Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136248 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:21 - pre 164 meseci
Nije RTS nego CNN ili BBC.. koji gle cuda prenosu sliku o svetu bas kakva jeste ili slucajno sminkaju po potrebi vlasti. Average joe kao i prosecni srba reaguje na primitivne potrebe (gladan, zedan, jeftin benzin.. ) i skoro pa da ga ne interesuje nista drugo. Ako ce neko dovoljno uverljivo obecati zadovoljenje svih tih potreba moze da se zove i Adolf Hitler, a kad dodje jedan takav kasno je za kajanje.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:22 - pre 164 meseci
Tako je gubitci su socijalizovani i to je fakat.

Neko je zbog toga izgubio vlast, i to je fakat.

To je poenta predstavnicke demokratije, da se lose odluke kaznjavaju na izborima. Sledeci ce razmisliti malo bolje pre nego sto donesu takvu odluku jer su jako dobro videli sta se desava sa proslima.

U diktaturi takve vrste kontrole nema - i diktator moze da radi sta god hoce, sve dok njegova licna egzistencija nije ugrozena. To mu daje malo vise prostora da radi van volje gradjana nego sto neko u demokratiji moze.

I to je poenta svega.

Da li demokratija totalno sprecava mahinacije? Ne sprecava.

Ali takvog sistema NEMA a demokratija je samo najmanje los sistem - i to je ono sto svi idealisti i utopisti zaboravljaju.

Citat:
HeYoo
Nije RTS nego CNN ili BBC.. koji gle cuda prenosu sliku o svetu bas kakva jeste ili slucajno sminkaju po potrebi vlasti. Average joe kao i prosecni srba reaguje na primitivne potrebe (gladan, zedan, jeftin benzin.. ) i skoro pa da ga ne interesuje nista drugo. Ako ce neko dovoljno uverljivo obecati zadovoljenje svih tih potreba moze da se zove i Adolf Hitler, a kad dodje jedan takav kasno je za kajanje.


BBC ne slika nista sto se unutrasnje politike tice, budi siguran u to i BBC su oduvek napadali svi na vlasti u UK.

CNN isto - CNN ce i te kako objaviti sav prljavi ves unutrasnje USA politike koji se da saznati, jer im je to posao. Kada se otkrije neka mahinacija ili prevara (kao sto se desavalo za vreme svakog USA predsednika ili kongresa) CNN je medju prvima da to oglasi. Ako CNN zacuti, recimo u slucaju demokrata, tu je Fox News koji je republikanski medij, ako je republikanski problem a ti pogledas MSNBC oni ce ti svakako reci vise nego Fox onda - gledajuci nekoliko njih ti kao gradjanin ces i te kako moci da cujes o svemu sto se unutrasnjih stvari tice, i to sa svih tacki gledista :-)

Budi siguran da jedan gradjanin u demokratiji daleko pre sazna za mahinacije vlasti i politicara nego nesrecnik u diktaturi.

Spoljne situacije i ratovi su sasvim druga stvar - ali u medjunarodnim odnosima demokratija i ne postoji.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1182



+839 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:23 - pre 164 meseci
Citat:
Prvo da sami sebi plate kiriju, hranu, racune, ves sebi da peru i sve sto treba, a narocito da pocnu svojerucno da ciste ljige, dlake i stroku iz slivnika ispod kade, pa cemo onda da vidimo za to odlucivanje.


@Lesli: E za ovo si u pravu..

A titini pioniri od Janshe(BND) do dole Vasila Turp*-skog->aka dzemperceta(CIA) koji su prodali zemlju za tanjir kupusa, su slika i prilika tog sistema.. a nesto se ti pionircici ponavljaju sve do danas..
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:28 - pre 164 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tako je gubitci su socijalizovani i to je fakat.

Neko je zbog toga izgubio vlast, i to je fakat.

To je poenta predstavnicke demokratije, da se lose odluke kaznjavaju na izborima. Sledeci ce razmisliti malo bolje pre nego sto donesu takvu odluku jer su jako dobro videli sta se desava sa proslima.

