Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8005344 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
37.244.185.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 14:10 - pre 128 meseci
Citat:
isabeau917:
Jaoo, svi fini koda su iz finske :D
ja smatram da je i noga u dupe korak naprijed :D



Evo je opet šta reć nego kapa dolje.
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
37.244.185.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 14:18 - pre 128 meseci
A tebi delija svaka ćast za post ovako nešto dobro napisano pa makar to bilo i prepisano nisam skoro proćitao i još se dobrano nasmijao uz to pa bile to laži ili istina nije bitno ali mišljenja sam skromna da u svakoj laži ima i ponešto istine jel????
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 15:16 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Isabeau,

Nesko kum krsteni i ja u avionu kada se selio onomad i ja mu kazem:"Tvoja bliska prijateljica iz hrvatskog nam bloka i ti kada se urotite protiv mene nema mi spasa covece" i smejali se kao ludi a covek koji je sedeo pored Neska verovatno se pitao kakve su ovo sifre forumske i jesmo li normalni pa jos Nesko izadje sa profi aparatom pa skljoca mene dok setam po avionu ne bi li pozdravila Sladjanu a sve na konto price one nadobudne oko setanja po avionu...Ovo "bliska prijateljica" je interna zezancija,naravno...i onda shvatis koliko je glupo i besmisleno ljutiti se ovde na portalu.
A konstatacija "i noga u dupe je korak napred" tri bambija dobija.Jer to zaista i jeste.



c c c
eto me od okuliste, sluzbeno sam ocoravila i prelazim na briller
ne *ebe me tankocutnost, draze mi je da mi netko na grub nacin kaze ono sto ce mi koristiti i sto su moci upotrijebiti ubuduce nego da mi uz osmijeh smjesta kajlu.
Neskoooo, koji fotic imas? Ah garant je digitalac, ja se jos drzim svog Pentaxa i filmova za dijap.
E pitanjce, koliko u norge kostaju stomatoloske usluge, plombe i tak to i da li je nesto pokriveno iz zdravstvenog il se sve kesira.
blagodarim.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 15:49 - pre 128 meseci
Profi,Isabeau aparat,skroz pa skljoc...nema da pobegnes,nemas kud
Kao i svuda u inostranstvu zubarske usluge su papreno skupe a ovde bas bas paprene.Za odrasle preko 18 godina nije pokriveno,ja sam imala jednu intervenciju koju sam morala (nije bila rec o plombi) ali me je kostalo prilicno.Dakle,1000 kruna onaj crvendac nije nista posebno u zubarskoj ordinaciji a to je 125 eura taj jedan crveni.
To stvarno treba srediti u dragoj nam Jugi sto se moze ono hronicno a akutno kada strefi,moras platiti ovde pa da ne znam koliko kosta.Ono sto moze biti pokriveno jeste ako imas dijagnozu konstatovanu od lekara zbog koje gubis zube pa stavljas nove,mozes imati neki deo refundiran,koleginica je na bolovanju i rece da je to razlog ali sve ostalo placas sam...
Kozmeticke usluge i zubar - visoke cene.Ali tako je svuda ne samo ovde.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

JelenaiPedja
jelena i pedja mihajlovic
defektolog elektricar
skola
beograd

Član broj: 312561
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 16:01 - pre 128 meseci
Citat:
dekky.m:
E pa, od danas jedan licencirani farmaceut vise... Dobio licencu posle tacno 4 meseca. Skål!



sada brzo gore...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 16:08 - pre 128 meseci
Ako hoces malo preciznije cene,onda su sledece: (iz ove ordinacije sto sam ja bila ovde)
Dobijes i spisak cena ako trazis
Dakle...

Pregled sa dve rendgenske slike plus ciscenje - 650 kruna
Anestezija - 150 kr.
Jedna rendgenska slika samo - 115 kruna
Fylling kompositt 1 flate (nisam strucnjak za ovo pa ne znam tacno sta rade ovde) - 770 kr
Fylling kompositt 2 flate - 1200 kr
Fylling kompositt 3 flate - 1600 kr
E sada...
Rotfylling (burgijanje ) 1 kanal - 3000 kruna
Rotfylling 2 kanala - 3700 kruna
Rotfylling 3 kanala - 4400 kruna
Cela porcelanska kruna - 5300 kruna
Jedna vilica cela - 12.000 nok

