Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8004201 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

snekialimpic
Snezana Alimpic
medicinska sestra , Klinika za hirurgiju
KBC Zvezdara
Beograd

Član broj: 316724
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2013. u 23:20 - pre 128 meseci
Sve čestitke, Tijana!
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2013. u 23:34 - pre 128 meseci
[quote]stefanko23:
tijana, cestitke za usmeni, ne sumnjam i da ce pismeni imati super rezultate :D

daj reci sta su te ispitivaliiiii???:D kakve teme, pitanja?

Prvo par pitanja da se opustis, i onda ti kaze da imas tri teme da biras i da te jedna od njih prati kroz sva 3 zadatka. Moja pitanja su bila: umetnost (ja i umetnost- dva univerzuma), altenativna medicina (zvuci super ali ne mogu o tome na norveskom, samo se iznerviram) i lykke! E, rekoh, sve je pitanje srece pa daj onda da vidimo kako ti ide sa lykke. Pitanje je bilo : Gjør penger oss lykkelige? I onda prvo izrazavas slaganje ili neslaganje sa tim, pa te onda uhvati za neku recenicu tvoju, pa da to produbljujes sta si ustvari mislio o tome i to je to. A, da, prvi zadatak je cetiri slike koje dobijes da ih opises kratko i jasno.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2013. u 23:41 - pre 128 meseci
Sve i nekako, ali to sa kolima i dozvolom je pravi blagoslov :) Srećno i nadalje! A temu što si izabrala, svaka ti čast, ima li čoveka ovde ko se u sreću bolje razume od tebe?
Ipak se sve to u prirodi balansira i eto zašto je sve ono bilo dobro. Bravo.

 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 00:14 - pre 128 meseci
Tijana cestitke. Bas sam se odusevio kad sam procitao post... Bravo jos jedno. Svaka cast i Nordmanima na svemu sto su ti dali. Nemam reci.
PozzZ
boban
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 00:43 - pre 128 meseci
Citat:
Jelena G.:
Treba mi mala pomoc...muz popunjava UDI søknad skjema pa ima opcija da stiklira polje da li u isto vreme zeli da trazi i spajanje porodice...e sad, gledamo, citamo o spajanju ali nikako da dodjemo do informacije sta sve treba od dokumentacije... sta god da otvorim trazi se skatt, tri isecka plate, dokaz da on ima oppholdstillatelse...
Da li je uopste moguce traziti odmah spajanje ili to moramo da uradimo tek kad njemu stigne radna dozvola? Jel je neko podnosio zahtev za spajanje porodice istovremeno sa zahtevom za izdavanje radne dozvole?
Mange takk!


Jelena,kada je stalan posao u pitanju dakle stalan posao tvog muza onda nije problem sto se nema tri isecka od plate.A sto se tice radno-boravisne dozvole...prvo obrade njegova dokumenta i ako je pozitiv onda rade pripoj porodice kao søknad br.2.To je nekoliko ljudi i opisivalo ovde ranije.Skatt se ne trazi nego moze da se preda selvangivelsen a tvoj muz nema selvanagivelsen jer nije covek radio godinu dana u Norge.Sve zavisi kakavu ponudu ima za posao,da li je fast ili vikar.Sa fastom lakse ide jer prolazi bez cimanja oko isecka od plate.
A imaj u vidu da kao asistent u domu/nekom omsorgsbolig-ju imas vecu zaradu nego kao asistent u obdanistu.Kao asistent u obdanistu nema rada popodne,posle 17h,nema nocnih smena,nema praznika Nova Godina,Bozic itd...dakle nema helligdagstillegg-a.To sa finansijskog aspekta.Uzmi i potvrdu o stazu sa svog radnog mesta,nikada se nezna,moze zatrebati pa ako imas 10 god staza i priznaju ti 10-års ansinitet to je oko 50.000-60.000 nok vise u startu na osnovnu platu.
Onaj ko zna jezik i hoce da radi a ima radno-boravisnu dozvolu zavrsenu,naci ce nesto pa taman to bio i Oslo koji ima 25% stranaca ako je dovoljno uporan.
Pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 00:51 - pre 128 meseci
Citat:
stefanko23:
i da, po ovome ispada da nasi nastavnici gotovo da nemaju sanse da se zaposle... jer ako neko dobije od udira da moze da predaje samo istoriju, ili samo matematiku, ili samo engleski, na takav oglas ne naidjoh do sada, a nama svakako treba 100% zaposljenje... ko sto bi mira rekla, mora se i to uzeti u obzir pri odluci o dolazenju...


