Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs. Linux? Iskustva?

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80097 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 21:29 - pre 229 meseci
Daj xtraya ne glupiraj se, lijepo ti piše da je do KAV-a unutar BSOD-a, 5 sec na google identificira problem, a ti ovdje na 5 strana lupetaš kako win sux umjesto da batališ to đubre od AV-a.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 21:29 - pre 229 meseci
Citat:

kazem ti, ove masine su placene po 1000 evra svaka,sa originalnim windowsom (nalepnica,knjizica,disk od compaqa,aktivacija...)


Jel placen i Kaspersky? Da li je problem da ih okrenes telefonom i objasnis im da ti Windows XP puca sa BugCheck-om fokusiranim na njihov modul (fsavp.sys)?

Sta je tu windows-like, a pa da... naravno da je windows-like, ukazao sam ti na problem i rekao da pozoves komercijalno odgovornu firmu da ti resi problem u njihovom proizvodu (ili vrati pare) ...

To je lose, jel? Na Linuxu se to resava molitvom Manitu-u?

Nije valjda da ja moram to da ti objasnjavam, a meni je IT maintenance u opisu posla koliko i kafe kuvarici.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 16.07.2005. u 22:32 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 21:34 - pre 229 meseci
Ma zajebava nas :) Kao on nije mogao da provali na osnovu tog "FSAVP.SYS" da je problem sa Kasperskim..

Drugo, nije odgovorio da li je isti krekovani pirat ili legalna verzija.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 16.07.2005. u 22:35 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 21:48 - pre 229 meseci
Zanimljivo kad se ovakvo nešto desi na Windowsu, čovek je dakle u stanju da i dalje radi sa istim, bez obzira na čest BSOD, da krivi Microsoft, ali da prstom mrdne i reši problem - jok.

I onda šta? Linux? Poznat po tome kako ne mora da se podešava, da nema rešavanja problema uz prethodno čitanje man strana, guglanje i menjanje konfiguracionih fajlova..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 16.07.2005. u 22:51 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
62.108.117.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 21:59 - pre 229 meseci
degojs, opet karikiras, ne znas za sta se ova masina koristi,uostalom mora da se koristi za p2p (sa onim programima koje sam ti napisao vec) i za posao, prosto firma za sad ima toliko racunara, ne mogu da bijem nikoga da mi nabavi klaster za p2p...

a sto se kasperskog tice nije krekovan, i to je neka starija verzija, konkretno 3 xx xx

i nemoj da mi pricas da li sam ja u stanju da mrdnem prstom ili ne, kad ne zivis u srbiji i ne shvatas toliko malo IT obrazovanje ljudi koji su rukovodeci po frimama.
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 22:20 - pre 229 meseci
Citat:

a sto se kasperskog tice nije krekovan, i to je neka starija verzija, konkretno 3 xx xx


Eto nadjosmo problem! Ta verzija ne radi pod Windows XP-om, ja sam to naucio dan kada sam instalirao Beta1 verziju XP-a davne 2000-te godine. Cak i lepo pise za tu verziju da su podrzani sistemi 95, 98 i Windows NT... matoro ko biblija.

Kupi upgrade... posto si nam vec taksativno naveo vrednosti od N hiljada evra za vase masine, sta je to za vas budzet onda? A ima i free antivirusa (Avast) za XP.

Citat:

degojs, opet karikiras, ne znas za sta se ova masina koristi


Za sta moze da se koristi nesto sto puca svaki put kad se startuje... ?!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 22:29 - pre 229 meseci
Aman čoveče, nemoj da pričaš svašta.

Pa nije bitno za šta je koristiš nego što hoćeš da kažeš da je koristiš ozbiljno.

Pa ko može da radi bilo šta ozbiljno na mašini koja svako malo prijavljuje BSOD??

Pa da je ozbiljno, ti bi davnih dana otišao na Google, ukucao FSAVP.SYS i video šta je to - Kaspersky i pokušao da ga ukloniš.

Doooh!!!!!!

