detetu šta treba da radi a šta ne :Đ, ali sam jak protivnik protiv MSIE zato što jeste obična rupa od programa i što manje ljudi koriste to još bolje. I jako puno ljudi ne znaju da postoji drugi brosweri sem MSIE tako da su izforsirani da ga koriste.

Inače ovaj topik sam napisao najviše zato što sam bio iznenađen da postoji ljudi koji kažu da je MSIE najbolji broswer na ovom topicu. Ali pošto se diskusija više protvorila i flame mislio sam da je bolje da je prebacimo ovde.
Voleo bi da čujem vaše mišljenje u vezi ovoga!

~Say Oprostite ako je text nečitk ili ima greške gramatistke :Đ
 
0

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 02:24 - pre 253 meseci
Ti baš MRZIŠ IEx?

Da li je tebi jasna razlika između zaključka (conclusion) i sugestije?
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 02:36 - pre 253 meseci
Pa jedan od razloga zašto mrzim jeste što je pre par godina mom drugu pojelo 500$ jer je dial-upovao broj koji se plaća.Hvala bogu to su ukinuli ovde zakonom ali dečko je bio popišan na mene zato što sam mu ja sredio komp.
Drugi razlog jeste zato što neki (glupi) dizajneri dizajniraju samo za MSIE.

A je li ste primetili da ljudi sve manje i manje koriste MSIE? Pre par godina odprilike 90% korisnika je koristilo MSIE dok je danas oko 70%?

~Say FiQ
 
0

markantz

Član broj: 8338
Poruke: 599
*.178.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 02:38 - pre 253 meseci
PO meni je Opera zakon
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 02:45 - pre 253 meseci
Baš mi je žao što ne mogu da te poslušam - neki za mene jako bitni sajtovi (banka, osiguravajuća kuća, ...) podržavaju samo IE i Netscape, a Netscape je od pre neki dan i zvanično mrtav.

 
0

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 02:57 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ
Drugi razlog jeste zato što neki (glupi) dizajneri dizajniraju samo za MSIE.


Citat:
Dragi Tata
Baš mi je žao što ne mogu da te poslušam - neki za mene jako bitni sajtovi (banka, osiguravajuća kuća, ...) podržavaju samo IE i Netscape, a Netscape je od pre neki dan i zvanično mrtav.


Get the point?
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 03:10 - pre 253 meseci
I get it, indeed.
Ali...
Dragi tata: Da li možda znaš kolko je stara tvoja banka?
Pošto pre par godina jedini brosweri koji su postojali jesu netscape i MSIE. Ali danas oba broswera su mrtva. MSIE više neće da napreduje (odnosno sada će navodno da popravljaju bugove) kao i netscape a međuvremenu su izašli novi brosweri koji su pravi kandidati MSIE-u. Moja banka je napravila sajt pre godinu dana i sve transfakcije i promene računa mogu preko Opere (a i najverovatnije mozile) tako da sam siguran da takvi sajtovi su samo 'out-of-date'!

~Say FiQ
 
0

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 03:11 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
A je li ste primetili da ljudi sve manje i manje koriste MSIE? Pre par godina odprilike 90% korisnika je koristilo MSIE dok je danas oko 70%?


Aj otkucaj link da vidim i ja te statistike.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
0

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 03:17 - pre 253 meseci
Citat:

Pošto pre par godina jedini brosweri koji su postojali jesu netscape i MSIE. Ali danas oba broswera su mrtva.


Da nije smešno bilo bi ....

Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 03:49 - pre 253 meseci
Evo ni moja banka ne podržava Operu, sad sam proverio: ne možeš ni da se uloguješ. Treći browser nemam pa ne mogu ni da proverim, a i da ti iskreno kažem - što bih? Radi lepo u IE i meni je dovoljno. Ne bih se bunio da može i pod Operom, ali nije to moj problem. Moj problem bi nastao kad bih ja sad prestao da koristim IE. Sve mi se čini da će i ta Opera da "leti" sa mog kompjutera, bar kako trenutno stvari stoje.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 16.07.2003. u 22:10 GMT]
Commercial-Free !!!
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 03:57 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
Sa MSIE korisniku može da se zabrani da pogleda source.

Bas me interesuje kako?
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 04:42 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
I get it, indeed.
Ali...
Dragi tata: Da li možda znaš kolko je stara tvoja banka?
Pošto pre par godina jedini brosweri koji su postojali jesu netscape i MSIE. Ali danas oba broswera su mrtva. MSIE više neće da napreduje (odnosno sada će navodno da popravljaju bugove) kao i netscape a međuvremenu su izašli novi brosweri koji su pravi kandidati MSIE-u. Moja banka je napravila sajt pre godinu dana i sve transfakcije i promene računa mogu preko Opere (a i najverovatnije mozile) tako da sam siguran da takvi sajtovi su samo 'out-of-date'!

~Say FiQ


http://www.wellsfargo.com

Probaj sam...
 
