Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSIE je rupa od programa!

[es] :: Advocacy :: MSIE je rupa od programa!
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6753 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!17.07.2003. u 21:57 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
Nije ni važno u opšte, važno je da je bušan.


Dobro, verujem ti, ali kako da ja pristupim svom nalogu kod banke bez IE? Osim toga moja banka nema ništa na svom sajtu što bi ugrozilo moj računar/podatke, naprotiv.

https://easyweb.tdcanadatrust.com/

Ne znam za Mozillu, ali u Operi ne radi nikako. A zašto bih i stavljao Mozillu, čak i da radi tamo, kad mi u IE radi odlično?

Imam nekoliko mogućnosti:

1. menjam banku i tražim neku čiji sajt radi na ne-IE browseru,
2. pišem tamo nekom u banci i tražim da izmene sajt,
3. ne koristim on-line servis moje banke, plaćanje svih računa i još neke sitnice radim ličnim odlaskom u banku,
4. ne radim ništa, ne menjam ništa, ne zovem nikog - sa IE mi sve radi odlično.

Za šta bi se ti odlučio? Važno je da je bušan? Eh..
Commercial-Free !!!
 
0

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 05:54 - pre 253 meseci
5. Spoofuješ identifikaciju browsera. To bi barem ja uradio.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 08:24 - pre 253 meseci
random: ako misliš na ono u Operi "Identify as .." - ne radi. Probao sam kao MSIE 6, Mozilla 3.x, Mozilla 4.x, Mozilla 5.0, Opera.. ne radi pa ne radi. Uvek ista stvar - prijavi prvo da nemam omogućene kukije (?) čim otvorim stranicu, a onda kad ipak pokušam da se ulogujem izbaci još neku grešku i neće dalje.
Eno u prethodnoj poruci link pa ako neko zna kako nek' kaže - ne mora da se loguje :) Opera odmah izbaci grešku u vezi kukija čim otvoriš stranicu, kako već rekoh.
Pokušaj da klikneš i na LOGIN bez obzira što nisi uneo nikakve podatke.. ma jok - neće ni da pokuša.

A čak i ako postoji neki workaround, kad to uporedim sa IE - nema šta da se razmišlja, zar ne? Znam da je to do tih što su pravili stranicu, ali meni to nikako ne pomaže.
Commercial-Free !!!
 
0

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 08:41 - pre 253 meseci
Nisam mislio na Operu. Opera uvek stavlja string "Opera" u user-agent. Recimo, ako iz onog menija za kvazi-spoofovanje izabereš IE, dobićeš nešto tipa:

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Linux 2.4.2 i386) Opera 7.11 [en]

Probaj sa Mozillom (recimo pomoću Preferences Toolbar dodatka možeš lako, i potpuno, da izmeniš identifikaciju) pa da vidimo.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 08:49 - pre 253 meseci
hehehe, sad me baš zainteresovalo te ću da skinem Mozillu + taj dodatak i probam :) pa ću da javim kako stvari stoje.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.07.2003. u 03:22 GMT]
Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 09:10 - pre 253 meseci
Da budem kratak: radi bez problema. Hvala.

E sad već malo drugačije stvari stoje - zašto da ne, makar rekreativno :)

p.s.
Cable konekcija je majka :-)


U stvari, sad sam malo proverio sa Mozillom, radi bilo koji klijent da staviš - IE 6, NS 6.2 Lin, NS 4.7 Mac.. Šta ti je baksuz: ajd da probam - i baš Operu.

Commercial-Free !!!
 
0

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 15:08 - pre 253 meseci
Eto, baš fino.

P.S. Nekako mi je drago da su Browser Wars ponovo in. OS Wars su već malo smorili.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
0

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 15:46 - pre 253 meseci
Svaki browser ima neku manu, ali sam morao da batalim IE jer nisam više imao živaca i vremena da se borim za raznim sranjima koja se preko njega uvale na komp. Sada ga koristim samo kada moram, a za sve ostalo Phoenix tj. Firebird. Daleko od toga da Firebird nema mana, događa se da krahira ponekad, bookmarksi tripuju, i sl. ali to lakše podnosim. I naravno, kad se čovek jednom navikne na tabove, ne može bez njih :) Tu su i jako lepi skinovi, dodaci i sl. tako da browser može da se prilagodi korisniku.
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 16:07 - pre 253 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
CONFIQ:
@Dragi Tata: Pogledaj ovu sliku (72 KB (73,565 bajta)). Videćeš da ta banka radi u Operi veoma lepo, sve što sam uradio jeste da sam dodao jednu liniju za čitanje CSS-a za netscape. To je dokaz da ostali brosweri mogu da čitaju taj sajt samo što im treba jeste optimizacija. A inače da je po W3C standartu ne bi morali da izostave nijedan broswer!


