Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280857 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 17:22 - pre 184 meseci
@Dejan2003

Upravo zbog tog zakona se mi ovde i raspravljamo... Cannabis treba legalizovati. To treba prosto biti stvar izbora hocesh li ili neces... a ne NE MOZE!! NELEGALNO!! ZABRANJUJEM TI DA SA SVOJIM TELOM RADISH ONO SHTO HOTJESH!!

A zabrana chega je dovela do prestanka korishtjenja? Da li se procenat korisnika smanjuje? Godine i godine prohibicije su za nama... GDE SU REZULTATI?? Ima li ih uopshte??

Zamolio bih ove shto se pozivaju na zakon i zadrte protivnike Cannabisa da krenu da mi odgovaraju na pitanja koja postavljam... ovako ne idemo nigde.
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.59.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 17:56 - pre 184 meseci
E sad da ispostujem osobe koje traze odgovre posle mojih postova.
Pre svega morao sam da promenim i vratim stari avatar posto nekima novi ocigledno smeta....
E sad neko kaze kako je to osoba koja koristi vutru narkoman, evo ovako.
Vutra = narkotik ( najslabiji ) ali narkotik => Narkotike koriste ko ? NARKOMANI

Jos malo da pojasnim, ima tu nekih tema o homicima posle mog posta, pa da samo kazem, ukoliko osobe koje koriste marihuanu nisu narkomani, onda ni homoseksualci nisu pederi, oni su samo malo nastrani muskarci a ovi drugi samo malo ispranijeg mozga normalni ljudi.

@Dimkovic

Druze imao sam dosta visoko misljenje o tebi, a to misljenje sam delio sa jos jednim clanom ovog foruma koji je moj sugradjanin....sada nazalost malo sam ga promenio u odnosu na pre....nisam ocekivao da mozes reci da bi se pridruzio duvanju, da bi duvao sa drugovima i sl..

Ipak moram da proverim jos jednom da li si ti to napisao, ali sve sam sigurniji da sam dobro procitao....

Ja i dalje ostajem pri stavu da je narkoman onaj koji koristi vutru, to je cinjenica od koje ne mozete pobeci, mozda je nas jezik los pa to tako naziva, a mozda ste se pronasli pa vam ne odgovara naziv za to sto jeste, jbg o tome je trebalo misliti ranije....mnogo ranije

E da sad se setih, neko rece jel kriziraju i nesto sl. pa ne kriziraju vutra je u Srbiji jako jeftina a i u svakom selu i gradu se moze naci, izgleda da ova krza nije dotakla mnogo dilere, vidim i dalje se duva.......

E sad ajde neka mi odgovore svi oni koji zele ?! U cemu je poenta duvnja, jel vam mnogo lepo, o cemu se radi, mozda me i ubedite....ajde da cujem nekoliko iskustva ??????

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.203.*



+294 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 19:55 - pre 184 meseci
Citat:
ptak 13.:
Vutra = narkotik ( najslabiji ) ali narkotik => Narkotike koriste ko ? NARKOMANI

Pazi, pre svega, vutra (THC) nije narkotik, iako, naravno, jeste psihoaktivna supstanca, ali nije narkotik.
Drugo, reći de je neko ko koristi travu automatski narkoman, je isto kao da kažeš da neko ko pije pivo automatski alkoholičar. Kao što većina ljudi koji piju pivo rade to samo vikendom (ili ređe), tako i većina onih koji duvaju - duvaju samo vikendom, ili i ređe.

Opet, ima onih koji popiju po dve-tri ili više ljutih na poslu, te pivo-dva uz ručak i večeru. Tako ima i onih koji dan počinju i završavaju sa džointom. Svi oni mogu (a i ne moraju) ispoljavati agresivno ili na neki drugi način štetno ponašanje po okolinu. Mada, iskreno, ne znam nikoga ko redovno duva i teroriše svoju porodicu, a znam ljude koji redovno piju i non-stop dižu ton na svoje, i u prisustvu drugih, a dižu i ruku, kada je porodica sama kod kuće.

Citat:
E sad ajde neka mi odgovore svi oni koji zele ?! U cemu je poenta duvnja, jel vam mnogo lepo, o cemu se radi, mozda me i ubedite....ajde da cujem nekoliko iskustva ??????

