Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8008627 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2013. u 19:15 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
jens stoltenberg:
Drago mi je da smo bar jednu stvar razjasnili. :-) A sto se tice ove polemike skola/samostalno ucenje.. ne znam. Ja licno jedino sto bih promenio kada bih mogao da vratim vreme unazad, platio bih nekom (tada, ne sada) da me nauci strucno-kolokvijalnom medicinskom norveskom jeziku, da to tako nazovem. Kad vas bace u vatru prvih par nedelja, a slabo baratate strucnom terminologijom kao i nekim kolokvijalnim frazama, onda je to bas nezgodno u pocetku. Problem za nas iz Srbije je taj sto oni skoro iskljucivo koriste norveski jezik kad opisuju bolesti, pa jos kad krenu usmeno sa skracenicama tipa KOLS, Hb ( nikada ne kazu hemoglobin, vec iskljucivo Hb -dakle ho be) i slicno To je u pocetku da poludis, ali se vremenom sve slegne.


Meni je prvih nedelju dana u bolnici bilo kao u nekom horor filmu iako sam ovde 2,5 godine.Ceo izvestaj samo na norveskom a na raportu sve strucne njihove skracenice,ne latinske vec njihove norveske i pored svakog pacijenta pored imena na listi stoje sve skracenice po dva slova.Nijedan tumor ne pise na latinskom,ali ni jedan,posto je to moja problematika sada ovde.Da se zaprepastis ali udje se u sistem...
Mislim da je sto se tog strucnog dela ucenja tice konkretno za nas medicinare malo diskutabilno koliko su profesori u mogucnosti da nam razjasne skracenice,jer ne verujem da su upuceni u to bas dobro,ali one osnove svakako da jesu.Imala sam ja knjigu Helsenorsk ali nije to to,to je vise uopsteno sa onim laganim pojmovima...


Srce,pitaj sta god te zanima u vezi skracenica vezano za posao u bolnici :-)
 
Odgovor na temu

Elektriker
Beograd

Član broj: 309467
Poruke: 16
*.178-249-125.enivest.net.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2013. u 20:16 - pre 135 meseci
Evo da i ja postavim jedno pitanje posto ni sam ne znam sta je pametnije uraditi...

Naime posto sam jedan od ljudi koji su radili u čuvenoj GoEuropeGo AS firmi a posto se zna koliko su pošteni i iskreni bili...pa za mene kao i za sve ostale nisu plaćali porez državi(oduzimali su ga od plate redovno i to punih 36% od ukupne sume, a trebalo je po tabeli oko 29% od osnovne sume + 36% od prekovremenih) i posle svega nisu platili zadnja 3 meseca rada uopšte i većinu prekovremenih sati....dakle, stigao mi je pre 2 nedelje Selvangivelse 2012 gde je Inntekt 0 naravno. Bio sam u Tax office-u i objasnio...Rekli su mi da skupim sve pay slipove i pošaljem nazad. Pitanje je da li ima efekta da te pay slipove i popunjen obrazac šaljem pošto porez nije plaćan pa i ne mogu dobiti tih 10% Standard Fradrag-a? Drugo, treba da upišem koliko je ta cifra 10% a nemam taj Decembarski i Januarski pay slip. Novembar pay slip imam ali nisam dobio ni krunu od toga. Kako njima uopšte objasniti celu situaciju jer koliko sam primetio, kad krenem da pričam sa ljudima u Tax Office-u oni me samo gledaju belo jer je ovakva situacija njima Špansko selo i samo sležu ramenima... Čisto me zanima mišljenje ako neko želi da se izjasni jer sam u nedoumici...
Da ne pričam o tome da ukoliko se dobiju neke od tih plata od NAV-a u ovoj godini, one će ući u porez za 2013 pa ću da pređem Top Skatt granicu i povećaće mi porez sledeće godine...Jesam li u pravu za ovo?
Hvala Unapred

Čitam ovaj forum često ali sam lenj da pišem...i u skoro svemu što se tiče života ovde se slažem sa Mirjanom...počev od roštilja i ladnog za mene najboljeg CRNOG piva(krigla 0,5 u Irish Pub-u). Ufff...popio bi ga na eks sad...


