Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije

elitemadzone.org :: MadZone :: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15281 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 12:37 - pre 147 meseci
Imam neki osecaj da ti gledas samo ultra bogate, sta sa veoma sposobnim hirurzima, inzinjerima, programerima, pa cak i zidarima raznim specijalizovanim strukama. Covece, zaradis vise od dve, tri, cetri... prosecne plate, i ti placas procenat na to, kao sto rekoh, kako to drzava vraca pojedincu, da nije mozda tako sto mu salje zahvalnicu kuci, ili crveni tepih kada udje u osptinu/bolnicu/neku ustanovu, ili je mozda kao i za sve druge FT1P?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 12:48 - pre 147 meseci
da nije bilo klasne borbe kroz istoriju, ziveli bismo jos u starom Egiptu. Drugo, socijalizam nije umro vec je itekako ziv kroz evrosocijalizam koji je za sada najbolji sistem. Socijalizam je propao zbog komunizma u istocnom bloku jer nije razvijana parlamentarna demokratija. Sistem socijalne pravde, jednaka sansa za sve, a ko hoce da se bogati i smatra da je sposoban - siroko mu polje. Zivece super, porez nek plati i nek se ne paca u sumnjive poslove jer ce mu to biti kraj karijere.

Civilizacijski napredak nije samo tehnoloski napredak vec i napredak u medjuljudskim odnosima, medjuklasnim. Tako Amerikanci npr imaju drustvenu svest na nivou od pre 200 godina iako su tehnoloski napredniji od Japana. Rezultat toga je da imaju 50 miliona ljudi bez zdravstvene zastite. Zbog toga i imaju ovaj dvopartijski sistem i kastu politicara, jer u realnoj demokratiji zapadnoevropskog tipa biracko telo ne bi dozvolilo takav sistem.

Uopste ljudski sistem i zivot danas je isuvise komplikovan da bi se gledao samo kroz ogoljenu sposobnost.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 13:19 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi: Socijalizam je propao...

Nisi li prije neki dan pricao da nije propao nego je ukinut?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 13:19 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi: ...Uopste ljudski sistem i zivot danas je isuvise komplikovan da bi se gledao samo kroz ogoljenu sposobnost.

Pa poenta je u tome da se uprosti da bi se razumelo. Sta ima elementarnije od sposobnosti, na svim poljima? Sve ostalo su izmisljotine koje dovode do koplikacija kako u razmisljanju tako i u svemu ostalom. Inace mislim da je danas zivot potpuno isto komplikovan kao i pre 200 godina ako se uzme u obzir momenat sveukupne civilizacije, a ne moze da se ne uzme, samo poredjenje osnove je skoro identicno u celoj istoriji covecanstva. Uvek sposobniji ima vise od nesposobnog. To pokusava da se eliminise nekim teorijama socijalizma, narocito komunizma, ali je to mlacenje prazne slame jer se ipak sve svodi na to da ako znas i umes - mozes, ako ne znas i ne umes - oslanjas se na one koji znaju i umeju! Tacka. Nema tu mesta filozofiranju. Osim jedne stvari! Nekada jaci a nesposobniji po nesto moze sto ne bi mogao drugacije osim na silu, ali ako se razmisli i to je u neki ruku sposobnost u odnosu na slabije, nesposobne fizicki.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 13:33 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi: otprilike da je tako.
Sta cete, plebsa je mnooooga, patricija je malo. Bilo i bice.


Zato vas i treba porobiti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 13:41 - pre 147 meseci
Svo trabunjanje socjalista i komunista se bazira na tome da su svi ljudi "jednaki" u svakom pogledu, a ne samo zakonski. Tako oni zamisljaju da su svi jednako pametni, jednako posteni, jednako odgovorni prema sebi i drugima, jednako voljni i zainteresovani za svoj zivot i svoju okolinu, itd... samo su kosmicke okolnosti nasumicnih vjerovatnoca raspodjele dovele do toga da je nekom ovako, nekom onako - pa ce oni sada nekom umjetnom raspodjelom da poprave kosmos i njegove falicne zakone.

