Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 342630 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 08:42 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss: Jel može neko da zamisli kad pokolenja nakon par hiljada godina i nakon nuklearne apokalipse pronadju hard disk ES servera i počnu da dešifruju naše poruke misleći da su pronašli nešto bitno i mudrosti satarg sveta? " Ovaj Konislav, to mora da je bio neki mudar čovek" :)


Haha - nuklearna apokalipsa i radioaktivno zagadjenje bi bilo nista u odnosu pronalazenje ovog smrada koji siri student, prava apokalipsa bi nastala pronalazenjem diska sa ES'a ;))))
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1750
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2285 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 09:09 - pre 92 meseci
Citat:
Raprava sa DaliborP-om je za PM i nije joj mesto na forumu, moja (i njegova) greska je sto smo se raspravljali ovde stvari koje nisu vezane za temu. I tu mogu samo da se izvinem ostalim ucesnicima.

Izvinjenje prihvaceno, pod uslovom da prestanete.
Studene apsolvente, ako sme javno da se kaze, koliko Milo placa botove? I ima li posla non stop ili samo kad su izbori? Meni to deluje kao interesantan dodatni posao, mozda bih jednog dana mogao da se prijavim, mislim da ijekavicu i specificne crnogorske izraze pogadjam dosta tacnije od tebe. A kad radis za Mila, to ti je zagarantovan posao jos 10/15 godina ili ne mora da znaci? Ne znam je li primereno da cestitam tebi i ekipi na veoma uspesnom spinovanju? Toliko o offtopic-u, da se vratimo na temu...

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1750
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2285 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 09:11 - pre 92 meseci
Prvo moram da prokomentarisem ono za malu Rusiju i Tajland, ili sta vec bese. Taj stranac je u jednom momentu oznacio Rusiju kao drzavu punu agresivnih ljudi, a Srbiju kao suprotnost od toga. Ja to nisam tako doziveo, Srbija i Rusija obe imaju poprilican procenat kojekakvih huligana, navijaca, sitnih krsioca zakona, bildera i ostalih kategorija agresivnih ljudi. Ali, Belorusija je potpuna suprotnost od toga. Za sve koji Rusiju i Belorusiju trpaju u isti kos a Srbiju smatraju necim dijametralno suprotnim sledi otreznjenje - Rusija i Srbija su eventualno slicne po procentu stanovnistva sklonom agresivnom ponasanju, a Belorusija je dijametralna suprotnost - izuzetno tolerantna nacija, gotovo bez ikakvih vidova agresivnog ponasanja. Dok sam bio tamo, odrzavala se vazna hokejaska utakmica (tamo je hokej popularan za navijanje a ne fudbal) i kad se utakmica zavrsila, navijaci sa sve dresovima, salovima i ostalim navijackim obelezjima od oba tima zajedno sede u autobusima i metrou i mirno razgovaraju o kvalitetu utakmice, nikakvo urlanje iz sveg glasa kao u Beogradu, nikakve divizije policije koje pokusavaju da sprece navijace da ne polupaju nesto ili nekog kao u Beogradu. Inace, Belorusi za sebe sa ponosom isticu da su veoma tolerantan narod. Jedan od nasih je pricao kako je upoznao zensku u diskoteci i celo vece sa njom igrao, skakao i plesao i taman kad je pomislio da ce biti nesto i pitao je da se udalje, ona ga je upoznala sa muzem koji tu sve vreme sedi i gleda. Jos ga muz pozvao za sto i castio turu picem. Mislim da to kod nas ne bi imalo takav zavrsetak, ali su Belorusi pod uticajem mozda Skandinavije ili cega vec razvili veoma visok prag tolerancije.

Moje misljenje je da na agresivnost neke nacije uticu 3 faktora:
- nivo obrazovanja
- procenat nezaposlenosti
- snaga drzave, odnosno istrajnost i strogost u kaznjavanju uz nemogucnost krsioca zakona da se izvlaci na kojekakve nedostatke dokaza, zalbene postupke, apelacione sudove i zastarevanja.