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2013. u 20:35 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Sasa,procitala sam vasu pp.Procitajte malo forum,mnogo smo pisali o tome,spajamo diplomu sa poslom koji radimo.I moramo imati procenat od 80% minimum.To je pravilo za nas van EU.Diplome za med.obrazovanja regulise SAK,a nemedicinske visoke diplome regulise NOKUT.UDI je institucija za izdavanje dozvola.Iscitajte ta tri sajta.
Konkretno za fax psihologije mislim da je nadlezan NOKUT,ali ne znam da li je priznato i kako ide sa tim.Nemamo na forumu aktivnog clana koji je zaposlen kao psiholog ali mislim da bi ona trebala svoja dokumenta da salje za NOKUT.Tamo se ne placa nikakva taksa,ceka se obrada to jest procena od nekoliko meseci.Porodica moze da se spoji ukoliko jedno od supruznika nadje posao u svojoj struci.Kljuc za nas sve je da moramo raditi prve tri godine posao za koji smo skolovani.Konkretno za psihologa ima dosta oglasa ali ja ne znam da li je diploma priznata.Prosto ne poznajem nikoga ko je autorizaovao nasu diplomu za psihologa.To su ovde profesionalne sestogodisnje studije.
Precesljaj ove sajtove:
http://www.udi.no/
http://nokut.no/
http://www.jobbnorge.no/
http://www.finn.no/

Poslednja dva su oglasi za procenu trzista.Iscitaj to malo za pocetak.Korisno je.
Supruznik koji dodje na pripoj porodice moze da radi bilo koji posao ali nosilac vize mora da radi posao u struci.
Ovde na forumu su pretezno inzenjeri i medicinari.


Evo i ja malo da pomognem Sasi. Ako si zavrsio u Bg, to je onda Filozofski fakultet, odeljenje za psihologiju. I ja sam zavrsila istoriju na Filozofskom. Dokumenta sam slala u NOKUT. Po logici stvari, i za tebe bi trebao da je nadlezan NOKUT (s obzirom da je isti fakultet u pitanju a razlicite studijske grupe). Ne znam za ostale Univerzitete u Srbiji, pri kom je fakultetu Psihologija. Ono sto sam videla na sajtovima norveskih univerziteta to je da se studije psihologije jako razlikuju od nasih. Ako sam dobro razumela dosta su blizi medicini. Zato ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je nadlezan NOKUT.
 
Odgovor na temu

Markitos
Skiathos - Σκιάθος

Član broj: 313124
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2013. u 23:36 - pre 135 meseci
Citat:


@zokiruma
meni nije jasno sto se ljudi busaju kako su sami naucli jezik? meni je ovo 4. strani. jedan sam ucio u skoli, 2 sam sam naucio radeci. a za norge idem i na casove u kommunu (svaki dan 2 casa, pon=petak, 3 meseca traje kurs) i imam kurs u sagi preko skajpija. jednostavno znam kako sam naucio ova 2. i tako necu da naucim i norveski. ocu da mi norge bude sto je moguce ispravniji. kurs u norge mi je tek poceo, razlika u odnosu na sagu je evidentna. oba kursa imaju svoje prednosti i mane i licno mislim da ih je najbolje imati istovremeno. za to skola sluzi btw







Ne bih se slozio sa tobom. Tu je najbitniji sluh ili talenat , a po tome se meri ko koliko kvalitetno uci kao samouk.
Ja sam naucio tri strana jezika , i to uceci potpuno sam. Danas je sve to mnogo drugacije . Kada imas internet imas sve, naravno , ukoliko umes da iskoristis sve sto ti pruza. Sto se tice norsk-a , ako cemo realno , ima jednu od laksih gramatika. Nemacki je ludilo za norveski . Naravno , dijalekat i lokalne fraze se uce na lokalu , to stoji , ali cak i te slang-ove mozes da pohvatas tako sto ces npr na skajpu pronaci ljude iz odredjenog kraja , citati forume , citati komentare na youtube i sto je najbitnije , non-stop slusati radio i TV .
U mom slucaju se ovo pokazalo i vise nego fenomenalno , do neke granice . Sve zavisi od osobe i koliko si spreman da se posvetis tom ucenju.
Čuvajmo se od neljudi, ali se još više čuvajmo da i mi ne postanemo neljudi
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
...44.110.tmi.telenormobil.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2013. u 23:47 - pre 135 meseci
Korisne informacije :-)

Ovako izgleda to milo pismo od UDI u kojem vas obavještavaju da ste dobili dozvolu i da treba da zakažete termin za slikanje i ostavljanje potpisa i otisaka. Termin se zakazuje online, slično kao i aplikacija i zavisi od trenutnog stanja, ja sam čekao tri dana ali u nezgodnom periodu to lako može biti 2-3 sedmice.


