Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suzbijanja piraterije

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56944 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije03.02.2005. u 23:23 - pre 234 meseci
Zar se ovde ne govori o pirateriji?
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije03.02.2005. u 23:49 - pre 234 meseci
ok. i da li mi mozemo da interes stavimo iznad svega?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 00:30 - pre 234 meseci
@Ivan Dimkovic
Da, divna je stvar ta teorija. Vidim dosta je upraznjavas. Ali pogledaj malo i praksu, pogledaj malo van tih slova. To i jeste problem, sto se sve gleda kroz teoriju. A praksa je sledeca: ja imam 10 apoena neke valute i sa njima mogu da kupim npr. 1 kg pomorandzi. Sutra se ta valuta promeni u neku koja vredi 2 apoena onih proslih i logicno bi bilo da ja sada za nekih 5 novih apoena mogu da kupim tih 1 kg pomorandzi. Ali ne, te iste pomorandze sada kostaju 10 apoena ove nove valute. Znaci cene isu smanjene, vec su samo na kraju umesto npr. dm stavili Euro. A plata mi je u sustini ostala ista kao i pre (rast plata o kome ti pricas je postajao i pre Eura i on za to nije nista zasluzan i ti to vrlo dobro znas). E u praksi je tako, i to su osetili svi koje je promena domace valute u Euro zahvatila.

Citat:
Da, bas zato svi emigriraju na taj zapad :-) Give me a break :-)

To da li ljudi odavde emigriraju na zapad ili ne je sasvim druga prica, jer smo mi samo dno, i od ovoga nema gore. Ali ajde neka se javi neko ko zivi na zapadu pa da ga pitamo da li mu je bilo bolje pre npr. 7-8 godina ili sada. Ali da se bavi istim poslom, tj. da u medjuvremenu nije promenio posao i dobio 3 puta vecu platu. Meni cela porodica zivi u inostranstvu i otprilike znam kakva je situacija bila pre nekih 7-8 godina a kakva je sada, i sta je tada moglo da se kupi za npr 100DM, a sta sada za 50 Eura. Zato tu teoriju mozes slobodno da ostavis za nekog drugog.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 01:12 - pre 234 meseci
A počelo je s uništavanjem diskova :)
Inače, kad smo već otišli u offtopic, da se pridružim i ja.Dakle, mnogo stvari je potrebno da se promeni kako bi Srbiji, tačnije ljudima u Srbiji krenulo na bolje barem za 10-15 godina.Ne samo da treba da se suzbije piraterija, ukine crna i siva ekonomija, redukuje kriminal, donesu kvalitetni evropski zakoni, već i svest ljudi mora mnogo da se promeni i da se već jednom prekine sa kuknjavom i pronalaženja krivaca u svemu i svačemu.Nažalost, po mom skromnom mišljenju to se neće desiti u narednih 50, možda i više godina.Dok god postoje ljudi koji sitni kriminal pravdaju time što ima i većih kriminalaca od njih, dok god ima ljudi koje "ne mogu toliko malo da plate koliko oni malo mogu da rade", dok god ima ljudi koji za sve svoje probleme pronalaze krivce u "zločinačkoj EU i USA", dok god ima ljudi kojima je svaki posao osim kancelarijskog ispod časti, dok god ima ljudi koji neće da rade jer su plate male, dok god ima ljudi koji ne cene, ni tuđ rad, ni tuđu svojinu...Srbiji neće krenuti na bolje.Nažalost, neki od tih ljudi su i na neki način u pravu, jer donošenje strogih zakona, iako je potrebno za prosperitet, neće pogoditi krupnije ribe koje su se snašle na vreme (nije bitno na koji način) i mogu da podnesu legalizaciju, već male privrednike koji imaju neki sitan biznis i koji im prehranjuje porodicu koje će legalizacija bukvalno počistiti.Možda to i jeste dobro za budućnost ove zemlje, u stvari sigurno je dobro, ali mnoge porodice će imati velikih poteškoća da pregrme taj period (i sad mnogi imaju poteškoća) i živeti u oskudici i ljudi to znaju, a mnogi nisu spremni da svoju porodicu dovedu u takvu situaciju zarad bolje budućnosti, već će se svi truditi da što duže ostane ovako, jer barem može nešto na crno da ućari.Naime, ljudima bi odgovaralo da se donesu zakoni, uspostavi pravna država, krene ka EU, ali da plate odjenom skoče na 1000-2000 evra.Kao što svi znamo, to je apsolutno nemoguće, tako da ne verujem da ćemo krenuti sa nekim napretkom u skorije vreme.

