Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije

elitemadzone.org :: MadZone :: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15285 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 15:00 - pre 147 meseci
Citat:
HeYoo: Stvarno mislis da je cela infrastruktura izgradjena od para koje si ti dao za prikljucak? :)


Ne mislim, mozda negde i jeste ali ako nije onda znaci da je cena trebala da bude jos veca, ali vidis interesantno je to, sto ipak nisi mogao da dobijes bez fiksnog dela prikljucak, i opet dodjes do toga ko nije imao para taj nije mogao imati, samo sto su kroz javne radove i sta-ti-ja-znam kakve sve zaludjene narodne radne akcije uspeli da spuste taj fiksni deo ;-)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 15:05 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi:... Kako to, bogati, sad smo najedared sposobni da je kupimo ?

Ne, nismo najedared sposobni da kupumo. Oduvek smo sposobni da kupimo ali smo postali skupi da radimo/pravimo to sto kupujemo. Rad se, neces verovati, vrednuje, ima svoju cenu!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 15:14 - pre 147 meseci
@Braksi, pogresan ti je nivo uporedjivanja, niko ne kaze da je radnik nesposoban, nego kada gledas firmu celokupno i njene troskove, onda gledas u kom kontekstu je "sposobnija". U ovom slucaju, naravno ako mozes da smanjis cenu neke proizvodnje da ce uticati na krajnji ishod.

Sto se tice toga da li sposobniji (uzgred, i meni je gadna ova rec sposobniji, ja bi rekao inteligentniji) treba da izdrzavaju manje sposobne, naravno da ne, tj. ne iznad one granice koju je mmix opisao. Sto se mene tice, meni je i OK ako neko zeli da izdrzava citav grad na svoj racun, sto da ne, ali taj nista ne radi dobro njima koje izdrzava, isto kao roditelji sto prave medvedju uslugu svojoj deci pa ih "drze" i u 30-oj. Svakako ces morati da izdrzavas kad tad manje sposobne (roditelji, deca, rodbina, cak i prijatelji), ali ne po cenu toga da od njih (na)pravis debile.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 15:18 - pre 147 meseci
Citat:
Ne, nismo najedared sposobni da kupumo. Oduvek smo sposobni da kupimo ali smo postali skupi da radimo/pravimo to sto kupujemo. Rad se, neces verovati, vrednuje, ima svoju cenu!


hehe. Sta kazes ? Nastavicemo i dalje da kupujemo skupo, ali bez da nas plate skupo. Holly Jeronimo !

To sto zagovaraju globalisiti neoliberali to je upravo bakrot biznis model, a ne socijalna drzava. Sad se setio i Obama pa je na godisnjem obracanju penio kako ce vratiti poslove i industriju u USA. Da se razumemo, on je samo eksponent krupnog kapitala i klinac bi to pricao da nisu shvatli da je djavo odneo salu i da im deficit ode u nebo. Sad su okrenuli curak, ali ne zbog OWS, to je novogodisnja prskalica s obzirom sta moze da bude.

Nesto su se utisali i apostoli neoglobalizma tipa Krugman koji je dobio Nobelovu nagradu a tvrdio je otpirlike da sve sto mzoe da se uveze ne treba proizvoditi, a ima ih kao i Jeffrey Sachs koji je toliko drzak da ga kritikuje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 15:30 - pre 147 meseci
U sustini, svodi se na to da ima da se deli plebsu jer je jaci. Jeste jaci al' je i gluplji. Zato ce uvek biti glasan ali ce mu to biti sve. Imace slobode koliko mu se dozvoli. Bilo i bice. A i treba tako.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 15:44 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi: hehe. Sta kazes ? Nastavicemo i dalje da kupujemo skupo, ali bez da nas plate skupo. Holly Jeronimo !...

