Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120640 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.03.2008. u 12:21 - pre 197 meseci
Aco, struju ces morati da "pozajmis" sa brave. Ukoliko se ne razumes previse, mogu Ti preporuciti umesnog i korektnog majstora.
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

veljap
Velizar Petrovic
Nis

Član broj: 167468
Poruke: 40
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.03.2008. u 12:22 - pre 197 meseci
Ja nisam ugradjivao radio jer ne mogu da nadjem policu za njega
a za dzek pogledacu pa cu da javim.
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.03.2008. u 12:43 - pre 197 meseci
Meni je radio ugradio majstor, Kuntalo dokle si stigao, kad će roman, nestrpljivi smo!!! POzzzz!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.03.2008. u 12:45 - pre 197 meseci
O.K. Ajd Kuntalo, kad stignes, daj na PP tog majstora da ne budzim ja to sam sa Barave, mada u prospektu uz Pandu, stoji da je taj dzek skriven ispod plastike oko kontakt brave, tj da je fabricki odradjena ta priprema za radio. Mozda ovim britancima, ali ne i Posti i Telekomu. Cicije li jedne?

Veljo i ja trazim policu, ali izgleda da cu morati da je pravim sam od sper ploce, jer pravo da ti kazem obilazim u sirokom luku ove zvanicne provajdere za vozila, kod kojih neko rece da moze da se poruci, mnoooogo su brate spori i tupi, i verovatno misle da su to gore sto dohvataju u visinama, oblaci a ne mu** Kraljevica Marka .

 
Odgovor na temu

dulefandjo

Član broj: 175560
Poruke: 5
195.222.97.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.03.2008. u 08:38 - pre 197 meseci
pozdrav za sve pandiste,ja sam postao vlasnik iste pre 3,4 nedelje,i moram da priznam ovaj forum je odigrao vaznu ulogu u odlucivanju za pandicu.mali zvrk jurca po gradu ko veliki,inace mi majstor ugradio muziku bez onog panela,sve u svemu pandojla je zmaj.recite kolika vam je potrosnja strogo po gradu i ima li resenja za merac temperarure
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.03.2008. u 09:11 - pre 197 meseci
Pozdrav za Duletafandja, dobro dosao u moze se reci jednu veselu porodicu. Vidim vozilo si vec isprobao, i moram reci drago mi je da smo uticali svojim forumom na tvoju odluku.

Evo ovako, meni koji koristim Pandu 99% po gradu, potrosnja goriva varira od 5,8 - 7 litara. Izgleda da leti trosi malko vise, a zimi, malko manje? Ne znam zasto, ali statistika mi to govori? Potrosnja mi dosta zavisi i od rezima saobracaja, kvaliteta goriva i sl.

Za pokazivac temperature, ranije na ovom forumu smo ispisali citave studije (mislim da vec i iz poznatijih fabrika vozila inzinjerski timovi - proucavaju te nase tekstove), ali sve se svodi na to da ce mo saciniti listu zainteresovanih na ovom forumu - za nabavku nekog ``hand-made`` digitalnog pokazivaca sa Bubanj-potoksa, koji kosta oko 30 orja (koji je smislio i pravi ga - Grunf, iz Alan Forda u pogonu iza one cvecare u New Yorku-u) i koji je najlaksi za ugradnju. (Pogledaj ranije poruke na forumu). Ako se taj pokazivac pokaze dobar u Pandi, cuo sam da ce ga NASA verifikovati i ugradjivati u novije Space-Shuttle.

Napisi nam ako mozes nesto vise o tvom modelu Pande (Van, CityVan, Young...), koji motor ima, godistu, kilomtrazi, kako si je pazario (plac, oglasi, direktan uvoz...) i uopste - o tvojim iskustvima u nabavci, koriscenju, servisiranju, eventualnim radovima na vozilu i sl. Smatram da dosta ljudi sa ovog foruma koristi te informacije.

Ako imas bilo kakvih pitanja, ko sto vidis mi smo tu 24 h dnevno.

Drustvo posto nas ima sve vise i vise, trebalo bi pokrenuti na ovom forumu formiranje liste vlasnika sa okacenim slikama nasih ljubimaca?


