Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za Linuxase

[es] :: Advocacy :: Pitanje za Linuxase

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20385 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 12:24 - pre 167 meseci
Ma bre jos uvek je "Awaiting moderation" :)

@vlada_vlada:
Citat:
Podaci treba da budu 'zivi', dok ih drugi app ne primi.


Nemoj zezati :)

Pa valjda je poenta klipborda da ima svoju "autonomiju", tj. da se
kopirani podatak cuva u delu memorije - jer JA TO ZELIM - da cuvam
podatak u delu memorije - totalno me ne zanima odakle sam ga iskopirao.

Ako radim sa 7 programa u isto vreme, jel treba sad da pazim da slucajno
neki ne zatvorim da ne bih izgubio podatke, jer zaboga - zaboravio sam odakle
sam ih kopirao...

Mislim ono, ja sam navikao na to kako je sada u GNOME-u i meni toliko i ne
smeta, mada me par puta zeznulo, ali to ne znaci da je dobro reseno samo ako
smo TI ili JA navikli na to.


 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 12:27 - pre 167 meseci
Citat:

Da pedalira OLE glupost - pa taj OLE je razlog zasto je Windows i dan danas na 90% PC racunara?


Taj OLE je reklamiran kao 'killer feature' pre svega zato sto je MS potrosio uzasno mnogo vremena i energije na njemu.. potpuno drugo pitanje je da li je on zaista imao prelomnu ulogu u prihvatanju OS-a. Uostalom razvoj OLE-a (i kasnijih evolutivnih mutanata) je zamro onog trenutka kada je MS konsolidovao Office u koherentnu celinu.

Citat:

Zamisli haosa da bi svaka aplikacija morala da ima custom podrsku za svaki drugi dokument format... na sta bi to licilo? Ah da, na Linux :-))))


Glavni nacin komunikacije izmedju razlicitih aplikacija i treba da budu fajlovi (sa svojim dokument formatima) - ne clipboard. Clipboard je tu za sitna rudimentalna prenosenja teksta, sto X uostalom i obezbedjuje. Glupo je plakati za win-ovim OLE-om koji je overbloated i sa feature-ima i sa implementacijom.

Citat:

Zatvaram zato sto mi trci u virtuelnoj masini koja je na malom delu ekrana i ne zelim da imam 500 prozora u njoj.

Zasto je to uopste bitno? Clipboard upravo treba da sluzi za skupljanje "clipova" a ne da korisnik razmislja o tome da li je neki proces ziv ili ne...


Da da, korisnik ne treba da razmislja ni o cemu.. aplikacije ce same da "pricaju" jedna sa drugom i da veselo razmenjuju podatke. Ko jos brine o semantici podataka i mehanizmima komunikacije, uostalom dovoljno je da se izmedju tacka A i B gde su aplikacije javi anomalija gravitacionog polja, pa ce se sve pretociti samo...

Sto se tice usecase-a, pa samo treba da izmenis redosled operacija - nece to stvarati nove prozore. Umesto da prvo zatvoris prozor pa uradis paste, ucini obrnuto i efekat je isti. Postojace tek jedan vise taskswitch..

Citat:

Mislim da taj "prilagodi korisnika sistemu, kakav god da je" stav nije bas najzdravija.


Mislim da je ova obrnuta filozofija jos pogubnija, ako se otme kontroli. Korisnik treba da se osposobi da koristi sistem u svakom slucaju, na da pretvara osnovni dizajn u nakaradnog monstruma trazeci gomilu gluposti.

Deca se ne radjaju naucena da koriste racunare..

Citat:

Ok ok... budzevina je, titranje korisnicima... izvinjavam se sto sam pitao :)


Mislis da sam burno reagovao? http://www.amazon.com/Inside-M...aig-Brockschmidt/dp/1556158432

Uzmi pa se i ti zabavi sa 1100 strana obsolete tehnologije kojoj je centralni hram podignut u cast St. Clipboard-a. I dok budes citao, budi sretan sto si u prilici da potrosis vreme sa jednom od referentnijih knjiga iz ove tehnologije. Kasnije tokom godina OLE je nastavio da mutira i ostavio je snazan uticaj na brlog koji win administracija danas predstavlja..