Takođe se slažem sa Slavišom kada kaže "Zakon za sve", jer tako bi trebalo da bude.Nažalost, i to u Srbiji još dugo vremena neće biti realnost, tako da će mnogi u tome pronalaziti opravdanje za rasturanje piraterije i uopšte rad na crno i sitne kriminalne radnje.Neki će to raditi zato što mogu, a neki zato što zaista moraju da bi preživeli, ali u svakom slučaju će se takve stvari raditi.Problem je u tome što loš standard ne pogađa samo običan narod, već i ljude koji su na bitnim funkcijama, pa su ti isti ljudi skloniji korupciji i mislim da se ista neće tako lako iskoreniti, a dok god ona postoji zakon neće biti isti za sve, da ne objašnjavam zašto.E zato mislim da se u Srbiji stanje neće srediti ne za 10, nego ni za 50 i kusur godina, osim ako nekim čudom ljudi ne promene način rezonovanja za 360 stepeni.Jebeš ga, neko mora da popusti, negde mora da pukne inače ostajemo u začaranom krugu gde narod kaže "Dajte veće plate, pa ćemo da poštujemo sve zakone", a sa druge strane država "Počnite da poštujete zakon, pa će standard rasti".Nažalost, među tim istim političarima, ima i žita i kukolja, ali nekako se taj kukolj više eksponira, pa onda običan čovek pod uticajem toga rezonuje "Što ja da počnem da radim pošteno, kad ni ovako, ne mogu da zaradim koliko mi treba, a onaj gore lopoviše 100 puta više od mene ?".Začarani krug, zaista i bojim se da naša generacija (mladi ljudi koji imaju 15-25 godina, a o onim starijim i da ne pričam) neće doživeti boljitak, osim onih koji uspeju da zapale u inostranstvo, a ostalima ostaje samo da se žrtvuju zarad budućih generacija.Pitanje je, koliko njih je spremno na to.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 04.02.2005. u 02:27 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 01:14 - pre 234 meseci
takvih perioda imas svakih 9 godina u usa. ne znam kakva je frekvenca
za EU, pretpostavljam jos tesko izracunljiva, zbog novih clanica,
izmene propisa i tako dalje.

to ti je lokalni minimum, i nema nikakvog uticaja (osim pazljivog
vodjenja velikih fondova) na globalni rast standarda. obicna recesija,
koja se izucava na drugim godinama ekonomskih studija po eu, can i
usa.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 01:27 - pre 234 meseci
Sve su to lopovi. Ovd nikad neče biti bolje, a posebno kad (ako) svi budu kupovali orginale.
I nego šta je nego zavera.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 01:55 - pre 234 meseci
@marko
hteo si da kazes za 180 stepeni? :)

evo sta se meni desilo, kad si pominjao postovanje zakona. prislo mi
je obezbedjenje i trazilo da ugasim cigaru. ja sam se vukao izuzetno
sporo, ka drugom kraju hodnika, i obezbedjenje me je pitalo sta radim.
rekao sam mu da idem da ugasim cigaru kako mi je rekao, nisam valjda
nevaspitan da je bacam na hodnik. on je popizdeo zbog toga (pre toga
sam mu trazio da ide da mi donese legitimaciju). kada sam bacio cigaru
u kantu, lik se toliko iznervirao, valjda zato sto sam ga zezao, ali
moje je da budem bezobrazan a njegovo da bude profi, da me je uhvatio
za ruku i krenuo ka kanti, da mi saku stavi na cigaru. ja sam se
otrgao, on pobesneo i nesto fora "ajde sad ti samnom pa ces da vidis".
kako mi nije uopste bilo jasno sta ja to treba da vidim, nisam se
slozio da podjem sa njim. on odlazi da zove policiju, jer odbijam da
mu dam LK, a dolazi drugi lik iz obezbedjenja. pita me sta se to
desava (dolazi u tom trenutku treci lik koji pusi :) ) ja mu kazem "ne
znam sta se desava, evo ovaj covek pusi, recite mu da ugasi cigaru".
on mi odgovara "sta tebe zabole sta on radi", ja mu kazem "pa tebe
koliko vidim jeste briga ko pusi, pa ako te je briga ja ti sada kazem
da ovaj covek pusi i da mora da ugasi cigaru". "sad ces ti da vidis
kada dodje interventna" :) ni manje ni vise. opet mi nije bilo jasno
sta ja to treba da vidim. stigla 3 policajca, oni im ispricali sta je
bilo. ja im ispricao. onaj prvi lik, poceo nesto da se raspravlja
samnom. ja pitam pandura "jel moram ja da razgovaram sa njim". pandur
kaze "ne". on dodatno popizdi.