Ti si ga jednostavno prevario pa misli da koristiš Netscape. Ne vidim zašto bih se zezao sa time kad sasvim lepo radi sa IE-om.


Ne ne... Nisam ja njega prevario nego sam samo prepravio da bude HTML za svakoga da svaki broswer može da čita. Oću da kažem da su jako loši programeri koji su to uradili.
Citat:
Dragi Tata:
Mušterija: Možete li da mi napravite takvu i takvu web aplikaciju?
Izvođač: Naravno. Koji browseri treba da budu podržani?
Mušterija: Ummm, mogu li svi?
Izvođač: Ne mogu "svi", ali dajte mi spisak browsera koje želite da podržimo.
Mušterija: A da li će to da košta nešto ekstra?
Izvođač: Naravno. Treba testirati za svaki browser, a to oduzima vreme i novac.
Mušterija: Uh, daj onda za par najpopularnijih. Koji su to i koliko ljudi ih koristi?
Izvođač: IE drži oko 95% tržišta, a Netscape oko 3%.
Mušterija: Ih, bre, što mi lepo ne kažeš? Uradi samo za IE, briga me za onih 5%...


E ovo je baš problem izvođača. Ti ako prodaješ kola, ne možeš da diskrinimišeš one koje nemaju vozačku dozvolu, da li oni znaju da voze ili ne nije tvoja briga.
Ako si pravi izvođač napravićeš po W3C standardu i onda problem će da bude kod broswera a ne kod sajta, isto kao kad prodaješ kola nekome ko nema vozačku dozvolu, ti si njemu prodao legalno i kola su u dobrom stanju.
Ali ako mu prodaš kola koja nemaju kočnicu onda to jeste tvoj problem!

btw. Nije 95% ljudi da koriste MSIE nego oko 80-70%

~Say FiQ
 
0

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 16:38 - pre 253 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Mušterija: Ummm, mogu li svi?
Izvođač: Ne mogu "svi", ali dajte mi spisak browsera koje želite da podržimo.


Onaj izvodjac koji odgovori ovako na to postavljeno pitanje ne zasluzuje ni da se zove izvodjacem a kamoli da dobije posao od te musterije.

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!18.07.2003. u 18:23 - pre 253 meseci
Ja se samo pitam da li ste vi imali prilike da radite neki profesionalni projekat kad to pričate. Ako u ugovoru piše da se podržavaju npr IE 5.0 + i Netscape 5.0 +, onda je izvođač dužan da istestira kako aplikacija radi na svim podržanim browserima, a to košta. I nemojte samo da mi pričate o standardima - naš Web designer je ugradio IFrame koji je po standardu 100%, ali ga Netscape (ne znam koja verzja) nije podržavao, pa su morali da traže drugo rešenje. Da ne pominjem Java Script i DHTML. Standardi su lepa stvar na papiru, ali u praksi je to malo drugačije.

Uostalom, i za "ne web" aplikacije važi sličan scenario. Kad god dobijem projektni zadatak, u njemu piše spisak operatinih sistema pod kojim se očekuje da aplikacija radi bez problema a nikad "svi Windows-i", ili nedajbože "svi operativni sistemi". U poslednje vreme podržavamo samo Windows 2000 i XP koji su skoro isti OS (NT 5.0 i NT 5.1) pa opet se dešava da program lepo radi na jednom a ne na drugom. A posebna je priča kad su pravili verzije za Linux (pre nego što sam se ja zaposlio) - u teoriji je trebalo da podržavaju sve "major" verzije, ali je na kraju knjiga spala na RedHat.

A što se tiče procenata, evo situacije od pre 6 meseci:

http://www.onestat.com/html/aboutus_pressbox15.html

Žao mi je što ne smem da objavim rezultate sa sajta moje firme, ali reći ću da se ne razlikuju mnogo od navedenih cifara.

 
0

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.125.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 00:57 - pre 253 meseci
Citat:
Mihailo:
Svaki browser ima neku manu, ali sam morao da batalim IE jer nisam više imao živaca i vremena da se borim za raznim sranjima koja se preko njega uvale na komp.


Ja ne znam kako vam se to "razna sranja uvale" preko IE. Meni se to nikada nije desilo a online sam 1/2 dana. Tacnije, nikada se nista nije "uvalilo" a da mu ja to nisam dozvolio - uvek prvo pita.