Poenta duvanja je slična kao i poenta jedenja pršute, slatkiša, pijenja piva, rakije, jedenja hamburgera, seksanja, itd. itd. Ukratko, onaj koji duva - njemu to prija iz nekog razloga. Onaj koji mnogo duva, moguće je da će naneti više štete svom organizmu (pre svega zbog uvlačenja dima koji ima značajnije više smole od duvanskog dima, na primer), kao što će onaj koji mnogo pije široj okolini biti predmet sprdnje, a svojim bližnjima veliki problem. Onaj koji živi na McDonalds ili inoj brzoj hrani biće možda klinički gojazan, možda će umreti od infarkta u 38-oj, a možda i neće.

Ne bih da širim mnogo ovu priču i na onaj drugi deo o homoseksualcima, ali princip je isti. Kolko se meni čini, Nikola, ti pedere vidiš kao ljude koji spopadaju druge muškarce na ulici, po kafićima, ili gde već. Iako je nesumnjivo da ima ljudi koji to rade, to je samo jedan mali procenat homoseksualaca, i ne svi.

Isto tako, većina heteroseksualnih muškaraca će se u toku svog života nebrojeno puta okrenuti za gomilom žena i poželeti seks sa mnogima od njih, ali mali broj će ih spopadati po ulici ili silovati u nekom mračnom budžaku.


 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.209.*



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 20:17 - pre 184 meseci
@musicmaster: ja sam pokusao da ti objasnim sta i kako, na nekoliko hipotetickih primera, ali bez uspeha, tebi su igre reci i posalice zanimljivije, tako da..... Sta da ti kazem......
Pitaj nekog advokata, tuzioca ili sudiju da ti pojasni, mozda ce on imati vise uspeha. Nemoj samo da se naduvas pre toga, dosta ce lakse ici kapiranje, siguran sam.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 20:40 - pre 184 meseci
Citat:
ptak 13.
Vutra = narkotik ( najslabiji ) ali narkotik => Narkotike koriste ko ? NARKOMANI


Da li ti uopste znas sta su narkotici? Narkotici ili opijati nemaju ama bas nikakve veze sa THC-om, deluju na sasvim druge mehanizme u mozgu (tzv. opijatne receptore) i formiraju vrlo jaku naviku. Opijati takodje menjaju strukturu licnosti i tuzno je videti sta su ljudi spremni da urade sebi kako bi se domogli istih.

A to ima svoj razlog, koji se zove "fizicka zavisnost" i koji ne postoji kod trave. Zbog toga (a i zbog mnogo cega) je trava na skali rizika/opasnosti na dnu lestvice a narkotici su negde pri vrhu, zajedno sa kokainom i amfetaminima.

Evo ti jos par razlika:

- Smrtna doza (LD50) narkotika se meri u gramima ili cak delovima grama za jake narkotike, letalna doza marihuane jos nije nadjena, ali je svakako daleko iznad onoga sto covek moze da pojede/pousi a da ne ispovraca pre toga :)

- Narkotici izazivaju respiratornu depresiju i ukoliko se predje odredjena doza mogu izazvati blokadu disanja i, konsekventno, smrt- trava nema tih efekata uopste i od nje se ne moze umreti, koliko god tesko pokusavao :)

- Narkotici izazivaju izuzetno jak osecaj euforije sto ljude motivise da rade sebi svasta, da se bodu (i rizikuju razne bolesti kao i ostecenje krvnih sudova) - dok trava ima vrlo slabe halucinogene i euforicne efekte (da li si ikad cuo da neko sprica THC?)

- Uzimanjem narkotika se vrlo brzo gradi tolerancija, skace potrebna doza za isti analgezijski/euforicni efekat - osoba moze samo za nedelju-dve da izgradi takvu toleranciju da joj treba 10x jaca doza nego na pocetku. Trava nema takva svojstva

- Isto kao i tolerancija, uzimanjem narkotika se gradi izuzetno jaka fizicka zavisnost. Iznenadno prekidanje uzimanja narkotika izaziva vrlo jake bolove, depresiju i strahovit osecaj "gladi" za istima. Zbog toga ljudi kradu, ubijaju, prostituisu se - kako bi zadovoljii svoje potrebe za istim. Kod trave takav efekat ne postoji

Eto... to su neke "sitne" razlike izmedju trave i narkotika. Ako su tebi te stvari i dalje iste, onda zaista ne znam sta da ti kazem :)

Citat:

@Dimkovic

Druze imao sam dosta visoko misljenje o tebi, a to misljenje sam delio sa jos jednim clanom ovog foruma koji je moj sugradjanin....sada nazalost malo sam ga promenio u odnosu na pre....nisam ocekivao da mozes reci da bi se pridruzio duvanju, da bi duvao sa drugovima i sl..