*nix svetu moze da sluzi samo na cast sto se nije upustao u ovakve gluposti..
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 12:35 - pre 167 meseci
Evo ovako prosto i jednostavno.

Gnome sam po sebi u okviru svoje grupe alata nema clipboard - ali zato ima jasan API za tako nesto - ko zeli neka napravi. Ako korisnici zele - siguran sam da ce ga gomila njih koristiti.

Problem je u tome sto ga ne koriste. Evo i glipper i parcelite su napusteni projekti, jednostavno nema previse interesovanja za tako nesto. Valjda smo neke stvari prihvatili kao specificnost (posmatrano sa strane Windows operativnih sistema) i vise ne razmisljamo o tome. Ako nam je nesto zaista potrebno - iskopacemo kako to treba podesiti ili sta treba instalirati. Evo ja sam crkao dok nisam nasao foru kako da smestim evolution u tray pa sam na kraju uspeo. Eto to mi je zaista bilo potrebno. Sitnica, koju gnome dev-ovi nisu hteli da implementiraju iz razloga zato sto notification area NIJE system tray, sluzi za notifikacije (obavestenja) a ne za ikone rezidentnih programa i minimize/maximize. I tu je kraj price sa njima, nasao sam evolution-tray plugin i koristim ga i zadovoljan sam.

E sad, nisam za trpanje feature-a bez preke potrebe a i sta ce biti utrpano zavisi od distro/project dev-ova. Niti se cimam previse za pocetnike koji bi da im neke stvari rade otb kao u windowsu, podrska je tu, mogu da pitaju sta i kako gde god hoce, ako im je previse komplikovano nek se vrate na windows i taman da nas ne smaraju. Koga interesuje i ko voli da istrazuje i ko je uporan - taj ce da to odradi i dobice svu mogucu pomoc pri tome.

E sad, mi mozemo da razgovaramo o tome da li je to neophodnost koja bi svakome dobro dosla ili je stara navika koja nedostaje trenutno korisnicima u tranziciji. Kao sto rekoh, izbora i flavour-a za svakoga dovoljno, svako moze da bira i DE/WM, software, sta ce da nakalemi/customize-uje - to je Linux. E sad ako se neka distribucija proklamuje kao izuzetno user friendly ja stvarno priznajem da bi bilo izuzetno logicno da tako neki programcic koji ce da sluzi kao clipper dodje instaliran kao default pod GNOME-om. Za ovo ni najmanje ne krivim GNOME dev-ove. Umesto software store bla bla - daj ti clipper i ljudi srecni. A meni, koji drndam druge distroe, kome to nije potrebno ne zeli ni da se cima sa uklanjanjem istog. Ali ako koristim user-friendly to i treba da dobijem i tu nema sta da se bunim.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 12:43 - pre 167 meseci
Radi se o Ubuntu-u, distro-u prvenstveno namenjenom
za "obicne" korisnike i okrenutom "user-friendly" filozofiji pre svega,
mislim da bi on trebao u okviru svoje GNOME edicije da ima taj "feature".

A GNOME kao GNOME, naravno ne mora da ima, ja i volim
sto osnovna GNOME instalacija nema nikakav bloat, vec samo ono sto je nuzno.

@vlada_vlada - To sto bi Ubuntu dobio ovaj "feature" ne bi nista uticalo na
tvoju mogucnost da i dalje koristis Linux sistem na nacin koji tebi odgovara,
sto ce uvek moci na Linux-u, i to je lepota.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 12:45 - pre 167 meseci
@vlada_vlada,

OK, ti smatras da je idiotski feature, ja smatram da je sasvim na mestu.

Linux developeri, ocigledno, takodje dele svoje misljenje.

I sve OK, 'fala bogu pa postoje alternative filozofiji "fajl je osnova svega"...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 12:45 - pre 167 meseci
Citat:

da ne treba white paper od 500 stranica da se napise kako se koristi copy/paste?


