Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjinski a službeni!

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36463 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kubissimo_

Član broj: 272382
Poruke: 9
79.142.55.*



Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 05:01 - pre 164 meseci






 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 05:50 - pre 164 meseci
@maliradojca
ma smajli je na kraju recenice, malo sale u cilju razbijanja nervoze.

@a1200
Citat:
Pa poenta je da svaka budala moze da proglasava novi jezik i naciju na ovim prostorima... kao na primer "bosnjacka" nacija, ili "kosovari" sa novopecenom istorijom, tj. crkvama "albansko-vizantijskog" stila... kome to odgovara i zasto, kad se "cela evropa ujedinjuje" je neko drugo pitanje. Mislim da ima veze sa onim podeli pa vladaj... divide et impera

A u svemu tome cemo mi Srbi da smetamo "velikim planovima"(tm) opakog Zapada? Ma kako da ne...
Po tebi sta cini naciju? Procitaj malo ovdje...
To sto tebe iritira potreba drugih da imaju svoj identitet, meni ne smeta dok god to ne ugrozava moj identitet. Zivi i pusti druge da zive. Pominjati u ovoj temi ociglednu glupost kao sto su "crkvame "albansko-vizantijskog" stila..." i time pokusati da se diskredituju druga pitanja je samo pokazivanje nedostatka takta i osjecaja za realno.

Citat:

...
Nego... da nemas ti taj telefon, bas mi je potrebna pomoc oko fabrifikovanja, pardon, ozivljavanja mog davno zaboravljenog marsovskog jezika - kojim niko vishe ne govori - a koji su zlocesti Srbi satrli i izmenili da lici, gle cuda, bas na Srpski. Po mogucstvu, ako bi mogao nekako sto vishe da se razlikuje od ovog nazovi Srpskog, da se vrati svojim "marsovskim" kor(j)enima...

A vidim ja da si "dosao odnekud" - bar to stavovi pokazuju. A ono, s` Marsa covjek
Pretpostavljam da si istoriju ucio od ovog cike

@milance_kg
na osnovu cega ti to zakljucujes da bi se obradovao? Iskreno - ne zanima me... nek prave sta hoce.

@maliradojca
Citat:
Ja gledam na CG jezicku dilemu u sklopu istorijskih istok-zapad odnosa... (cijeli post)

Sa ovim se slazem - samo ne samo u odnosu na CG jezik vec na komplet dogadjaje na ovim prostorima. I bas kako covjek rece, Vatikan pokusava da vrati svoj uticaj na Balkanu. A mi smo, na zalost, bas na raskrscu...

@Kubissimo_
Bas dobra slika bukvara, srpski navodno ali ja tu nista ne razumijem? Jel ko voljan da to isprevodi na srpski Vuka Stefanovica Karadzica? Upssss.... pa da... i on je napravio problem sa novim slovima i jezikom Serbskim.

[Ovu poruku je menjao yolja624 dana 27.11.2010. u 07:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kubissimo_

Član broj: 272382
Poruke: 9
79.142.55.*



Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 09:00 - pre 164 meseci
Dobro jutro, junačine!

Mihailo Stevanović, «Gramatika srpskohrvatskog jezika za gimnazije»,
šesto izdanje, Obod — Cetinje 1968.