Poznajem dva brata. Nakon sto su obojica dosli do nekih para - jedan od njih je za te pare kupio alat za svoj zanat kojim se dotad bavio radeci taj zanat kod privatnika, a drugi je kupio motor (mislim onaj motor sto ga zusjasis, pa jasis okolo po selu u funkciji poziranja).
Elem, niko nije toliko glup da moram crtati daljnji tok kapitala na ovom uzorku od dva covjeka, pa cemo to preskociti.
I sada, nedugo potom, ovaj drugi pokusava prodati svoj motor jer mu nedostaje "sredstava" (sad, sta on podrazumjeva pod to "sredstava", ne znam, ali ja bih rekao da se ne radi o sredstvima za rad, nego o sredstvima za nerad).
Naravno, sad je sve ovo potrebno proglasiti vrlo komplikovanim odnosima u ljudskom drustvu, te privatnu imovinu ove brace zajedno staviti na gomilu, pa onda jednako izmedju njih podjeliti, jer "uopste ljudski sistem i zivot danas je isuvise komplikovan da bi se gledao samo kroz ogoljenu sposobnost" - da citiramo jednog velikog socjalistickog filologa.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 13:56 - pre 147 meseci
^Ma... dzaba, hoce masa da se izjednaci. Mene to sve podseca kao u mojoj mesnoj zajednici kada je bilo pitanje hocemo kanalizaciju ili necemo, ja sam bio protiv, a kome god sam rekao bio sam lud. Elem, nije mi bilo shvatiljivo kako se to svi lepo pitaju a samo "mizeran" deo stanovnistva radi u privredi. Nit imas jasan predocen plan kad ce da se gradi, nit kad ce da se zavrsi, nit koliko ce da kosta, nista. Samo da se izglasa kako bi se cepao mesni samodoprinos nebitno koliko ko doprinosi. Eto, tako funkcionise i drzava, lako cemo da je tudjih para... inace posle 7 godina kanalizacija nije zavrsena, plus da ne spominjem na sta izgledaju zavrseni delovi, sve raskopano i onako, otaljano samo da se zavrsi nesto...

Eto, tako funkcionise zajednica, kada se svi pitaju a nema kontrole, nema odgovornosti i sve pusteno niz vodu...


Nego, imam jedno pitanje za Braksija - po tebi koliko vidim, bez obzira sto u zajednici postoje sposobniji, i oni koji realno mogu da guraju drustvo napred, sasvim je OK da se rade stvari proptiv zdrave logike, samo zato sto su brojcano izglasani, a opet kad udjes u malo dublju alanizu, to mu dodje ne mogu da se pitaju jer nisu jaci, sto na kraju znaci da ipak jaci tlaci, s tim sto je ovako malo "opravdanije" jer ipak vecina tlaci manjinu. E sad, da li onda moze da vazi i obrnuto pravilo, da manjina tlaci vecinu, naravno zato sto je jaca, ali posledica te snage je u tome sto manjina ima izgradjen sistem, na principima transparentnosti, podlozan konstantnom preispitivanju, za razliku od one parole "zasto ovo, zasto ono...".
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:02 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi: da nije bilo klasne borbe kroz istoriju, ziveli bismo jos u starom Egiptu. Drugo, socijalizam nije umro vec je itekako ziv kroz evrosocijalizam koji je za sada najbolji sistem. Socijalizam je propao zbog komunizma u istocnom bloku jer nije razvijana parlamentarna demokratija. Sistem socijalne pravde, jednaka sansa za sve, a ko hoce da se bogati i smatra da je sposoban - siroko mu polje. Zivece super, porez nek plati i nek se ne paca u sumnjive poslove jer ce mu to biti kraj karijere.


Pa gresis, a Srbija ti je ocigledan primer, kapital ne kupuje samo radnu snagu, u poremecenom drustvu u kojem kapital protice samo kroz kriminal za isti se moze kupiti i zastita.