:)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 22:40 - pre 229 meseci
Citat:
Eto nadjosmo problem! Ta verzija ne radi pod Windows XP-om, ja sam to naucio dan kada sam instalirao Beta1 verziju XP-a davne 2000-te godine. Cak i lepo pise za tu verziju da su podrzani sistemi 95, 98 i Windows NT... matoro ko biblija.


LOL !!!

Ozbiljno i legalno, a nije mogao telefon da okrene? A da jeste, pa valjda bi i ovi znali to da mu kažu, da ta verzija ne radi sa XP??

Nemojte da ih ja sad okrenem u BG i pitam radi li Kaspersky 3.x na Win XP :))

Užas :)))

[Ovu poruku je menjao degojs dana 16.07.2005. u 23:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Genbox

Član broj: 58569
Poruke: 32
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 22:50 - pre 229 meseci
Nisi ti loš Ivane, ali hajde malo pazi na sredinu kojoj se obraćaš I količinu trolova koju povlačiš sa sobom.

Citat:
Ivan Dimkovic:Do tada, oni koji ce se prepoznati ce nastaviti FUD-ovati i trollovati sa glupostima kao i mnogi pingvinski advokati... evo top liste gluposti koje smo videli ovde i na linkovanim sajtovima:

- Smartdraw (i jos 2 programa) postoje na Linuxu


Nemam nameru da se ispricavam! Nije zdravo.

Citat:
Ivan Dimkovic:Ima ovde jos IT profesionalaca i senior softverskih izenjera, i to ne Win ;-) Primetih ni da oni nisu naklonjeni danasnjem Linuxu nesto preterano ;-)

posto mi to nije profesija (koju btw mozes videti u profilu ;-)


Znas kako kaze Mile sa Čubure."Uzeli su nam inat, ostalo nam je ku*cenje" Huh, Nero kažeš, pa on meni nikada nije odrađivao posao onako kako to meni odgovara. Dok ti dignes nero, namestis parametre, mozda preskocis neki, spremis disk... Ja sam vec uradio 2 kopije
growisofs -dvd-compat -Z /dev/hdd=nero_sux.iso Sorry ne vidim svrhu takvog sw za svakodnevne najjednostavnije poslove, mozda sam kratkovid

Citat:
Ivan Dimkovic: Koliko vidim, ti nemas ni ime ni prezime, kao ni dosta linux experata ovde... To je ipak manje i od onog sto sam ja napisao, ne? ;-)


Zašto? Trebas moj CV da razgovaramo o biznisu? Šalim se, predajem matematiku i informatiku u jednoj srednjoj skoli. Nesto mi se ne svidja ton kojim mi se obracas. "Sedi!! jedan (1) vidimo se u avgustu ;)"

@degojs, desi delijo :) Pa nisam te razumeo da mislis iskljucivo na AutoCad vec na CAD alate uopste a briscad je jedan od njih, portovan na oba sistema. A sto se tice Accounting i Quick Books, pa logicno je "ako mislis kao i za AutoCad" da je taj sw Win native i nije portovan, znaci nema ga ali mislim da znam nekoliko Accounting i Quick Books "like" programa. No, to nije bilo pitanje a mrzi me da "pick my brain" iz zabave.

Laq noc ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 22:51 - pre 229 meseci
I posle ne mozes da kazes da te linux klan ne zabavlja ;-)

Iz ovog xtrayinog ranta od nekoliko dana smo skontali sledece:

* Radi se ozbiljan posao na masini koja BSOD-uje svaki dan, a placena je "1000 evra" (!)

* Linux experti koji su pekli zanat na shell script kobasicama, apt-getovima, kompajliranjima kernela, podesavanju konfiguracionih skripti, network ruti, glibceva, X11 i sl.. nisu u stanju da provere na googletu cemu sluzi fajl koga NT proglasava krivim za crash i lepo napise po sred bel.. plavog ekrana (!)