Oni su na onom sajtu UDIR-a...stavili ako si logoped,specijalni pedagog i fritidspedagog ne treba ti priznanje od UDIR-a...a mozes raditi.I isto ako neces stalno zaposlenje mozes izbeci tu obavezu oko priznanja od UDIR-a.
Citat:

Hvem trenger ikke godkjenning?
Den som ønsker å arbeide i Norge som lærer uten fast tilsetting — f. eks. i et engasjement, trenger ikke godkjenning fra Utdanningsdirektoratet.

Tilsetting i stilling som spesialpedagog, logoped eller fritidspedagog med utdanning fra utlandet, er ikke lovregulert og krever derfor ikke godkjenning fra Utdanningsdirektoratet.

Som assistent i barnehage kan du arbeide uten godkjenning fra Utdanningsdirektoratet

Bio je ovde neko pitao za logopede,ja mislila da i njima treba od UDIR-a,ali ne treba im,sto je opet olaksavajuce...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 01:00 - pre 128 meseci
Citat:
delija_sever031:
Ne znam brate,ja ne pusim,sneg volim u normalnim kolicinama,za taj porez nek ide,ja ionako volim da castim okolo,poenta je da im je kulturnoumetnicki program nikakav a i oni medjedi pucaju na raju, sto nije fora.... sve ima svoje


Kolega,Mile Kitic na Svalbardu,a?
Kulturnoumetnicki zivot ove zemlje je krajnje upitan bilo gde sa onim velikim ? znakom pitanja...ali kao jednogodisnji angazman za knjigu utisaka u zivotu i pritom dobru zaradu,sto da ne...Svalbard
Kakve bi tek tamo molitve spevao...Irinej Niski nas poglavar bi ti poslao zahtev za prijateljstvo na fejsu
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 01:21 - pre 128 meseci
[quote]tijanam:
Citat:
stefanko23:
tijana, cestitke za usmeni, ne sumnjam i da ce pismeni imati super rezultate

daj reci sta su te ispitivaliiiii??? kakve teme, pitanja?

Prvo par pitanja da se opustis, i onda ti kaze da imas tri teme da biras i da te jedna od njih prati kroz sva 3 zadatka. Moja pitanja su bila: umetnost (ja i umetnost- dva univerzuma), altenativna medicina (zvuci super ali ne mogu o tome na norveskom, samo se iznerviram) i lykke! E, rekoh, sve je pitanje srece pa daj onda da vidimo kako ti ide sa lykke. Pitanje je bilo : Gjør penger oss lykkelige? I onda prvo izrazavas slaganje ili neslaganje sa tim, pa te onda uhvati za neku recenicu tvoju, pa da to produbljujes sta si ustvari mislio o tome i to je to. A, da, prvi zadatak je cetiri slike koje dobijes da ih opises kratko i jasno.


Da si Tico uzela temu alternativna medicina...ne gine ti pitanje o "Jehovim svedocima". (to je mene ukacilo na usmenom)
I bokte...sto bi rekao Bambi84 kada moras da se menjas i menjas misljenja a odrastao si covek...da se uklapas.
Sve ono sto je kod nas sekta,ovde je alternativna medicina i verovanje-crkva,molitva.Sve je to u redu.Sekta,a ne nije to sekta.Nista nije sekta.To je verovanje.
Pa jos te pita...da li znas da li su Jehovi svedoci priznati zvanicno od strane norveske drzave,da li se dobije sertifikat neki o clanstvu koji je zvanican dokumenat.
Sunce ti,sreca sedis dok polazes usmeni...inace mozes i da padnes od ovakvih pitanja...cuj sertifikat?
A kod mene na poslu ima njih bogami poprilicno koji su po raznoraznim sektama ali oni to ne zovu sekte vec crkve,verovanje itd...i to je sve u sklopu alternativne medicine.Kako to tu upadne tesko je objasniti,ali kod nas je sekta sekta i tu nema alternativna medicina.Ovde je to vec nesto drugo i kako vreme prolazi ja vidim da njih bogami ima kao mrava po raznim sektama,pa jos traze avspasering za sastanke nedeljom/subotom ako je radni vikend i årsak je sastanak u crkvi.A mozgovi isprani...ali ako to kazes,ti si taj koji se ne uklapa i zaostao si,dolazis sa tamo nekog Balkana,oni napredni znaju za vise vera a ti curka.
Kod mene na poslu u domu ima oko 7-8 u sektama i dve lezbejke.U bolnici su nesto cutljiviji pa ne znam tacno sektaju li se a lezbejke i pedere to imamo naveliko,ali ja ako sada ne postanem napredna i moderna ne znam kada cu i da li cu uopste ikada vise imati ovako idealnu priliku da sire sagledam sve te "aspekte alternativne medicine".Ovo mi je jedinstvena prilika da izadjem iz zaostalosti
U tom pogledu taman zivela 40 godina ovde,tesko da cu razumeti da je sekta crkva i da je ok da volis zenu i da se preporucuje cak to vise nego da cele noci mirises muski Dolce Gabana parfem i gubis se .