Pozz

 
Odgovor na temu

dulefandjo

Član broj: 175560
Poruke: 5
195.222.97.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.03.2008. u 10:47 - pre 197 meseci
pandojla je joung 2003.godiste presla malo jace od 84000 kad sam je uzeo u medjuvremenu je prezivela skoro 1000 km po bg-u ,cini mi se da trosi oko 7l/100km,jos je nisam vozio van grada,da racunam koliko trosi na otvorenom,nabavio sam je preko prijatelja pa njegov prijatelj je uvoznik ili tako nesto,u principu kad su mi javili otisao sam pogledao, ostavio licnu kartu,covek zavrsio registraciju na moje ime,odradio servis i ugradio muziku i dobio sam je kroz 5 dana,tako da za sada samo sipam corbu i vozim,inace pandojla je kostala 2800 i sa opisanim radnjama ukupno me je izasla oko 3200.generalno ja sam prezadovoljan ja pandicom,mala je,okretna,zivahna jedino me malo nervira tvrdoca i nedostatak meraca temperature,inace nisam ugradjivao zvucnike napred ili u vratima,samo dve elipse pozadi i skroz rade posao
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.03.2008. u 15:40 - pre 197 meseci
Dulefandjo, svaka cast, vrlo ekspeditivan i efikasan nacin za nabavku.

Tvrdoca je prirodna stvar kod ovog auta ako mislis na amortizere. To je prirodno i obzirom na rastojanje prednjih i zadnjih osovina, sirinu vozila, nacin vesanja, i svakako nesto sa cime se mora ziveti.....
Ako mislis na tvrdocu volana (serva upravljaca, naravno nema), potrebno je da joj proveris trapove (reglaza), kugle, amortizere i sl. Ima o tome i veoma korisnih Cvrletovih natpisa ranije na forumu.

Jos nesto oko potrosnje - po mom licnom iskustvu (bez pretenzije da drzim predavanja) voznja u vecem stepenu prenosa pri manjim brzinama kretanja, drasticno povecava potrosnju a i pravi druge stete ovom vozilu (pregrevanje motora, ispiranje ulja sa zidova cilindara gorivom, propadanje karika i ventila itd.... Generalno FIRE 1.1 makina zahteva manji stepen prenosa sa vecim brojem obrtaja, jes ponekad - bucno, ali je zdravije za makinu i za potrosnju goriva. Ponekad to nije lako navici, jer recimo ja u firmi cesto vozim razne dzipove dizelase sa 4,2 litra makinama, pa obzirom na njihovu snagu motora, mozes da teras 4 brzinom 40 na sat, i nema problema. Isto tako 5 brzinom mozes da izadjes uz Bubanj potok sa 140 km/h (potrosnja se kod njih meri - na sat rada a ne po predjenom kilometru). Panda je vec druga prica, jos ako zelis da ekonomises sa potrosnjom goriva, onda moras da saltas brzine strogo prema uslovima puta - to extremno utice na potrosnju (a i na zdravlje makine). Na primer, ako je 4 vozis 60 Km, potrosnja je 7 Lit, a ako je 4 vozis 80, potrosnja je 5.7 Lit. Auto je gradski i trazi cesto saltanje, i to na gornjim granicama za saltanje u vecu brzinu. Ili recimo uzbrdice je bolje odradjuvati 3 brzinom 80 km/h, nego 4 brzinom 80 km/h. i sl.