Vecina korisnika ce shvatiti razliku izmedju c/p-a na win-u i lin-u za 5 minuta.. neka ga koriste drugacije i to je to.

Nema razloga da se place za MS-ovim greskama.

Inace - klipper i glipper su smesni naspram win-ovog clipboarda.

 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 12:48 - pre 167 meseci
Citat:

OK, ti smatras da je idiotski feature, ja smatram da je sasvim na mestu.


Smatram da je slozenost implementacije vs funkcionalnost potpuno neisplativa.

To ga cini idiotskim feature-om..

Citat:

I sve OK, 'fala bogu pa postoje alternative filozofiji "fajl je osnova svega"...


Od OLE alternative se odustaje. Imas na channel9 podcaste gde intervjuisu MS-ove arhitekte ove papazjanije..
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:11 - pre 167 meseci
Klipbord na GNOME-u na žalost jeste takav kakav jeste, a ne bi trebao da bude. Da, takve su stvari raylog što je linuksov tržišni udeo toliki koliki jeste. Dokle god komunci ne promene stav, linuks će ostati na šačici komunaca.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:18 - pre 167 meseci
Linux nije besplatan windows.. razlikuju se.. cope with it..
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:20 - pre 167 meseci
So let it be, pre cu da me neko "zeza" sto koristim nesto sto nikada nece zaziveti iznad tog famoznog jednog procenta nego da predje i 10% ali da se izoblici do te mere da postane teletabiski OS koji ce vece probleme da napravi onima koji su uz njega od pocetka zarad idi_mi/dodji_mi korisnika.

Vi kazete 1% a ja kazem milioni korisnika - jel' malo ?

Ne ajd' sad svi ono - try real hard to adopt Jobsian policy :) To je stvarno uber cool, mada ja sam za to da pustimo mi Windows jos par godina da gura tako pa ako im stvarno krene mnogo bolje - ko zna mozda se i Linux geek-ovi odluce za takav korak.

Zamislite sad kontra situaciju, lik neki Linuxash navikao da vrti kocku i da ima 10 radnih povrsina - i kaze zelim to u narednoj verziji Windoza. Pitam se kakav li je outcome tako necega :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:28 - pre 167 meseci
@combuster, pod "napusten projekat" mislis nije vise update-ovan?
a da li realno, po tvome misljenju, ima potrebe za novom verzijom? da li postoji neki fatalni bug?

btw, nikad mi nije bilo jasno, zasto "svi" linuxasi trce da nabave najnoviji linux dan prilikom objave? i tako svakih pola godine, sta se tako revolucionarno menja svakih pola godine?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:32 - pre 167 meseci
@Horvat - malo baratas pogresnim podacima ;)

Pod "napusten projekat" misli se na aplikaciju koju onaj koji je razvija
vise ne prilagodjava novim zahtevima sistema ili korisnika. Ne mora da
postoji bug, ali se moze desiti da aplikacija vise ne prati nove zahteve
sistema ili korisnika. Srpski receno, covek jednostavno batalio aplikaciju,
a na njoj nema vise zainteresovanih da rade dalje.

"Linuxasi" ne trce za novim verzijama, odakle ti to? Naravno, testiranje
svezijih paketa je jedan vid doprinosa korisnika zajednici, pa to neki od
korisnika i rade, ne samo developeri.

Meni je Linux pored osnovnog sistema na kome radim i neki vid hobija,
pa mi testiranje novih verzija OS-a i programa predstavlja i zadovoljstvo,
ali nas je voerovatno manji procenat - ljudi u 90% slucajeva zele da
instaliraju OS i vise ne misle da to rade ponovo... dok bas ne mora :)

Ali eto, ovo je IT forum, pa ne cudi da nas je vecina OVDE verovatno zainteresovana za OS internalije.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:33 - pre 167 meseci
slobodno me ispravi, necu se srditi :]

---
hvala na informacijama :]
al opet, to sto je napusten projekat ne mora biti lose, zar ne? (naravno,ako je program ispravan) tebi mozda zadovoljava potrebe sasvim dovoljno

 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:33 - pre 167 meseci
Citat:

Zamislite sad kontra situaciju, lik neki Linuxash navikao da vrti kocku i da ima 10 radnih povrsina - i kaze zelim to u narednoj verziji Windoza. Pitam se kakav li je outcome tako necega :)


Svi NT windowsi zapravo i imaju visestruke Desktop-e.