U diktaturi takve vrste kontrole nema - i diktator moze da radi sta god hoce, sve dok njegova licna egzistencija nije ugrozena. To mu daje malo vise prostora da radi van volje gradjana nego sto neko u demokratiji moze.

I to je poenta svega.

To sve uopste nije vazno, nego je vazno da niko nije nikoga pitao da li ce da socijalizuje gubitke, a sto je neko izgubio izbore, to je samo farsa jer su sve te partije placenici pravih "lidera" sto i ti znas. Isto kao i ovde. Evo sad su "zuti" omrazeni zbog svih ovih zakona sto ih uvode. I oni ce da izgube izbore. Mislis da oni to ne znaju? Znaju zato i uvode ubrzano te zakona. A mislis da ce posle Koma da ukida ove zakone? Aha, sve trci. Samo ce malo da se primire kao sad su oni na strani "naroda" , da "narod" zaboravi malo pa da na onim tamo izborima "izabere" ponovo "zute" , sto sve uopste nije ni vazno jer u stvari ima da bude sve kako pravi gazde kazu i to je to. To je ta "demokatija".

Da sad neko hoce da zbog "mrznje" izaziva ratove, imao bi zbog ekonomske krize mnogo vise materijala za to nego kad je bio "komunizam", ne samo ovde nego svuda, ali niko nece vise da izaziva ratove. A da hoce, posle bi neki mislioci pisali kako je to sistem bio los pa je sam sebe srusio, bla bla bla, sma - ra - nje jedno opste. Kakva demokrazija i slobode, nemoj da si neozbiljan. Sta ima mi ovde da se lazemo, nije ovo TV niti smo pa mi sad neki propagatori.

I moze to tvoje da bude poenta neke teorijske demokratije koja je utopija isto koliko i bilo koja druga utopija, a stvarnost je da za neke to i nije. Evo sveziji primer, dok je bio Sadam nekako je i drzao na uzdi sve one divljake tamo, a od kad je "demokratija" ne zna se ko koga kolje. Znaci, prema svecu treba i tropar da bude. Demokratija sa skandinavce i slicne a za neke boga mi dobar bič.
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:31 - pre 164 meseci
Citat:
Lesli
To sve uopste nije vazno, nego je vazno da niko nije nikoga pitao da li ce da socijalizuje gubitke, a sto je neko izgubio izbore, to je samo farsa jer su sve te partije placenici pravih "lidera" sto i ti znas. Isto kao i ovde.


Poenta je u strahu od smene, bato.

Ne moze ni jedan sistem spreciti nekog da se udruzuje u "klanove", "interesne grupe" i sl... koji bi pravili neke svoje planove i ideje, ali demokratija bar garantuje smenjivost ukoliko se takve ideje sukobljavaju sa voljom vecine gradjana.

Uvek si slobodan da smisljas neke utopije gde je moguce resiti sve probleme, ali Titov sistem nije bio jedan od takvih.

A prica da smenjivost nije bitna... pa nije bitna onima koji su lobotomizovani i koji smatraju da se nista ne pitaju. To je zapravo najbolji nacin da se vlada - ubediti ljude da se nista ne pitaju, onda cak ne moras ni silom da ih kontrolises. Na svu srecu, pa nije svuda tako.

Citat:

I moze to tvoje da bude poenta neke teorijske demokratije koaj je utpija isto koliko i bilo koja druga utopija, a stvarnost je da za neke to i nije. Evo sveziji primer, dok je bio Sadam nekako je idrzao na uzdi sve one divljake tamo, od kad je "demokratija" ne zna se ko koga kolje.


To ne znaci da je demokratija losa, vec samo da nije dovoljna za uspesno funkcionisanje drzave.

Vidis, uspesnih demokratija imas jako puno... uspenih diktatura i ne bas toliko.