Nivo obrazovanja u Belorusiji je dosta visi nego u Srbiji. Srbija ima preko 10x vise nepismenih od Belorusije. U Belorusiji u uzrastu dece od 1-2 godine preko 70% ide u vrtic i priprema se za sledeci nivo. Drugi nivo vrtica je od 3-5 godina i tamo ide preko 99% dece. Kod nas non stop neke kuknjave kako drzava ne moze da postigne da izgradi vrtice, kao da svi imamo po desetoro dece, a ne nasuprot tome, bela kuga. U Belorusiji su u fazonu - ne mozete vi da iyradjate toliko dece, koliko mi vrtica mozemo da sagradimo. Tamo je priprema za osnovnu skolu koja pocinje sa 6 godia i traje 9 godina. To je otprilike sve kao i u Finskoj, za koju obicno kazemo da ima najbolje obrazovanje na svetu. Oko 76% ljudi zavrsava neko usko specijalizovano ili visoko obrazovanje, a oko 73% onih koji zavrse osnovne studije nastavljaju dalje. Nije zanemarljiv broj onih koji zavrse 2-3 fakulteta. Ja nisam uspeo da nadjem uporednu statistiku Srbije i Belorusije o procentima stanovnistva koje zavrsi visoko obrazovanje, mada i da jesam ne znam sta bih sa tim podacima - kod nas je poslednjih godina jako popularno sticanje diploma ovih fakulteta za starlete i politicare, koje se racunaju kao visoko obrazovanje, ali ne mose sa sobom neko vazno znanje. Mada, nemojte misliti da ja nase drzavne fakultete dizem u nebo, slicno je to privatnim uz malu razliku - mozda 20% naucis, 20% prepises, a 20% nalupas nesto pa pogodis i eto, dovoljno za sesticu/sedmicu. U firmi u kojoj radim potrebni su inzenjeri konkretnih znanja iz oblasti elektrotehnike, gradjevinarstva, programiranja i slicno i nema tu znanja akumuliranog diplomiranjem koje odmah moze da se unovci, vec treba jos 2-5 godina da bi se ti ljudi osposobili da samostalno mogu nesto da izprojektuju i da su kasnije sposobni da ekonomicno vode projekat do realizacije. Ovih dana primamo u radni odnos inzenjera elektroenergetike koji ce ko zna kad biti u stanju da isprojektuje svoju prvu trafostanicu i samostalno vodi realizaciju iste, pretpostavljam za par godina. Svi su skloni da svoju naciju smatraju najpametnijom, ali zvanicna statistika kaze da Srbi zauzimaju jedno od poslednja 4 mesat po koeficijentu inteligencije u Evropi:



Kod nas se non stop prave neke reforme sistema obrazovanja a IQ sve nizi i nizi, a Belorusija radi po sistemu iz 1994. i ima prosecan IQ kakav bi mi zeleli da imamo. Mogucnost ekonomskog razvoja se dovodi u vezu sa obrazovanjem i stepenom inteligencije stanovnistva, a obrazovanje i stepen inteligencije sa ekonomskom moci stanovnistva, sto znaci da je Srbija u jednom vrzinom kolu iz kog nema lakog izlaska. U Srbiji ima 10x vise nezaposlenih nego u Belorusiji, takodje 10x vise nepismenih, a ima i 3x vise ljudi koji zive na granici siromastva, sto sve ne utice povoljno na buduce projekcije prosecnog obrazovanja i stepena inteligencije u Srbiji, da ne pominjemo migracije najinteligentnijih ka EU.

