Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17500 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.vdial.verat.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 10:17 - pre 235 meseci
A zašto bi ja kupovao još rama da bi radio nešto na kompu, što realno može da radi sa mnogo manje utrošenih resursa???

Mislim de daj malo tu logike? Zašto bi ja vozio kola koja troše 10 litara na 100km kad mogu ona od 5, a koja čak i bolje rade. A što se konfora tiče, nešto se ne osećam sputan time što koristim linux uopšte.

Ja samo kažem da nemam nameru da dajem pare za nešto što mi realno jošuvek nije potrebno. Bolje ću da sakupljam pare i da kupim ljucki automobil, ili možda ne preterano jak laptop za početak, pre nego da non stop updateujem komp, čisto da bi zadovoljio proždiračke potrebe mog OS-a.

Što se tiče gledanja filmova na kompu, ja recimo sad gledam da nađem negde ploču ya celeron 533MHz sa recimo 64MB ram memorije, stavim to u desktop kućište, stavim HDD od 1GB, DVD čitač, mrežnu kartu, već imam UIR (universal infrared receiver) i ne treba mi ni tastatura ni miš. Bacim kao OS linux, sa freevo paketom, i woala... To sve sa 5.1 zvučnom, i nv GeForce2 sa tv out-om. Lepo to vežem na TV i uživancija.

To je odprilike moj rezon.

A što se tiče toga kako mi radi NT4.0 pod vmware-om, hvala na pitanju, odlično! Dao sam mu 96MB RAM memorije, 1GB virtuelni HDD, snimio Photoshop, i šljaka ko lud. + samba as domain controler, tako da svoj home folder imam na dohvat ruke.... Milina. + mogu da koristim taj isti photoshop sa bilo kog kompa na mrezi, cisto pokrenem vmware na remote screen-u.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 13:15 - pre 235 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Pa X lib u sebi ima samo najosnovnije primitive za crtanje tipa tacka,linija, ispunjen pravougaoink itd..., zato postoje toolkitovi koji koriste te primitive i crtaju widgete.


Jeste, ali hoću da kažem da među tim toolkitovima ne postoje (bar ja ne znam za njih) "lake" generičke biblioteke kao što su WTL i win32gui. Sve je to ili C (GTK+) ili staromodni i debeli OO C++ (Qt, FLTK).

Citat:
Dejan Lozanovic: Nego DT ajd baci sizeof od osnovnog objekta, buttona i window-a od MFC-a


Pa šta bi to pokazalo? sizeof ne otkriva svu memoriju koju objekat zauzme. Npr, ako imaš klasu:
Code:

class DebelaKlasa {
char* data_;
public:
DebelaKlasa() : data_(new char[10000]) {}
...
};

sizeof će da prijavi verovatno 1 (pointer na char), a svaki objekat klase u stvari zauzme još 10000 bajtova pride.

Ako te interesuje koliko je "debeo" MFC, evo odgovora:


C:\WINDOWS\SYSTEM32>dir MFC42.DLL
Volume in drive C has no label.
Volume Serial Number is 0C54-D2CA

Directory of C:\WINDOWS\SYSTEM32

08/29/2002 06:00 AM 995,383 MFC42.DLL
1 File(s) 995,383 bytes
0 Dir(s) 85,539,852,288 bytes free


Ili za programe koji koriste VC++ 2003:

C:\WINDOWS\SYSTEM32>dir MFC71.dll
Volume in drive C has no label.
Volume Serial Number is 0C54-D2CA

Directory of C:\WINDOWS\SYSTEM32

03/19/2003 01:20 AM 1,060,864 MFC71.dll
1 File(s) 1,060,864 bytes
0 Dir(s) 85,539,852,288 bytes free


 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 15:25 - pre 235 meseci
Citat:

Inače, da li je mplayer onaj plejer što pola stvari (razni DLL-ovi) koristi iz Windowsa?


ne:
Citat:

Codecs

These codec packages come without installer and are unusable by normal Windows movie players. Get the essential codec package for Linux or choose from the other codec packages.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 16:03 - pre 235 meseci
Citat:
A zašto bi ja kupovao još rama da bi radio nešto na kompu, što realno može da radi sa mnogo manje utrošenih resursa???

Zato što cena memorije nije problem. Kao da imaš ponuđen Jugo za 100 dinara, a BMW za 110.

Citat:
Što se tiče gledanja filmova na kompu, ja recimo sad gledam da nađem negde ploču ya celeron 533MHz sa recimo 64MB ram memorije, stavim to u desktop kućište, stavim HDD od 1GB, DVD čitač, mrežnu kartu, već imam UIR (universal infrared receiver) i ne treba mi ni tastatura ni miš. Bacim kao OS linux, sa freevo paketom, i woala... To sve sa 5.1 zvučnom, i nv GeForce2 sa tv out-om. Lepo to vežem na TV i uživancija.


