Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7982808 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2012. u 15:52 - pre 149 meseci
hehe isto je i samnom mirjana s tim da mene pitaju kako imam zivaca i snage da to radim iznova i iznova 5 godina.....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.com
Via: [es] mailing liste



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2012. u 16:08 - pre 149 meseci



Hvala kelly oslo. Diplomu ću svakako poslati, jezik učim. Kontaktirala sam ambasadu u Zagrebu i dobila dosta korisnih informacija, pratim natječaje, na neke sam se javila čisto da vidim povratnu informaciju. Iz jedne agencije za regrutiranje kadrova su mi se javili da im se javim čim naučim jezik, iz jednog vrtića su me kontaktirali za privremenu zamjenu, a ostali su naravno javili da su uzeli ljude sa svog terena. Vidjela sam da im je strani kadar po vrtićima u većini, te da im pravi priličan problem zbog slabog znanja jezika, pa računam da sa dobro savladanim jezikom  možda i imam šanse. Vrijedi se pomučiti i probati...


[Ovu poruku je menjao Marta 76 dana 16.02.2012. u 22:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mad Thrasher
Jova Zmaj
Kragujevac,Srbija

Član broj: 298365
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2012. u 16:13 - pre 149 meseci
Imam jedno pitanje u okviru medicinske struke...
Da li nasi lekari mogu da dobiju specijalizaciju ukoliko dodju u Norge i zaposle se kao lekari opste prakse,tj. samo sa diplomom sa faksa...?
Shinokage
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2012. u 21:14 - pre 149 meseci
Citat:
Mad Thrasher: Imam jedno pitanje u okviru medicinske struke...
Da li nasi lekari mogu da dobiju specijalizaciju ukoliko dodju u Norge i zaposle se kao lekari opste prakse,tj. samo sa diplomom sa faksa...?


mogu nakon nekog vremena
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2012. u 23:28 - pre 149 meseci
Marta evo dobio sam informaciju o vozacima od drugara i bukvalno ti prenosim njegove reci


Zavisi dje vozis i sta vozis, ali minimalna oko 25000 pa navise, oni sto voze dalje ture sto spavaju u kamionu i sto su odsutni od kuce oni mogu da izadju i preko 40000 imaju placeno ono kako se kaze odvojen zivot.


Pozzzz
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 05:22 - pre 149 meseci
Mozda sam cu biti dosadna da pitam ovo ponovo ali samo da potvrdim informaciju, kazete da je najbolje da se novac salje za Srbiju preko banke "Intesa" ? Uzimaju najmanju proviziju i novac stize u roku od 2 radna dana, ako se ne varam? Provizija je samo 30 kruna na bilo koji iznos? Meni su uzeli preko "Komercijalne" na 120 eura-9 eura provizije! A u "Western union" uzimaju na uplatu do 1000kr - 100kr provizije...itd. A kakva su iskustva kada se putuje kuci, da li poneti krune odavde, da li kupiti eure ovde pa poneti, da li koristiti karticu ,i to -da li direktno placati sa karticom ili podici novac iz banke? Kakve su vase preporuke i iskustva? Ja sam ovde godinu dana i nisam jos isla kuci ali kad dodje vreme da se pakujem, dobro ce mi doci neki saveti oko novca
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 06:43 - pre 149 meseci
Hehehe, hvala Davorno možda i promjenim karijeru.
Zamijenio si nas, nisam vozač-profesorica sam- ali svakako ti hvala, baš si me jutros ranije nasmijao :)
Al' da dobro vozim- vozim :)
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 10:53 - pre 149 meseci
Ja koristi za slanje para Unicredit,moja rodbina koristi Raifeisen. inteza je isto dobra. Nikako Komercijalna.lopovi naplacuju proviziju na NOK!
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 11:25 - pre 149 meseci
Citat:
DAVORNO: Marta evo dobio sam informaciju o vozacima od drugara i bukvalno ti prenosim njegove reci


Zavisi dje vozis i sta vozis, ali minimalna oko 25000 pa navise, oni sto voze dalje ture sto spavaju u kamionu i sto su odsutni od kuce oni mogu da izadju i preko 40000 imaju placeno ono kako se kaze odvojen zivot.


Pozzzz



ne mogu da verujem da i vozaci zaradjuju vise od sykepleiera..... nista, raditi prekvalifikaciju
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 11:28 - pre 149 meseci
Citat:
vikibjorg: Mozda sam cu biti dosadna da pitam ovo ponovo ali samo da potvrdim informaciju, kazete da je najbolje da se novac salje za Srbiju preko banke "Intesa" ? Uzimaju najmanju proviziju i novac stize u roku od 2 radna dana, ako se ne varam? Provizija je samo 30 kruna na bilo koji iznos? Meni su uzeli preko "Komercijalne" na 120 eura-9 eura provizije! A u "Western union" uzimaju na uplatu do 1000kr - 100kr provizije...itd. A kakva su iskustva kada se putuje kuci, da li poneti krune odavde, da li kupiti eure ovde pa poneti, da li koristiti karticu ,i to -da li direktno placati sa karticom ili podici novac iz banke? Kakve su vase preporuke i iskustva? Ja sam ovde godinu dana i nisam jos isla kuci ali kad dodje vreme da se pakujem, dobro ce mi doci neki saveti oko novca