* Za to nekoliko dana na forumu neprestano krive Microsoft, NT i njegov kernel (!) umesto da resavaju problem u firmi (!!) i naravno hvali se superirornost Linuxa (koji bi inace radio sa sistemskim aplikacijama za Kernel 1.0 iz prve ;-)

* Osoba koja je samo potkovana tim stvarima (nije joj posao) , tj. ja ;-) coveku objasnjava da je problem u AV soluciji za koju jasno pise da radi na 95, 98 i NT sistemima a 2000 i XP uopste nisu testirani, i da bi bilo najpametnije da okrene telefonom odgovornu firmu autora softvera.

* Kao odgovor dobijamo "ok, deinstaliracu AVP" (!!) [a kamo vrednost investicije... ja svoje pare ne bih bacao tako lako pa makar to bilo i 30-50 evra za antivirus, i ipak okrenuo broj telefona i trazio upgrade]

Dakle, bottom line: Ima li pilota u avionu ?! ;-) Meni ovde nista nije jasno - ili vama osoba koja je placena za IT maintentance veze sa zivotom nema, ili neko ovde nas ozbiljno zeeza ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Genbox

Član broj: 58569
Poruke: 32
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 22:57 - pre 229 meseci
woow, nisam neki dobar govornik, ali evo citam drugi put sta napisah. Skroz sam cool za jednog chichu . j/k
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 22:57 - pre 229 meseci
Citat:
genbox
Znas kako kaze Mile sa Čubure."Uzeli su nam inat, ostalo nam je ku*cenje" Huh, Nero kažeš, pa on meni nikada nije odrađivao posao onako kako to meni odgovara. Dok ti dignes nero, namestis parametre, mozda preskocis neki, spremis disk... Ja sam vec uradio 2 kopije
growisofs -dvd-compat -Z /dev/hdd=nero_sux.iso Sorry ne vidim svrhu takvog sw za svakodnevne najjednostavnije poslove, mozda sam kratkovid


Vidi, ti opet izgleda nisi proverio sta ja radim - a lepo sam ti rekao da vidis u profilu... to je onaj link, levo od ovog posta - ispod mog imena. Izgleda je to mnogim linux advokatima boljka sto ne vole da citaju puno ;-)

Elem, moj posao je multimedijalni sloj i produkti vezani za audio i mobilne aplikacije... imas par testova koji neke od tih produkata proglasavaju za najkvalitetnije na svetu i to na naucno validnim testovima (DBT/ABC HR). Ja sa burningom zaista nemam veze, pa na tvoje zalbe zaista ne mogu da odgovorim, osim cinjenice da 180 miliona musterija izgleda vrlo demantuju to sto pises... ali avaj ;)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.07.2005. u 00:08 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 23:14 - pre 229 meseci
Citat:
@degojs, desi delijo :) Pa nisam te razumeo da mislis iskljucivo na AutoCad vec na CAD alate uopste a briscad je jedan od njih, portovan na oba sistema.


Prestanite da zamišljajte i počnite da čitate. How about that? Ivan već reče nešto u prethodnoj poruci, na tu temu :)

Citat:
A sto se tice Accounting i Quick Books, pa logicno je "ako mislis kao i za AutoCad" da je taj sw Win native i nije portovan, znaci nema ga ali mislim da znam nekoliko Accounting i Quick Books "like" programa. No, to nije bilo pitanje a mrzi me da "pick my brain" iz zabave.


Ne može tako. Ljudi (npr. neki knjigovođa) poznaju i godinama rade koristeći Simply Accounting, Quick Books. Ko će da plati obuku da nauče da rade sa drugim programima? Koliko vremena je potrebno za to? Ko će da plati za posao koji nije urađen zbog toga? Koliko vremena će biti potrebno da postanu jednako produktivni? Da li su ti ostali programi na Linuxu kompatibilni sa onim što koriste ostale firme sa kojim razmenjuješ informacije? Da li je format fajlova takav da razmena informacija sa vladom (u slučaju knjigovodstva) bude takva da ih oni tamo prihvataju? Itd, itd..

Koje cifre su u pitanju da bi se ostvario prelazak na Linux i takvu alternativnu aplikaciju?