stvarno se izvinjavam zbog ovolikog posta, ali kako rece onaj u filmu
koji hostuje gojko, "dokle god gledamo kako neko krsi zakon, dotle i
mi sami odobravamo bezakonje". a onda ce veliki lupiti po malome, jer
zakona nema. zato nam nema druge nego da se drzimo istog, cak i onda kada smo svesni da je bol jak, i kada nam mozda izgleda beskorisno i suvisno.

p.s. trazio sam od policajca da mi naplati kaznu za pusenje u
ustanovama ciji je osnivac drzava. nije hteo.

sta li bi tek bilo da sam onako iz cista mira prisao i rekao
obezbedjenju da njegov kolega pusi gde nije dozvoljeno? :)
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 02:39 - pre 234 meseci
@Gojko

Citat:
Čak imam utisak da ni evropljani nažalost to ne shvataju dovoljno dobro i još uvek se patetično bore za neke svoje sitne interese poput očuvanja jezika, tradicije i ostalih gluposti


Gojko možda je to za tebe glupost, za druge nije.Mislim da si malo preterao.

@Marko_L

Citat:
dok god ima ljudi koji neće da rade jer su plate male


A da li bi ti radio za malu platu?
Znači rmbaš ko konj, plata 0, država traži svoje namete, elektrodistribucija svoje, PTT, komunalije, trebaš da se prehraniš, obučeš, treba da kupuješ sve legalno i pri tom da se ne baviš sivom ekonomijom niti bilo čime što je ilegalno da bi dopunio svoj budžet.
I sve je to za moje dobro i dobro budućih generacija!
Malo zvuči utopijski zar ne?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 02:54 - pre 234 meseci
Citat:
Gojko možda je to za tebe glupost, za druge nije.Mislim da si malo preterao.

Ja verujem da je svima kojima je stalo da Srbija krene napred to čista glupost. Zašto bi nas kočile neke institucije, tradicije, nekakvo pismo i slično.... To je sve irelevantno - bitna je budućnost.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 03:01 - pre 234 meseci
Opet zavisi kako za koga.Ni ja nisam neki poseban tradicionalista, ali mislim da je očuvanje kulturnog dobra bitno.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 08:04 - pre 234 meseci
Dajte bre ljudi očuvanje tradicije uopšte ne podrazumeva žrtvovanje budućnosti, zar se i vi primate na priču o Srbima i Antisrbima? Tu priču o gubitku nacionalnog identiteta serviraju ksenofobi i oni koji su se dobro okoristili u svakom ratu i izolaciji ove zemlje.

Što kaže Miša Vasić: "ja čim neko krene da se pravi veliki patriota, odmah se hvatam za novčanik".

Dakle, pišite ćirilicom, jedite kajmak i gibanicu, ali pošteno radite i poštujte zakone i sve će biti ok.
(Ili mislite da je izvrdavanje obaveza prema državi i kriminal sitnošibicarskog tipa deo stare srpske tradicije?)

[Ovu poruku je menjao jablan dana 04.02.2005. u 11:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 09:16 - pre 234 meseci
Citat:

@Ivan Dimkovic
Da, divna je stvar ta teorija. Vidim dosta je upraznjavas. Ali pogledaj malo i praksu


PPP se upravo bavi procenom sta mozes da kupis za tvoje pare, podaci upravo dolaze iz prakse (citaj: prodavnice :) - inace, kao sto neko napisa - recesija je pogodila i USA i EU, nema to puno veze sa evrom vec sa nacinom na koji ekonomija funkcionise.

Vidis, upravo je to i razlika izmedju nas i "njih" - Evro jeste doneo kratkotrajne male potrese u cenama usled spekulacija ali su oni vrlo mali i neizbezni kod tako velike promene - ali na duge staze to znaci jako dobro resenje za EU kao globalnu silu i konstantan i stabilan rast standarda (sto se vrlo lepo vidi u cirama) - doduse, rast bi mogao da bude malo brzi.