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 01:35 - pre 128 meseci
Citam pre neki dan novine...veliki naslov "Vi har giftet oss" i dve devojke obe u vencanicama ispred crkve,vencale se.Porodice srecne jer se one vole,to je ljubav,svestenici moderni,drustvo napredno jer to prihvata a ja curka koja to cita,razume tekst a ne razume radnju.
Dosao si emigrirao si i ako ces imati decu ovde a to je moj slucaj verovatno...deca ce mi rasti u drustvu koje ce ih uciti da je to normalno a da je mama kuci malo zaostala sa razmisljanjem da to nije ok i onda da mi dodje cerka jednog dana i kaze:"Mama upoznaj moju devojku,mi se volimo,jesi li srecna zbog mene?"...
Pa ja je saljem za moje Rusko Selo u tom slucaju da okopava sitan luk,arpadzik ne bi li joj se razbistrile mozdane vijuge.U Ruskom Selu se svasta da razbistriti i onda mi ovi ovde kazu da ugrozavam prava deteta i los si roditelj...
Da ne preterujem,ali citajuci taj tekst,i shvativsi koliko su ponosni na sebe kao naciju sto tako lepo drustvo prihvata istopolne brakove i sekte svrstavaju u verovanja i onda ono standardno tako tipicno za Norvesku,svi imaju sva prava da rade sta hoce,neminovno se zapitas o buducnosti dece koja ce da rastu ovde a ti nisi u mentalnom skolu takvom...To je hronicna boljka,rekla bih...nista ti ne preostaje nego da se nadas da ce ono sto nauce kod tebe kuci u porodici biti jace od onoga sto drustvo servira.A realno je i ruku na srce drzava mogucnosti i buducnosti za dete sa priznatim skolama bez onoga EU ili van EU,daleko im je ovde ono sutra sigurnije nego kod nas,ali imas puno pridodatih momenata o kojima kada ides trbuhom za kruhom ne razmisljas jer tada se boris za egzistenciju.
Malo je out of tema trenutno ali nije tako ni out,samo treba covek da naidje na taj momenat razmisljanja...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 02:31 - pre 128 meseci
Rovarenje po NAV-u...

270.000 ljudi u Norge ne radi,po statistici to mu dodje svaki deseti nije zaposlen,a u procentima nezaposlenost se drzi na 2,4% trenutno.Tako kaze sajt NAV-a.To jest toliko se ljudi prijavilo njima kao nezaposleno ali iskustvo im je da ti koji nemaju posao pronalaze poslove nove relativno brzo pa stizu novi i tako u krug.
Izvinjenje gospodinu Metru na ovako optimisticnoj statistici .

Ranije je bilo pitanje o otvaranju sopstvenog preduzeca u Norveskoj.Evo link koji NAV preporucuje za informisanje o dokumentima,sta treba sve,kuda kako sta dalje itd...podeljeno sve u nekoliko faza pa ima i o porezu itd...
Link na engleskom: https://www.altinn.no/en/Start-and-Run-a-Business/?epslanguage=en
Link na norveskom: https://www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 02:48 - pre 128 meseci
Neso-co,

Verovatno si gledao i ovu semu na NAV-u a to je bilo reci ranije na forumu o bostøtte...
Link:http://www.husbanken.no/bostotte/ pa prebaci na engleski
Racunanje one seme koliko se dobija : https://tjenester.husbanken.no/bostotte-kalkulator/index.html