Dakle,veselo I to su cene ovde od mene u ovoj ordinaciji sto sam ja bila za druge ne znam i nadam se da necu ni znati i da mi nece trebati vise.
A kada odes ne mozes da prodjes bez pregleda sa dve slike i anestezije sto je u startu crvendac od 1000 kruna,pa se onda prelazi na problematiku tek...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 16:26 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Oooooo....dakle pored svih pravila dozvoljeno je koristiti i mozak.
Ako jedna medicinska sestra ima radno iskustvo sta ce joj dokaz o staziranju.Dokaz o staziranju treba ogromnom broju ljudi jer su isli na prekvalifikaciju,jer nemaju nikakvo iskustvo i to njima zato treba.
Jedna med.sestra u Srbiji ne moze da radi bez polozenog drzavnog ispita.Dakle,onaj ko ima iskustvo ne treba da trazi potvrdu o staziranju.To se odnosi na prekvalifikante,i ljude koji nemaju nikakvo iskustvo u zdravstvu.
Onaj ko ima,ne treba mu.I nece mu traziti kao dodatnu dokumentaciju.Ako nemas iskustva,hoce.





Oooooooo dakle HVALA jos jedanput za preko potrebnu pomoc u vidu ovog odgovora.Mozak trenutno na vezbanjima iz Paa vei pa ne zameri sto ga ne koristimo puno.Elem nisam mnogo upucen u papirologiju pa bolje da pitam ono sto ne znam.Bolje i da budem malo "grdjen ili nagrdjen" nego posle da se ceskam tamo gde ne svrbi zato sto nema nista od autorizacije.



Jos jednom hvala i pozzz drugari
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 16:28 - pre 128 meseci
Delijo brate, udje ti u anale foruma ovom molitvom, da izvineš
Ne pamti svekolika mladost vreme sukoba sa sada već "pokojnom" Vikibjorg i KellyOslo.
Korisna žena bila, al` đavo živi Mislim Kelly, a Viki nije bila ni korisna.
Padom ove dve, i još pojedinih podrepaša, ostade samo Mirka da suvereno vlada ovim forumom .
Ne može niko da joj ospori svrsishodnost, a ni pogan jezik. Ja u toj priči "recikliram" dobru stvar i idem dalje, ipak je informacija najvrednija.
Izabela, draga moja, imam D90 i 18-105 kit objektiv. Gledao skoro da dodam i neki normalac 50mm 1.8G bar, da imam nešto za noć i "portretisanje", al me ubiše ovi iz NAV-a, posle ću o tome. Tako da ostajem na ovom kitu da prostiš. Za sada. Inače to što ti imaš nije naivna stvar ali samo ako si umetnica i entuzijasta. Neki od tih objektiva koje troše ti stari SLR se mogu uzeti za mnogo lepe male pare i našrafe na ovaj moj, gledo ja, al kažem, ne daju dušmani, dok se ne "zalebim" ništa.
A te dijapozitive još neko razvija a? Imam ih ja tušta i tma, ćale moj se nekad igrao sa tim i sećam se da ih je slao na razvijanje u Zagreb. Baš sam se pitao, još onda, što tamo, zar nema laboratorije u Bg, nego šalje čak tamo pa još maltene selo :P Ali moš misliti pregledavanje fotki preko celog zida ili preko cele kuće pre 30 godina dijaprojektorom? Preko puta nas kuća bela, ko platno, dijagonala minimum 400"
Bio danas do NAV-a, zvala me seksbehandlerka (nemo' da me ispravljate) da joj dostavim radnu dozvolu itd, pasoš itd. Cenim, pitaće me žena neko pitanjce pride, da vidi šta dalje sa mnom. Čekam ja taj poziv već neko vreme.
Ovde kad se udje u zgradu gde je smešten NAV, desno je prodavnica alkoholnih pića, a levo kancelarije NAV-a. Valjda kad izađeš od njih da se obeznaniš od alkohola, šta li.
Ušo ja, sačeko jedan minut, i dok sam čekao, okrenem se slučajno (možda i instiktivno) ka prodavnici pića i vidim dva muška i jednog ženskog pandura vraćaju sa ulaza i trkeljišu bakicu s kojom sam se mimoišo na samim vratima. Izgleda baki došlo da se napije, a penzija još nije legla...
Prozove me ova i naloži da iskopiram sam to nešto i da joj predam, mrzi je valjda nemam pojma. Ma reko hoću, što neću.
Ja to uradio, spremio se da postavljam pitanja i podpitanja, predao joj traženo i velim: -Šta sad?
A ona žena kaže: -E dobro, sad možete da tražite posao!
Kažem: -Gospođo, ja već tražim posao, ali pomoć nikako neću da odbijem, takav sam
Kaže ona: -Pa teško to ide bez jezika, morali bi jezik da savladate!
Reko: -Super, taman ću da "zadujem" neki kurs.
-Ma kakvi, kaže ona, ne možemo ništa da Vam ponudimo od toga!
Kako bre reko ništa? A da sam azilant ili tako neki parazit onda može?
-Kaže, onda može!
Ja ne verujem šta mi priča živa žena.
Dobro reko kad Vi kažeš. Nosi se i ti i Erna u 3lpm mislim se u sebi.
Ljubazna sve ona ne znam kako, ali vidim da joj nije dobro što sam stranac. Draže bi joj bilo i da mi je glava među nogama, samo da sam providan.
Mislim, ne ložim se da ću od njih i dobiti išta, ali ću ih maltretirati i dalje e-meilovima, bar mi dodju dž, nema da ližem marke i to.
A kako sam dokon, ima po ceo dan da se iščuđavam u meilovima, kako je moguće da nemaju ama baš nikakav program socijalizacije i inkluzije u društvo za radnu emigraciju, odnosno nas prikolice radne emigracije, a po ceo dan balave o tome. Pa kad prođe neki dan opet sve to isto, samo ispremeštam reči. Čisto da ubijem dosadu.
Ako me žena nije izlagala, onda su stvarno Norvežani.


