Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19580 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 08:43 - pre 191 meseci
Citat:
cozmo_im: Koliko galerija One banane na ISO 6400 su bas lose (pojeli su ih posle kako kazu exexexe).


Ovo je snimljeno u "potpunom mraku" i ne bih rekao da je lose.





A ovo, pogotovo.

http://a.img-dpreview.com/gall...samples/originals/img_0146.jpg

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 09:18 - pre 191 meseci
Citat:
zarsilic: Na nemackim forumuma sam pronasao samo na jednom mestu (od procitanih stotinak) da se spominje ovaj problem.
Na mom primerku nema ni traga o bilo kakvoj gresci sa bilo kojim objektivom. Radi ko Zmaj.

Imas i test na dcresource gde kaze u par navrata:

"I should also point out that I had some generalized focusing problems with the camera. The first camera I tested produced an unusual number of out-of-focus shots, with multiple lenses. I received a replacement camera and while it performed better, I still saw the occasional out-of-focus photos. I could never really nail down the cause of the problem, and it wasn't something I could replicate. If you end up with a XSi that seems a bit "off" in the focusing department, it may be worth swapping it for another one."

"My first XSi had a lot of trouble producing properly focused shots, and while my second one was better, it still had a higher number of out-of-focus shots than it should've."

"Seemed to produce an abnormal number of out-of-focus shots"


Ali dobro, necemo vise o tome, nije ovde prava tema za to.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 09:23 - pre 191 meseci
Rekao sam ti na nemackim, a i Abdee je napisao u cemu je stvar.

Nemoj da me ljutis
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 09:27 - pre 191 meseci
I smanjeno se vidi koliko je lose, a banding... da ne pricam. Crop 100% nije upotrebljiv (pricamo o bananama).

Cvece me ne odusevljava toliko (a ne ispravlja ni aberacije u kameri kolko vidim), pogledaj portret onog deteta na ISO 640 sa 18-105 plastikanerom:



Crop 100%:



Nikon primeri su nekako "zivahni". Ne moze rezolucijom da parira i detaljom, to je jasno, ipak 50D ima 3mp vise, ali nekako su slike zivlje, nekako to dise. NIko ne spori Canonovu rezoluciju i dobar senzor. Samo mi primeri sa vrhunskim objektivima nisu bas ono sto sam ocekivao, nista vise.

Sad, mozda su pogresne primere odabrali da okace.



 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 09:28 - pre 191 meseci
@zarsilic

Pa zar ti nemacki su relevantniji? Ili sta si hteo da kazes?

A sto se tice ovog gore primera na ISO 6400 pogledaj u tamnijim delovima narocito pored crvene jabuke kako se pojavljuju cudne horizontalne linije
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 09:37 - pre 191 meseci
Ima da pati od bandinga na ISO 3200 i 6400 (doduse verovatno ako ekspozicija omasi ali opet... secate se Nikona D200 da je moralo da se aparati servisiraju, prve serije).

Odsustvo visokih ISO slika u zatvorenom prostoru me cudi kod semplova za 50D. Jako me cudi, posto obicno forsiraju odlican ISO kod Canona kad su semplovi u pitanju. Da li su naisli na problem, ko ce znati...

Ali nema ih ni kod D90, mada onaj krokodil je dobar na ISO 3200 iako ima redukcije suma, upotrebljivo je sasvim. Mada ja ne volim tu vrstu redukcije suma, licno.

Sacekajmo RAW testove i da vidimo kako ce se ova dva aparata nositi sa ISO 3200 i 6400.

Nisu ista klasa, 50D ce biti bolji naravno, to je i za ocekivati ali za skoro 500 jevreja manje kod D90 dobijamo bang for bucks, znaci odlican kvalitet za tu cenu. A D300 vec pada ispod cene 50D...

Sad ce Abdee da uleti "ma to je dogovor". I ja mislim to isto, precutni dogovori, svaki model cilja na odredjenu grupu i svi srecni i zadovoljni, samo mi Srbi kukamo sto nije dolar kod nas ehehehehehehe...
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 09:42 - pre 191 meseci
Jedina upoređenja koja imaju ikakvog smisla su ona načinjena istovremeno i paralelno u identičnim okolnostima.
Već smo ranije detektovali slučaj da je Nikon na test snimanju obezbedio za svoj aparat 5x više svetla nego za Canon da bi istakao svoje prednosti.
Dalje, živost boja i kadra zavisi umnogome i od objektiva a i od ličnih aspiracija. Meni je ovaj poslednji primer sa detetom upravo slučaj sive koprene preko kadra, dakle, potpuno odsustvo živosti i boja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 09:57 - pre 191 meseci
Ne, paramecijume ovo su apsolutno realne boje u datim uslovima.