Pametnom dosta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:33 - pre 164 meseci
Ja nisam ziveo u to vreme, ali cujem oko sebe kako ljudi koji su ziveli tada kazu da je bilo mnogo dobro ziveti tada, ne samo sto se finansija tice, vec sto se svega tice. Stalno mi pominju da si mogao da zaspes na klupi u parku i da te niko ne bi dirao. O finansijama da ne pricam, prosecan gradjanin je imao dosta para, sto danas svakako nije slucaj. Nije mi jasno zasto Dimkovic misli da svi ti ljudi lazu i da prikrivaju neku istinu samo njemu poznatu?!

A sto je neko pre mene ovde rekao, bas me zabole ko je na vlasti i koji oblik vlasti je u pitanju, ako ja imam zagarantovana prava i veliku platu. Radnik je tada bio svetinja, a danas je otirac svakom "gazdi".


Ivan neprestano pominje neku demokratiju...demokratiju je osmislio covek i ona je sve samo ne savrsen koncept. Ja sam licno protiv demokratije, pre bih uveo neki sistem senata kao za vreme starih Rimljana, jer u svakoj zemlji imas veliku vecinu ljudi koju su prosecno inteligentni...pogledaj samo oko sebe koje budale glasaju. Tako je isto i u Americi, svaki onaj njihov retard ima pravo glasa. Jesi uzeo mozda u obzir da je taj njihov Obama pametniji od prosecnog americkog glasaca i da covek ima viziju kako bi Amerika trebala da izgleda? Ajde da uzmemo u obzir da postoji takav scenario, cisto razgovora radi, da imamo jednog predsednika i sa njime jednu njegovu vlast, koja (cisto radi razgovora) ima viziju i plan kako izgraditi savrsenu drzavu kroz npr. ceo jedan i dva mandata. I onda sa druge strane imas demokratiju, i skupe se u toj demokratiji razni pametnjakovici koji nemaju ni skole ni mozga, ali imaju pravo glasa i kazu "sta onaj Obama meni tu nesto sprovodi" i referendumom ili nekim drugim sistemom koji si ti pominjao, obustave njegove reforme, kao sto i jesu sada, i sam si pomenuo. Iz tog razloga ja sam licno protiv demokratije jer svaka budala ima pravo glasa. Sto bi moj profesor rekao "vecina obicno nije u pravu".


Ajde ti meni prosto reci sta je to danas bolje nego sto je bilo tada, konkretno.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:36 - pre 164 meseci
Citat:
Nabukodonosor
Nije mi jasno zasto Dimkovic misli da svi ti ljudi lazu i da prikrivaju neku istinu samo njemu poznatu?!


Ja ne mislim da ti ljudi lazu - u jednom momentu za vreme Tita je standard bio visok.

Postojala je vladavina institucija, znaci postojao je red i mir.

To je sve tacno, ali u isto vreme TEMELJI tih institucija su bili bazirani na kultu licnosti, klasican problem diktatura.

Cim je taj kult licnosti zamro - desila se havarija.

Diktature se uvek baziraju na nekom kultu licnosti, jer samo sa tim mozes ljudima uzimati mogucnost izbora na duzi rok. To im je i glavna mana, jer ti niko ne garantuje da ce sledeca "Licnost" biti dobra uopste.

To se u slucaju SFRJ i desilo, posle Tita su dosli ludaci koji su bez problema unistili zemlju jer su imali narod koji je drzan u mraku sve to vreme do sad.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:36 - pre 164 meseci
Imali su primitivce sa divljackim mentalitetom koje je lakse napaliti na neke gluposti nego neke druge, nema to veze ni sa kakvim mrakom niti je ko u mraku bio. Nego bas naprotiv, Titina zemlja je bila za ovaj deo Balkana svijetla tacka u istoriji. Evo, daj da uporedjujemo, ko ne veruje, sa ovim sad ili onim pre, ali neke realne paramere, a ne to da li je neki Mika bio frustriran zato sto nije smeo da peva spremte se cetnici.
Citat:
Ivan Dimkovic: Poenta je u strahu od smene, bato.

Ne moze ni jedan sistem spreciti nekog da se udruzuje u "klanove", "interesne grupe" i sl... koji bi pravili neke svoje planove i ideje, ali demokratija bar garantuje smenjivost ukoliko se takve ideje sukobljavaju sa voljom vecine gradjana.