Kada spominjete statistiku, evo malo sa www.outdoor-monitoring.com u poslednjih mesec dana (Web Stats):
Internet Explorer (sve verzije, verovatno i opera) 96,1%
Netscape 3,5%
All others 0,4%

Goran Pilipović fka bluesman
 
0

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 02:37 - pre 253 meseci
CERT
IE (488)
Mozilla (5)
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 03:16 - pre 253 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Da ne pominjem Java Script i DHTML. Standardi su lepa stvar na papiru, ali u praksi je to malo drugačije.


To u opšte nije tačno...
Evo ti naprimer ona tvoja banka, jedna linija kóda i rešio sam problem...
Naime, da bude po W3C standardu treba mi maximum 15 minuta da sredim kód kako treba, to je sve što treba da se uradi!
Što se tiče JS upravu si, treba da se proveri sa drugim broswerima ali nemoj da kažeš da nekome treba 12 sati da proveri za svaki broswer. Pod ostalom ako nisi znao, MS ima svoju JScriptu koja je drugačija od netscape-ovog JavaScripte i koja opet MS je pravi po svojoj volji i samo za IE.
Da li ne-windows korisnici moraju da pate zbog ovoga?

Citat:
Uostalom, i za "ne web" aplikacije važi sličan scenario. Kad god dobijem projektni zadatak, u njemu piše spisak operatinih sistema pod kojim se očekuje da aplikacija radi bez problema a nikad "svi Windows-i", ili nedajbože "svi operativni sistemi". U poslednje vreme podržavamo samo Windows 2000 i XP koji su skoro isti OS (NT 5.0 i NT 5.1) pa opet se dešava da program lepo radi na jednom a ne na drugom. A posebna je priča kad su pravili verzije za Linux (pre nego što sam se ja zaposlio) - u teoriji je trebalo da podržavaju sve "major" verzije, ali je na kraju knjiga spala na RedHat.


Nemoj tako, nemoj da upoređuješ C++ (ili koji jezik radite) sa prostim HTML-om.
HTML nije ni programerski/skript jezik u opšte i zamišljen je da radi na svakom OS-u.
P.S. Evo još jedne statistike:
http://www.tbray.org/ongoing/When/200x/2003/05/28/CSS-IE (
Internet Explorer=58%
Mozilla=36%
Safari=6%
Na moja par sajtova, odprilike je 80% MSIE


~Say FiQ

 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 04:20 - pre 253 meseci
Citat:
Da li ne-windows korisnici moraju da pate zbog ovoga?


Izvini, ali mi nije jasno u kom svetu to živiš. Koji ne-windows korisnici? Stvarno misliš da će neko da ulaže novac i vreme da zadovolji par procenata potencijalnih mušterija? Da li ti stvarno misliš da možeš 95% ljudi da ubediš da promene browser na koji su navikli (jeste, randome, navikli :) ) zbog toga što IE "nije baš u skladu sa W3C standardima" ? Šta koga briga za W3C standarde? Mene kod IE-a nervira to što mi se "zakucava" iz čista mira, a do W3C standarda mi je stalo koliko do lanjskog snega.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 04:28 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
Citat:
Dragi Tata:
Da ne pominjem Java Script i DHTML. Standardi su lepa stvar na papiru, ali u praksi je to malo drugačije.


To u opšte nije tačno...
Evo ti naprimer ona tvoja banka, jedna linija kóda i rešio sam problem...
Naime, da bude po W3C standardu treba mi maximum 15 minuta da sredim kód kako treba, to je sve što treba da se uradi!



Znaci ako uradis sve po W3C standardu radice u svim browserima? I u IE?
Izgleda da ne razumes poentu toga sto DT prica.

Citat:
Što se tiče JS upravu si, treba da se proveri sa drugim broswerima ali nemoj da kažeš da nekome treba 12 sati da proveri za svaki broswer. Pod ostalom ako nisi znao, MS ima svoju JScriptu koja je drugačija od netscape-ovog JavaScripte i koja opet MS je pravi po svojoj volji i samo za IE.

Pa u tome i jeste poenta! Ako neko napravi neki sajt koji koristi JS od MS ne mozemo mi svaki put kada naletimo na takav sajt da ostavljamo poruku webmasteru ili da skidamo source pa da menjamo sami html. Lakse je onda startovati IE.

Citat:
Da li ne-windows korisnici moraju da pate zbog ovoga?

Nazalost moraju. Niko nije srecan sto je tako osim MS-a.

Citat:

O pristrasnosti autora te tabele govori i ova recenica:
"I Blame Microsoft (I’ve always wanted to use that as a headline. Try it sometime, it feels good.) But really, I do."

Pa moze neko na nekom linux/frebsd sajtu da gleda broj hitova pa ce videti da IE zauzima 5%. Slicno tome na sajtu koji pise o CSS-u i sl. ces vise imati korisnika drugih browsera nego IE-a.