... Štokavski jekavski govori nemaju odveć arhaičnih osobina, nego svi oni idu u novoštokavske govore, ali i njih po starini crta delimo na starije i mlađe.
Stariji novoštokavski govori ijekavskog izgovora zahvataju najveći deo Crne Gore i deo Sandžaka jugoistočno od Sjenice. Poznati su pod nazivom zetsko-sjeničkih.
... Kao i stariji novoštokavski dijalekat ekavskog izgovora, i ovaj se dijalekat odlikuje čuvanjem stare akcentuacije ...
... Ovo govori o dužem razvitku zetsko-sjeničkih i kosovsko-resavskih govora u sličnim uslovima, o njihovu ukrštanju — dakle, o bliskim dodirima i mešanju predstavnika ovih dijalekata — otprilike do kraja XV veka. Zapažaju se razlike po nekim dijalektičkim crtama i između pojedinih od ovih govora, koje su se nesumnjivo pojavile u uslovima donedavnog plemenskog života u Crnoj Gori. Ali je važnije istaći razlike pojedinih od govora ovoga dijalekta koje su dobivene ukrštanjem sa drugim susednim dijalektima. Tako se od ostalih razlikuju vasojevićki i sandžački ...
... Iste osobine iz hercegovačkog prodiru i niz reku Zetu prema jugoistoku u bjelopavlićki govor.
Mlađi novoštokavski ijekavski govori poznati su pod nazivom hercegovačkih govora, mada se oni nalaze i u pojedinim oblastima daleko van Hercegovine ...
... u istočnoj Bosni, u Bosanskoj krajini i u srednjoj Slavoniji, severozapadnoj Crnoj Gori, severozapadnom Sandžaku i zapadnoj Srbiji do šumadijsko-sremskog govora ...

... Najozbiljniji protivnik Vukove reforme bila je crkvena jerarhija s mitropolitom Stevanom Stratimirovićem na čelu.
... Književnici su, skoro svi, takođe bili protivu Vuka. Na rečima su se i oni slagali sa zahtevom da narodni jezik bude književni. Ali, po njihovu mišljenju, to nije mogao biti jezik kojim govori prost narod, već je kao književni valjalo zadržati jezik obrazovanije klase — isti onaj jezik za koji su se zalagali crkveni krugovi.
... Vukovi protivnici u borbi su se služili svakojakim sredstvima; opadali su ga i klevetali kako je ceo njegov rad upravljen protivu srpstva i pravoslavlja. Vuk za književni jezik traži prostonarodni jezik i daje novu azbuku — ono isto, dakle, što su austrijske vlasti nedavno nasilnim putem htele nametnuti; on živi stalno u nemačkom i katoličkom Beču, oženjen je Nemicom i katolkinjom, stalno ga pomaže austrofil i katolik Kopitar; on iz latinske azbuke pozajmljuje slovo j, a iz ćirilice izbacuje mnoge znake; sve radi za račun Beča i katoličke propagande, a protivu interesa svoga naroda ...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 12:14 - pre 164 meseci
Citat:
maliradojca: Kako sam citao, Crna gora je imala dosta katolika pre par vekova. Kada su Turci zavladali Balkanom, katolike su smatrali neprijateljima, pa su tako npr. iselii iz Dalmacije i nekih okolnih krajeva katolike i naselili pravoslavce. U Crnoj gori i drugim delovima Turskog Balkana je Rim imao jako malo uticaja, pa su tako katolici prelazili na pravoslavlje, jer bi im tako bilo bolje.

Gde si ovo citao?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 12:21 - pre 164 meseci
Citat:
vilil1: Gde si ovo citao?


Citao je na mestu gde isto tvrde da je C.G. Crvena Hrvatska... lol

Cela 'alabuka je oko barske biskupije, koja je imala 'pucanstvo' uglavnom u samom priobalju...
Uglavnom starosedelacko stanovnistvo romanskog porekla, koje se kasnije sloveniziralo.
Sam Dubrovnik je tako nastao, po najezdi Slovena na ta podrucja.

I kako to biva, religijska pripadnost je automatski kasnijih vekova odredjivala i nacionalnu pripadnost...

Bilo bi interesantno kad bi nekim cudom mogli se vratiti u to vreme i pitati tu raju sta su, tj. koje nacije,
koji odgovor bi dobili? Ovo mislim na period kad je sloveniziranje vec bilo pri kraju, u suprotonom
bi dobili odogvor da nisu varvari, i da su varvari u brdima.


Da dodam jos, ja licno smatram da na prostoru bivse SFRJ svi govorimo istim jezikom, mozda izuzetak slovenackog i makednonskog,
mada ako je nemacki jezik nekog Saksonca i nekog sa juga, recimo Bavarca ili govornika nemackog u Svajcarskoj,
nemam pojma nemacki, to neki poznavalac iz prve ruke nam moze reci i potvrdi moju misao, i ta dva jezika mogu
se uzeti da su 'nasa', nacuo sam da se i Nemci iz razlicitih pokrajina isto razumeju...