Zašto jednostavno kad može komplikovano i skuplje?

Držimo kompjuter u dnevnoj sobi kraj TV-a..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 16:57 - pre 235 meseci
Nije bas tema (kao da ovde postoji neka tema), ali, ima li nesto poput checkinstall za windows?
Za one sa jeftinijim kartama, taj program od bilo koji instalacije (one iz sourcea) napravi paket za Slack (tgz), Debian (deb) ili RedHat (rpm), koji potom mozes pomocu jedne komande da instaliras (konzolarne komande koja se veoma lako skriptuje + mogucnost ssha = instalacija na XYZ kompova iz dva poteza).
Kako stoje stvari pod windowsom? Mogu da koristim msi pakete i grupne polise, ali kako napraviti msi paket a ne koristiti ono cudo koje vec dolazi uz windowse? Jos jednom za one sa jeftinijim kartama - instaliras klot windows, updateujes, napravis image, instaliras program, napravis image, uradis diff, a tu razliku zapakuje u msi. Halo?! U linuxu je to, jos jednom, jedna komanda. 'Ajde sada neki odgovor da cujem.
Ne, necu se naljutiti ako neko kaze da nemam pojma i da sam glup i pokaze mi neko ultra jednostavno resenje (a la checkinstall).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 17:20 - pre 235 meseci
Vrider,
nisam siguran da sam razumeo dobro šta tačno hoćeš, ali mislim da ti pikiraš na ono što nudi Microsoft Systems Management Server.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 17:32 - pre 235 meseci
Next->Next->Next->Finish je divno kad treba jednom odraditi. Kad treba odraditi na 50 makina, i jos, ne daj Boze, treba umesto "c:\Program Files\" staviti "d:\Program Files\" onda to postaje jako zamorno.
Na linuxu, odradis na jednoj makini "./configure && make && chechinstall" i imas gotov paket koji onda mozes da instaliras na koliko hoces kompova. Proces traje kao i da si instalirao za samo tu makinu. Za windows moram ili da uzimam snapshot sistema, ili da koristim tamo neki DzaBu Server (strah me i da pitam koliko kosta). Ima li neko elegantnije resenje?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 17:39 - pre 235 meseci
Citat:
Kad treba odraditi na 50 makina


Pa ovi sistemi upravo i služe za distribuciju aplikacija u velikim, često enterprise size, firmama. 50 makina je mali broj za ovo.

Koliko košta.. ne znam. Kod mene na poslu koriste Novell ZENWorks za to. Ja lično to nisam radio pa ne mogu mnogo da ti kažem.

U svakom slučaju, koliko da košta, neka košta: reci ti meni koliko košta kad ja na Linuxu nemam AutoCAD ili Photoshop. Šta da radimo? Kako da ih instaliramo? Sve pare ovog sveta NEĆE nam pomoći.

I opet se vraćamo na onu moju staru priču, za koju i dinke kaže da bi bila lepa: da poboljšaju još više i besplatno ponude stvar kao CrossOver Office.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.01.2005. u 18:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 17:46 - pre 235 meseci
Izbegavas da das kratak odgovor (da ne znas sta moze da posluzi kao zamena za checkinstall), ali cu ja da odgovorim tebi.
Na linuxu nemas AutoCAD i Photoshop. Imas potrebu za 50 kompova. Stavis jednu ZVER sa Windowsom, PhotoShopom i AutoCADom i potom joj 50 ljudi pristupa remote kad treba nesto da odradi. 50*$1000 = $50k. Neka te pomenuta zverina kosta $10k, jos si $40k dobar. Ali, tako mali Perica vidi veliki biznis...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 17:49 - pre 235 meseci
Ja ne mogu da ti odgovorim na nešto što nisam radio i to sam lepo rekao. Znam samo koja rešenja se koriste - ali ponavljam, ne mogu da ti dam detalje jer to lično nisam radio.

Mali Žikica je načuo da remote pristup Windows Terminal Serveru nije besplatan kako je mali Perica načuo. Plaćaju se CAL, tako da tvoja računica nije validna, koliko ja znam.

Odnosno, ti sada priču o remote deploymentu softvera, prebacuješ na nešto drugo - terminalni pristup serveru, što nije bilo prvo pitanje.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 18:00 - pre 235 meseci
E da ima još nešto..