Recimo da ovde otvoriš firmu koja će da se bavi knjigovodstvom za druge kompanije ili da radi taksu.. Koga ćeš da zaposliš ako staviš Linux i te neke programe za koje niko čuo nije? Gde ćeš da nađeš radnike za njih? Ili ćeš da otvoriš kesu, pa da plaćaš ljudima da nauče da rade sa tim programima? Ko će da ih obuči, kad niko ne radi sa tim programima - u školama nema kurseva koje bi uplatio za njih da nauče te programe? Vreme? Razmena informacija? Hmmm...???

Pa nemojte biti kao deca.. pa svi bi sutra, naravno da bi, koristili besplatan softver, pre nego da plaćaju bilo kome..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 04:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?16.07.2005. u 23:37 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan:
* Za to nekoliko dana na forumu neprestano krive Microsoft, NT i njegov kernel (!) umesto da resavaju problem u firmi (!!) i naravno hvali se superirornost Linuxa (koji bi inace radio sa sistemskim aplikacijama za Kernel 1.0 iz prve ;-)


I dodatno, hvali se Linux, a posao se i dalje radi na Windowsu i to na mašni koja BSODuje svako malo!!! :)))

Pa što ne radi posao na Linuxu kad je Windows mašina već tako neupotrebljiva? :)

Ma užas..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.dialup.sezampro.yu.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 00:28 - pre 229 meseci
Ne da ga hvali ga nego preporucuje kao resenje za firme.

Citat:
Genbox: woow, nisam neki dobar govornik, ali evo citam drugi put sta napisah. Skroz sam cool za jednog chichu . j/k


1. Preporucujes Linux kao platformu za CAD i nudis BrisCAD kao adekvatnu zamenu za AutoCAD
2. Pritom ne koristis ni jedan ni drugi.
3. Oba bez problema rade na windows-u AutoCAD kosta 7x vise i pretstavlja standard u svetu CAD-a.

Aj sad meni daj jedan cool odgovor sta si ti ustvari hteo da kazes (i obrazlozis onim lepim screenshot-om iz windowsa koji si skinuo sa njihovog sitea).


 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 02:01 - pre 229 meseci
eee opet karikirate...

ivane i degoya

1. znam da je KAV problem, ali lice koje je u sklopu velike firme (a moja firma je samo department velike firme) regulisao prava i obaveze sa KAV (koji je inace antivirus za nase preduzece) koliko sam obavesten ne radi vise u firmi.... kome da se ja obratim ne znam jer se u srbiji radi sa gluvim telefonima.... svakako bih se trebao pozvati na nekoga,ili da uzmem najnoviji ilegalni kav i ubacim key koji je krekovan?

2. izvrcete pricu, ja vam postavim konkretno pitanje a vi to izvrnete kroz omalovazavanje linuxa

3. sto se tice masine od 1000 evra, ne znam u cemu je tu problem, kad je to racunar polu opsteg tipa (radi 2-3 vrste softvera plus standardne win stvari)

4. taj isti (ti isti) racunari su racunari firme , koja NE ulaze u njih (ni hardverski ni softverski) niti ce ulagati kada se nesto pokvari (ej degojs, ovo je srbija covece)

5. firma koja je prodala racunare, tacnije preprodala, se interesuje SAMO u slucaju ako nesto stvarno crkne (hard,ploca i slicno), za BSOD funkcionisu po principu "desava se" (opet srbija a?) ( i sad da ih ja smaram sa memory testom koji ce da mi nadje neki UNREADABLE, a onda ce baja iz iste firme da gurne taj RAM u neku krshinu, da upali NT ili linux koji ce da radi i jos ce da me napushi sto ga smaram)

6.sto se tice linuxa u firmi, 2 servera rade bez gasenja oko godinu ipo dana, ne prevazidjeni slekver rula

7.isti slekver je postao master browser, jer eto,kako ivan kaze,XP je dovoljan sam po sebi da radi bez problema, pa je posle mucenja bukvalno godinama sa uobicajnim browsing glupostima, jedna linux masina pocela da (sa smbd+nmbd servisom) VEOMA dobro izigrava master browser, posto XP-ovi sami po sebi nisu nikako umeli da se dogovore....