[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 27.11.2010. u 13:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 27.11.2010. u 13:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 27.11.2010. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 15:13 - pre 164 meseci
@yolja624: Nego, raelno, imas li ti taj telefon ili ne... vidim da si upucen u fabrifikovanje naroda, nacija i istorije, sa ciljem dalje podele na ovim prostorima, pa da mi drugarski pomognes - mislim, sto vishe razlika i "regiona" na ovom podrucju to bolje, zarad ocuvanja "identiteta".

Mislim da bi trebali da se pozovemo na staro-slavenski, kakva bre tamo neka reforma jezika i neki Srpski i ostali jezici, ovo sve sto se sada govori nije pravilno.

Nego, 'mene treba' ova gramatika marsovskog, cisto paralelno dok radim i na svom regionu, grbu i zastavi, a zarad ocuvanja "identeta" - uz parolu "dok mars radi, Beograd se gradi!". E zbog toga, uzurpacije od strane Srba i zatiranja marsovskog indentiteta, vekovne represije, je nama marsovcima loshe, i zato trazimo autonomiju regiona, svoje zakone, mozda i policiju - evo vec pricamo marsovski i imamo svoja objelezja, a i istori(j)ski kor(j)eni nam se vide crkvama marsovsko-vizantijskog stila...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 17:50 - pre 164 meseci
@a1200
I pored najbolje volje da ti pomognem, ne znam kakav telefon trazis od mene... i ne kapiram sta ja to "fabrikujem" i "dijelim" jer niti ja sta mogu "fabrikovati" niti sta "podjeliti". Na pogresnu se adresu obracas ali totalno.
Evo ti jedan klip da proucis sta je jedan pogubljeni lik razmisljao kad su ga poslali da "zakrpi lonac koji pusta vodu" - covjek skapirao poentu jos 1991 a ti 2010 jos uvijek lutas po mitologiji i demagogiji:
Evo klipana na klipu!


A i to "marsovsko zapetljavanje" vjerovatno ni tebi nije bas sasvim jasno sta pricas.
Aj se ti malo dogovori sam sa sobom sta ti treba pa da nastavimo.

I uz put, aj ti meni reci jel si ponosan sto si Srbin? Mislis li da je to nesto posebno dobro biti i da ti daje neke prednosti naspram ostalih?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 18:10 - pre 164 meseci
Pa, ja stvarno ne znam kako da ti objasnim - ja nisam Srbin, ja sam Marsovac - evo bre govorim marsovskim, a i nacrt'o sam svoj grb, platio strucnjake za gramatiku, slova, i sitne "ispravke" istorije, a i narod me podrzava - jer "dok mars radi, Beograd se gradi" i bez tog Beograda, ja im evo obecavam bojitak od 2000 marsovskih dolara dnevno. I sad, ti meni citiras tu neke Srpske likove, ja bre radim (iskreno) na ocuvanju Marsovskog indentiteta i jezika na ovim vekovnim Marsovskim ognjistima, i uspostavljanju i postovanju prava koja su marsovcima uskracena, a koja su im oduvek pripadala.

Ako nemas telefon, onda nista, snacicu se vec, javice se oni sigurno meni... cak mislim da ce mi i finansiski pomoci, posebno ovaj (ne)vladin sektor. U svakom slucaju hvala na podrsci, i shvatanju da je dalja "regionalizacija", po svim pitanjima, jezicko/istorisko/nacionalnim ustvari vishe nego potrebna na ovim prostorima, iskljucivo zarad napretka i ocuvanja "identiteta".

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.11.2010. u 19:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 18:10 - pre 164 meseci
Citat:
yolja624:...I uz put, aj ti meni reci jel si ponosan sto si Srbin? Mislis li da je to nesto posebno dobro biti i da ti daje neke prednosti naspram ostalih?