 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 16:32 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Nema potrebe da dolazi.Ne vredjamo se.Razmenjujemo misljenja.

Apsolutno se slazem. Amin :)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 16:53 - pre 128 meseci
Au ala ste ispolemisali :D pa verovali ili ne mira je gotovo na istom nivou upucenosti za prosvetare kao i ja, po svemu ovome sto pise... i time nasu struku prikljucuje medicini, ekonomiji, svim inzinjerima, kuvarima i cemu sve ne jos :D

nazalost i dragana mudro zbori... nastavnici (faglaerer) gotovo da mogu da sanjaju o zaposlenju u norveskoj... dakle preretki su oglasi 'trazi se nastavnik engleskog', 'trazi se nastavnik hemije'... znaci uglavnom je to kombinacija nekoliko predmeta... uostalom idite na nav.no pa citajte...

a da stvar bude jos gora neko ko je studirao engleski jednu godinu 60 kredita ima pravo da predaje... pa vi sad pogadjajte ko pre prolazi na oglase za nastavnika, tj neki norvezanin ili srbin sa 240 kredita engleskog :D ne bih da mracim ali sam za sve ovo vreme stekao takav utisak... zato sto sam pricao sa nekim norvezanima koji rade kao nastavnici, majka jednog deteta sa masterom zena 4 godine radila na produzavanje ugovora pre no dobila fast strasno norvezanka :O

za rad u osnovnoj i srednjoj skoli koliko imam utisak ne da ti treba bergens test (neformalno) nego cak i znanje iznad toga... tj. ako ga sad polozim u januaru ne bih se osecao spremnim da radim u skoli jos uvek... zapravo pitam se da li uopste zelim da radim u skoli, mnogo nesto volim malu decu, teenageri su djavolcici >:D

ponavljam za sebe, ja sam uverenje dobio na konto njihovog NORVESKOG pedagoskog mastera, koji je vazeci u Norveskoj, tako da je svako poredjenje sa mojim slucajem diskutabilno... dakle ja pored te autorizacije imam i master diplomu i tillegg...

srecno vam bilo svima dalje, pokusavajte sve, citajte sve sajtove uzduz i popreko, saljite za autorizacije pa se nikad ne zna nema pravila...
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 16:59 - pre 128 meseci
mirka, fala na cjeniku, plombe su skuplje al ovo ostalo tak tak, kod nas malo jeftinije
nesko, vjecna ti slava , saksbehandlerka je al necu te ispravljat
u zagrebu se i sad jedino mogu razvit filmovi za dijapozitive, E6 proces, valjda nitko drugi nema, nisam dugo fotkala, koliko se sijecam jos jedino FUJI radi tu vrstu nfilmova mada su mi kodakovi imali puno toplije boje.
digitalci mi ne sjedaju, stavljanje filma u fotic je puno veci gust.
al ovo je totalno off topic.
pozz!
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 17:03 - pre 128 meseci
Evo ovde jos jedne "prikolice radne emigracije" ili "curana" kako se kome svidja...da ne uvredim nekog...samo sto ja malo snakam norsk...
prosle nedelje kompletirao sve od papira i brojeva ovde u No a u medjuvremenu slao meil-ove svima redom...otvoreni konkursi, licni meil-ovi...
i juce zvoni tel nepoznat broj javi se ja i razumeh samo danas u 12h...nit ime nit prezime nit koja ustanova ama nista od toga, al nije bitno tu su gulesider.no...
i danas bio na razgovor za posao asistenta u starackom...
dve tete jedna personalkonsulent a druga jblg ko je, a sef odeljenja koji me treba, me nije udostojio svojim prisustvom pa od njega ocekujem naknadni poziv...
i sve bi ok snakam No nisam zaboravio...
zadovoljne one...zadovoljan ja...za pocetak nije lose ekstravakt, helg, høytider itd...ali kroz kontekst nekih 50 % sto je ok...
i sad samo cekam poziv sefa odeljenja da se ispricam i sa njim...pa bice valjda nesto...
ako ne tu onada na nekom drugom mestu...
svako dobro za pocetak...