to ti zavisi kakve mogucnosti pruza tvoja banka.... otidji na stranicu banke na netu i pogledaj.... ili otidji direktno u kancelarije banke.... sve je razlicito od banke do banke... neke banke ne uzimaju proviziju na izvadjeni novac do 33-ce godine bez obzira gde vadis novac.... neke uzimaju 2 evra na izvadjenu sumu.... najbolje otidji tamo i oni ce ti sami reci
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 13:17 - pre 149 meseci
Draga moja Kelly, zaista se ozbiljno razmisljam da li da nastavim za celom pricom oko sykepleier-a, ili da jednostavno sacekam da prodju te prve tri godine, pa posle da se bavim necim drugim? Znao sam i ranije da zdravstvo u No i nije bas nesto placeno u odnosu na ostale struke, ali ovakve stvari me sve vise teraju da se zamislim... :-)))))
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 16:51 - pre 149 meseci
E ja se pitam koliko zaradjuju frizeri...odem danas da se sisam...600 kruna obicno sisanje dakle nista posebno i kupim sampon i balzam koji mi je frizerka preporucila a koristila sam ga ranije na onih 600 dodato je jos 500 za to i tako iznos 1100 kruna ili ti malo manje od 140 eura...finoooooo!
Sta vam je ljudi pa vozaci su svuda dobro zaradjivali i zaradjuju,rece mi gazda da sam start nije tako veliki nego prekovremeno i daleke ture,a spomenu prevozenje mleka kao poseban start u plati i rece da se to dobro placa ali opet gde i sta vozis...
Valjda ce se neko zaposliti od nasih pa da cujemo iz prve ruke...nego frizeri,majku im deru kozu...dodje coveku da se sam sisa...Salim se...a da dobijes kafu,kapucino toplu cokoladu po izboru kao ukljuceno u cenu.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 16:55 - pre 149 meseci
Ta prica oko sykepleiera je dobra samo iz tog razloga sto mozes da biras gde ces da radis jer je enormno deficitarno.E iz tog razloga ima prednost inace u sofere...he he!
Prijava za Bergen je do 28.februara a pismeni deo kosta 1850 kr...za pokusaj,he he!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 17:18 - pre 149 meseci
Da... ovde frizeri bas "sisaju"... mene je kostalo 385 kruna u tzrnom centru. Znaci bilo mi je zlo kada je saopstila cifru.
A kada pomislim u Novom Sad-u na primer u sred grada sisanje 300 dinara.

Mada kazu da ima negde u Bergenu i za 200 kruna sisanje... po nekim budzacima i periferiji.

======

Inace vidim da ze ljudi i dalje gube oko tog priznavanja diploma u NOKUT-U. Naime to je potrebno da drzavne sluzbe ali za tahnicke struke - inzenjere, tehnicare.. itd... kod privatnika to ne treba.
U UDI prilikom podnosenja papira za radnu dozvolu takodje inzenjerima to ne treba.. samo pokazes svoju original diplomu i prevod na engleskom.

E sada druga je stvar ako mislite da ce vam to pomoci prilikom trazenja posla da imate priznatu dilomu u NOKUT-u.... uglavnom od viska glava ne boli.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2012. u 17:43 - pre 149 meseci
Viki sto se Intese tice ja tu banku preporucujem 30 kruna je provizija kada saljes iz DNB u Intesu za bilo koji iznos.
A posto ni ja nisam bila kuci jooos uveeek,ne znam sta da ti kazem za novac u dzepu...
Moja sefica kaze meni:"Pa Mirjana ja se sisam kod muskog frizera i nista mi ne fali,kaze 350 kruna"...Mislim,fali ali cutim ubogalji je svaki put.
Savet nasim zenama...ponesite vosak i profesionalnu masinu za depilaciju pre nego sto krenete,kao i pedikir materijal,jer to je ovde enormnoooo skupo.Pa ako hocete da licite na nesto ili se na vreme opremite materijalom iz Srbije ili da ovde po salonima placate nekoliko hiljada kruna.To je jako skupo.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

srbijadamus1
teolog
Novi Sad

Član broj: 253939
Poruke: 59
*.mediaworksit.net.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2012. u 09:18 - pre 149 meseci
Sto se tice slanja novca u Srbiju
Sve sto posaljete u Srbiju od juna 2012 se oporezuje sa 20% drugim recima posaljete kuci roditeljima novac kao deviznu doznaku oni moraju da plate porez. Hvala Srbiji sto nas je isterala i sto nam sada i porez naplacuje
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2012. u 12:54 - pre 149 meseci
Wow... Jel ima neka zvanicana vest - link za tih 20%?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2012. u 15:59 - pre 149 meseci
Banca Intesa jos nista zvanicno nije dobila o tome,mislim napisemno,ali mi komsinica koja je inace savetnica u jednoj od filijala te banke rece da je na jednom od sastanaka spomenuto nesto ali kazem nije nista zvanicno,rece da ce javiti ako bude.Pa covece 20%...pa to je deranje koze...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
217.16.129.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2012. u 16:05 - pre 149 meseci
Pozdrav drustvo,eto me u Oslu 7-og marta ako Bog da, pa ko je tamo neka me doda na skype-u da se cujemo,vidimo, upoznamo..
Joca_Toxico
A evo i facebook linka
www.facebook.com/joca87
Pa da popijemo nesto... :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.02.2012. u 20:37 - pre 149 meseci
hahah koliko skontah sam osam ti ja ovde :)
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7982808 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.