Citat:
Vi har innvilget søknaden din om midlertidig oppholdstillatelse

Du må kontakte politiets utlendingskontor eller Senter for utenlandske arbeidstakere (SUA) der du skal bo for å få vedtaksbrevet og bestille oppholdskortet ditt. Dersom du har levert søknaden din på nett, kan du bestille time hos politiet i søknadsportalen. https://selfservice.udi.no/no/

For mer informasjon om oppholdskort, se her. http://www.udi.no/Oversiktsider/Oppholdskort-/


Ikke svar på denne e-posten
Dette er en automatisk melding fra Utlendingsdirektoratet. Det er ikke mulig å svare på denne e-posten. Hvis du lurer på noe, kan du kontakte oss via nettskjemaet.


Your application for a residence permit has been granted

You must contact the Immigration Office at your regional police district, or a Service Center for Foreign Workers, to receive your residence permit and to order your residence card. If you registered your application using the application portal, you can book an appointment with the police using the same portal.

For more information concerning residence cards, see here.


Please do not reply to this e-mail
This is an automated e-mail from the Norwegian Directorate of Immigration. It is not possible to reply to this address. If you have further questions you can contact us through our web form.



Vennlig hilsen / Kind regards


Poslije slikanja i procedure dozvola stiže na adresu u Norge za 10ak dana. Istog dana kada ostavljate otiske dobijete i kopiju rješenja u kojem stoje svi detalji vaše radne dozvole, prava i obaveza. Možete zatražiti od službenice da vam udari pečate na tako da papir malo dobije na "težini". Sa tim, čak i bez pečata, možete odmah početi da radite.

A sada malo filozofije :-)

Mislim da je posao lakše "ubosti" na sjeveru, ali daleko od toga da je lako. Meni nije bilo lako.

Svako ko je naučio jezik, matematiku ili tenis sam ima razlog da se ponosi. I odakle zaključak da ako je čovjek samouk da je to znanje nižeg nivoa, moja iskustva su suprotna?

Kuvane koljenice, sarmu i burek najbolje sprema moja mama :-P
Ekonomski parametri su malo objektivniji. Grubo govoreći u Norveškoj se zarađuje 8 puta više nego u Bosni ali su cijene 4 puta veće tako da živimo samo "duplo bolje". http://www.numbeo.com/cost-of-...erzegovina&country2=Norway

Svakome je njegova trava najveća i komšijina muka zelenija.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 07:28 - pre 135 meseci
Srećan nam PayPal

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 07:31 - pre 135 meseci
Citat:
stavasbriga: Korisne informacije

Ovako izgleda to milo pismo od UDI u kojem vas obavještavaju da ste dobili dozvolu i da treba da zakažete termin za slikanje i ostavljanje potpisa i otisaka. Termin se zakazuje online, slično kao i aplikacija i zavisi od trenutnog stanja, ja sam čekao tri dana ali u nezgodnom periodu to lako može biti 2-3 sedmice.




Poslije slikanja i procedure dozvola stiže na adresu u Norge za 10ak dana. Istog dana kada ostavljate otiske dobijete i kopiju rješenja u kojem stoje svi detalji vaše radne dozvole, prava i obaveza. Možete zatražiti od službenice da vam udari pečate na tako da papir malo dobije na "težini". Sa tim, čak i bez pečata, možete odmah početi da radite.

A sada malo filozofije

Mislim da je posao lakše "ubosti" na sjeveru, ali daleko od toga da je lako. Meni nije bilo lako.

Svako ko je naučio jezik, matematiku ili tenis sam ima razlog da se ponosi. I odakle zaključak da ako je čovjek samouk da je to znanje nižeg nivoa, moja iskustva su suprotna?

Kuvane koljenice, sarmu i burek najbolje sprema moja mama :-P
Ekonomski parametri su malo objektivniji. Grubo govoreći u Norveškoj se zarađuje 8 puta više nego u Bosni ali su cijene 4 puta veće tako da živimo samo "duplo bolje". http://www.numbeo.com/cost-of-...erzegovina&country2=Norway

Svakome je njegova trava najveća i komšijina muka zelenija.


to opet moze da znaci da ti ostane pola plate, tj za mesec dana imas 4 bosanske plate, zivotom i radom u norge za godinu dana dobijas 48 bosanskih plata ili ti 4 godine zivota

ja nisam rekao da je znanje nize ili losije
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 07:34 - pre 135 meseci
Citat:
Nesh-co:
Srećan nam PayPal


cekali su da ja odem

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 09:04 - pre 135 meseci
Ljudi, dajte neku preporuku za radio... Interesantno je da kad kucam ovde na forumu u pretragu radio, dobijem tristo čuda, ali nikako radio stanicu
Dakle, početniku treba
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 09:08 - pre 135 meseci
radio

TV

za nrk ti treba norge ip adresa, mozes to resiti preko proksija
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 09:30 - pre 135 meseci
Citat:
cikaKosta:
Ljudi, dajte neku preporuku za radio... Interesantno je da kad kucam ovde na forumu u pretragu radio, dobijem tristo čuda, ali nikako radio stanicu :D
Dakle, početniku treba :D

NRK radio moze da se slusa iz Bg bez problema. Oprobano vise puta.
 