Zao mi je ako te je to razocaralo... ali generalno govorim ono sto i mislim, ne vidim zasto ne bih popusio koji dzoint u nekoj sasvim opustenoj varijanti sa nekim drustvom tamo gde je to legalno, bas kao sto bih popio i casu vina negde... Ne smatram to socijalno neprihvatljivim ali razumem da neki ljudi smatraju.

Sa druge strane, prezirem bilo kakvo preterivanje u bilo cemu u zivotu - a najvise prezirem licemere kojima je ok da se "napiju ko majke" to je valjda "zdravo", ali zato par dimova vutre je smrtna kazna... Cisto licemerje, ako mene pitas - da ne pricamo da je ono prvo daleko pogubnije po organizam.

Citat:

E da sad se setih, neko rece jel kriziraju i nesto sl. pa ne kriziraju vutra je u Srbiji jako jeftina a i u svakom selu i gradu se moze naci, izgleda da ova krza nije dotakla mnogo dilere, vidim i dalje se duva.......


Od trave se ne krizira, ne postoji biohemijski efekat koji bi omogucio tako nesto, za razliku od narkotika.

Citat:

E sad ajde neka mi odgovore svi oni koji zele ?! U cemu je poenta duvnja, jel vam mnogo lepo, o cemu se radi, mozda me i ubedite....ajde da cujem nekoliko iskustva ??????


Ista kao i popiti casu vina, kriglu piva - mislim da ljudi generalno rade te stvari kako bi se na trenutak opustili od svakodnevice i imali blagi osecaj euforije/prijatnosti...

Opet, neko ko zloupotrebljava ili travu ili alkohol, ocigledno ima nekih drugih problema sa sobom pa mu je to "lek".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 21:24 - pre 184 meseci
Citat:
ptak 13.: E sad da ispostujem osobe koje traze odgovre posle mojih postova.
Pre svega morao sam da promenim i vratim stari avatar posto nekima novi ocigledno smeta....
E sad neko kaze kako je to osoba koja koristi vutru narkoman, evo ovako.
Vutra = narkotik ( najslabiji ) ali narkotik => Narkotike koriste ko ? NARKOMANI

Jos malo da pojasnim, ima tu nekih tema o homicima posle mog posta, pa da samo kazem, ukoliko osobe koje koriste marihuanu nisu narkomani, onda ni homoseksualci nisu pederi, oni su samo malo nastrani muskarci a ovi drugi samo malo ispranijeg mozga normalni ljudi.

@Dimkovic

Druze imao sam dosta visoko misljenje o tebi, a to misljenje sam delio sa jos jednim clanom ovog foruma koji je moj sugradjanin....sada nazalost malo sam ga promenio u odnosu na pre....nisam ocekivao da mozes reci da bi se pridruzio duvanju, da bi duvao sa drugovima i sl..

Ipak moram da proverim jos jednom da li si ti to napisao, ali sve sam sigurniji da sam dobro procitao....

Ja i dalje ostajem pri stavu da je narkoman onaj koji koristi vutru, to je cinjenica od koje ne mozete pobeci, mozda je nas jezik los pa to tako naziva, a mozda ste se pronasli pa vam ne odgovara naziv za to sto jeste, jbg o tome je trebalo misliti ranije....mnogo ranije

E da sad se setih, neko rece jel kriziraju i nesto sl. pa ne kriziraju vutra je u Srbiji jako jeftina a i u svakom selu i gradu se moze naci, izgleda da ova krza nije dotakla mnogo dilere, vidim i dalje se duva.......

E sad ajde neka mi odgovore svi oni koji zele ?! U cemu je poenta duvnja, jel vam mnogo lepo, o cemu se radi, mozda me i ubedite....ajde da cujem nekoliko iskustva ??????


Ti si slika i prilika ortodoksne seljachine. Verovatno glasash za radikale, odushevljavash se Grand produkcijom, kada govorish uglavnom se deresh, zena tvog zivota je domatjica koja tje da ti kuva, pere i tjuti... eto to su stvari koje ja vidim iz tvojih postova. Mozda greshim ali teshko...

Narkoman je osoba koja je ZAVISNA tj. ako u odredjenim vremenskim periodima ne uzme neku supstancu upada u APSTINENCIJALNU KRIZU koja se manifestuje teshkim bolovima i josh tezim psihozama.