A bas treba da se skapava da bi se dobilo to jer imaju ogranicenje u prihodu zarade.Za 5 clanova vrh ili top zarada moze biti 298 968 kruna /godisnje.Za svih pet clanova i da se samo od toga izdrzavate i onda se moze dobiti bostøtte od NAV-a na mesecnom nivou.Ali to je bas malo...
Kako ti gospodja ima vise...to ne moze da prodje...
Ova tabela za granice u zaradi: http://www.husbanken.no/bostot...inntektsgrenser-2013-gruppe-4/ za grupu 4.
A onda u Srbiji ne mozes da se odbranis od onoga "Ma,cuo sam ja kada ode porodica tamo,drzava daje pomoc na mesecnom nivou"
Crno na belo da nije tako...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 09:26 - pre 128 meseci
Kad je rec o njihovim nastavnicima, da dodam i ja koju. Prosle godine kada sam visila u skoli, zbog deteta, upoznala sam dosta nastavnika i ucitelja. Posto je u toj skoli retkost da je neko stranac, ja sam bila atrakcija i to jos iz Srbije, to je ono mesto gde zive huligani i gde je toplo, i komentarisali su u smislu strasni Srbi i tako nesto. U tom procesu upoznavanja i raspitivanja je doslo do izrazaja njihovo opste obrazovanje. Prvo je bila prica oko Bozica i da li smo hriscani i ja im objasnim da smo hriscani, ali pravoslavni. Nista im nije bilo jasno. Ja da pojasnim, kazem i Rusi su isto pravoslavni hriscani, e tek onda su bili zbunjeni i kao nema veze, skontali su da i mi imamao Bozic, samo je drugi datum. Ali to nije sve, vrhunac je bio kada je jedan od nastavnika hteo da pokaze kako je on informisan, pa kao on zna za srpsku novu godinu i onda me pita da li mi slavimo ovu N.G. sto je 1. januara!!! Onda sam u sebi izbrojala do 10 i polako objasnila.
U poslednje vreme pocinje cesto da me iritira to njihovo ubedjenje da su savremeni i najbolji na svetu, a da su ljudi koji dodju iz neke druge zemlje zaostali, sto Mira kaze. Prvo sam mislila da je to neka moja projekcija zbog raspolozenja, medjutim, sve cesce, uvidjam da je to tako.
Trenutno zivim u delu gde su uglavnom Norvezani i to porodice sa malom decom, a medju komsijama ima dosta njih koji rade u obliznjoj skoli. Fora je da se oni jako foliraju kako su ne znam kakvi roditelji, a u stavri deca su im vaspitno zapustena. Pre neki dan sam imala priliku da cujem kako sin tinejdzer svojim voljenim roditeljima iz sveg glasa vice Fuuuuck youuu i to u 7:30 ujutru :) Naravno da mu nista nisu rekli na to, to je ok, ali zato kada se pojave na ulici glume finocu. Takva deca ne mogu da odrastu u zrele ljude, jer jednostavno nemaju disciplinu. Niko ih ne disciplinuje, ni kuci, ni u skoli. Koliko sam do sada cula, zanimanje nastavnika je frustrirajuce, jer nastavnik nema autoritet, a deca to jako koriste. Taj nedostatak discipline postaje najprimetniji kada pocnu da rade.
Da ne budem skroz negativna, ima mnogo toga dobrog u Norveskoj, a to je dobar sistem, koji funkcionse, cak i sa njima takvima. Mislim da je nama iz Srbije to navise nedostajalo, zakoni koji se postuju i sistem koji funkcionise ... ok i koja 'iljada kruna :)

Nesh-co,
Seksbehandlerka !!! Nasmejao si me dobro :)

Tijana,
Svaka cast! Sada si me motivisala da spremam Bergens test.
Zokiruma,
Kada dete krece u vrtic, ne treba nikakav pregled. Sve sto bude trebalo saznaces u vrticu ili ces dobiti pismo od fastlege-a. Mom detetu su samo trazili karton sa vakcinama, to su iskopirali i stavili u neku svoju arhivu i dobili smo mali informator o vakcinisanju u Norge. Pred polazak u skolu se dobija poziv za testiranje sluha.
Miro,
Ako je za utehu, u SAD su kao slucajno napravili gresku, pa su u DSM 5 klasifikaciji, za pedofiliju napisali da je seksualna orijentacija, a ne poremecaj. Cini mi se da je zapadni trend u pravcu da je normalno biti poremecen, videcemo dokle ce Norvezani dogurati, ali mislim da nece dalje od ovoga. Mi cemo dotle da uzivamo u svom old fashion style-u.
Gasterbajter,
Preporucujem ti da citas i Eriha Froma ;)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 09:36 - pre 128 meseci
ah, erich fromm, jel to onaj cica sto je napisao umijece ljubavi, to sam citala dok sam bila mala
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 09:42 - pre 128 meseci
Pozdrav Tijani,njene poruke su uvek super stivo za procitati,kad te zavrse udari baksuzluka i stabilizujes se ili pokreni blog ili nastavi ovde cesce da pises:)
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 09:49 - pre 128 meseci
Citat:
isabeau917:
ah, erich fromm, jel to onaj cica sto je napisao umijece ljubavi, to sam citala dok sam bila mala :D