Odgovor na temu

pikaso23

Član broj: 293040
Poruke: 31
*.dhcp.as2116.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 09:40 - pre 135 meseci
Jel zna neko kako da narucim termin za produzenje dozvole u policiji u Bergenu online?
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 09:51 - pre 135 meseci
Ma znam ja sve te radio stanice, skinuo app za ios Radio Norway ( i tu je izlistano nekih bar 50tak stanica) ne treba proxy, sad slušam trenutno NRK P3 (trondheim)... Pitam za nekustanicu popun našeg radio beograda 1/2 gde može da se sluša dobar izgovor, a ne gde neki "klinci voditelji" pričaju više slangom :)
 
Odgovor na temu

shane
Nebojsha
Moelv

Član broj: 13248
Poruke: 81
*.bb.online.no.



+19 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 10:23 - pre 135 meseci
Slušaj NRK1/2 Akershus og Oslo
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 10:27 - pre 135 meseci
Shane, kako je gospodja zadovoljna s poslom ?
 
Odgovor na temu

marijamara27
marija stanojevic
student
nis

Član broj: 313142
Poruke: 11
37.220.75.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 11:00 - pre 135 meseci
http://www.radioplay.no/radionorge
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.tonsberg.kommune.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 11:04 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
jens stoltenberg:
Drago mi je da smo bar jednu stvar razjasnili. :-) A sto se tice ove polemike skola/samostalno ucenje.. ne znam. Ja licno jedino sto bih promenio kada bih mogao da vratim vreme unazad, platio bih nekom (tada, ne sada) da me nauci strucno-kolokvijalnom medicinskom norveskom jeziku, da to tako nazovem. Kad vas bace u vatru prvih par nedelja, a slabo baratate strucnom terminologijom kao i nekim kolokvijalnim frazama, onda je to bas nezgodno u pocetku. Problem za nas iz Srbije je taj sto oni skoro iskljucivo koriste norveski jezik kad opisuju bolesti, pa jos kad krenu usmeno sa skracenicama tipa KOLS, Hb ( nikada ne kazu hemoglobin, vec iskljucivo Hb -dakle ho be) i slicno To je u pocetku da poludis, ali se vremenom sve slegne.


Meni je prvih nedelju dana u bolnici bilo kao u nekom horor filmu iako sam ovde 2,5 godine.Ceo izvestaj samo na norveskom a na raportu sve strucne njihove skracenice,ne latinske vec njihove norveske i pored svakog pacijenta pored imena na listi stoje sve skracenice po dva slova.Nijedan tumor ne pise na latinskom,ali ni jedan,posto je to moja problematika sada ovde.Da se zaprepastis ali udje se u sistem...
Mislim da je sto se tog strucnog dela ucenja tice konkretno za nas medicinare malo diskutabilno koliko su profesori u mogucnosti da nam razjasne skracenice,jer ne verujem da su upuceni u to bas dobro,ali one osnove svakako da jesu.Imala sam ja knjigu Helsenorsk ali nije to to,to je vise uopsteno sa onim laganim pojmovima...


A zato su me tako cudno gledali kad sam rekla hemglobin. Mislim se, pise Hb, cita se hemoglobin. :)
Ja sam pola godine pred dolazak nasla jednu knjigu u Beogradu, kao neka literatura za medicinski kurs. I bila onako podebela, pa mi se ucinilo da bi bilo korisno imati je. I kupim je. Sa profesorkom sam radila Her på berget i sat vremena taj medicinski deo, vezbala termine. I to mi je puno znacilo. BAS puno. Tekstovi su laki, ali ima dosta korisnih pojmova. Secam se kad sam dosla na prvi raport da sam bila van sebe, jer ih nista nisam razumela, ali vise od panike. Taj moj prvi raport je drzala koleginica koja jaaaaaaaaaaako brzo prica. Katastrofa. :) Kako sam se opustala kontala sam da sve vise razumem, i secala se upravo izraza iz te knjige. Posle tri meseca nemam skoro nikakvih problema da razumem tu koleginicu koja tako brzo prica. Prosto, ide to sve vremenom.... Dakle,