Preporuchio bih ti da pogledash jedan dokumentarac koji tje MOZDA neshto da ti pojasni. Postavio bih ti i link da ga skinesh ali samo tju ti retji kako se zove pa se ti snadji. Film se zove Super High Me i govori o dugogodishnjem uzivaocu Cannabisa koji je inache komichar u Kaliforniji i pristao je da napravi film u kome 30 dana ne pipa Cannabis a posle 30 dana josh 30 svakodnevno pushi, jede ITD (THC se na razne nachine moze uneti u organizam) i tokom celog eksperimenta radi brda nekih testova pod prismotrom lekara. Vrlo edukativan film za one koji nisu ogranicheni da ga shvate.

Slatko si me nasmejao urnebesnom konstatacijom da "narkomani na travi" ne kriziraju jer je trava jeftina i ima je svuda (shta ti to govori o uspehu i korisnosti prohibicije trave? osim za dilere koji enormno profitiraju)

E sad... poenta "duvanja"... nema je kao shto i napijanje nema poentu... a tebi bi preporuchio da nikad ne probash Cannabis jer pojachava iskrene osobine choveka.

Ovo je tema o Cannabisu tako da tvoj pogled na homoseksualace netju ni da komentarishem...

Toliko od mene za tebe... pogledaj dokumentarac koji sam ti preporuchio pa tek onda nastavi da pishesh i odgovarash na ovu temu. I nemoj mnogo da se nadrndash shto sam te nazvao ortodoksnom seljachinom to je samo moje vidjenje tebe po tvojim postovima... ne zaboravi da ti mene nazivash narkomanom jer ja koristim Cannabis.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.112.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 21:29 - pre 184 meseci
@commisar

Poshtujem ja tvoje zalaganje i trud.
Kada za to bude bilo potrebe,
ondak moze.

Hvala 'in evri kejs'.


Shto se tiche advokata i slichnih derikoza,
ja sa njima brale nisam imao dodirnih tachaka u zivotu svome,
verovao ti ili ne...

Ako ne rachunamo kratki period od mesec dana,
vezan za razvod braka....

Pa i ta vrsta druzenja je trajala,
ne vishe od sat vremena face to face - in totale!

Moj dosije?
Zero.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.203.*



+294 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 21:30 - pre 184 meseci
Citat:
Be_HappY: Ti si slika i prilika ortodoksne seljachine.

Dok si ti slika i prilika otmenog gospodina. Želiš da pokažeš dečku da to što ti radiš nije štetno, a pritom ga brutalno vređaš - mislim da na taj način nećeš postići svoj cilj.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 21:33 - pre 184 meseci
Citat:
Emil Ranc: Dok si ti slika i prilika otmenog gospodina. Želiš da pokažeš dečku da to što ti radiš nije štetno, a pritom ga brutalno vređaš - mislim da na taj način nećeš postići svoj cilj.


Zashto li sam znao da tje neki papan da se uhvati samo za to ... tz tz tz

Ja nisam otmeni gospodin... pu pu pu daleko bilo
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.112.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 21:37 - pre 184 meseci
@Emil

Nije ga uvredio,
nego ga je "oshamario" svojim odgovorm kao stariji i iskusniji iz dobre namere.
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.209.*



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 21:59 - pre 184 meseci
@Be_HappY: nemoj ljude nazivati papanima, ortodoksnim seljacinama zato sto misle drugacije od tebe. Vredjanjem se nista ne postize.

Citat:
Narkoman je osoba koja je ZAVISNA tj. ako u odredjenim vremenskim periodima ne uzme neku supstancu upada u APSTINENCIJALNU KRIZU koja se manifestuje teshkim bolovima i josh tezim psihozama.

Osim fizicke postoji i psihicka zavisnost, tako je i sa krizama - fizicka i psihicka kriza, s' tim sto tamo gde ima fizicke, ima i ove druge.... Neko ko duva svaki dan i veci deo dana je under influence, ko se cima oko nabavke, trosi novac na vutru, i sl. nema teorije da nije zavisan od iste, sta god ti voleo da mislis. Takav lik po naglom prestanku konzumacije, svakako ce imati odredjene poteskoce koje variraju od slucaja do slucaja, od jednog do drugog mentalnog sklopa. Apstinencijalna kriza se ne sastoji samo i iskljucivo od fizickih simptoma, treablo bi to da znas. Mozda lose raspolozenje, mozda losiji san, losa produktivnost na poslu i sl. Nece imati bolove, niti neke zesce simptome, to svakako, ali da ce sve ici glatko - nece sigurno, to znam iz dosta primera.
Neko ko pije alkohol svaki dan, u nekim kolicinama od kojih je u laganom beutu, svakako je alkoholicar. Neko drugi ko ponekad popije jedno-dva pica nije alkos, to sam siguran.


Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:25 - pre 184 meseci
Citam temu i ne vjerujem.
Oravdavati duvanje time sto je neko tamo alkoholicar i maltretira zenu i decu je tuzno.

Naspram pijenja, duvanje nije opasno. Aha.

Ako cemo tom logikom, jedna casa vina - jedan dzoint, 5 casa vina - 5 dzointa.
10 piva - 10 dzointa?
Sta je jedinica mere? Kakva je to logika?

Opasno je kada neko popije dva piva, kamoli kada isti taj popusi dva dzointa.
Nisam probao, pa predpostavljam da je dejstvo trave daleko jace od piva ili vina ili case viskija.

Zasto legalizovati travu???
Dodati jos jednu psihoaktivnu supstancu "na izvolte" svima - od klinaca, nezreleih osoba, ludaka svake fele, do matoraca za volanom.
Nije dovoljno sto alkohol moze da se kupi na svakom cosku?
"Dobar dan, bombu Jelena i dve dzize! Fala, dovidjenja."

Meni to nikako nije jasno. Umjesto da se ljudi zalazu da se negativne stvari iskorene - oni zele da legalizuju jos jednu.

Jel' to ona uvrnuta logika - daj da poskupi, kako bi posle moglo pojeftiniti?
Sta, manje ce ljudi zloupotrebljavati travu? Klinici nece na zurke masovno nositi kesice i ono govo u koje se mota?
Onda je mrmut zavio cokoladu u foliju.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:35 - pre 184 meseci
Citat:
commissar: @Be_HappY: nemoj ljude nazivati papanima, ortodoksnim seljacinama zato sto misle drugacije od tebe. Vredjanjem se nista ne postize.


Osim fizicke postoji i psihicka zavisnost, tako je i sa krizama - fizicka i psihicka kriza, s' tim sto tamo gde ima fizicke, ima i ove druge.... Neko ko duva svaki dan i veci deo dana je under influence, ko se cima oko nabavke, trosi novac na vutru, i sl. nema teorije da nije zavisan od iste, sta god ti voleo da mislis. Takav lik po naglom prestanku konzumacije, svakako ce imati odredjene poteskoce koje variraju od slucaja do slucaja, od jednog do drugog mentalnog sklopa. Apstinencijalna kriza se ne sastoji samo i iskljucivo od fizickih simptoma, treablo bi to da znas. Mozda lose raspolozenje, mozda losiji san, losa produktivnost na poslu i sl. Nece imati bolove, niti neke zesce simptome, to svakako, ali da ce sve ici glatko - nece sigurno, to znam iz dosta primera.
Neko ko pije alkohol svaki dan, u nekim kolicinama od kojih je u laganom beutu, svakako je alkoholicar. Neko drugi ko ponekad popije jedno-dva pica nije alkos, to sam siguran.


Nemam nameru da vredjam to prosto izleti iz mene i znam da je vredjanje glupost... eto poruka onima koje izvredjam... prosto izletje iz mene a ti isti neka chitaju dalje moje postove i shvatitje da je direktno vredjanje samo kap u moru shta sve imam da im kazem.

Vrlo sam svestan psihichke zavisnosti i svi smo mi psihichki zavisni od nechega nevezano za bilo koju psihoaktivnu supstancu... sa tim morash da se slozis.

Aman zaman choveche... zavistan znachi da ne moze bez nechega... primer koji si dao (ko se cima oko nabavke, trosi novac na vutru) se relativno odnosi na sve koji koriste Cannabis... ako mi se pushi cimatju se i troshiti novac... kako drugachije? Ali nikako nisam zavistan to valjda ja sam najbolje znam? Svake psihichke zavisnosti je zaebano reshiti se... primer Coca-Cola... ja sam ebeno psihichki zavistan od nje... i bash osetjam te neglatke situacije i radije bi zauvek ostavio Coca-Colu i duvan nego dzicu... jer me definitivno vishe ubija... U stanju sam da dnevno popushim 20+ cigareta (rachunaj koliko kancerogenog dima) i par litara Coca-Cole (ode jetra u PM), a Cannabisa troshim neuporedivo manje. A i sve je drugachije od osobe do osobe... meni se recimo ne deshava "lose raspolozenje, mozda losiji san, losa produktivnost na poslu i sl." dok je nekome to teze...