Drugo, klasna borba kroz istoriju nije samo marksisticka revolucionarna oruzana borba za kradju sredstava rada. Niti pobeda u klasnom ratu znaci jednaku sansu za sve, to je utopijska iluzija koju su opet pobile komunistcike drzave u svom funkcionisanju (da ne potezemo prico o nepotizmu istaknutih clanova partije). Postoji i klasna borba kroz rad, obrazovanje i sticanje vestina cime neko sebe cini korinim i sebi i drugima i preovladjuje klasnu razliku time sto sto ne zavisi od tudje milostinje (date ili otete).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:07 - pre 147 meseci
Citat:
Zato vas i treba porobiti.


probaj
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:13 - pre 147 meseci
^ Ocemo, cim se oslobodite.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:15 - pre 147 meseci
Citat:
^Ma... dzaba, hoce masa da se izjednaci. Mene to sve podseca kao u mojoj mesnoj zajednici kada je bilo pitanje hocemo kanalizaciju ili necemo, ja sam bio protiv, a kome god sam rekao bio sam lud. Elem, nije mi bilo shvatiljivo kako se to svi lepo pitaju a samo "mizeran" deo stanovnistva radi u privredi. Nit imas jasan predocen plan kad ce da se gradi, nit kad ce da se zavrsi, nit koliko ce da kosta, nista. Samo da se izglasa kako bi se cepao mesni samodoprinos nebitno koliko ko doprinosi. Eto, tako funkcionise i drzava, lako cemo da je tudjih para... inace posle 7 godina kanalizacija nije zavrsena, plus da ne spominjem na sta izgledaju zavrseni delovi, sve raskopano i onako, otaljano samo da se zavrsi nesto...

Eto, tako funkcionise zajednica, kada se svi pitaju a nema kontrole, nema odgovornosti i sve pusteno niz vodu...


Lol.. pa mozes slobodno otici medju neke gde ne postoji javno obrazovanje, zdravstvo, putevi, kanalizacija, cista voda.. tj postoji ali samo za sacicu "sposobnih". Mozda je onda lakse uvideti da postoji nesto sto se zove indirektna korist.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:16 - pre 147 meseci
Pretece me Odin :)

Mada, i ne moramo. Sami se vi namestite gde treba. Malo se bunite pa propadnete i sve dodje na svoje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:18 - pre 147 meseci
I ta indirektna korist je sasvim ok, ne pricamo o javnim serivisima i javnoj infrastrukturi. Da li neko ko je nezpaoslen treba da ima osnovnu medicinsku zastitu, bar dva obroka dnevno i minimum nuzni smestaj? Apsolutno DA, i to treba ad se finansira iz javnih prihoda/poreza i to od svih gradjana. Ali ni promil vise od toga, sve ostalo mora da bude dostupno samo onima koji hoce da pomaknu svoje guzice da bi to dobili.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:27 - pre 147 meseci
Citat:
Nego, imam jedno pitanje za Braksija - po tebi koliko vidim, bez obzira sto u zajednici postoje sposobniji, i oni koji realno mogu da guraju drustvo napred, sasvim je OK da se rade stvari proptiv zdrave logike, samo zato sto su brojcano izglasani, a opet kad udjes u malo dublju alanizu, to mu dodje ne mogu da se pitaju jer nisu jaci, sto na kraju znaci da ipak jaci tlaci, s tim sto je ovako malo "opravdanije" jer ipak vecina tlaci manjinu. E sad, da li onda moze da vazi i obrnuto pravilo, da manjina tlaci vecinu, naravno zato sto je jaca, ali posledica te snage je u tome sto manjina ima izgradjen sistem, na principima transparentnosti, podlozan konstantnom preispitivanju, za razliku od one parole "zasto ovo, zasto ono...".


tvoje pitanje je ekvivalento i ovome: zasto opozicija da ne vlada samo zato sto je preglasana.

Yep, za nekog tuzno, za nekog nepravedno, ali tako je. Ko gubi moze i da se ljudi.