Umesto kome je postavljeno pitanje, ja da se ubacim, pa kao da je meni upuceno pitanje i odgovor : Veoma se ponosim sto sam Srbin,
i ako imam drugo bilosko poreklo, ali ljudima oko mene ne smeta to, cak zale sto nema vise ovakvih.

Doduse medju jednim delom 'bioloskih' Srba je ovih dana popularan autosovinizam i sam sam zapanjen tom pojavom,
koja ne zaobilazi ni druge narode ali kod Srba je to najevidetnije...

Dok ja pokusavam da izigravam Arcibald Rajsa, sami pripadnici ovog naroda su onako siroke ruke po pitanju svog nacionalnog interesa.

Sad ono moze biti da si ti obican provokator(sta ti ga ja znam ciji), ipak je ovo interesantan forum - onda ne zameram,
ali je porazno ako pripadas srpskom narodu kojeg prikriveno prezires...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 18:23 - pre 164 meseci
Citat:
milance_kg: Doduse medju jednim delom 'bioloskih' Srba je ovih dana popularan autosovinizam i sam sam zapanjen tom pojavom,
koja ne zaobilazi ni druge narode ali kod Srba je to najevidetnije...

Dok ja pokusavam da izigravam Arcibald Rajsa, sami pripadnici ovog naroda su onako siroke ruke po pitanju svog nacionalnog interesa.

Ma to su dzukci klasicni. Likovi koji za sebe misle da su "evropejci", neki tamo napredni ljudi. Koji su verovatno neku evropsku zemlju videli samo na tvu. Koji bi sa radoscu ispljuvali Srpsku zastavu da je vide istaknutu ispred necije kuce, ali bi sa druge strane sa simpatijama prokomentarisali takvu pojavu negde u inostranstvu.

Kao sto masa Sveda istice svoju zastavu u svom dvoristu, ovde bi takvo ponasanje od strane tih "evropejaca" bilo ispljuvano samo tako.

Neopevani strndzovi!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 18:54 - pre 164 meseci
@a1200
Sve sto te cini sretnim...

@milance_kg
Prvo, sta se guras, niko te nije pitao. Ali vec kad si uletio da ti kazem i tebi i svima koji misle ko ti:
Glupo je biti nesto posebno "ponosan na nacionalnost" jer to nije nikakva tvoja zasluga, vec sreca (ili nesreca) da se rodis kao pripadnik neke nacije. Glupavo je nesto "dizati" svoju naciju kao da se ponosis na to sto si visok 190 cm, ili sto ti je boja ociju plava. Glupo je - ljudi, kako ne kapirate?

To sto ti zoves autosovinizam ja zovem shvatanjem okruzenja i realnosti. Ti imas pravo na svoje misljenje ja na svoje.

Citat:

Sad ono moze biti da si ti obican provokator(sta ti ga ja znam ciji), ipak je ovo interesantan forum - onda ne zameram,
ali je porazno ako pripadas srpskom narodu kojeg prikriveno prezires...


Ne prezirem narod kom pripadam, vec prazne glave koje su spremne da ih odredjeni krugovi u crkvi i politici vode u propast velikim pricama o Kosovu, pravoslavlju, ovom-onom, a za to vrijeme pune svoje dzepove i uzivaju gledajuci kako ovce propadaju. E to je ono sto prezirem. Okreni se malo oko sebe, pogledaj gdje se nalaze nama komsijski narodi a gdje se nalazi srpski narod. Okruzen i izolovan. Pitas li se zasto?

@vilil1
Pazi dobro na to "dzukci"... i ja se ne slazem sa tvojim misljenjem, pa se trudim da te ne izvredjam.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:02 - pre 164 meseci
Citat:
Okreni se malo oko sebe, pogledaj gdje se nalaze nama komsijski narodi a gdje se nalazi srpski narod. Okruzen i izolovan. Pitas li se zasto?