Uvek si slobodan da smisljas neke utopije gde je moguce resiti sve probleme, ali Titov sistem nije bio jedan od takvih.

A prica da smenjivost nije bitna... pa nije bitna onima koji su lobotomizovani i koji smatraju da se nista ne pitaju. To je zapravo najbolji nacin da se vlada - ubediti ljude da se nista ne pitaju, onda cak ne moras ni silom da ih kontrolises. Na svu srecu, pa nije svuda tako.

Nema veze da li je svuda tako, mi ne pricamo o svuda, nego o ovde. Ja zato sto puta ponavljam, prema svecu i tropar. Neke mozda i mozes da pitas o necemu, a ovde bas to sto kazes treba, da ih ubedis kako su "svi oni isti" , kako se oni za nista ne pitaju, onda da vecina njih prestane da izlazi na izbore, i onda da se radi sta treba da se radi. Zovi onda to "demokratija" koga je briga, vazni su rezultati. Po rezultatima je ovde za ove bravarov sistem bio bolji. Mozda za Islandjane ne bi bio, ali to je njihova stvar.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:38 - pre 164 meseci
Lesli,

Jeste "bravar je bio bolji" od lokalnih "ekspert-drpatora".

Ekonomski, socijalno - apsolutno tacno!!

Ali bravar je umro, i bas zato sto je bravarev sistem bio kao kula od karata baziran na kultu licnosti, taj sistem je na duze staze morao puci (kao sto je pukao, uz vatromet).

Da li ti kapiras da je taj problem, problem OSNOVE bravarevog sistema daleko veci nego tih par decenija blagostanja koje je bravar postigao (pitanje da li samo svojim sposobnostima)?

Ako ne... onda ne znam sta da ti kazem, kako zamisljas da bi odrzavali taj bravarev sistem? Klonirajuci bravara? Nekim life-support sistemom da bravar zivi 500 godina?

Posto, znas, prirodni "naslednici" bravara po tom njegovom komunizmu su bili najgora vrsta autokrata, koje je bolela ona stvar i za narod i za blagostanje... divna deca, kako bese ono Bravar rekao "sa njima nema neizvesnosti"?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:42 - pre 164 meseci
Citat:
BBC ne slika nista sto se unutrasnje politike tice, budi siguran u to i BBC su oduvek napadali svi na vlasti u UK.

CNN isto - CNN ce i te kako objaviti sav prljavi ves unutrasnje USA politike, jer im je to posao.

Budi siguran da jedan gradjanin u demokratiji daleko pre sazna za mahinacije vlasti i politicara nego nesrecnik u diktaturi.

Spoljne situacije i ratovi su sasvim druga stvar.


Nece biti da je unutrasnja politika nezavisna od spoljanje i obrnuto. Mahinacije su mahinacije bez obzira da li je u pitanju spoljna ili unutrasnja politika. Ne verujem da vlast koja je u stanju da instrumentizuje mainstream medije u cilju skrivanja prljavog vesa napolju ne radi to i na unutrasnjem planu.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:44 - pre 164 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Lesli,

Jeste "bravar je bio bolji" od lokalnih "ekspert-drpatora".

Ekonomski, socijalno - apsolutno tacno!!

Ali bravar je umro, i bas zato sto je bravarev sistem bio kao kula od karata baziran na kultu licnosti, taj sistem je na duze staze morao puci (kao sto je pukao, uz vatromet).

Da li ti kapiras da je taj problem, problem OSNOVE bravarevog sistema daleko veci nego tih par decenija blagostanja koje je bravar postigao (pitanje da li samo svojim sposobnostima)?

Ako ne... onda ne znam sta da ti kazem, kako zamisljas da bi odrzavali taj bravarev sistem? Klonirajuci bravara? Nekim life-support sistemom da bravar zivi 500 godina?

