Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280807 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:02 - pre 184 meseci
@zaraza

Imash ogranichen (televizijski) pogled na svet... kod tebe je sve prosto onako kako ti se servira a? Pa sretjno ti bilo... chak shta vishe takvima kao shto si ti je i najbolje u zivotu...

Forum bash postoji da bi se ONO SHTO MISLIMO podelilo... i postojece promenilo...

Vrati se u shumu iz koje si izashao.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:07 - pre 184 meseci
Ogranicen stav?
Ok, nadji mi onda naucno istrazivanje koje nedvosmisleno tvrdi da marihuana u obliku ulja leci sve oblike karcinoma.
 
0

InfHeat
Novi Sad

Član broj: 715
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:08 - pre 184 meseci
Ja nisam imao nameru da nikom dajem lažnu nadu niti da podržavam ovo ili ona, Iz mog posta se može zaključiti da sam sumljičav što se tiče istinitosti njihovih izjava, prosto sam naleteo na ovo i želeo da podelim sa vam na ovoj temi. Cela ova priča se dešavala pre svega 3-4 godine tako da sigurno treba da prođe vreme da se sa sigurnošću može reći da li ima nečeg u tome. Neki ljudi veruju da im pijavice pomažu možda da možda ne, nekima pomažu lekovi da leče dijabetes a nekom ne, neko se okrene prirodi i jede samo sirovu hranu (povrće i voće bez ikakve obrade) pa mu to izleči dijabetes.

Dakle, hteo sam samo da skrenem pažnju da je čovek u skorije vreme napravio ovako nešto, probao i na njemu je delovalo, možda laže i možda je to sve propaganda a možda i ima nečeg u tome... Opet ću ponoviti jadni ljudi koji više nemaju nikakv izbor da se izleče, kojima hemoterapije nisu pomogle, ipak imaju mogućnost da probaju i nešto drugo pa makar to bile i pijavice ili obična zelena salata ili thc jer to im neće odmoći.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:12 - pre 184 meseci
Vazi... istog sekunda kada ti nadjesh to isto nauchno istrazivanje da ne lechi... znachi nikad ili da je uopshte THC opasan po zdravlje (ne dim nego THC) i kad si vetj u tom loncu... nadji mi i bilo kakve dokaze da je neko umro od Cannabisa.

Nisi otvoren za alternativne stvari koje nisu "NAUCHNO" (chitaj platjeno) dokazane. Shto dalje znachi da si... OGRANICHEN.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:13 - pre 184 meseci
Citat:

Opet ću ponoviti jadni ljudi koji više nemaju nikakv izbor da se izleče kojima hemoterapije nisu pomogle ipak imaju mogućnost da probaju i nešto drugo pa makar to bile i pijavice ili obična zelena salata ili thc jer to im neće odmoći.


I ukoliko se dese da im to pomogne, kako cemo utvrditi da li im je pomogla marihuana ili zelena salata ili pijavice ili hemoterapija?

Sto se tice onoga lika koga si postavio, on ce bez razmisljanja reci "pomogla mu je marihuana", kao sto bi rekao bilo koji drugi pobornik alternativne medicine, bez ikakve dodatne analize i bez obzira da li se radi o tome, o koloidnom srebru, orgonu, pijavicama, homeopatiji.....
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:18 - pre 184 meseci
Citat:
Be_HappY: Vazi... istog sekunda kada ti nadjesh to isto nauchno istrazivanje da ne lechi... znachi nikad :) ili da je uopshte THC opasan po zdravlje (ne dim nego THC) i kad si vetj u tom loncu... nadji mi i bilo kakve dokaze da je neko umro od Cannabisa.


Ovo veze nema sa zdravim razumom i logikom.
Mis'im....dobro da mi nisi trazio dokaz da niko nije umro od krompira, pa iz toga izvukao zakljucak da krompir leci rak.
Sem toga, ja nisam govorio o tome da je THC stetan za zdravlje, ni o tome da je neko umro od kanabisa, sto se vrlo lepo vidi ako se pazljivo procitaju citave 2-3 recenice koje sam napisao.

Citat:
Be_HappY:
Nisi otvoren za alternativne stvari koje nisu "NAUCHNO" (chitaj platjeno) dokazane. Shto dalje znachi da si... OGRANICHEN.


Da li si ti otvoren da u lecenju koristis urinoterapiju - da pijes svezu jutarnju mokracu?
Eto, to nije naucno (placeno) dokazano.

Sto se tice ovoga ogranicen....ja stvarno ne znam sta je sa ljudima da se toliko plase nauke....
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:18 - pre 184 meseci
Ajde ovako...

- THC i lecenje raka: ovo mora prestati, i to sa ovim postom... Nemojmo se baviti vesticarenjem, ne postoje medicinski dokazi da THC moze leciti rak, i nema nikakve potrebe navoditi neke licne primere jer je to klasican put u zablude... Ljudi koji imaju rak imaju drugih muka i ne treba im davati laznu nadu.