Pozz
 
Odgovor na temu

dulefandjo

Član broj: 175560
Poruke: 5
195.222.97.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 07:47 - pre 197 meseci
Aco,svaka cast,nisam imao pojma,ja sam cuo pricu da je za potrosnju bolje bas suprotno i do sada sam vozio u stilu veca brzina i manje obrtaja,probacu i tvoj nacin pa javljam rezultate,cini mi se da je do sada bila potrosnja izmedju 6.35 i 7
pozdrav
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 09:09 - pre 197 meseci
Evo Dulefandjo, pokusacu to da objasnim malo detaljnije.
Panda je malolitrazno vozilo sa FIRE motorom od 1.1 lit, tacnije 1108 ccm3. Ima 40KW, odnosno oko 55 konja. Generalno to je za uslove za koje je konstruisana vise nego dovoljno, a pre svega imala se u vidu njena ekonomicnost u gradskim uslovima. Tako je kroz njenu evoluciju ugradjen i kompjuter, ECU (Engine Computer Unit) koji dodatnim funkcijama vrsi korekcije u raznim sistamima, pre svega u sistemu ubrizgavanja, kako bi nasao najoptimalnije parametre za rad motora, uz postizanje maksimalne ustede u potrosnji. Pored tih zavrzlamica, generalno, malolitrazna masina, znaci manje snage, manji obrtni momenat, i sto je najvaznije, taj presek krivih snage i broja obrtaja se dogadja na vecem broju obrtaja motora, da kazem laicki receno, na vecem broju obrtaja se postize veci obrtni moment=vise snage. Recimo dizel motori su poznati da na veoma niskom broju obrtaja daju jako veliku snagu, pa je kod njih logika sasvim drugacija. Kod benzinaca, pogotovu malolitraznih, sto vise obrtaja to vise snage. Naravno to ne treba shvatiti bukvalno, pa turirati masinu do daske, nego pravilno koristiti odnos broja obrtaja i izbor stepena prenosa. Sa druge strane imamo menjac. Funkcija menjaca je da pomoc gomile zupcanika omoguci da se vozilo pokrene i da se krece zeljenom brzinom. Sto je stepen prenosa manji, to je manje snage potrebno motoru da obavi svoju funkciju. Opet, manji stepem prenosa znaci sporije kretanje. Ako si kad vozio neki bicikl sa brzinama, i sam si verovatno imao priliku da osetis koliko je teze vrteti pedale kad si u vecoj brzini, nego kada si u prvoj. To sto na biciklu osecaju noge, to isto oseca i motor u vozilu. Ako bi pokusao da isteras bicikl uz neku uzbrdicu u najvecem stepenu prenosa, tesko da bi to uspeo. Opet ako bi prebacio menjac u najnizi stepen, verovatno bi uspeo veoma lagano da se uspnes i uz najvecu uzbrdicu u gradu, sa veoma malo zamora.
Amerikanci, recimo veoma obozavaju takav nacin voznje (tradicionalno) da krstare veoma sporo kroz grad u cetvrtoj brzini, ispustajuci iz auta onaj duboki zvuk motora. Zato njihovi automobili imaju 6-to cilindricne, 8-mo cilindricne, pa i 12-to cilindricne motore od 4.5 do 8 pa i vise litara. Auti su od 250 do 600 konja snage. Panda je za njih skuter.

Pored ove laicki skracene price o motoru i menjacu, treba reci i jos neke stvari vezane za efekte voznje u razlicitim stepenima prenosa. Jedna od tih zavrzlamica je i sistem podmazivanja cilindara i klipova sa karikama, koji se postize tako da se pomocu rasprsivaca iz kolenastog vratila, prilikom okretanja istog vrsi podmazivanje (kao kad prskas sprejom). Sto se brze motor okrece, to se vise spreja nanosi na kriticne delove koje treba podmazivati. Vise obrtaja, bolje podmazivanje. S druge strane podmazivanju smeta benzin, koji spira ulje sa zidova cilindara, ali bez njega se ne moze. Kratko receno, ako auto vozis u vecem stepoenu prenosa na manjoj brzini, zbog manjeg broja obrtaja, manje se podmazuju cilindri i klipovi sa karikama. U isto vreme, prilikom ovog stila voznje, posto je motoru za to potrebno vise snage, u njega se ubrizgava vise goriva, a vise goriva spere vise ulja koje podmazuje, pa se motor brze trosi (karike, cilindri, klipovi). Da stvar bude gora, kod ovakog stila voznje, zbog sagorevanja vece kolicine goriva, dolazi do povecanog grejanja motora, pa to dodatno doprinosi trosenju svih delova, i tako u krug, steta je visestruka, veca potrosnja goriva i vece trosenje motora.

Generalno proizvodjaci ne objasnjavaju mnogo ovu situaciju kupcima, i prepustaju im da se sami snalaze sa odredjuvanjem odnosa broja obrtaja i izbora stepena prenosa, ne upustajuci se u siroke rasprave, ali svaki malo iskusniji vozac moze ti reci sta je njegovo iskustvo. Prevedeno na moje iskustvo, ja to radim ovako:
1 brzina sluzi za samo za polazak pa sve negde negde do 20-25 km/h
2 brzina od 20 do 40-45km/h (drugom pored toga savladavas velike uspone sa malom brzinom, kratka rastojanja u podji-stani kolonama, palis na gurku i sl.)
3 brzina se koristi od 40 do 60, 70, pa i do 80 km/h u zavisnosti od puta, nagiba, krivina, ili potrebe za naglim ubrzavanjem kad si vec u kretanju (na primer ako ides iza nekog kamiona koji vozi 60 km/h, pa treba da ga preteknes, bolje je da krenes u preticanje 3 brzinom sve do 80 km/h, nego da u preticanje otpocnes sa 4 brzinom. Cak i ako si isao iza kamiona 4 brzinom, bolje je da se pre preticanja vratis u 3 brzinu, i da tokom preticanja kad ``izvices brzinu`` do recimo 70-80 km/h, onda tek presaltas u 4 brzinu. Tako ces bolje iskoristiti snagu motora utrosices manje goriva, a motor ce se bolje podmazivati i manje potrositi.
4 brzina se moze koristiti od 60 do 100-110 km/h
5 je ``ekonomik`` brzina uglavnom za auto put, kad dodjes do 100 - 110, presaltas u 5 brzinu i kotrljas se 120 po ravnom auto putu.
Ovo sto sam ispricao je neko moje iskustvo a ne pravilo koje bukvalno treba shvatiti, jer sve to zavisi i od uslova puta i saobracajne situacije u kojij se nalazis.