Ne, ne, ne... ne razumes, nista se ne menja samo se pojavio neko ko svoj rad vrednuje po nizoj stopi, nista drugo! I logicno je da onaj ko placa rad gleda svoju racunicu i trudi se da smanji troskove rada da bi zaradio vise. Prosto i jednostavno. Ko tako ne radi ili je glup ili mu je trenutno, ali samo na trenutak!, nesto drugo prece i vraca se odabiru radne snage istpg trenutka kada to prece resi! Ne bi bilo lose kad bi se covek zapitao sta bi on licno uradio u datoj situaciji. Ali bas licno, intimno, bez foliranja i varijante da se pokaze pred drugima kako je on "dobar"!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:01 - pre 147 meseci
Citat:
nista se ne menja samo se pojavio neko ko svoj rad vrednuje po nizoj stopi, nista drugo!


jeste, ali taj neko se nalazi u nekoj drugoj ekonomiji i tu je ta problematika. Kapiras ili da ti crtam ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:11 - pre 147 meseci
I to ce se desiti dok tvoja ekonomija ne postane kao njegova i dok on ne postane skuplji od tebe u komparativnom smislu. To sam vec vise puta rekao, domaci radnik za isti proizvod moze biti skuplji od Kineskog za cenu lgoistike robe koju proizvede u istom periodu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:16 - pre 147 meseci
Citat:
jeste, ali taj neko se nalazi u nekoj drugoj ekonomiji i tu je ta problematika. Kapiras ili da ti crtam ?

Kapiramo. Ti bi da zajednicki djelis imovinu samo sa onima koji imaju vise od tebe.

To ti je taj tzv. "ograniceni socjalizam" cije socjalisticke "humane" ideje se protezu daleko cak do vlastite straznjice.
Drugovi proleteri, komunisti i ini - i drugovi Kinezi su ljudi kao i vi, zasto i njih ne ukljuciti u tu vasu "raspodjelu"?! Ima li smisla da socjalisti u Evropi zive pet puta bolje i primaju 5 puta vise para od drugova socijalista u Kini? Zasto se ta vasa ideja "jednakosti" rasplinjuje na rubu vaseg sela? Pustite je neka leti po citavom svijetu - izjednacimo se na globalnom nivou. Vi bi da se preraspodjeljujete samo sa onima bogatijima od vas?!
Vidi boga ti, sto je neko pametnica i pravedan! Isli ljudi u skolu, pa tamo naucili da je (malo+puno) / 2 > malo,
pa se nalozili na raspodjelu, a naucili i da (malo + puno + vrlo malo) / 3 moze biti i manje od malo, pa bi da, za svaki slucaj, iz racunice izbace Kineze, da ne rizikuju :)
LOL! - "Proleteri drugih zemalja - uzdrzite se!"

Ajde da budemo do kraja "pravedni" pa da u raspodjelu ukljucimo i Aziju i Afriku - sta mislite o tome?

Znam sta mislite, ne morate odgovarati...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:22 - pre 147 meseci
Citat:
I to ce se desiti dok tvoja ekonomija ne postane kao njegova i dok on ne postane skuplji od tebe u komparativnom smislu. To sam vec vise puta rekao, domaci radnik za isti proizvod moze biti skuplji od Kineskog za cenu lgoistike robe koju proizvede u istom periodu.


jedino sto nisi racunao na par sitnica:

- carinu
- vancarinske barijere
- trgovinske ugovore i sporazume
- kurs valuta
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:24 - pre 147 meseci
+

kompartivni model koji ti spominjes mmix-e je vise mikroekonomsa teorijska stvar i sluzi da objasni kako svi imamo koristi od trgovine. Prakticno na medjudrzavnom nivo nije puno koristan.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:25 - pre 147 meseci
Citat:
Drugovi proleteri, komunisti i ini - i drugovi Kinezi su ljudi kao i vi, zasto i njih ne ukljuciti u tu vasu "raspodjelu"?! Ima li smisla da socjalisti u Evropi zive pet puta bolje i primaju 5 puta vise para od drugova socijalista u Kini?


zar mi branimo da se Kina razvije koliko i dokle zeli ?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:28 - pre 147 meseci
Ne branite jer ne mozete da branite, ali se bunite.
Non stop kukate sto neko odavde posluje sa Kinezima.
Sta je to nego zelja za zabranom, koju biste sproveli - kad bi mogli, ali ne mozete.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:30 - pre 147 meseci
ti si stvarno nemoguc covek. Ne bi delio nista ni sa rodjenim bratom, a ovamo nam spocitavas sto ne zelimo da pomognemo Kinezima ?