- TCH i stetnost: o ovome se svakako moze raspravljati, mada jeste surova istina danas da THC ne poseduje neku specijalnu stetnost u poredjenju sa svakodnevnim supstancama oko nas, stavise daleko je manje stetan po organizam nego alkohol u koncentracijama obicnih alkoholnih pica

Btw, u DE se prodaje po zeleznickim stanicama nekakav THC "energetski" napitak (sa naslikanom travom na ambalazi) - napravljen od konoplje, sa niskom dozom THC-a doduse. Da je THC dokazano medicinski stetan (kao sto nije) - ne bi nikad mogao da se nadje u prehrambenom proizvodu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.130.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:18 - pre 184 meseci
Citat:
zaraza: Ogranicen stav?
Ok, nadji mi onda naucno istrazivanje koje nedvosmisleno tvrdi da marihuana u obliku ulja leci sve oblike karcinoma.


Aman,zaman čoveče,pa obogati bar za jotu,već jednom taj tvoj vokabular...

Jedno te isto NON STOP,k'o Švaba tralala...
 
0

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
*.madnet.sohosistem.net.



+83 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:33 - pre 184 meseci
Relativno skoro sam sa matorcima imao raspravu o travi, i oni su naravno insistirali na tome kako je sve to štetno, bla truć, sve standardne priče... I onda sam im objasnio šta je to u stvari, i njihova reakcija je bila, pa, u najmanju ruku zanimljiva... Ćale je na sve to odgovorio sa "Šta? Konoplja? Pa mi smo to gajili do pre 25-30 godina, i to i duvan, a to smo stalno pušili!" :D Eto koliko su neki ljudi obavešteni...
:)
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 14:38 - pre 184 meseci
Citat:
zaraza: Ovo veze nema sa zdravim razumom i logikom.
Mis'im....dobro da mi nisi trazio dokaz da niko nije umro od krompira, pa iz toga izvukao zakljucak da krompir leci rak.
Sem toga, ja nisam govorio o tome da je THC stetan za zdravlje, ni o tome da je neko umro od kanabisa, sto se vrlo lepo vidi ako se pazljivo procitaju citave 2-3 recenice koje sam napisao.


U naslovu ove teme ne pishe alternativno lechenje... nego "Vutra - Anketa za i protiv" izvini molim te shto pokushavam da prebacim offtopic u topic. Ti najotvorenije napadash THC ovde kao baljezgarenje i glupost. A ja ga branim za shta god se uhvatim...

Citat:
zaraza: Da li si ti otvoren da u lecenju koristis urinoterapiju - da pijes svezu jutarnju mokracu?
Eto, to nije naucno (placeno) dokazano.

Sto se tice ovoga ogranicen....ja stvarno ne znam sta je sa ljudima da se toliko plase nauke....


Plase nauke? ... da sav se stresem od nauke... ali kakve to veze ima sa tim da si ti ogranichen samo na "NAUCHNO ISTRAZIVANJE"? Sva nauchna istrazivanja moraju da imaju finansijsku podrshku da bi se uradila jel tako? Ko finansira? Da li je nauchno istrazivanje kada neshto prosto znash iz prakse... nije... ali je vrlo validno kao CHINJENICA.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 15:27 - pre 184 meseci
Citat:
Be_HappY: U naslovu ove teme ne pishe alternativno lechenje... nego "Vutra - Anketa za i protiv" izvini molim te shto pokushavam da prebacim offtopic u topic. Ti najotvorenije napadash THC ovde kao baljezgarenje i glupost. A ja ga branim za shta god se uhvatim...


Lele :):)
Citas li ti ono na sta odgovaras ::):)

Citat:
Da li je nauchno istrazivanje kada neshto prosto znash iz prakse... nije... ali je vrlo validno kao CHINJENICA.


Validno je samo kao rezultat, a ne kao pravilo....Mani me prica o placanju, zaverama i ostalim masonerijama.

Nego, ti hoces da kazes da kao cinjenicu znas da se neko THCom izlecio od raka?
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 15:37 - pre 184 meseci
@zaraza

Odustani bolje ili procitaj par stranica unazad.
Decko ima problem.
Lakse ces nauciti cecu da peva nego sto ces njega ubediti da je trava stetna :)

@Be_HappY

Peace :)
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 15:43 - pre 184 meseci
Mani me raka ::) ovo je tema u kojoj protivnici (chitaj neobrazovani svet) pljuju po Cannabisu ... a ja ga branim ... kao i josh dosta ljudi ...

Napravi novu temu gde tjesh da mlatish o svojoj ogranichenosti.

A pravi dokaz tvoje ogranichenosti je upravo ova rechenica: "Nego, ti hoces da kazes da kao cinjenicu znas da se neko THCom izlecio od raka? " wow to sam rekao? Jbt ja budala pomislio da sam pravio paralelu sa UOPSHTE naukom i praksom...

I da ponovim i tretji put u ovom postu... Tuzno si ogranichen i dalja rasprava samnom je nemogutja jer me nikad nishta netjesh shvatiti onako kako treba.

Pozz
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 15:49 - pre 184 meseci
Citat:
mrkii: @zaraza

Odustani bolje ili procitaj par stranica unazad.
Decko ima problem.
Lakse ces nauciti cecu da peva nego sto ces njega ubediti da je trava stetna

@Be_HappY

Peace


Da... imam strashan problem... aj mi pomozi... poshalji me na lechenje od Cannabisa ili ... hmmm na grupne terapije? ...