ali doso kuci i iznenadio se...
dobio poziv i zakazan termin za test tuberkoloze...pa cu morati kao i nesco da razjasnim to sa njima...
sutra cu probati u policiji a onda idem kod ove tete od koje sam i dobio poziv...

i naravno za sve ovo ocekujem blagoslov Presvete Mirjane
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 17:17 - pre 128 meseci
I na forumu saznajemo mi Trumsci da si isao u ustanove da menjas status curana.E majku mu staru uzmi Delijin ocenas pa procitaj koji put... Super Mare...blagosiljamo te iz Tromsdalena!
Ovde na severu titula curana krace traje.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 17:22 - pre 128 meseci
a nemamo ni jednu curku na forumu? :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 17:41 - pre 128 meseci
Stefanko,ovo je tesko prokomentarisati na suptilan nacin

Erna je tek dosla na vlast i ok ne moze se ocekivati da za 24 sata reducira broj azilanata ali statistika je totalno kontra u odnosu na ono sto oni pricaju za mikrofonom u Vladi i po vestima...
30.septembra 2013-te zvanicna statistika kaze od 16737 azilanata odbijenicu je dobilo 5369.Sto znaci 2/3 azilanata dobija pozitiv i dalje.To je njihova statistika i to najsvezija,tako da su to i dalje samo price sto se tice azilanata.
Azilant ostaje i dalje covek sa mnogo prava.I mogucnosti.
Dolazis iz Srbije i curan si a dolazis iz juznog Sudana i imas prava jer si azilant.
Azilant ce da dovuce zenu/muza koji ce takodje da budu na teretu drzavi a curan vec ima zenu/muza koji vec radi i doprinosi ovom drustvu placanjem poreza.No,takva im je politika i to je to.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 17:49 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
I na forumu saznajemo mi Trumsci da si isao u ustanove da menjas status curana.E majku mu staru uzmi Delijin ocenas pa procitaj koji put... Super Mare...blagosiljamo te iz Tromsdalena!
Ovde na severu titula curana krace traje.


Pa nisam hteo da se šepurim bez veze...cuvao dnevnu dozu da se pokazem na razgovoru...
ma bice sve ok kazem ja Dragani pre razgovora ...ne cimam se ja uopste...a ona pa kako?...
pa kazem i da bude totalni fijasko imam ja ko ce da radi za mene...
tako da Stefanko posto si neozenjen gledaj malo i uci kako se to radi
normalno to je isto bilo malo suptilno
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 17:56 - pre 128 meseci
Citat:
stefanko23:
a nemamo ni jednu curku na forumu? :D


Izgleda nema :P Ali pazi se... uvoz te curetine/piletine mnogo vise kosta nego uvoz curana. Jer jelte potrebe su obicno visestruko vece :)
U svakom slucaju ako imas radnu vizu na tri godine imas pravo odma sad da uvezes perad na probni period od 6 meseci... znaci ono da vidis kako se ponasa u kokosinjcu i tako to.
http://www.udi.no/Norwegian-Di...for-family-immigration/#Fiance
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 17:58 - pre 128 meseci
ne mogu da se bakcem sa curkama... primarne su mi norvezanke zbog vize...a posle njih dolaze faglaert strankinje :D

dragi moji, evo zanimljivog bloga o norvezanima hehe... na engleskom je... bas me zanima sta mislite :D
https://medium.com/estimated-time-of-arrival/b1a51c79a3d0
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 18:02 - pre 128 meseci
dragi moji, evo zanimljivog bloga o norvezanima hehe... na engleskom je... bas me zanima sta mislite :D
https://medium.com/estimated-time-of-arrival/b1a51c79a3d0
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 18:35 - pre 128 meseci
Citat:
stefanko23:
a nemamo ni jednu curku na forumu? :D


Hahahaha, a jeste primetili, Stefanko sve k'o da nece, a malo, malo pa boc :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8005344 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.