Opet krecemo o bojama...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 16:06 - pre 191 meseci
Inace Andy Westlake kaze da su primetili da Canon daje malo soft slike jer ceo Canon deo foruma kuka kako im se ne svidjaju semplovi:

"It's far from clear there is a focusing problem; this has just been thrown around the forum as an excuse for the 50D's slightly soft sample images."

Mada cini mi se da je to posledica tih 15mp.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 16:21 - pre 191 meseci
Rizikujući da me nabijete na kolac, reći ću samo jedno - ljudi koji za DPR testiraju opremu (odnosno oni koji prave semplove na kraju) su imbecili!
Dosad, koliko sam čitao (inače odlične) testove, nikad nisam bio zadovoljan na samom kraju istog, a upravo zbog kataklizmično loše odrađenih kadrova, tragičnih uslova i načisto diletantskog odnosa prema samom okidanju, odnosno parametrima koji prate to okidanje! Svaka bogovetna fotka je užasno preeksponirana, jedva da se može naći 10 vezanih piksela koji nemaju prepržen izgled i tako to, blenda koja se nikako ne uklapa u kadar i ISO vrednosti birane potpuno nasumično, bez ikakvog reda i praćenja procedure, potrebne za komparaciju.

Da se razumemo, ne branim 50D (boli me uvo, ako bude dobar moj je, ako ne - nije i ćao đaci!), ali me strašno nervira ta njihova površnost i potpuno odsustvo smisla za fotografiju. Bio sam ubeđen da sam totalni amater, sve dok nisam video njihove fotke, birajući svoj prvi prosumer. Iste gluposti se na njihovim fotkama javljaju iz testa u test, nebitno koji model i koji proizvođač je u pitanju.

Izvin'te, ali ovo ni izdaleka nije reprezentativno. Trenirano oko će lako naći razloge da sumnja u kvalitet, ali to nije moguće utvrditi na većini ovih slika. Pogotovo je to teško uraditi, ako se non stop ne družite sa prethodnom generacijom istog tela (kao ja, na primer) ili ih ne testirate (kao što to radi Nebojša), pri čemu imate reper na osnovu koga svoje tvrdnje možete i da potkrepite. U tom smislu, nejasna mi je tvrdnja o nedostatku živosti (?!)..., šta god to značilo na ovako kljakavo odrađenim primerima.

Što se banana sa 6400 tiče, Cozmo ne znam šta Ti je sa monitorom, ali ovo telo razbija na 6400 i uz dovoljnu redukciju šuma i par zahvata, naizgled nemoguće uslove može pretvoriti u moguće, a to je i cilj ovako velike svetlosne osetljivosti, koliko mi je poznato.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 16:57 - pre 191 meseci
Citat:
StORM48:  ovo telo razbija na 6400 i uz dovoljnu redukciju šuma i par zahvata, naizgled nemoguće uslove može pretvoriti u moguće, a to je i cilj ovako velike svetlosne osetljivosti, koliko mi je poznato.

Pozdrav


Da li si video primer od D90 na iso 6400, izgleda bolje od ovog sa 50D.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 18:15 - pre 191 meseci
Ako se misli na ovu sa 6400

http://a.img-dpreview.com/gall...samples/originals/dsc_1009.jpg

,mnogo vise detalja ima 50D. Nikonova obrada je veca i detalji su izgubljeni.

Ovo je komentar vama veoma dragog DPRa za 50D


The six pre-sets are:
Standard – for crisp, vivid images that don’t require post-processing
Portrait – optimises colour tone and saturation and weakens sharpening to achieve attractive skin tones
Landscape – for punchier greens and blues with stronger sharpening to give a crisp edge to mountain, tree and building outlines
Neutral – ideal for post-processing
Faithful – adjusts colour to match the subject colour when shot under a colour temperature of 5200K
Monochrome – for black and white shooting with a range of filter effects (yellow, orange, red and green) and toning effects (sepia, blue, purple and green).




Potpuno se slazem sa Stormom. Godinama gledam njihove semplove i jos do danas nisam naisao na "normalnu" fotografiju. Nevezano o kom se brendu radi. Evo svezeg primera sa teme fotografija:

http://www.paramecijum.com/pp/pp01.jpg

Ovako nesto nisam video na DPRu.