8. na zalost ista firma, iako se za ceo sektor smaram sa IT poslovima, nije nasla za shodno da meni licno nabavi racunar, te cu isti (koji sam nedavno sklopio samo za posao) odneti u firmu i namestiti za svoje poslove....(hmmm... stavicu recimo UBUNTU da probam i necu 1 dinar dati za isti soft,stavise stigao mi je dvd za dz,tacnije dobio sam ga na poklon)

9. gospodo iz inostranstva, stvarno lepe price pricate, i super je ivane sto radis u AHEAD i imas par k evra platu mesecno, u zemlji gde je IT biznis + realan i ozbiljan medij komunikacije, za razliku od srbije gde shef moje firme ne zna "kako bese ide ime naseg sajta". a o emailu preduzeca nema potrebe da pricam...



Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 05:56 - pre 229 meseci
O čemu ti pričaš više uopšte?

Bolje bi ti bilo da Dimkoviću napišeš "Hvala" i prestaneš da se brukaš.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 06:04 - pre 229 meseci
Citat:
Djaki:
1. Preporucujes Linux kao platformu za CAD i nudis BrisCAD kao adekvatnu zamenu za AutoCAD
2. Pritom ne koristis ni jedan ni drugi.
3. Oba bez problema rade na windows-u AutoCAD kosta 7x vise i pretstavlja standard u svetu CAD-a.

A jesi ti video Bricscad (ili Intellicad, to je isti software) u akciji? Ja jesam, mnogo puta. Jeste da AutoCAD košta 7 puta više, ali Intellicad se dobro nosi sa većinom zadataka. Ako ti treba AutoCAD za nešto što ne može Intellicad, to znači da radiš na projektima kojima je cena daleko veća nego sam AutoCAD, tako da to ne igra ulogu.

Pazi, ne pričam ja sada tu o nekom alternativnom rešenju na koje se moraš navikavati, i da propadaju čitave godine tvog truda: Intellicad je potpuno kompatibilan sa AutoCADom, a to znači da možeš da namestiš menije potpuno isto, rade svi Lisp programi, radi sa bilo kojom vrstom podataka, uključujući i raster... Sasvim se lepo snalazi sa digitalizovanom podlogom grada od 10.000 kvadratnih kilometara (4 miliona objekata), sa ortofoto rasterom ispod. Korisnik praktički i ne zna da radi u Intellicadu, jer sve potpuno izgleda isto kao u AutoCADu. Jel' treba nešto više?

Doduše, mislim da je Intellicad za Linux još beta ove godine (ne znam za Bricscad), i jeste da se inicijalno razvija za Windows, i jeste da koristi čuveni Wine da bi radio na linuxu :)

Javio sam se samo da razjasnim ovu nedoumicu IntelliCAD/AutoCAD. A i lepo je što misle na Linux, sve je više kvalitetnog softwarea za njega, makar i preko Winea.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 06:40 - pre 229 meseci
Sta je bre ovo (sa nekog 'levog' foruma):

From EWeek.com July 15, 2005:
"Microsoft Investigates New XP SP2 Flaw"

"Microsoft has acknowledged that it is working on a patch for a potentially serious security hole in fully patched versions of Windows XP Service Pack 2."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?17.07.2005. u 07:03 - pre 229 meseci
@zi:

Ma nije to bitno što je preko wine (šta ima tamo inžinjer u firmi da brine o tom?), bitno je samo da se lako instalira, da radi kako treba (kompatibilno sa AC-om) i da je što sličnije sa AC-om. Davno rekoh, za Linux (na desktopu) bi najbolja stvar bila da nešto kao Crossover Office postane deo svake distribucije. Besplatno, naravno :) Bezbolna integracija Linuxa u Active Directory okruženje bi bila sledeća na listi.

@tdjokic:
Šta je to? Ništa novo, rekao bih :) Ali nemoj samo da nam pričate da je neki drugi OS (linux) nešto mnogo bolji po pitanju sigurnosti, slično kao što se pričalo za Firefox.

Citat:
Also, only computers that have the Remote Desktop Service enabled are vulnerable, she said. Windows ships with the service disabled, according to Microsoft.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.07.2005. u 08:36 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80097 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.