Svaki desktop je vezan za jedan "windows station", koji je dalje vezan za login sesiju. Kreiraju se 3 desktopa po defaultu za svaki winsta (jedan za GINA tj. ctrl-alt-del ekran, jedan za screen saver i jedan defaultni kao radna povrsina koju vidimo).

Mislim da postoji i power toy koji izlaze ovu funkcionalnost - mogu da se kreiraju novi desktopi i da se seta medju njima.

Naravno to ne dolazi uz osnovnu instalaciju wina, da ne zbunjuje krajnje korisnike... rofl
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:45 - pre 167 meseci
Linux je zakon! Ne bi ga promjenio ni za sta. Niti bi mjenjao nesto.
:-)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

vlada_vlada
Uber
Beograd

Član broj: 259596
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:45 - pre 167 meseci
Citat:

@combuster, pod "napusten projekat" mislis nije vise update-ovan?
a da li realno, po tvome misljenju, ima potrebe za novom verzijom? da li postoji neki fatalni bug?

btw, nikad mi nije bilo jasno, zasto "svi" linuxasi trce da nabave najnoviji linux dan prilikom objave? i tako svakih pola godine, sta se tako revolucionarno menja svakih pola godine?


Pa naravno da se promeni. Softverski projekti imaju svoj zivotni ciklus. Za mene softver koji se ne odrzava, kao da ne postoji... zasto da zavisis na bilo koji nacin od necega sto ce sutra biti zastarelo ?

Pretpostavljam da je najveci 'drive' koji korisnike tera ka novim verzijama strah od sigurnosnih propusta, kojih svakako ima. Sa aspekta sigurnosti za racunar koji ne update-uje softver, a pritom je izlozen internetu - ne postoji sumnja da li ce on postati deo nekog generickog botnet-a, vec samo kada ce to postati..
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 13:58 - pre 167 meseci
Xfce ima Clipman, pa kome GNOME nije vazan... Mint Xfce je odlican
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 14:03 - pre 167 meseci
@vlad, REVOLUCIONARNO se promeni? tesko, mozda neke "sitnice" (i neke "krupnoce"), ali da se svakih pola godine nesto revolucionarno promeni, u to bas i ne verujem

zastarelost je relativan pojam, sve zavisi za sta ti odredjen program treba, ne?
primera radi,ako jedan clipper program za prodavnicu, tacnije za kasu u prodavnici, odradi sve sto mu je i namane i zadovoljava potrebe, zasto bi iko prelazio na neku sarenu verziju istog?

srdjane,kontam ja sve to,zanima te kako radi i sve (slozices se da je vecina linuxasa, barem bila, takva kao ti (nista uvredljivo ;) ), zanima ih sta se desava "ispod haube") i to je potpuno ok, ali kada vidis kako radi/sta je novo, ukoliko uocis da nema nikakvih (za tebe) bitnih izmena, zbog cega ostati na toj novoj,umesto na staroj "oprobanoj" verziji?

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 14:07 - pre 167 meseci
Pa prelazak na novu verziju je opravdan jer nova verzija mozde da ima:

1. Sigurnosne zakrpe (ispravljeni sigurnosni propusti koji su uoceni), vrlo vazno naravno.
2. Novi "feature" ili nova opcija u programu koja je tebi korisna

To su neka dva najbitnija razloga, ako je nesto nebitno za tebe niko
te i ne tera da predjes na novu verziju. Zato i postoji CHANGE-LOG
da vidis koja je tacno razlika u odnosu na prethodnu verziju i odlucis
da li tebi treba upgrade ili ne.