[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 02.09.2008. u 22:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 19:39 - pre 191 meseci
Mislio sam na ovu:

Za razliku od one gore sa bananama mnogo je bolja, mozda ima vise detalja ona sa bananom, ali mogu da se vide bez ikakvih problema artifakti koji se pojavljuju ( chroma noise i banding) cak i u onoj slici gore koja nije u punoj rezoluciji nego je umanjena .

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 19:42 - pre 191 meseci
Citat:
StORM48:
Što se banana sa 6400 tiče, Cozmo ne znam šta Ti je sa monitorom, ali ovo telo razbija na 6400 i uz dovoljnu redukciju šuma i par zahvata, naizgled nemoguće uslove može pretvoriti u moguće, a to je i cilj ovako velike svetlosne osetljivosti, koliko mi je poznato.

Pozdrav



Monitor vredi vise od Canona 50D + neki objektiv i po defaultu se na njemu vidi ono sto oko ne vidi (da se izrazim tako). Elem, dosta suma i banding koji upropasti fotku, boje otisle u out...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 20:14 - pre 191 meseci
Skidam kapu za Quato monitor. Sve je to lepo i super, ali ima i boljih (verovao ili ne, Samsung pravi danas najelitnije monitore u toj klasi - XL serija). Postoji u BG-u par takvih, pa se ni na njima takve finese ne mogu meriti na kantar, bez obzira na oko. Oko imam i ja (kao i kalibrisan monitor) i grafički dizajn mi, kao što verovatno znaš, nije stran, tako da, ne vidim kakve veze ima koliko monitor košta i čemu potenciranje tako marginalne stvari? Anomalije se vide ili svuda ili nigde. Kvalitetniji monitor znači samo finese, a ovde ne pričamo o finesama. Pošto sam imao prilike da radim na vrhunskim monitorima, i to dosta, poznato mi je da se vrhunski monitor ističe krajnje akademskim razlikama, kada je obično gledanje fotki u pitanju. Otprilike je paralela slična audifilskoj tehnici - može mi neko pričati kako Harman Kardon pruža vrhunski audiofilski ugođaj i ostale trice i kučine, ali pravu istinu ja dobro znam, jer mi taj HK stoji u vitrini i ne čuje se ni pišljivog boba bolje nego aktivni Altec-Lansing zvučnici od 350€. Cenovna kategorija je desetostruko različita, pa ipak i trenirano uho poput mojeg, ne može da utvrdi da neka bitna kvalitativna razlika zaista postoji.

Šta sam hteo da kažem? Poenta u naklapanju oko subjektivnog je promašena priča u startu. Može se Tebi više svideti ovaj koloritet ili onaj koloritet i to je ono u čemu vlastiti ukus ima najveće učešće. Međutim, kada pričamo o bandingu, šumu i ostalim kerefekama kao što je vinjetiranje, veruj mi da 99,999999999999% svih anomalija vidim i ja na 971P monitoru i žika na svom 173P i svakom drugom PVA, pa i TN displeju, proizvedenom u poslednjih par godina. Zato kažem, potenciranje Quato monitora je promašena priča i smislu prikaza bilo čega osim vernije palete, što je u konkretnom slučaju od sekundarnog značaja, posebno imajući u vidu da čak i 40D raspolaže 14-bitnim kanalima, nedostižnim i za monitore koji bi koštali koliko i spejs šatl. Nisam pomenuo da i Quato radi sa samo 8 bita?

Mislim da si Ti sebe snimio kao nikondžiju i prosto si zaslepljen navijanjem, jer kao prednosti Nikona pominješ upravo ono gde je najtanji (ako izuzmemo D90), a kao mane Canona upravo ono u čemu je najbolji.

NHF, please.

Citat:
matrix77: Mislio sam na ovu:

Za razliku od one gore sa bananama mnogo je bolja, mozda ima vise detalja ona sa bananom, ali mogu da se vide bez ikakvih problema artifakti koji se pojavljuju ( chroma noise i banding) cak i u onoj slici gore koja nije u punoj rezoluciji nego je umanjena .


Izvini, ali ova konkretna fotka je najobičnije đubre. Ako se na resize-ovanoj fotki, urađenoj sa obiljem svetla, vidi ovoliko šuma, šta li se onda vidi fullres? Ne tvrdim da je 50D bolji po pitanju šuma, ali tvrdim da je u konkretnom primeru tri koplja iznad.