helou ???
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:36 - pre 147 meseci
Ne, nego samo ukazujem na to da se vase socjalisticke ideje "pravednosti" protezu samo do vase straznjice i njenog boljitka, i da se tu ne radi ni o kakvoj "pravicnosti", "jednakosti", "jednakim sansama" za sve i ostalim baljezgarijama kojima se sluzite u vasoj propagandi - nego samo o obicnoj sebicnoj direktnoj koristi za svoje depu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:41 - pre 147 meseci
Citat:
Ne, nego samo ukazujem na to da se vase socjalisticke ideje "pravednosti" protezu samo do vase straznjice i njenog boljitka, i da se tu ne radi ni o kakvoj "pravicnosti", "jednakosti", "jednakim sansama" za sve i ostalim baljezgarijama kojima se sluzite u vasoj propagandi - nego samo o obicnoj sebicnoj direktnoj koristi za svoje depu.


ok, ovako:

ovo je poslednji put da ti se obracam. Ja se trudim ovde da argumentovano raspravljam i iznosim cinjenice. Ti nastavljas da troll-ujes i troll-ujes, to moderatoru ne smeta posto on vasa ekonomska podudaranja ocito stavlja ispred pravilnika foruma. Kao Svaba tralala ponavljas istu i istu pricu, smrt socijalizmu, napred kapitalizmu itd... Iz posta u post iz foruma u forum itd...

Nisam dosao da se svadjam ovde i zato aufwiedersehen.

(+ na svako pitanje za koje mislis da ti ne odgovaram, samo provrti moje postove. Na sve sam vec odgovorio jer ti stalno pitas jedno te isto.)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 16:47 - pre 147 meseci
Zasto ti mislis da se ja obracam iskljucivo tebi?!
Ja u prvom redu samo skrecem paznju na nelogicnosti, nekonzistentnosti i prikrivene sebicne motive u tvojim porukama, a koje propagiras maskirane kroz pricu o "jednakosti za sve", pri cemu pod tim "svi", mislis samo na one cije ukljucivanje u taj skup tebi donosi direktnu korist na stetu tih drugih.

Tvoja demagogija se u potpunosti poklapa sa onim sto je opisao Orwel u 7. modifikovanom pravilu Zivotinjske farme:
"7. All animals are equal, but some animals are more equal than others."
Ti izgleda mislis za sebe da si 'jednakiji' od Kineza.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 17:31 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi:  Kao Svaba tralala ponavljas istu i istu pricu, smrt socijalizmu, napred kapitalizmu itd... Iz posta u post iz foruma u forum itd...

Ti radis istu stvar, samo u suprotnom smeru.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 17:49 - pre 147 meseci
znao sam da ces se upravo ti javiti. I nisam pogresio.

Ja zagovaram trzisnu ekonomiju sa jakom socijalnom politikom koja je dala odlicne rezultate tamo gde je primenjena. Takva ekonomija nikoga ne odbacuje, daje jednaku sansu svima, a limit za licno bogacenje je samo nebo. Sto se tice ljudi koji su za ukidanje takvog sistema, well, go for it. Zivimo u demokratiji, uvek postoji mogucnost za promene. A uvek se moze vratiti u Srbiji ili otici u neku prosperitetnu zemlju J.Amerike ili Aziju gde se radi za saku pirinca od jutra do sutra.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije28.03.2012. u 18:02 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi:... Ne bi delio nista ni sa rodjenim bratom, a ovamo nam spocitavas sto ne zelimo da pomognemo Kinezima ?...

Iako nije meni upuceno! Ja bih delio sa bratom, delio sam i delicu. Da imam sestru i sa njom bih delio ali nemam, mislim na sestru iako imam da delim. Ali ne zelim da delim "tamo nekome" ono sto sam ja zaradio svojim rukama i glavom (pamecu, sposobnoscu...), pa ma kakva da je filozofija ili "politika" koju zagovaras. Malo brkas stvari, odnosno, mnogo brkas stvari oslanjajuci se na delimicno procitano i isto tako svaceno u vezi ekonomije, politike, politicke ekonomije, ekonomske politike i slicno a sto si negde usput nekako letimicno pregledao.

I onda teoriju zavere primenjujes na forum, temu?! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Predlozi za (novu) ekonomsku politiku Srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15285 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.