Ne znam kome je i zbog cega u interesu da po forumu prikazuje Srbiju boljom a Belorusiju losijom, na pocetku smo imali tvrdnje i predrasude da stanovnistvo Belorusije zivi u totalnoj bedi po kojekakvim kolibama u sumi bez struje i da je mahom neobrazovano, ali mislim da smo ovom temom ucinili dosta na ispravljanju te opste neinformisanosti.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 09:26 - pre 92 meseci
@Darko smanji ribu covece pocece balkanci masovno da se doseljavaju.

Docice ti cela bosna i srbija covece.

Po tvojim pricama ta Belorusija deluje kao bolje mesto za zivot od Svajcarske.

Nego reci mi kako tako super inteligentan i obrazovan narod drzi jednog diktatora na vlasti ?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1750
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2285 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 10:10 - pre 92 meseci
Citat:
@Darko smanji ribu covece pocece balkanci masovno da se doseljavaju.

Docice ti cela bosna i srbija covece.

Po tvojim pricama ta Belorusija deluje kao bolje mesto za zivot od Svajcarske.

Nego reci mi kako tako super inteligentan i obrazovan narod drzi jednog diktatora na vlasti ?

Prvo, svi podaci navedeni u poslednjoj poruci su preuzeti iz prozapadnih izvora, a na to sto po prozapadna istrazivanja istrazivanja prikazuje da mi zivimo u gomnima nemam uticaja. Navedi konkretan podatak koji ti se cini nerealan pa da prodiskutujemo.

Drugo, ja sam u Srbiji, pa nek mi dodje ko hoce. Cinjenica je da Belorusija prima radnike deficitarnih znanja i vestina iz siromasnijih zemalja, a migracija radne snage u slucaju Srbije i Bosne je jednosmerna, znamo u kom smeru i bez da ja ista kazem.

Nisam ja nigde pominjao Svajcarsku, a ako bas hoces ovde sa mape mozes videti kako izgleda prosecan IQ i u Svajcarskoj - tamo je 100, u Belorusiji 95, a u Srbiji 90, sto je i u ostalim oblastima zivota o kojima smo govorili takodje tako - Belorusija je po svim pokazateljima negde izmedju Srbije i Svajcarske.

Sto se tice diktatora, tu ima dva razloga, prvi sto su oni kao sto sam pomenuo izuzetno tolerantan narod, pa im to uopste ne smeta. Drugi razlog je sto znaju da ako maknu takozvanog diktatora pretvaraju se momentalno u takozvanu demokratsku drzavu poput Srbije, Bosne, Makedonije, Moldavije i Ukrajine. A to inteligentnom i obrazovanom narodu u zivotu ne treba.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 10:16 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ne znam kome je i zbog cega u interesu da po forumu prikazuje Srbiju boljom a Belorusiju losijom, na pocetku smo imali tvrdnje i predrasude da stanovnistvo Belorusije zivi u totalnoj bedi po kojekakvim kolibama u sumi bez struje i da je mahom neobrazovano, ali mislim da smo ovom temom ucinili dosta na ispravljanju te opste neinformisanosti.

Ko je to tacno mislio? Iole informisan covek koji moze da razmislja svojom glavom sigurno ne misli tako nesto.
Ja nisam cuo da neko predstavlja Belorusiju na taj nacin, osim tebe jer ti je trebao neki low point u prici pa eto sad imas udarne vesti iz prve ruke da nas kao sve razuveris. Ti si kao otisao tamo i zapanjen si sta si video, meni se iskreno cini da se samo foliras, da bi imao dodatni senzacionalizam u svojoj prici.

Kad izbacimo baronisanje i preuvelicavanje iz tvojih tekstova, na osnovu ostalog sto si napisao, meni Belorusija izgleda bas onako kao sto sam je i zamisljao - dosadno
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1750
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2285 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 10:27 - pre 92 meseci
Nisam ja to izmislio, ako imas volje i vremena proveri na ovoj temi ko tacno pominjao prijatelje iz EU poreklom iz Belorusije, koji su otisli otuda u potrazi za civilizacijom, a njihovi roditelji jos uvek zive u drvenim kolibama bez struje, secam se da sam replicirao i nasao tacne podatke koliko ljudi u Srbiji a koliko u Belorusiji zivi bez struje.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 10:41 - pre 92 meseci
Izmislio si. Vrati se pa procitaj sta je receno. U principu niko i nije osporio ono sto si ti pricao, osim nepotrebnog preuvelicavanja, tacnije da je ipak to malo skromnije.