Da su razmisljali kao nasi papani politicari, oni bi verovatno gledali na sve "od izbora do izbora" i EU ne bi ni postojala, vec bi danas imali 25 razjedinjenih slabih drzavica - mozda bi neke od njih bile malo bogatije nego sad (Zapadna Nemacka, Austrija, UK) ali bi sve zajedno bile muvlji prdez za USA, Kinu, Japan i vrlo brzo bi bile totalno zavisne od tih sila bez ikakve sanse za uspeh na globalnom trzistu.

Neke stvari jednostavno ne mogu da se izbegnu i zahtevaju radikalne rezove - pametan ce to da uradi odmah i da malo pretrpi zarad buducnosti, a glup ce to odlagati dok mu ne stigne sudnji dan. Misli malo o tome - mi (Srbija) smo ti tipican primer kako ne treba postupati.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 10:18 - pre 234 meseci
Nego niko mi ne odgovori na ovo, odnosi se na bilo koga:

A da li bi ste vi radili za malu platu?
Znači rmbaš ko konj, plata 0, država traži svoje namete, elektrodistribucija svoje, PTT, komunalije, trebaš da se prehraniš, obučeš, treba da kupuješ sve legalno i pri tom da se ne baviš sivom ekonomijom niti bilo čime što je ilegalno da bi dopunio svoj budžet.
I sve je to za moje dobro i dobro budućih generacija!
Malo zvuči utopijski zar ne?

I povrh svega pominju nekakvu belu kugu iliti nedostatak dece potrebne da bi nacija uopšte preživela.
Mislim da je ovo u najmanju ruku perverzno-demagoški iz razloga koji sam već naveo; radi pošteno,poštuj zakone i sve to za mizernu platu kakvu ima ogroman broj zaposlenih u Srbiji.Tako da o kakvim mi to budućim generacijama govorimo i zarad kojih trebamo da se navodno žrtvujemo za njihovo dobro kada je problem da ih u postojećim uslovima uopšte imamo?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 11:07 - pre 234 meseci
A koja je alternativa?

Nista - apatija i sledecih 100 godina izigravanja "anus munde-a" gde ces i ti i tvoja deca i njihova deca ziveti isto.

Zarad cega... zarad recimo 30% boljeg standarda za tebe, danas - vestacki i sa velikim posledicima, tako sto ces da poslujes sivo, da kupujes kradenu i piratovanu robu.

OK, i to je sasvim validan argument, sto bi svako morao da brine za buducnost. Tvoje je pravo da se boris za sebe, pa i na bilo koji (makar i protivzakonit) nacin.

Medjutim, kako ti i svi mi danas napadamo proslu generaciju da su unistili ekonomiju, tako ce neko i nas da napada za 30 godina da smo bili dileje i propustili sansu za prikljucenje modernom svetu.

Citat:

Malo zvuči utopijski zar ne?


Zvuci normalno ako nema druge alternative, a nema je - ti, i svi koji zamisljaju da ce jednog dana da se desi cudo, i plate skoce 10x i krene da tece med i mleko - ne, to se nece desiti, a sa takvim razmisljanjem - nece nikad.

E, sad, posto nismo mi nista specijalni i svi bi razmisljali manje vise isto da smo u istoj situaciji, tu treba da postoji drzava koja ce najstrozije da sprovodi zakon bez pogovora. E to je "catch 22" - problem je i sto drzavu predstavljaju 'ljudi iz naroda" koji misle isto - sto bi ja brinuo za 20-30 godina kad mogu sad nesto da drpnem.

To je daleko veci problem, piraterija je samo manifestacija tog problema.

Dovodjenje drzave u red ce znaciti i neminovan pad realnog standarda u pocetku od 30-tak % (pola se verovatno vec desilo, ostatak ce se desiti ubijanjem cekova bez pokrica, neplacanja poreza i suzbijanjem sverca, piraterije i sl...) - to je ono sto se ne zaradi a trosi - svako ko bude sprovodio taj zakon ce izgubiti izbore, no - na svu srecu postoje metodi da se svi politicari posle primole da to postuju. Dobra strana je to sto ce se omoguciti nesmetan razvoj ekonomije posle toga - umesto tapkanja u mestu decenijama.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:00 - pre 234 meseci
Ivane sve je to meni u potpunosti jasno, ali odakle iscediti tih dodatnih 30% za preživljavanje pod uslovom da sve legalno radimo.Moja poenta je da danas velika većina bukvalno SVE što zaradi troši na ono najnužnije, znači nema se mogućnosti da se dozvoli taj pad standarda od 30% zarad nekih "viših ciljeva".
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:13 - pre 234 meseci
Citat:
Moja poenta je da danas velika većina bukvalno SVE što zaradi troši na ono najnužnije, znači nema se mogućnosti da se dozvoli taj pad standarda od 30% zarad nekih "viših ciljeva".