Pazi, IE je s***** i to niko ne porice ali sta da radimo ako sajt podrzava samo IE? Najjednostavnije je startovati IE. Tuzno ali istinito.
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 04:57 - pre 253 meseci
Ta JScripta od M$ je odavno mrtva tako da ne morate da brinete...
Inache 2% dizajnera znaju i koja je razlika izmedju JavaScripte i JScripte poSHto su razlike male ali ipak postoje.
Ja nenagovaram ljude da koriste druge broswere zato shto MSIE ne poshtuje standarde nego zato shto je BooSHna, radi vashe sigurnosti i najznacajnije... BRZINA.

InaCHe ako pitate mene slobodno koristite MSIE veCH sam se malo umorio da ponavljam jedno te isto, vec i prijatelji mi kazu da sam dosadio sa browser-war tako da stvarno odustajem :). Vi kako zelite...

Ne znam ni sam zashto sam zapeo ovoliko oko ovakve gluposti

~Say... This signature is best viewed with IE 5.0 or above.
 
0

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 05:40 - pre 253 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Izvini, ali mi nije jasno u kom svetu to živiš. Koji ne-windows korisnici? Stvarno misliš da će neko da ulaže novac i vreme da zadovolji par procenata potencijalnih mušterija?


Poglavito Mac korisnici. Znači oni po tebi nisu bitni?

Citat:
Dragi Tata:
Da li ti stvarno misliš da možeš 95% ljudi da ubediš da promene browser na koji su navikli (jeste, randome, navikli :) ) zbog toga što IE "nije baš u skladu sa W3C standardima" ? Šta koga briga za W3C standarde? Mene kod IE-a nervira to što mi se "zakucava" iz čista mira, a do W3C standarda mi je stalo koliko do lanjskog snega.


Briga je web developere. Isto kao što bi tebe bilo briga za ANSI C ili C++ i mnoge druge stvari ako bi nekim slučajem hteo da pišeš portabilnu aplikaciju. A korisnika dotične aplikacije bi boleo određeni organ.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 08:58 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
Ja nenagovaram ljude da koriste druge broswere zato shto MSIE ne poshtuje standarde nego zato shto je BooSHna, radi vashe sigurnosti i najznacajnije... BRZINA.


Hvala što se brineš. Jesmo li dužni nešto?

Koliko to sajtova ti znaš koji će da ti uvale nešto pomoću svih tih silnih propusta?
Pusti priču, daj spisak. Al' nemoj mi neke sajtove iz kućne radinosti, nego neke koji imaju malo više posetilaca.

Aj' čik nek Gojko stavi na naslovnu stranicu <input type crash> i ostavi tako :-)

Ne znam je l' jasna poenta :)
Commercial-Free !!!
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: MSIE je rupa od programa!19.07.2003. u 12:03 - pre 253 meseci
Citat:
CONFIQ:
InaCHe ako pitate mene slobodno koristite MSIE veCH sam se malo umorio da ponavljam jedno te isto, vec i prijatelji mi kazu da sam dosadio sa browser-war tako da stvarno odustajem :). Vi kako zelite...

Ma polako :-))) Pa ja koristim Operu 90% vremena ali za tih 10% sajtova koristim IE. Ucinilo mi se da se ovo pretvara u paljbu pa sam samo hteo da smirim situaciju. Ne vidim nikoga da je pricao da je IE dobar nego samo to da nazalost nekada moramo da ga koristimo. Mozda i ne moramo ali lakse je.

Citat:

Ne znam ni sam zashto sam zapeo ovoliko oko ovakve gluposti

Pa nisu gluposti. Web developerima je itekako bitna portabilnost i postovanje standarda. Nego mislim da se niste razumeli pa sam se zato umesao (kao drveni advokat). U stvari obojica (i DT i ti) ste pisali o istoj stvari. Ti si poceo da pricas kako je dovoljno malo da se izmeni kod pa da radi i u istalim browserima ali niko to nije da nije tacno nego je bas bila poenta to sto (losi?) developeri prave takav html i tako pomazu MS-u jer nas teraju da za te sajtove koristimo IE.

Bilo je jos nerazumevanja pa si pogresno shvatio caletovu recenicu "Standardi su lepa stvar na papiru, ali u praksi je to malo drugačije" pa si pricao kako nije potrebno mnogo truda da se sve podesi po W3C standardu. Mislim da nije to poenta te recenice nego je fora u tome sto ne postuju svi browseri standarde pa ti ne vrede mnogo na papiru...

Cesto se desavalo na ovim forumima da se ljudi "svadjaju" a u stvari misle isto :-)
 
0

[es] :: Advocacy :: MSIE je rupa od programa!
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6753 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.