Ali ovde je nesto drugo u pitanju. Kazete zasto ja koji sam sposoban da delim sad tamo sa nekim ko nije sposoban i sta on tamo otima moje itd... E pa lepo, sposobnjakovici, otidjite negde daleko od nesposobnih na neko pusto ostrvo pa budi sposoban. Ne. Covek, znaci postoji samo u zajednici, komuni (lat). Tek u zajednici coveka sa ljudima ima smisla govoriti o bilo cemu pa i sposobnosti. Covek ne moze da se ostvari bez sa-ucesca drugih.

I poenta je ne da svi ljudi budu jednaki ili da se ukalupe, vec da postoji medjusobna solidarnost za ljude i jednaka sansa za sve. Socijalizam ne negira niti se protivi licnom bogacenju. Zapadna Evropa je puna ekstremno bogatih ljudi, ali sto je jos vaznije za siroke mase ostavljen je jedan sistem koji omogucava normalan zivot.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:31 - pre 147 meseci
@mmx
Pa zar nije upravo to jedna od stvari koje negiraju liberal kapitalisti priuceni sa youtube snimaka :)
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:49 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi:
Kazete zasto ja koji sam sposoban da delim sad tamo sa nekim ko nije sposoban i sta on tamo otima moje itd... E pa lepo, sposobnjakovici, otidjite negde daleko od nesposobnih na neko pusto ostrvo pa budi sposoban.


Bice i toga, ne brini, u tom momentu kada bude videce se koliko su neki sistemi bili nazadni (tj. prava rec je zastareli). Moje misljenje je da ce pre ili kasnije sve da se meri. Nema potrebe da se odokativno odredjuje sta i koliko, lepo zna se, sta ko koliko trosi i sta moze da priusti.

@HeYoo
Ja nisam protiv civilizacije, zato je glupo sto navodis to. Nisi verovatno shvatio sta sam pisao, cim tako reagujes. Indirektna korist je sasvim OK, samo ne preko tudje grbace. Ako svi treba da imaju neki servis a od toga 10% pojedinaca treba da finansira 90% projekta, onda ja mislim da je to neposteno, ako ti ne vidis to, onda sta da ti radim. Znas, sve je lepo kada masa zamisli nesto, imacemo lepe ciste ulice, asvaltirane naravno, elektricnu mrezu, kanalizaciju, telefon, celokupnu infrastrukturu... sve to stoji, ali da malo masa stavi prst na celo i papir u ruke i da izracuna sta koliko kosta, i koliko svako treba da izdvoji da bi dobio taj servis. U ostalom, kako se bese ono placa prikljucak za struju, telefon, tj. kako je pre bilo, uzmes kesiras i dobijes, kakvi crni procenti, cena je bila bar delimicno ista za sve.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:51 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi:... Kazete zasto ja koji sam sposoban da delim sad tamo sa nekim ko nije sposoban i sta on tamo otima moje itd...

Tacno tako! Nesposobni ce dobiti tacno onoliko koliko su zasluzili i nista vise. Zasto bi oni dobili a ja morao da zaradim?! Gde je tu bilo kakva logika?


Citat:
Braksi:...E pa lepo, sposobnjakovici, otidjite negde daleko od nesposobnih na neko pusto ostrvo pa budi sposoban. Ne. Covek, znaci postoji samo u zajednici, komuni (lat). Tek u zajednici coveka sa ljudima ima smisla govoriti o bilo cemu pa i sposobnosti. Covek ne moze da se ostvari bez sa-ucesca drugih...

Desavalo se. I pokazalo se da sposobni opstaju cak i na pustom ostrvu sami a nesposobni, cak i kad nisu sami!, brzo propadaju/umiru! Inace, podrazumeva se da govorimo o dogadjanjima u zajednici, to je bar jasno, ne vidim potrebe za lekcijama.