"Neko ko pije alkohol svaki dan, u nekim kolicinama od kojih je u laganom beutu, svakako je alkoholicar. Neko drugi ko ponekad popije jedno-dva pica nije alkos, to sam siguran" - za razliku od dzice kod koje koliko god je koristio nisi narkos :P samo si blentavi idiot koji je konstantno HIGH... i to je naravno psihopatsko ponashanje... ali mi je mnogo prihvatljivije i "zdravije" od alkoholizma...
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.59.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:45 - pre 184 meseci
Au majko moja, ili sam se ja negde zajebo sa logikom ili ti naduvan ovde pises pa malo haluciniras...nesto od ta dva je sigurno.

Brate ako je kanabis, vutra ili ti marihuana ( isti k**** ) droga, odnosno opijat koji se smatra drogom koja je kako mnogi kazu najlaksa droga onda je to droga. Po meni droge se ne dele na teske i lake, droga je droga i samo ime govori o njoj. Da nastavim, ako je marihuana droga, kao sto pise na bezbroj mesta da je najslabija droga, onda po logici drogku koriste oni koji se drogiraju, znaci sama logika daljim navodjenjem kaze da oni koji se drogiraju su narkosi u zargonu ili narkomani u finom, kulturnom izrazu.
E sad ukoliko si se ti pronasao, a jesi i vidim da te to vredja, jbg morao si ranije da razmisljas o tome. Evo ti primer....

Igracica kako je fino zovu je ustvari striptizeta, kulturan izraz je striptizeta i nju vredja kad joj kazu da je fufa ili nesto sl a nije daleko od toga. Tako i ovo narkoman je onaj ko se drogira, ako te bar malo tesi OK nisi bas narkoman ali nisi mnogo daleko od toga.

E sad dalje, negde na ES-u, a ja sam ovde recimo 2 godine, mislim da se secam jednog pravila da je zabranjeno vredjanje na bilo kojoj osnovi, ukoliko to pravilo vise ne vazi bilo bi dobro da ga vrate u funkciju, jer smatram da sam samo izlozio cinjenice a da neki bez osnova vredjaju i priacaju nesto o mni ( vredjaju ) a to ne prilici kvalitetu foruma, mada sobzirom da su moderatori koliko vidim korisnici ovih "lakih" droga ne cudi me sto je malo diskriminacija zastupljena ali OK. Mislim da nikoga nisam uvredio a da su se neki pronasli u dvosmislenim recenicama koje su samo cinjenice....

Citat:
Emil Ranc: Dok si ti slika i prilika otmenog gospodina. Želiš da pokažeš dečku da to što ti radiš nije štetno, a pritom ga brutalno vređaš - mislim da na taj način nećeš postići svoj cilj.

Hvala tebi pre svega sto nekim delom stajes u moju odbranu....ali znas kako kad covek ne zna kako da izbegne istinu on krene da se dere, posto ovde audio jos uvek ne funkcionise onda krene da vredja i da se busa, tipican primer buntovnog ponasanja, uzrok najverovatnije kanabis :))))))
Citat:
Be_HappY: Zashto li sam znao da tje neki papan da se uhvati samo za to ... tz tz tz

Ja nisam otmeni gospodin... pu pu pu daleko bilo :)


E vidis tu je greska, da jesi bavio bi se necim drugim, recimo borbi protiv narkotika i kanabisa ( moram da ga odvojim da me neki ne bi demantovali, nije sija nego vrat )

Citat:
musicmaster: @Emil

Nije ga uvredio,
nego ga je "oshamario" svojim odgovorm kao stariji i iskusniji iz dobre namere.


Ma mani, disciplinska mera, ukor, postideo sam se, koja bre dobra namera ima u koriscenju kanabisa, u cemu dobra namera kad nema 1% koristi u tome i sto pise i sto radi, kome daje primer.... ?! i kakav ?!

Ja sam poceo da pisem nesto pre pola godine o tim narkoticima i onome ko nije narkotik " vutra " i zaustavio se, sada je jos veca zelja da nastavim tamo gde sam stao i kopacu sto vise samo da to g**** iskorenim sto vise mogu, ja licno sam ne mogu, ali bar ce 1 covek ili 1 dete da bude upoznato sa posleticama tih sranja.... po meni steta je sto je mala zatvorska kazna kada vas uhvate da kupujete, da je veca ne bi vam palo na pamet.....
Evo sad vidim jos neko ima isto misljenje kao i ja....stoga predlazem da organizujemo sledece
na ESu ima 200 000+ clanova, svakome poslati poruku da li podrzava legalizaciju kanabisa ili ne, pa da vidimo uzorak ko je ZA a ko PROTIV ! ! !


Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:45 - pre 184 meseci
Citat:
Laki_Gen: Citam temu i ne vjerujem.
Oravdavati duvanje time sto je neko tamo alkoholicar i maltretira zenu i decu je tuzno.

Naspram pijenja, duvanje nije opasno. Aha.

Ako cemo tom logikom, jedna casa vina - jedan dzoint, 5 casa vina - 5 dzointa.
10 piva - 10 dzointa?
Sta je jedinica mere? Kakva je to logika?

Opasno je kada neko popije dva piva, kamoli kada isti taj popusi dva dzointa.
Nisam probao, pa predpostavljam da je dejstvo trave daleko jace od piva ili vina ili case viskija.

Zasto legalizovati travu???
Dodati jos jednu psihoaktivnu supstancu "na izvolte" svima - od klinaca, nezreleih osoba, ludaka svake fele, do matoraca za volanom.
Nije dovoljno sto alkohol moze da se kupi na svakom cosku?
"Dobar dan, bombu Jelena i dve dzize! Fala, dovidjenja."

Meni to nikako nije jasno. Umjesto da se ljudi zalazu da se negativne stvari iskorene - oni zele da legalizuju jos jednu.

Jel' to ona uvrnuta logika - daj da poskupi, kako bi posle moglo pojeftiniti?
Sta, manje ce ljudi zloupotrebljavati travu? Klinici nece na zurke masovno nositi kesice i ono govo u koje se mota?
Onda je mrmut zavio cokoladu u foliju.


Ich ti ne kapirash... ili ne zelis

Ko je poredio jedno pivo sa jednim dzointom? Aj kazi mi mister smart sine? Ne mozesh meshati babe i zabe... ne postoji jedinica mere... jednostavno je alkohol VETJI I SIGURNIJI UBICA od Cannabisa.

Sledetju rechenicu prochitajte 15 puta da bi vam bila jasna.
KOLIKO GOD POPUSHIO TRAVE NE MOZESH DA SE OVERDOZIRASH... ALKOHOLOM MOZESH!!!

Alkohol je na izvolte svima zato shto imamo retardiranu drzavu, zakonodavstvo, sud, policiju i drzavnike. Nema Cannabis veze sa tim.
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.59.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:48 - pre 184 meseci
Ako se ophodis time daje vutra bolja od alkoholizma, ti kreni na LSD jel je manje opasan od heroina i kokaina, moj savet....znasako ti je logika takva negde ti logika nije bas logicna, preispitaj malo svoj mozak, ako ga nisi sprzio :P
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:50 - pre 184 meseci
Citat:
ptak 13.: Au majko moja, ili sam se ja negde zajebo sa logikom ili ti naduvan ovde pises pa malo haluciniras...nesto od ta dva je sigurno.

Brate ako je kanabis, vutra ili ti marihuana ( isti k**** ) droga, odnosno opijat koji se smatra drogom koja je kako mnogi kazu najlaksa droga onda je to droga. Po meni droge se ne dele na teske i lake, droga je droga i samo ime govori o njoj. Da nastavim, ako je marihuana droga, kao sto pise na bezbroj mesta da je najslabija droga, onda po logici drogku koriste oni koji se drogiraju, znaci sama logika daljim navodjenjem kaze da oni koji se drogiraju su narkosi u zargonu ili narkomani u finom, kulturnom izrazu.
E sad ukoliko si se ti pronasao, a jesi i vidim da te to vredja, jbg morao si ranije da razmisljas o tome. Evo ti primer....

Igracica kako je fino zovu je ustvari striptizeta, kulturan izraz je striptizeta i nju vredja kad joj kazu da je fufa ili nesto sl a nije daleko od toga. Tako i ovo narkoman je onaj ko se drogira, ako te bar malo tesi OK nisi bas narkoman ali nisi mnogo daleko od toga.

E sad dalje, negde na ES-u, a ja sam ovde recimo 2 godine, mislim da se secam jednog pravila da je zabranjeno vredjanje na bilo kojoj osnovi, ukoliko to pravilo vise ne vazi bilo bi dobro da ga vrate u funkciju, jer smatram da sam samo izlozio cinjenice a da neki bez osnova vredjaju i priacaju nesto o mni ( vredjaju ) a to ne prilici kvalitetu foruma, mada sobzirom da su moderatori koliko vidim korisnici ovih "lakih" droga ne cudi me sto je malo diskriminacija zastupljena ali OK. Mislim da nikoga nisam uvredio a da su se neki pronasli u dvosmislenim recenicama koje su samo cinjenice....