Evo, predlazem da se ponasamo isto kao i Hrvati. Da slavimo nashe "Domovinske ratove", pevamo na koncertima o nasim velikanima i potocima krvi koje smo napravili "agresoru"? Da oslobadjamo zlocince, pardon, ucesnike "domovinskog rata" na kvazi sudjenjima, da proteramo sve koji se neuklapaju u nashu ideju o domovini.

Citat:
Zločince oslobodila i sa njima slavila
Petar Mileusnić iz Novske, kome su pripadnici Hrvatske vojske ubili suprugu Veru i ćerku Goranku i njihovu komšinicu Blaženku Slabak, a njega teško ranili, ovih dana je još jednom klonuo. Savio se od tuge, čemera i jada kad je sudija sisačkog Županijskog suda Snježana Mrkoči oslobodila optužbe za taj ratni zločin četvoricu hrvatskih vojnika - Željka Belinu, Dejana Milića, Ivana Grgića i Zdravka Pleseka.

...
Petar Mileusnić skoro dve decenije traži pravdu i umesto da zločinci odgovaraju za masakr koji su počinili u njegovoj kući 18. decembra 1991. godine, u 21.45, doživeo je da Snježana Mrkoči likuje i slavi što je donela oslobađajuću presudu. Posle skandalozne presude Mrkoči je izjavila: "Žao mi je što moram da sudim našim vojnicima za zločine za koje smo bili navikli da ih je počinila druga strana, pogotovo u dane kad palimo sveće za Vukovar."

...
- Žena i ja taman smo legli, a ćerka je uz sveću u primaćoj sobi razgovarala sa komšinicom Blaženkom Slabak. Odjednom je neko provalio spoljna vrata, čuli su se glasovi grupe ljudi i vrisak moje 20-godišnje ćerke Goranke. Izleteo sam iz sobe kroz vrata i ugledao maskirane hrvatske vojnike kako je tuku. Kad su me videli, jedan od njih me je uhvatio za pidžamu i rastrgao je. Zatim mi nožem probio gornji deo ruke i rasekao šaku. Bacio me na pod i počeo da me tuče. Ćerka je zanemela i sva u suzama krenula ispruženim rukama prema meni, a oni su joj ispalili metak u čelo - zastao je na trenutak Petar izgubivši dah.


http://www.vesti-online.com/Ve...-oslobodila-i-sa-njima-slavila

Eto kako to komsije rade.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:03 - pre 164 meseci
Citat:
yolja624: @a1200
Sve sto te cini sretnim...

@milance_kg
Prvo, sta se guras, niko te nije pitao. Ali vec kad si uletio da ti kazem i tebi i svima koji misle ko ti:
Glupo je biti nesto posebno "ponosan na nacionalnost" jer to nije nikakva tvoja zasluga, vec sreca (ili nesreca) da se rodis kao pripadnik neke nacije. Glupavo je nesto "dizati" svoju naciju kao da se ponosis na to sto si visok 190 cm, ili sto ti je boja ociju plava. Glupo je - ljudi, kako ne kapirate?

To sto ti zoves autosovinizam ja zovem shvatanjem okruzenja i realnosti. Ti imas pravo na svoje misljenje ja na svoje.



Ne prezirem narod kom pripadam, vec prazne glave koje su spremne da ih odredjeni krugovi u crkvi i politici vode u propast velikim pricama o Kosovu, pravoslavlju, ovom-onom, a za to vrijeme pune svoje dzepove i uzivaju gledajuci kako ovce propadaju. E to je ono sto prezirem. Okreni se malo oko sebe, pogledaj gdje se nalaze nama komsijski narodi a gdje se nalazi srpski narod. Okruzen i izolovan. Pitas li se zasto?

@vilil1
Pazi dobro na to "dzukci"... i ja se ne slazem sa tvojim misljenjem, pa se trudim da te ne izvredjam.



Ok, ok... nego 'ajd ovako, sve ovo sto si izrekao probaj da odglumis Hrvata, Sip.. ups Albanca, itd... pa se predstavi da si njihov, pa njima isto prezentuj kako su glupi
sto su nacionalisti prazne glave, kako ih vodi u propast ideja njihove velike drzave, itd...