Kakvo jeftino pravdanje.

Tih 30% ne bi bilo ništa u poređenju sa standardom devedesetih kada smo, pod sankcijama, izdržavali i sebe i Slobinu ratnu mašineriju. I preživeli (neki, nažalost, i nisu, ali nisu pomrli od gladi).

I da, ciljevi uopšte nisu "viši", već su vrlo opipljivi. Samo što put do njih nije lak, pa nam radi ono "kiselo grožđe".
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:28 - pre 234 meseci
Citat:
mrkidivx: Nego niko mi ne odgovori na ovo, odnosi se na bilo koga:

A da li bi ste vi radili za malu platu?
Znači rmbaš ko konj, plata 0, država traži svoje namete, elektrodistribucija svoje, PTT, komunalije, trebaš da se prehraniš, obučeš, treba da kupuješ sve legalno i pri tom da se ne baviš sivom ekonomijom niti bilo čime što je ilegalno da bi dopunio svoj budžet.


"Protegni se po guberu". Ako ti je plata 0, ili ne podmiruje osnovne potrebe, sta onda uopste radis na tom mestu? Zamisli da je zemljotres ili meteor sravnio sa zemljom takvu firmu u kojoj si "zaposlen" i uradi ono sto bi u tom slucaju uradio: trazi drugo zaposlenje, pokusaj da otpocnes neki sopstveni sitan posao, preseli se ili ako treba emigriraj negde gde ima posla, odnosno plate... Sto pre pocnes da trazis, pre ces naci.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:29 - pre 234 meseci
Citat:

Zarad cega... zarad recimo 30% boljeg standarda za tebe, danas - vestacki i sa velikim posledicima, tako sto ces da poslujes sivo, da kupujes kradenu i piratovanu robu.


Kakvih crnih 30% bolje? Pa standard je losiji kad radis u sivoj zoni. Niko ne razmislja da je radi sive ekonomije npr. zdravstvo u k...u. Rezultat - zaradjujes 300e na crno, da si platio porez plata bi ti bila mozda 200e. ALI probaj da se razbolis? U drzavnoj bolnici: castis doktora, sestre, kupujes lekove, hranu, posteljinu i za sekund se razlika u plati istopi. O privatnim lekarima da ne pricamo...

Standard nije samo plata, standard je malo vise od toga, a standard je u srbiji nizak zahvaljujuci izmedju ostalog i 'narodnim dobrotvorima' koji eto samo za narodno dobro i prividno povecanje standarda krse zakone.

ss.
-
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:50 - pre 234 meseci
@jablan

Da li je jeftino ili nije ne znam ali znam da je činjenica.


Citat:
Tih 30% ne bi bilo ništa u poređenju sa standardom devedesetih kada smo, pod sankcijama, izdržavali i sebe i Slobinu ratnu mašineriju. I preživeli (neki, nažalost, i nisu, ali nisu pomrli od gladi).


Da, ali tada se muljalo na veliko i bez posledica.

@salec

Citat:
Protegni se po guberu". Ako ti je plata 0, ili ne podmiruje osnovne potrebe, sta onda uopste radis na tom mestu?


Da kao da se dobar posao tako lako nalazi.

Citat:
Zamisli da je zemljotres ili meteor sravnio sa zemljom takvu firmu u kojoj si "zaposlen


Nikada ništa na zamišljam i ne bavim se onim šta bi bilo kad bi bilo.

@sasas

Citat:
Kakvih crnih 30% bolje? Pa standard je losiji kad radis u sivoj zoni. Niko ne razmislja da je radi sive ekonomije npr. zdravstvo u k...u. Rezultat - zaradjujes 300e na crno, da si platio porez plata bi ti bila mozda 200e. ALI probaj da se razbolis? U drzavnoj bolnici: castis doktora, sestre, kupujes lekove, hranu, posteljinu i za sekund se razlika u plati istopi. O privatnim lekarima da ne pricamo...


Jebiga to je rizik koji se mora prihvatiti.

I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:54 - pre 234 meseci
Onda prihvati i rizik kazne ili robije za kršenje zakona. As simple as that.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56944 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.