Ma mani, disciplinska mera, ukor, postideo sam se, koja bre dobra namera ima u koriscenju kanabisa, u cemu dobra namera kad nema 1% koristi u tome i sto pise i sto radi, kome daje primer.... ?! i kakav ?!

Ja sam poceo da pisem nesto pre pola godine o tim narkoticima i onome ko nije narkotik " vutra " i zaustavio se, sada je jos veca zelja da nastavim tamo gde sam stao i kopacu sto vise samo da to g**** iskorenim sto vise mogu, ja licno sam ne mogu, ali bar ce 1 covek ili 1 dete da bude upoznato sa posleticama tih sranja.... po meni steta je sto je mala zatvorska kazna kada vas uhvate da kupujete, da je veca ne bi vam palo na pamet.....
Evo sad vidim jos neko ima isto misljenje kao i ja....stoga predlazem da organizujemo sledece
na ESu ima 200 000+ clanova, svakome poslati poruku da li podrzava legalizaciju kanabisa ili ne, pa da vidimo uzorak ko je ZA a ko PROTIV ! ! !


Jbt kako mi je drago shto se ovakvi niskointeligentni ljudi bore protiv Cannabisa
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.112.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:52 - pre 184 meseci
@Laki_Gen

Citat:
Citam temu i ne vjerujem.
Oravdavati duvanje time sto je neko tamo alkoholicar i maltretira zenu i decu je tuzno.


Koliko ti je trebalo da je prochitash celu?

Citat:
Naspram pijenja, duvanje nije opasno. Aha.


Zavisi. Najvishe od mozga i samokontrole pojedinca.
Svi imamo ushi, ochi, nos, ruke, noge a opet se mnogo razlikujemo jedni od drugih.

Citat:
Ako cemo tom logikom, jedna casa vina - jedan dzoint, 5 casa vina - 5 dzointa.
10 piva - 10 dzointa?
Sta je jedinica mere? Kakva je to logika?


Probaj sledetjom logikom:

- 5 chasha vina ili 5 flasha piva na jednog choveka.
- 1 dobar dzoint na 5 choveka.

Citat:
Zasto legalizovati travu???


Mozda zbog sira....
Inache, ako zakon gledash kao neshto shto je jache od dara same prirode,
onda bi se moglo retji da je ljudski spermatozoid iskusniji od slona u poznim godinama.

Citat:

Meni to nikako nije jasno. Umjesto da se ljudi zalazu da se negativne stvari iskorene - oni zele da legalizuju jos jednu.


Ima dosta knjiga za prochitati o dotichnoj biljci.
Let's define negative ones....

Citat:

Jel' to ona uvrnuta logika - daj da poskupi, kako bi posle moglo pojeftiniti?
Sta, manje ce ljudi zloupotrebljavati travu? Klinici nece na zurke masovno nositi kesice i ono govo u koje se mota?
Onda je mrmut zavio cokoladu u foliju.


Ne. Manje tje ljudi da robija zbog "paradajza" i kukuruza i belog hleba.
Ako novinarima i medijskim kutjama prnde da proglase, npr, beli hleb shtetnim po zdravlje,
zato shto u sebi ima bakteriju koja izaziva opadanje kose kod mushkog roda,
svako ko ga bude prodavao ili konzumirao, tje morati da snosi neki penal.
Kapish?

To se sa marihuanom i desilo pochetkom ovoga veka,
bez obzira shto je ta biljka starija od celog Srpskog naroda.

Zakon je chudo!
Ovaj nash.

Pisao/pisali/sastavljali su ga ljudi....
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.203.*



+294 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:54 - pre 184 meseci
Citat:
Laki_Gen: Citam temu i ne vjerujem.
Oravdavati duvanje time sto je neko tamo alkoholicar i maltretira zenu i decu je tuzno.

Ne moraš da se iščuđavaš. Sve si pogrešno protumačio. Nit opravdam duvanje postojanjem alkosa maltretatora, nit pretvaram džointe u čaše vina po SI sistemu.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv20.03.2009. u 22:56 - pre 184 meseci
Citat:
ptak 13.: Ako se ophodis time daje vutra bolja od alkoholizma, ti kreni na LSD jel je manje opasan od heroina i kokaina, moj savet....znasako ti je logika takva negde ti logika nije bas logicna, preispitaj malo svoj mozak, ako ga nisi sprzio :P


Zelim da shto vishe ljudi prochita ovu nazovi rechenicu nekoga ko je moralan i drogafree ... koliko razreda shkole imash?

hehehe gde je smisao?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280857 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.