0

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 07:54 - pre 253 meseci
Za Dragog Tatu, ozbiljno pitanje: kako će dotična banka da izađe u korist Mac korisnicima u sledećih godinu dana? Microsoft je obustavio rad na IE-u za Mac, i kroz godinu dana Mac korisnici će masovno koristiti Safari (koji dolazi preinstaliran uz operativni sistem, slično kao IE4 uz Win98). Da li misliš da će tvoja banka da ignoriše tu činjenicu?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 08:17 - pre 253 meseci
Citat:

2) Dosta programa pokušavaju da se integrišu u vaš broswer bez vaše dozvole (naprimer Yahoo,MSN? Ne poznata mi je lista ali sam siguran da ima dosta), samim tim čim pokrenete Iexplorer.exe više DLL fajlova bude load-ovano i više RAM-a je potrebno da bi ste surfovali pod „punom parom”. Posle se ljudi žale da im je spor komjuter, jedan od razloga je nedostatak RAMa a i previše programa.
3) Dosta sajtova imaju „nevaljali” kód koji će pokušati da bez vaše dozvole promeni neke INI fajlove ili da instaliraju program na vašem PC-u.Ovakve probleme su odneli dosta para ljudima koji poznaaju veoma malo komjutere! A sigurno ste dobili neki spam na ICQ/IRC-u od vašeg prijatelja i ako on nije znao, i dobili ste link tačno prema sajtu gde je on pokupio isti taj virus!


Ček, ti kriviš IE zato što će neko da odgovori YES i instalira hot_dial.exe, this_is_not_a_virus.exe ili da natrpa gomilu toolbarova u browser?


Commercial-Free !!!
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 16:33 - pre 253 meseci
@Dragi Tata: Pogledaj ovu sliku (72 KB (73,565 bajta)). Videćeš da ta banka radi u Operi veoma lepo, sve što sam uradio jeste da sam dodao jednu liniju za čitanje CSS-a za netscape. To je dokaz da ostali brosweri mogu da čitaju taj sajt samo što im treba jeste optimizacija. A inače da je po W3C standartu ne bi morali da izostave nijedan broswer!


degojs: Ja naravno ne mogu da te nateram da koristiš nešto što ne želiš :Đ To nije bila pojenta nego da je MSIE rupa od programa! A govorio sam ne o alertu koji dobiješ i da te pita 'yes' or 'no', pričao sam o JScripti koji te ne pita ništa ali ti ošteti komjuter. Pod ostalom pogledaj kolko bugova ima MSIE. Ta lista je sve veća i veća...
Od ActivX-a do prostog HTML koda <input type=crash> :)

Neki ljudi tvrde da je MSIE standart, pa daleko od toga da je standarta!
Pod broj jedan ne podržava W3C kako treba ali zato ima neke fore koji nisu po W3C standartu i samo u MSIE mogu da se gledaju. Tako da je MSIE daleko od standarta!

[offtopic]Shadowed: Pitaj babylon-a na ovom forumu... znam da je on nešto napisao i bio je uspešan.[/offtopic]

~Say FiQ



 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 17:02 - pre 253 meseci
Opet jedno neslaganje. Taj tvoj <input type=crash> nece srusiti IE. Mada, ima nesto vrlo slicno.
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 17:14 - pre 253 meseci
pa dobro, onda još kraće: <input type> :}
Nije ni važno u opšte, važno je da je bušan.

~Say FiQ
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 18:44 - pre 253 meseci
Citat:
random:
Za Dragog Tatu, ozbiljno pitanje: kako će dotična banka da izađe u korist Mac korisnicima u sledećih godinu dana?


Veruj mi da ne znam, niti me preterano zanima. Sa IE-om na Windows-u mi lepo radi, a to je sve što mi treba.

Da se razumemo, nisam nikakav zaljubljenik u IE - mislim da je to trenutno najgori MS-ov proizvod; jedina aplikacija koja ume da "pukne" ili se "zamrzne" iz čista mira. Sa druge strane, potpuno razumem ljude koji prave svoje web aplikacije specifično za IE (i u mojoj firmi se radi tako, posebno na intranetu). Zamisli ovakav razgovor:

Mušterija: Možete li da mi napravite takvu i takvu web aplikaciju?
Izvođač: Naravno. Koji browseri treba da budu podržani?
Mušterija: Ummm, mogu li svi?
Izvođač: Ne mogu "svi", ali dajte mi spisak browsera koje želite da podržimo.
Mušterija: A da li će to da košta nešto ekstra?
Izvođač: Naravno. Treba testirati za svaki browser, a to oduzima vreme i novac.
Mušterija: Uh, daj onda za par najpopularnijih. Koji su to i koliko ljudi ih koristi?
Izvođač: IE drži oko 95% tržišta, a Netscape oko 3%.
Mušterija: Ih, bre, što mi lepo ne kažeš? Uradi samo za IE, briga me za onih 5%...



 
0

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.verat.net



+4 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 18:56 - pre 253 meseci

Jeste 90 posto toga sto si napisao tacno ali jednostavno me mrzi da instaliram bilo sta dok. Posebno zbog toga sto IE sasvim zadovoljava moje potrebe.
FBzP Power!!!
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 19:08 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
@Dragi Tata: Pogledaj ovu sliku (72 KB (73,565 bajta)). Videćeš da ta banka radi u Operi veoma lepo, sve što sam uradio jeste da sam dodao jednu liniju za čitanje CSS-a za netscape. To je dokaz da ostali brosweri mogu da čitaju taj sajt samo što im treba jeste optimizacija. A inače da je po W3C standartu ne bi morali da izostave nijedan broswer!


Ti si ga jednostavno prevario pa misli da koristiš Netscape. Ne vidim zašto bih se zezao sa time kad sasvim lepo radi sa IE-om.

I ne kaže se "standart" nego "standard" ;)
 
0

[es] :: Advocacy :: MSIE je rupa od programa!
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6752 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.