 
Odgovor na temu

dulefandjo

Član broj: 175560
Poruke: 5
195.222.97.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 09:39 - pre 197 meseci
aco puno hvala na detaljnom objasnjenju,u sustini mi je takav stil voznje kao sto si ti opisao,racunam da mi trosi oko 6.3 sver gradska voznja sto ti se cini da je ok
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 09:47 - pre 197 meseci
U principu je ok. Dosta zavisi od kvaliteta goriva, zaprljanosti dizni, leptira, i sl. Kad je sve idealno, trebalo bi da bude 5.8-6 lit.
 
Odgovor na temu

prras
Raško Perkučin
vlasnik UNCUT-a
Novi Knez3evac

Član broj: 175052
Poruke: 3
77.46.159.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 10:05 - pre 197 meseci
Pošto sam nov učesnik ovog foruma ima 2 pitanja kao budući vlasnik Pande

1. Koga servisera mi preporučujete u NS-u za dijagnostiku i servis
2. Koja je razlika ako je Panda registrovana kao teretna a ima zadnju klupu, u odnosu na putničku? Mogu li da vozim putnike na zadnjoj klupi u tom slučaju?
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 10:36 - pre 197 meseci
Fandjo. ti kao da si od mene prepisao priču o kupovini pande. Evo ga još jedan novajlija, prras mislim da imaš auto servis ##### (imas PP), mislim da ima i web stranu izguglaj malo. Razlika je u ceni registracije, teretna je dosta skuplja za registraciju, za ovo drugo ne znam. Kako vreme odmiče ima nas sve više, za skup će biti potreban surčinski ili batajnički aerodrom, aco, roberto, šta mislite? POzz!!!
 
Odgovor na temu

dulefandjo

Član broj: 175560
Poruke: 5
195.222.97.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 10:56 - pre 197 meseci
kontam da sam u nabavci imao vise srece nego pameti,samo da nas pandice sluze
pozdrav
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 11:02 - pre 197 meseci
He he, aerodrom nije lose resenje, inace Pande na nekim aerodromima sluze kao ono vozilo sto sprovodi avione, ono crno zuto ofarbano ko sah tabla, vido sam to na netu.

Jes da malo kisa kisi, ali izgleda da je zima na izdisaju.......

 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub13.03.2008. u 11:21 - pre 197 meseci
Nego kad smo vec kod aerodroma, pogledajte ovo redizajn resenje, za nasu Pandu koje je izbaceno pre neki dan- Vidi Upload
Sta kazete a?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

prras
Raško Perkučin
vlasnik UNCUT-a
Novi Knez3evac

Član broj: 175052
Poruke: 3
77.46.157.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub14.03.2008. u 08:33 - pre 197 meseci
Jos jedno pitanje za Pandiste? Kod kupovine Pande, kako da znam da li je lampica tzv kompjutera ispravna? Namerno ili slucajno ona moze biti iskljucena da ne bi kod kupovine prijavljivala problem, pa moje pitanje glasi: Kako najlakse da prisilno aktiviram lampicu za prijavljivanje kvara kako bih proverio dali je ispravna?
 
Odgovor na temu

prras
Raško Perkučin
vlasnik UNCUT-a
Novi Knez3evac

Član broj: 175052
Poruke: 3
77.46.157.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub14.03.2008. u 08:37 - pre 197 meseci
Zna li neko koliko kosta registracija za teretnu varuijantu Pande (kolika je u stvari registracija za putnicku varijantu)?
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub14.03.2008. u 09:55 - pre 197 meseci
> Vidi. lampica koja prikazuje greske(kvarove) bi trebalo da se upali kada
das kontakt, i kada upalis motor ako je sve ok ona se gasi!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120640 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.