U predskolskom uzrastu, pretpostavljam :)
Preporucujem knjige poput Bekstvo od slobode, Imati ili biti, Zdravo drustvo i sl.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 09:53 - pre 128 meseci
ha ha ha , dobra, ma negdje u tinejdzerskom uzrastu, imati ili biti sam isto citala, jako dobre knjige, nemam sad vremena za ostale, mozda ak dozivim penziju
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 10:41 - pre 128 meseci
Cestitam Tijani...i ocekujem kroz neki dan njen novi post da je prihvatila nekuu trecu ponudu

A sto se tice skolstva...i ja sam sam profesor, pa da kazem i ja nesto...mislim da ne treba da se cimate oko toga da li su predavaci u No imformisani i autoritativni...mislim da je bitnije to da ce dete dobiti pravu priliku da se obrazuje...i da kasnije bez ikakvog problema dobije posao u struci koju je izabralo i za koju se skolovalo...
a to koliko su autoritativni...pa toga nema vise ni kod nas...deca i u Srbiji mogu sve...ali bas sve...
a vezano za posao profesora nemojte mutiti mozak time...njihov zakon i mi ne mozemo da ga menjamo...ako kazu jedna osoba sve predmete tako ce biti...


Kulturnoumetnicki zivot ove dugacke zemlje...ko kako gleda i kome sta treba...konkretno u Tromsu...milion nekih festivala svega i svacega...septembra na nekom muzickom festivalu bio 50 cent ovde u Tromsu...svake nedelje se grad kiti nekim zastavama i svim i svacim da se reklamira neko kulturno desavanje u gradu...
ima gde da se izadje i to dosta zanimljivih mesta...
mozes da putujes gde oces pa da ispunis svoju potrebu za kulturom...
sportskih desavanja takodje ima...evo Tromso igra Ligu evrope, ove nedelje dolazi Anzi a kroz neku nedelju i Totenhem...
razumem ja i to da ovde nema kafana, Mileta Kitica i ostalih, nema naseg divnog fudbalskog derbija...i svih tih kulturnih desavanja kao u Srbiji ali zivi se


Evo nekog klipa o No starackim domovima pa neka pogledaju ovi medicinari koji se pripremaju da pristignu...
ne znam da li uzivo kao na klipu ali nije lose videti...
https://www.youtube.com/watch?v=gX8PulI6P7Y#t=513

A evo i malo o tome koliko je strucan njihov kadar, ali na svakom mestu ima bisera pa i kod nas...
slikano u jucerasnjim novinama...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
195.18.181.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 11:37 - pre 128 meseci
doslo vreme da se zavrsi eskurzija zvana Tromsø. veceras se vracam za Hammerfest pa posle 10-tak dana odmora pravac Bodø. ostao sam malo duze od potrebnog ali nije problem, tih 2 dana ostajem duze kuci :)

hvala mada77 i njegovoj divnoj zeni na gostoprimstvu

evo koja slicica u kategoriji Tromsø

P.S.

evo mada77 zasto ovi jedrenjaci bas i nisu za nas, ispod je balast, pa je nezgodno za izvlacenje i cuvanje u zimskom periodu, uvek moras placati kran i mesto u luci. oni daycruseri su zakon, navuces na prikolicu a prikolicu u dvoriste :D





Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
195.18.181.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 11:46 - pre 128 meseci
evo da malo uzivate u norveskim cenama, tu je i sir koji se dobija iz maslaca kako metar rece svojevremeno

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2013. u 12:09 - pre 128 meseci
Zoki sunce ti smanjuj to da se ne udaljujem 3 metra od kompa da bih video sliku :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8004201 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.