Ali kapiram ja da bez tog dela, tvoja prica ne bila interesantna jer ni bi imao suprotnu stranu. Ovako ti razuveravas neverne tome i postujes slike bogastva i uredjenja u inat svima.. Mada verujem da ima takve publike na forumu.

Da li je Belorusija sredjena zemlja, da cini se da jeste. Da li je bogata, pa i nije bas. Na drugu stranu sto ti imas obicaj da se stavis ispred svih Srba, pa eto predstavljas misljenje svih Srba i sta bi oni zeleli, iako to ne moze biti dalje od istine.


 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 10:44 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Nisam ja to izmislio, ako imas volje i vremena proveri na ovoj temi ko tacno pominjao prijatelje iz EU poreklom iz Belorusije, koji su otisli otuda u potrazi za civilizacijom, a njihovi roditelji jos uvek zive u drvenim kolibama bez struje, secam se da sam replicirao i nasao tacne podatke koliko ljudi u Srbiji a koliko u Belorusiji zivi bez struje.


Ajde Darko ne izmisljaj, nisam pominjao konkretno roditelje mog drugara, niti je konkretan covek tema rasprave. Ja se secam samo da je netko okacio sliku bake kako nosi vodu ispred kolibe, kao dokaz da ljudi u Srbiji zive bez vode i struje (zive i u NY - a pomenuo sam da zive i u Ams - konkretan primer), uporedne podatke za dve drzave, nisam video - sto ne znaci da ih ti nisi postavio, nego jednostavno nisam ih video.

Nego vidi ti ovaj site, za Amsterdam je 100% tacan, a rekao bi da poprilicno dobro gadja i Beograd, reci ti meni koliko dobro gadja Minsk:

https://www.numbeo.com/cost-of...=Minsk&displayCurrency=EUR
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1750
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2285 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 11:12 - pre 92 meseci
Tema ima 48 strana i 1000 poruka i meni ne pada na pamet da sad sve to ponovo listam kako bih dokazao da sam u pravu, tako da ko smatra da sam slagao i da o tom nikada nije bilo reci na ovom forumu nek smatra i dalje.

Ja ne shvatam kako neko ko nije statisticar profesionalno angazovan na utvrdjivanju cena moze tacno da primeti razliku da li su cene nize ili vise ako je razlika do +/-20%. Uporedi ti meni ovako sad iz glave cene iz Maksija i Rode, Visnjice, DIS-a? Normalan prosecan covek to ne moze sa sigurnoscu da uradi. Kako ces ako te pitam da mi naprimer po secanju uporedis cenu toalet papira po svim tim prodavnicama? Nikako, niti svaki brend kosta isto, niti covek konstatuje sitne razlike u ceni. Kako uopste odrediti etalon cene lupam tanjira pasulja sa erbarcima u beogradu, kad je u svakom restoranu razlicito? Dalje, velicina porcije - Belorusi nisu tako prozdrljivi kao mi, pa bi bilo posteno da nosim i vagu pa odredjujem cenu po gramu/kilogramu. Narocito niko ne kuca sve cene u digitron pa proverava kad su u pitanju razlicite valute, naprimer ako pise 1,78 evra ja to konstatujem kao priblizno 200 dinara, a ako bih uzeo digitron video bih da postoji razlika od 10% izmedju ta dva broja koju ja uopste ne primecujem. Ja sve sto sam kupovao imao sam osecaj da je ili isto ili jeftinije tamo, ali sigurno ima poneki i suprotan primer. Mozda mogu ponovo da nadjem fotografije sa kojih se vide cene pa ako imas volje ti preracunavaj?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 11:24 - pre 92 meseci
Ti si se uhvatio statistike i proseka, i to si krenuo od inteligencije - kao pokazatelja kvaliteta zivota. Ja kad ti dam neku statistiku koja se odnosi na standarda zivota direktno - onda to nije validno ;)