Nego, rado bih sa vama podelila moje jucerasnje iskustvo na poslu. Cisto da bi se jos jednom podvuklo koliko su njima neke stvari bitne i koliko se mora biti oprezan. Opreza nikad na odmet. Naime, radila sam neku popodnevnu smenu i posle posla otisla u svlacionicu i iz dzepa pocela da vadim papire i da ih bacam u korpu. Jedan od papira je bio papir na kome pisu imena pacijenata, dijagnoze, sta primaju od lekova, kakve su mere preduzete toga dana i sl. Kao neki podsetnik, sto mi nosimo svaki dan sa nama i prema tome radimo. I svaki dan dobijamo novi i tako u krug. Sta se desava? Moja starija koleginica, inace strasno visokog nosa, jer ona je sykepleier pobogu (i priznajem da je bas dyktig) pronazali u korpi taj papir. Ja nisam bila tamo, bila je druga koleginica koja mi je ispricala dogadjaj. Koliko sam shvatila doticna visokog nosa biva van sebe, ko je to bacio, pa to se ne sme bacati u korpu za smece jer neko moze uzeti taj papir i videti sta pise i time se krsi obaveza cutanja! Korpa se nalazi u podrumu, u cosku svlacionice gde samo medicinski radnici tog doma imaju pristup, cisto da naglasim. Uzela je papir i sutradan, iako nije radila, se dovezla na posao da se zali sefici. Ja saznajem za pricu tako sto me koleginica koje je to videla pitala da li si ti bacila taj papir i ja kazem moguce, nisam sigurna, ne secam se. A stvarno se ne secam, ali je vrlo moguce da sam jajer sam to radila i pre. I onda ona meni isprica sta je sve bilo, da me kao upozori unapred. Inace, u vaktrom-u imamo onu masinu sto jede papir i ja tamo obicno provucem papir. Nekad se desi i drugacije. Ja POJMA NISAM IMALA da NE SMEM bacati taj papir u korpu. Nisam dovoljno ukljucila mozak, nisam dovoljno razmisljala kao oni...

Ja, kao lekar, vrlo dobro znam sta je obaveza cutanja ali u Srbiji nema te masine, u Srbiji se papir baca u korpu... E, izes ga. Bas sam se lose osecala posle, ceo dan sam razmisljala o tome. Taman sam postigla da me na poslu vise cene, i sad ovo... Niko mi nista nije jos rekao, mozda i ne znaju da sam ja (a mozda i nisam u ovom slucaju) ali se ja svejedno jako lose osecam. Odlucila sam da sutra ja prva popricam sa seficom o tome, cisto da mi ukaze na mozda jos neke stvari koje ne znam. Ja sam, sto je najgore, u potpunosti saglasna sa tim sto se desilo, i treba da mi se skrene paznja ako nesto radim pogresno. Ali, eto, nisam ocekivala takvu glupost od mene.

Tako da ljudi, papire sa pacijentovim podacima NE BACATI u korpe!
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
37.244.192.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 11:12 - pre 135 meseci
To oko jezika je stvarno individualno od čovjeka do čovjeka kažu ljudi cijeli život učiš i krepaš kao budala.
Pogledajte ovo mislim da će svaki komentar biti suvišan.
http://www.24sata.hr/fun/preko...rvatski-i-jos-18-jezika-309788
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 11:22 - pre 135 meseci


svaka cast , super mjuza, lik brsla poprilicno razumljivo
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2013. u 11:54 - pre 135 meseci
Citat:
vujkeeeee:
Hvala.
Kada dobijem obavestenje o radnoj i boravisnoj dozvoli, koliko otprilike cekam na slikanje u policiji!?
Pitam te jer ne znam da li imam vremena da dodjem iz Srbije na zakazan termin, nadam se da nije 2-3 dana od dobijanja obavestenja!


Moja zena se slikala i dobila vizu sa tri meseca zakasnjenja jer nije dobila obavestenje, takodje ni ja nikad nisam dobio obavestenje da mi je dozvola gotova nego sam slucajno bio tamo. I kad sam vec cekao u hodniku, oni me poslali da cekam u drugi red za slikanje. I to je to, kod nas nije bilo "zakazivanja" za slikanje, nego ti je dozvola gotova i ti odes da se uslikas kad je "podizes" da tako kazem
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8008627 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.