Nisam siguran koliko je upotrebljivo rešenje da se npr. AutoCAD koristi pomoću Terminal Services. Jednostavno mi se čini da taj softver nije baš pogodan za takav rad. Supruga mog brata, koja je arhitekta, na poslu (na svakom poslu koji je imala ovde, a mislim da je sad u trećoj firmi od kako je ovde) je uvek imala AutoCAD instaliran na radnoj stanici. Ne znam, možda greše..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.01.2005. u 19:03 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 18:00 - pre 235 meseci
Ok. Odustajem od off-off-topica.
Racunica mozda nije bas takva, ali ima je.
Ako neko ima da baci nesto na off-topic, slobodno...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 18:07 - pre 235 meseci
Pazi, ne radi se tu samo o CAL-ovima za pristup Terminal Services na Windowsu. Naime, nisam siguran, ali mislim da bi i firme poput Adobe i AutoDesk takođe imale nešto da kažu na tu temu - da 50 ljudi (tj. radnih stanica) koristi jednu plaćenu kopiju aplikacije.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu12.01.2005. u 09:14 - pre 235 meseci
Opet vi sa vasim AutoCAD-om...
Sta je, ProEngineer vam nije dobar paket?

Ovde sve experti za CAD.

A BRL-CAD?
U.S Army ga je dao u OpenSource

http://brlcad.org/
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu13.01.2005. u 23:27 - pre 235 meseci
To ti pitaj šefove u firmama u kojima se koristi AutoCAD i gomila Windows-only (doduše, često ga ima i na Mac-u) softvera, a ne nas. Možda za Linux nisu ni čuli.. :)

Evo imali smo ovde na forumu Linuxovca koji koristi Photoshop na VMWare na Linuxu. Nemam pojma što, pitaj njega. Možda nije čuo za GIMP? :)

Nismo stručnjaci za CAD, ali poznajemo ljude koji to rade. Sa druge strane, čini mi se da je tebi jedini izvor informacija Slashdot.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 08:30 - pre 235 meseci
Pa dobro sebe ne smatram nekim strucnjakom za CAD, ali sam autoCAD intenzivno koristio u srednjoj skoli za crtanje 2d grafickih radova, i za takvu potrebu QCAD savrseno zadovoljava potrebe.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 09:10 - pre 235 meseci
@degojs, VRider:

Plaćaju se CAL-ovi, nego kako i to ohoho, nije baš jeftino, ako se setim gde sam ostavio cenovnik za korišćenje nekih aplikacija preko Terminal Servera okačiću ovde, pa da vidite jeftinoću Mada, korišćenje Terminal Servera se isplati ako firma ima puno starih mašina koje ne mogu da izguraju novi softwre. Offtopic, jedna slovenačka firma je platila ogromnu globu zato što su administratori crack-ovali Terminal Server, odrali se od plaćanja.

Ovo je samo za upotrebu u Aplication modu, upotreba za remote administraciju je besplatna

Citat:

On installation, the Terminal Server will seek a license server. Terminal Services will operate for 90 days without a license server. After 90 days, the Terminal server will not allow unlicensed clients to connect unless a licese server is available to supply the client with a CAL.


Citat:

Remote Administration does not require licensing and allows two connections.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 13:21 - pre 235 meseci
Stavicu Linux sa virtuelnom makinom na kojoj ce da se vrti windows sa leganim softwareom, i necu da se remote kacim na windows, nego na linux, a onda aplikacije ne koristim remote.
Nacin ce se naci, ne brinite...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 14:03 - pre 235 meseci
VRider, a jesi li ti mozda pomislio da uz pokretanje te aplikacije, neko mora i da radi na toj aplikaciji? Najmanji je problem pokrenuti aplikaciju... A kako ce to raditi, i dali ce se uopste moci raditi na tako necemu, to je mnogo veci problem...

Ali kao i uvek vama linuxovcima je samo bitan kvantitet.. Za kvalitet ionako nikoga nije briga...

To me podseca na trojicu linux programera koji su nas softwer sa windowsa portovali na linux, i zovu me nakon 2 meseca da mi pokazu da su uspeli... Kad ono tamo dva dialoga, tri buttona, nabacano na ekranu... A ispod NISTA... Klikces na prazno samo... i glavna fora im je bila to sto su uspeli da popune combo box necim i da nalepe slicice... i to je za linuxovce uspesno resen problem portovanja, i izjava 'vidis da moze da se portuje' ...

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 14:11 - pre 235 meseci
Citat:
ventura
To me podseca na trojicu linux programera koji su nas softwer sa windowsa portovali na linux, ...


Pa ti si još i dobro prošao. Mogli su da objave tvoj izvorni kod pod GPL-om.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17500 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.