Citat:
Braksi:...I poenta je ne da svi ljudi budu jednaki ili da se ukalupe, vec da postoji medjusobna solidarnost za ljude i jednaka sansa za sve. Socijalizam ne negira niti se protivi licnom bogacenju. Zapadna Evropa je puna ekstremno bogatih ljudi, ali sto je jos vaznije za siroke mase ostavljen je jedan sistem koji omogucava normalan zivot.

Jedino ovo boldovano je tacno. I postoji jednaka sansa za sve, samo sposobni znaju tu sansu da iskoriste a nesposobni ne. Zasto? Pa zato sto su nesposobni u odnosu na sposobne. Ovo ostalo ocigledno ne razumes pa necu ni komentarisati.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:55 - pre 147 meseci
Citat:
U ostalom, kako se bese ono placa prikljucak za struju, telefon, tj. kako je pre bilo, uzmes kesiras i dobijes, kakvi crni procenti, cena je bila bar delimicno ista za sve.

Stvarno mislis da je cela infrastruktura izgradjena od para koje si ti dao za prikljucak? :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:56 - pre 147 meseci
Mozda hardcore zaludjenici ali postoji veoma racionalno i smisleno objasnjenje zasto bi i hardcore kapitalisticka drustva to trebala da imaju (i imaju u jednom ili drugom pogledu, ili direktnom intervencijom ili kroz stimulaciju dobrocinstva). Covek kojem je ugrozen bioloski opstanak ne moze da ramislja o samo-unapredjivanju niti moze da ucestvuje na berzi rada u bilo kom pogledu i osudjen je na zivot petty crime-a. Psiholosko objasnjenje ovoga je dao Maslov jos 40ih godina proslog veka. Dakl, nije bas neki posebni altruizam, vise obezbedjivanje veceg poola radne snage.

Ali tu se podrzaumeva da su stvarno ugrozeni. To ne znaci pravo na starbucks kafu svaki dan i nove nike. Ili da im drzava placa pljuge kao nemci sto su radili.

I pre nego sto se izlupate primerima, da, cak i USA ima sve to. Postoje food stamps, postoji nuzni smestaj i postoje free klinike za osnovne potrebe. Moj bivsi sef je bio homeless i spavao u armiji spasa, i uspeo je da se izvuce. Ali zato ni jedan jedini dan u armiji spasa nije bio besplatan, svaki dan je morao da plati simbolicnih 0.25$, ekonomska vrednost onoga sto je dobio je bila daleko veca ali je potraga za tih 25c ono sto ga je iscupalo i nateralo da se potrudi oko svog zivota. Prvih par dana je prosio, onda je, sit i naspavan dosao do logickog zakljucka da to nije ljudski i iskoristio je mogucnosti koje mu je dala armija spasa da se psihofizicki dovede u red i pronadje posao kojim je posle finansirao svoje skolovanje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 14:59 - pre 147 meseci
Citat:
Bice i toga, ne brini, u tom momentu kada bude videce se koliko su neki sistemi bili nazadni (tj. prava rec je zastareli). Moje misljenje je da ce pre ili kasnije sve da se meri. Nema potrebe da se odokativno odredjuje sta i koliko, lepo zna se, sta ko koliko trosi i sta moze da priusti.


znam na sta mislis, ali opet nisi u pravu.

Ti verovatno mislis da neki sposoban covek nije duzan da izdrzava manje sposobne. Nista neobicno tako misle i vecina globalista liberala. Dakle posto su razvili tehnologiju u miljeu razmazene zapadneevrope ili cak i Amerike, sad sele industriju gde radna snaga kosta manje. Kazu oni, skup je radnik i razmazen u zapadnoj evropi, gle, Kinez radi za saku pirinca - i ne buni se.

No, da li su oni dosledni ? Naravno da nisu.

Prvo trebali su biti principijelni od pocetka pa recimo i tehnologiju razviti tamo gde su i naucnici jeftiniji recimo u Kini, Vijtenamu, Indoneziji, Mozambiku.

Drugo, sto je najvaznije, sto tu svoju robu prodaju nazad nama na zapad nesposobnakovicima. Kako to, bogati, sad smo najedared sposobni da je kupimo ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15281 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.