Stvarno bih voleo da reshish moj problem ooo veliki prepametni mrkii

Peace da kako da ne...

PROBLEM SU LJUDI A NE CANNABIS!

edit: P.S. A sad me izvinite imam pametnija posla da instaliram Fedora/Linux na 5 rachunara i podesim ih da rade sa aplikacijama koje se koriste u firmi u kojoj radim. A pre svega toga cu da izadjem i popushim dzok.

[Ovu poruku je menjao Be_HappY dana 19.03.2009. u 16:59 GMT+1]
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 16:16 - pre 184 meseci
Dobra je i za Gastritis,
ako nishta drugo.

Mali kutak logike za sve koji nisu uputjeni:

Semenku kanabisa stavish u vlaznu maramicu.
Semenka proklija nakon malo vremena.
Posadish, zakopash je kasnije.
Krene da raste.

Od tebe zahteva sunce, vodu i djubrivo (neki kazu da je ptichiji izmet - najbolji)
Kada biljka sazri, ischupa se i izvrne naopachke.
Tako stoji neko vreme.

Nakon toga se prave kolachi,
mota se, puni se pajp,
whatever..

Dakle,
sunce (a lot of it),
voda i bird poo.
I vasha poljoprivredna sposobnost....

Kada uzmete u obzir ovo iznad, i to da je marihuana
postala nelegalana 1930 i neke (tako neshto),
pre toga je bila biljka Indijskog porekla,
shta vam prvo padne na pamet?

Znachi, sadi se kao skoro svako povrtje,
nije potreban nijedan laboratorisjki proces pri tom,
(kao kod koke, horsa, elesdija, itd..)
postaje nelegalna kada booz postaje 'cool'....


Josh jedno veliko ZA od mene.

....
Ali, QRAC!

Pandur (vlast) tje onda morati da platja i PDV ako hotje da je proda,
ovako ima mnogo vetju zaradu.



Eto zashto je nelegalna.

[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 19.03.2009. u 17:37 GMT+1]
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 16:27 - pre 184 meseci
Citat:
A sad me izvinite imam pametnija posla da instaliram Fedora/Linux na 5 rachunara i podesim ih da rade sa aplikacijama koje se koriste u firmi u kojoj radim. A pre svega toga cu da izadjem i popushim dzok.
Treba li da zakljucimo nesto iz ovoga? Npr. da si mnooogo pametan, obrazovan i da imas posao? Ja imam doktorat (stvarno imam), sada cu da pisem naucni rad (stvarno cu da pisem) a pre toga necu da zapalim joint. Hahaha, koliko godinica imas?

Citat:
PROBLEM SU LJUDI A NE CANNABIS!
Zaista, zasto je jadna biljka kriva sto je ljudi suse i puse?

Peace
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 16:46 - pre 184 meseci
@mrkii

On je to napisao da bi napravio zazubicu!
Znam ja!

@Be_HappY

Priznaj da je tako!
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
93.86.15.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 16:52 - pre 184 meseci
Citat:
Be_HappY: Mani me raka ::) ovo je tema u kojoj protivnici (chitaj neobrazovani svet) pljuju po Cannabisu ... a ja ga branim ... kao i josh dosta ljudi ...


Momce, ti si potpuno i totalno promasio ono o cemu ja govorim.
Hm....cujem kako neki kazu da trava lose utice na sposobnost koncentracije....
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 17:25 - pre 184 meseci
Svadjanje sa ogranichenim i neobaveshtenim ljudima je na dnu moje liste za koncentraciju danas pa i ako se nisam dovoljno uneo ja se duboko izvinjavam

@mrki

Pishi doktorat... i tjuti... (to ne pokazuje da znash bilo shta o ovoj temi) drzi se toga za shta si isklesan... ovde ti ne ide bash najbolje jer trabunjash... a papanima mora da se objasni papanski (imam 23 godinice... od toga 10g koristim Cannabis :*)

@zaraza

Ti si potpuno promashio forum... josh jednom da ti ponovim koji je naziv ove teme... Vutra - Anketa za i protiv
Chuo sam da alkoholichari ne mogu da prate pravu liniju po putu... i uzasno smrde... i svi zubi im poispadaju... i prichaju nebuloze shto ima direktne veze i sa koncentracijom ... i desi im se da omashe gde zive...

Evo ostavio sam vam josh mesta da me klinachki ispozivate
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.83.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv19.03.2009. u 17:38 - pre 184 meseci
Citat:

Ti si potpuno promashio forum... josh jednom da ti ponovim koji je naziv ove teme... Vutra - Anketa za i protiv


Tacno.
I gde si se ti i na koji komentar (i kome) ubacio i sta si pisao? Da li treba da citiram jednu po jednu poruku i docrtam sta treba?
Mislim, ako je ovo tvoje zajebancija, onda ok, ali ako ti stvarno nije jasno o cemu ja govorim, onda itekako imas problem sa kapiranjem vrlo jednostavnih stvari.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280807 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.