Evo recimo, changelog od FF-a 3.5.5 na 3.5.6 (ili koje vec verzije bese) je
ispravka za "bug" koji ce pomoci jadnicima da lakse igraju Farmville,
recimo - ne moras da ga instaliras ako neces.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pitanje za Linuxase05.08.2010. u 14:14 - pre 167 meseci
Ja mislim da trcanje za novim verzijama ima i logike naspram onih koji na Windowsu uvek hoce da imaju najnoviji photoshop, corel, autocad a da ih pri tome nikada i ne koriste. :)

Na Linuxu se programi kao i OS komponente update-uju zajedno, bilo zbog prosirivanja funkcionalnosti, ispravke gresaka, mislim niko od nas ne trci pred rudu nego jednostavno ti se nadju nove verzije u repoima i updater te sam pita jel ih hoces :)

E sad, mene recimo zainteresuje neki projekat, hocu da pomognem u razvoju istog - svucem sa git/svn source i iskompajliram sa podesavanjima kakva meni trebaju (sa/bez gui-ja, podrske za plugin-ove, linkovanje ka razlicitim bibliotekama bla bla). Cim nesto ne sljaka - report. Naravno, gdb backtrace, log/output sve zivo sto moze da bude od koristi se podrazumeva. I to je lepo jer sto vise testera na razlicitim masinama, konfiguracijama, verzija zavisnosti, distribucija - to bolji i ispeglaniji software.

Nama je update na Linuxu maksimalno olaksan, nema update za windows components, optional updates, adobe updater-i koji cuce u pozadini i svakakav ostali software. Jok brate, jedan utility koji mozes rucno a mozes i automatski da pokreces bilo preko terminala i gui-ja, komanda/klik i update svega.

Pod napustenim projektom mislim na onaj koji se vise ne razvija, nije problem samo sa bug-ovima, sta dodje do API/ABI bump-a - jednostavno vise app ne radi a do ove promene moze da dodje kod bilo koje biblioteke koja je potrebna za pokretanje programa (osim ako nemas staticki ulinkovanu verziju). Jednostavno ne treba se navikavati na software koji vise nije aktivno razvijan/odrzavan. Iz istog razloga sam presao sa KDE 3.5 na Gnome (jer je 4 bio tiha jeza).

@vlada_vlada

znam da ima neki util koji ti omogucava da vrtis i kocku pod windows-om ali i ovde pricamo o tome da li je nesto ili nije ukljuceno kao default. Ja od ta 3 desktopa koja pominjes nemam neke realne koristi - iako windows nisam nesto ozbiljnije vrteo poodavno nesto ne mogu da se setim da sam mogao lako i jednostavno da prebacim browser na jednu povrsinu, terminal na drugu a chat window na trecu. Ja mislim da je ovo izuzetan feature i zao mi je sto ja makar nisam pronasao da to moze i na Windowsima.

Isto tako mi je zao sto ne mogu da iskljucim neki od video izlaza prilikom samog ucitavanja kernela. Evo zeznuo mi se ekran na laptopu, video=LVDS-1:d i ne brinem da ce mi se prikazati screwed up rezolucija na oba monitora jer nemaju isti aspect ratio. To ne mogu ni na BSD-u ni na Windowsu, vec cekam da se podigne operativni sistem pa onda da mi blinkne par puta i ekran na lapu i na monitoru pa da zapamti podesavanje (ako uopste i pamti ni to nisam probao). Na BSD-u moram da se zezam sa xrandr-om prilikom podizanja X-a (unutar xinitrc-a). Nativna rezolucija pri boot-ovanju bez ikakvih podesavanja, mogucnost enable/disable hardware-a, tweakovanje acpi-ja i ostalih zezancija jos u ranoj bootstrap fazi - bre nije lose za krs koji koristi 1% ljudi.

Sta znam, ispade da ona izlupana fora "Linux is user friendly - it's just picky about it's friends" je apsolutno tacna.
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Pitanje za Linuxase

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20385 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.