Eee, posle nam se javi... ako budes u zivotu :), da nam preneses utiske...

edit:

Ovima potonjim prezentuj paradu ponosa u Pristini kao neko neizbezno delo koje moraju da ucine....
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:06 - pre 164 meseci
@a1200
A to ne radimo? Oces jos koji klip da ti nadjem ili to umijes sam?

@milance_kg
Pa da sam sipta... ups - albanac, mozda bi se i bavio njihovim problemima, ali posto sam Srbin, imam pravo da pricam o onom sto mi se ne svidja kod naroda kom pripadam. Sad pretpostavljam da treba da razmisljam dal ces me ostaviti u zivotu zato sto ne mislim kako ti mislis?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:06 - pre 164 meseci
Citat:
yolja624: @vilil1
Pazi dobro na to "dzukci"... i ja se ne slazem sa tvojim misljenjem, pa se trudim da te ne izvredjam.

Ne znam zasto si se ti prepoznao u mom postu. Ako pazljivije procitas videces da se odnosi na Srbe koji za sebe misle nesto...

Sto se tebe tice, ja mislim da si ti novokomponovani bosnjak, iliti Srbin muslimanske veroispovesti. Tako da se onaj moj post ne odnosi ni u kom slucaju na tebe. ;)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:10 - pre 164 meseci
Citat:
A to ne radimo? Oces jos koji klip da ti nadjem ili to umijes sam?

Kol'ko vidim mi se posipamo pepelom po glavi, i zvanicno izvinjavamo kome stignemo. Dok drugi komsijski narodi, imaju prilicno jasnu nacionalno-drzavno-istorisku odrednicu po tim pitanjima, cak unesenu u istorijske udzbenike. Ponosito predstavljenu na paradama. Mogli bi i mi malo da se ugledamo na njih.

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.11.2010. u 20:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:12 - pre 164 meseci
@vilil1
tako sam zakljucio - jer sebe smatram proevropski orjentisanim. A ti si bas takve zalijepio...
dalje, Srbin sam, tako da provokacije na osnovu "bosnjaka" ne prolaze. Imam krsnu slavu i idem u crkvu da se Bogu pomolim, zapalim svijece svojim pretcima.

@a1200
A mozda je vrijeme da se nekom i izvinemo - nismo bas cisti... Ako nista drugo, da probamo malo miroljubivo, jer ratovat niti hocemo niti znamo.

 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:13 - pre 164 meseci
Citat:
yolja624: @a1200
@milance_kg
Pa da sam sipta... ups - albanac, mozda bi se i bavio njihovim problemima, ali posto sam Srbin, imam pravo da pricam o onom sto mi se ne svidja kod naroda kom pripadam. Sad pretpostavljam da treba da razmisljam dal ces me ostaviti u zivotu zato sto ne mislim kako ti mislis?


Imali i oni kritizere... nestali sa spiska zivih kad su trebali biti svedoci u Hagu...

Tvrdim i dalje da je srpski narod najtolerantniji kad ovakvih kao ti (a ima -ohoho) mogu da lupetaju sta hoce....
Zahvali Bogu sto si Srbin (ako si?), ne bi ti ovo negde bilo bas oprosteno onako olako....
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:17 - pre 164 meseci
Citat:
A mozda je vrijeme da se nekom i izvinemo - nismo bas cisti... Ako nista drugo, da probamo malo miroljubivo, jer ratovat niti hocemo niti znamo.

A mozda je vreme da se malo ponasamo ko komsijski narodi - onako kako si ti naveo - vidis kako njima dobro ide. Nista im ne smeta u njihovoj "proevropskoj orjentaciji"...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 19:18 - pre 164 meseci
@milance_kg
E bas me briga sta se dogadja sa sipt... ups Albancima...
A koliko vidim i ti bi samnom malo drugacije pricao, samo da imas priliku... A puni smo te tolerancije u @#$@#% ma^#$%#$ sve se satrasmo da budemo kulturni, dobri i tolerantni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36463 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.