Na kraju krajeva - pa kako ces onda da procenjujes kupovnu moc i standard bilo koje nacije, nego gledanjem proseka. Svakako prosek ne oslikava 100% situaciju u jednoj zemlji, ali ajde da najpre vidimo koji su proseci, pa cemo videti kakva je konkretno situaciju na terenu.

Nisam te pitao - koliko je glavica kupusa na pijaci u Minsku, nego da li ± ovaj site ocrtava realnu sliku Minska ili masi 100%?

Ja recimo za Amsterdam mogu reci da gadja jako tacno, za Beograd - daje poprilicno realnu sliku troskova zivota (u proseku naravno), sta je sa Minskom? Jesu li podaci - tu negde (±10-20%) ili su cifre drasticno drugacije - recimo 3x vece/manje?

P.S. Nigde nisam rekao da lazes, nego zaista nisam video, a ne mogu ni ja da kopam unazad, ako i dalje imas taj link - postuj ga ponovo, ako nemas - pa dobro ide zivot dalje...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 11:55 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
...Taj stranac je u jednom momentu oznacio Rusiju kao drzavu punu agresivnih ljudi, a Srbiju kao suprotnost od toga. Ja to nisam tako doziveo, Srbija i Rusija obe imaju poprilican procenat kojekakvih huligana, navijaca, sitnih krsioca zakona, bildera i ostalih kategorija agresivnih ljudi.

Sta ti nisi tako doziveo? Koliki to procenac huligana i ostalog (bildera?! ) ima Srbija da bi se okarakterisala kao "Drzava agresivnih ljudi"? Ili te ta neka fobija koju definitivno imas prema Srbiji (narocito prema Beogradu, ko zna zasto) tera da potpuno zaslepljeno pricas, bice da je to.

Citat:
Ali, Belorusija je potpuna suprotnost od toga. Za sve koji Rusiju i Belorusiju trpaju u isti kos a Srbiju smatraju necim dijametralno suprotnim sledi otreznjenje - Rusija i Srbija su eventualno slicne po procentu stanovnistva sklonom agresivnom ponasanju, a Belorusija je dijametralna suprotnost - izuzetno tolerantna nacija, gotovo bez ikakvih vidova agresivnog ponasanja.

Zar ne vidis koliko postaje smesno tvoje napisano? A sada tebi jedno "otreznjenje". Ovde uzasno malo ljudi zanima Rusija - po svim osnovama. Jos uzasnije manje zanima Belorusija, isto po svim osnovama. Tema ima toliko strana, sa tendencijom da se nastavi, samo zato sto se nadgornjavaju clanovi manje vise (uglavnom vise) na licnom nivou, tu ne mislim na licno obracanje kao licnosi nego na bazi licnosti apriori sve sto napise. Da nije toga tema bi odavno zamrla.

Ostalo, velicanje Belorusije i sebe kao "poznavaoca" a na bazi guglanja i statistika i slicnih marifetluka, ne bih komentarisao jer je uzaludan posao a nije vredan truda jer ces sve opet nekako izvrnuti na svoju vodenicu i opet mleti slicno.

Samo cu da izdvojim neke momente u vezi onoga sto sam vec napisao.