Još jedan razlog zbog čega prezirem DPR testove je i činjenica da nikad ne nude RAW za komparaciju, bez čega je realno nemoguće reći "ovaj je bolji, onaj je bolji", obzirom da je kod JPEG-a već podosta radila rafinacija i samim tim poboljšanje/pogoršanje realnog stanja. Ali, to je već njihova promašena politika i na to ne bih previše trošio reči.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 02.09.2008. u 21:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 21:31 - pre 191 meseci
Citat:
StORM48:  Sve je to lepo i super, ali ima i boljih (verovao ili ne, Samsung pravi danas najelitnije monitore u toj klasi - XL serija)...,

ali tvrdim da je u konkretnom primeru tri koplja iznad.


Prvo-potpisujem.
Drugo-primecujem.



 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps02.09.2008. u 22:54 - pre 191 meseci
Sacekacemo da izadje neki finalni review gde moze nesto da se poredi i da vidimo da li je za tri koplja bolji
Ovde su dodali puno novih primera i na ISO 6400 za D90:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/D90/D90A7.HTM
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps03.09.2008. u 00:09 - pre 191 meseci
Citat:
matrix77: Ovde su dodali puno novih primera i na ISO 6400 za D90...

Već rekoh, pa da ponovim - samo debil može testirati visoke ISO vrednosti usred dana, po šljaštećem suncu. To nije nikakav reper. Svi ozbiljni testovi tretiraju ISO vrednosti isključivo kada se i sam aparat pogubi zbog nedostatka svetlosti. Znači, priznajem samo testove u tmini, pa onda možemo da pričamo.

Bilo kako bilo, imajući u vidu koliko se Nikon trudi u poslednje vreme, mene ne bi baš posebno začudilo da iz ovoga izađe kao pobednik. Uslov tome je da je ona fotka odozgo jedna neslana šala, jer - ako on toliko šuma ima sa toliko svetla, recimo da bi se mogao loše provesti protiv xxD tela.

Postoji tu još jedna dilema (što se mene tiče)... ako je D90 bolji od xxD po pitanju šuma, to znači da i D300-tku ostavlja da se guši u totalnoj prašini, znajući da je D300 još malo pa inferioran po količini šuma u odnosu na 40D? Nešto mi tu nije jasno... Nije nemoguće, ali nije logično. Valjda?

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 03.09.2008. u 01:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps03.09.2008. u 09:03 - pre 191 meseci
Ma super je Samsung, al zamalo... dobro to nije tema.

I dalje tvrdim da je primer na ISO 6400 jako los. Zbog boja, suma a zbog bandinga ponajvise. Ako se to vidi na ovom primeru, videce se i drugde. I isto tako ne znam kakvi su oni fotografi sto se tice kadra i tematike slikanja ali poenta je REALNA upotreba, sam Andy kaze: izasli smo napolje i slikali i videli sta aparat moze. Nista drnde-mrnde, ovo ono. To je poenta. Jedno su labaratorijski uslovi, drugo je realna upotreba. A bice i labaratorijskih snimaka pa cemo onda videti sta i kako.

I dalje mi se Nikonove slike cine zivahnije. Inace, sto se tice senzora, on NIJE 100% isti kao na D300, unapredjen je i Nikon je vec to radio na ranijim modelima, neki modeli nize klase su sa malo doradjenim enginom procesiranja slike i slicnim stvarima dobijali manje suma i bolje fotke od modela vise klase koji su izasli koji mesec ranije.

Videcemo kako ce proci pravi testovi. Ja ne sumnjam da je Canon 50 D bolji i da ce pokazati bolje rezultate na laboratorijskim testovima (ali pitanje je u real lifeu kako ce to da izgleda, sto vidimo iz ovih primera, nije sve u laboratoriji), ali D90 za podosta manje para ce nuditi vrlo slican kvalitet fotografije + video mod (koji meni nije bitan) i to ce biti dobro za prodaju.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps03.09.2008. u 10:06 - pre 191 meseci
Citat:
cozmo_im: I dalje mi se Nikonove slike cine zivahnije.


Opet se brka postprocesing u aparatu sa samim kvalitetom snimka. Kod Nikona je to nabudženo preko svake mere (ili ljudi koje znam tako vole) i na prvi pogled izgleda bolje, ali su zapravo same slike razorene raznim obradama (oštrenje, skidanje šuma).
Ovaj primer sa 50d gore sa bananama je klasična greška kada se na vrlo mekanu podeksponiranu fotku uradi auto Levels. Potpuno sam siguran da bi to moglo da bude mnogo bolje da je fotka bila pet sekundi u rukama nekoga ko to zna da uradi. Sem toga, ta fotka je namerno podeksponirana jer je f9 definitivno mnogo zavrnuta blenda u bilo kojoj varijanti slabog svetla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 50D - 15mp, 6.3 fps

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19580 | Odgovora: 142 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.