Citat:
... nikakvo urlanje iz sveg glasa kao u Beogradu, nikakve divizije policije koje pokusavaju da sprece navijace da ne polupaju nesto ili nekog kao u Beogradu. ...Nivo obrazovanja u Belorusiji je dosta visi nego u Srbiji. Srbija ima preko 10x vise nepismenih od Belorusije. ...Kod nas non stop neke kuknjave ... Ja nisam uspeo da nadjem uporednu statistiku Srbije i Belorusije o procentima stanovnistva koje zavrsi visoko obrazovanje, mada i da jesam ne znam sta bih sa tim podacima - kod nas je poslednjih godina jako popularno sticanje diploma ovih fakulteta za starlete i politicare, koje se racunaju kao visoko obrazovanje, ali ne mose sa sobom neko vazno znanje. (>>>pa onda sledi razvijanje/razrada toga do u sitna crevca - ovo boldovano je moja primedba i nema u originalnom textu<<<).ali zvanicna statistika kaze da Srbi zauzimaju jedno od poslednja 4 mesat po koeficijentu inteligencije u Evropi:


Kod nas se non stop prave neke reforme sistema obrazovanja a IQ sve nizi i nizi, a Belorusija radi po sistemu iz 1994. i ima prosecan IQ kakav bi mi zeleli da imamo. ...sto znaci da je Srbija u jednom vrzinom kolu iz kog nema lakog izlaska. U Srbiji ima 10x vise nezaposlenih nego u Belorusiji, takodje 10x vise nepismenih, a ima i 3x vise ljudi koji zive na granici siromastva, sto sve ne utice povoljno na buduce projekcije prosecnog obrazovanja i stepena inteligencije u Srbiji, da ne pominjemo migracije najinteligentnijih ka EU.


I u svakom postu slicno, ovo je samo iz jednog jedinog posta. Ne pada mi na pamet da to radim sa jos nekim postom, ni da to radim inace, jer samo u jednom postu postoji dovoljno pokazatelja u kom fazonu razmisljas i sta ti je cilj, jasno kao dan.

Samo komentarisem, ne zelim raspravu po sistemu "ma nisi u pravu, nisam ja takav" i slicno. Unapred se izuzimam iz takvih varijanti.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 12:45 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:

Haha - nuklearna apokalipsa i radioaktivno zagadjenje bi bilo nista u odnosu pronalazenje ovog smrada koji siri student, prava apokalipsa bi nastala pronalazenjem diska sa ES'a ;))))


:) Zamisli samo kad pronadju taj disk i greškom procene da je konislavsko pisanije nešto vredno šo treba proširiti masama. I tako dobiješ hiljade mladih naraštaja koji kad porastu žele da budu Konjislav. Sa takvom kataklizmom čovečanstvo ne bi moglo da se izbori. To bi stavilo tačku na te koji su preživeli nuklearani rat.

Ja mislim da bi nas ti budući ljudi proklinjali sve ovde sa forum jer ih nismo upozorili na veliku nedaću koja ih je snašla. :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 15:12 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Tema ima 48 strana i 1000 poruka i meni ne pada na pamet da sad sve to ponovo listam kako bih dokazao da sam u pravu, tako da ko smatra da sam slagao i da o tom nikada nije bilo reci na ovom forumu nek smatra i dalje.

Nema potrebe, ta konkretna prica na koju se pozivas je bila na prvoj i drugoj strani teme, lako proverljivo.

Naravno ti to znas, ali ti vise odgovara da imas neku izmisljenu pricu i da konstanto trubis o tome kako eto ti si svima otvorio oci. Hoces da budes spin majstor, ali si amater.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 15:50 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss: :) Zamisli samo kad pronadju taj disk i greškom procene da je konislavsko pisanije nešto vredno šo treba proširiti masama. I tako dobiješ hiljade mladih naraštaja koji kad porastu žele da budu Konjislav. Sa takvom kataklizmom čovečanstvo ne bi moglo da se izbori. To bi stavilo tačku na te koji su preživeli nuklearani rat.

Ja mislim da bi nas ti budući ljudi proklinjali sve ovde sa forum jer ih nismo upozorili na veliku nedaću koja ih je snašla. :)


Tesko mi je da odolim, ali dosta je bilo zajebancije Dusane ;).
Ne moramo i nas dvojica da zasviramo ovu temu preko svake mere ;)
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 17:02 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:
A moram jado vala i ja naučit pisat. :)



Zanimljivo koliki utisak je Konislav ostavio na ovom forumu. Nadimak je samo doprineo tome da njegova legnde večno živi u srcima ES čitalaca. :)

I da ljudi, nije Konjislav već Konislav. Verovatno vezano za poljsko ime Konislav. Jednom je pomenuti nam član burno reagovao kada sam napisao nešto loše za Poljake, tako da je vrlo moguće da u sebi ima i poljske krvi (pored krvi arapskog trkačkog konja :)).

Postao sam opsednut konjima. Počeću da ih sanjam, a to kako kažu tumači snova nije dobar znak. Evo kako je veliki Salvador Dali video našeg Konjislava.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 20.10.2016. u 02:23 GMT+1]

Ciga svoje konje hvali?
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 17:08 - pre 92 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1750
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2285 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 19:30 - pre 92 meseci
Ajd kad ste doneli kokice, da ja nadjem film

Pogledao sam na Youtube sta ima o Minsku i nadjoh interesantnu epizodu dokumentarne serije koju pravi dvoje mladih putnika po svetu. Orel i reska bi mi preveli kao glava i pismo, zato sto bacaju novcic i jedno od njih treba da upozna destinaciju sa relativno skromnim sredstvima, a drugo moze da uziva u neogranicenom luksuzu.

Kao prvo, potvrdili su sta sam napisao da nigde na ulici nema nijednog papirica ili pikavca. Oni su uspeli da snime i vojsku cistaca koji svakog jutra detaljno ociste grad.
Potvrdili su da su ulice veoma siroke kao i da ljudi u Minsku nikada ne trube drugim vozacima i pesacima, sto je redovna pojava u verovatno svim drugim vecim gradovima na svetu. Oni su videli sto ja nisam - kako izgleda kad ulicom prolazi Lukasenko.

Dalje, pomenuto je da je u centar Minska neobicno, tiho, mirno i nema mnogo ljudi. Ko je pomenuo da je navikao na skupe restorane? Moze da vidi jedan takav, tj. verovatno mnogo bolji, jer ne verujem da je iko od nas na forumu cuo za rucak od 4.000$! I to je bila cena uz popust

Moze se videti Minsk nocu, koji ja nisam mogao slikati telefonom. Rekli su i da se takav grad ocekuje od Svedske i Finske, a ne od jedne socijalisticke drzave. Ko voli vojne parade i vojnu tehniku, ima i toga.

Na samom kraju oni zakljucuju - Minsk je najlepsi grad na planeti!



Neko ce sigurno da mi odrzi pridiku jer linkujem youtube, a to ste mogli i sami naci, ali ja cu takve da preduhitrim - nisam linkovao tek tako, vec ako neko nesto ne razume pa zeli da mu se pojasni/prevede, nek napise vreme na snimku i ja cu to uraditi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 19:50 - pre 92 meseci
Citat:
Ko je pomenuo da je navikao na skupe restorane? Moze da vidi jedan takav, tj. verovatno mnogo bolji, jer ne verujem da je iko od nas na forumu cuo za rucak od 4.000$!

Niko ali nema veze, makar sam pomenuo dobra je osnova da napises drugu recenicu - a iznenadio bi se koliko gresis. (iako nije naveden neki skup restoran pretpostavljas da je taj mnogo bolji, o fascinaciji cifrom nema komentara )

I tako, nesto duva bas mnogo veceras, a rekli da nece... mozda ce i kisa, a riba sve veca...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju20.10.2016. u 19:58 - pre 92 meseci
Darko - cini mi se da si ti sebi dovoljan za daljnju diskusiju ;))))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 342630 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.