Posto, znas, prirodni "naslednici" bravara po tom njegovom komunizmu su bili najgora vrsta autokrata, koje je bolela ona stvar i za narod i za blagostanje... divna deca, kako bese ono Bravar rekao "sa njima nema neizvesnosti"?
Ko kaze da je trebalo da se odrzava bravarem sistem? Niko ovde o tome ne prica niti je pricao. Sto se mene tice, ja sam vec napisao sta je trebalo. Bravar je trebalo da pripremi naslednika koji nece da odrzava "Titov put" i da ne skrece sa njega, nego da bude kao on, autokrata, ali prosvecen, nemilosrdan prema svim neprijateljima napretka kao sto su ovi koji su srusili zemlju, a njih je trebalo udba da likvidira cim su se pojavili, do poslednjeg, a sistem je trebalo da se transformise kako je to poceo Ante Markovic i onda bi sve bio OK. Pa sta ako bi tog autokratu najvise bolela pozadina za samog sebe i sto bi bio bonvivan kao Tito? To nije vazno, rezultati su bitni. Takvom nekome ne bi ovi "oslobodjeni" lomili gradove, "privatizovali" , "tajkunizovali" i radili sve to sto oni vole da rade ovako oslobodjeni.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:46 - pre 164 meseci
Pa fora je u tome da niko ne "instrumentalizuje" medije da pisu nesto o desavanjima po raznim vukojebinama, vec se radi o alokaciji resursa.

Kako je spoljna politika daleko manje bitna lokalnom stanovnistvu, mediji generalno daleko manje istrazuju tu i obicno preuzimaju PR-e od zvanicnih aktera iz vlasti (recimo vojske). To je normalno, jer nikoga u lokalu ne zanima preterano puno do sitnih detalja sta se zaista desava po nekoj Bosni, Azerbejdzanu, itd...

Medjutim, unutrasnja politika je sasvim druga stvar - jer tu gledaoci ocekuju najvecu dozu istrazivackog novinarstva, i tu je dobijaju. To se vidi po velicinama lokalnih timova a i vestima - kada imas izvestavanje iz vukojebine, to izvestavanje je manje vise prenos nekog PR-a, dok je izvestavanje o lokalnih stvarima daleko bogatije i imas vise uglova.

To je prosta posledica ponude i potraznje.

Zamisli da si vlasnik medija, ti ces naravno da se fokusiras na ono sta citaoci najvise traze, a za "fillere" ces verovatno kupiti prepakovane vesti od nekog drugog, jer ti je to nebitno.

Citat:
Lesli Eldridz
Ko kaze da je trebalo da se odrzava bravarem sistem? Niko ovde o tome ne prica niti je pricao. Ja sam vec napisao sta je trebalo. Bravar je trebalo da pripremi naslednika koji nece da odrzava "Titov put" i da ne skrece sa njega, nego da bude kao on, autokrata, ali prosvecen, nemilosradna prema svim neprijateljima napretka kao sto su ovi koji su srusili zemlju, njih je trebalo udba da likvidira cim su se pojavili, do poslednjeg, a sistem je trebalo da se transformise kako je to poceo Ante Markovic i onda bi sve bio OK.


To bi zahtevalo od Bravara, kao i od svakog nasledika, da imaju vidovitost.

Vidoviti ljudi ne postoje - i diktature te uce da cak i najbolji "segrt" moze da postane djavo kad ucitelj umre.

Zbog toga je davanje takve odluke nekom pojedincu besmisleno, i osudjeno na propast.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:51 - pre 164 meseci
Sta ima da bude vidovit, trebalo je samo da taj neki bravar 2, 3 ili 5 da gleda siru sliku, a ne da bude suludi patuljak koji samo hoce da napuni svoju straznjicu, bilo parama bilo lececi neke provincijske komplekse. To nije normalno da u trenutku dok se Evropa ujedinjuje i svet se povezuje kako nikad u istoriji nije, ti rusis zemlju u kojoj zivis. Kakvo dobro za bilo koga moze iz toga da ispadne? Cak i za te patuljke? Gde su oni sad i sta je ostalo i od njih i od njihovog "dela"? I ovde i u Hrvatskoj i u Bosni i bilo gde? Gde su im sad ti nacionalizmi i cemu vrede?
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 12:54 - pre 164 meseci
Nije poenta u "sitnim crevcima" tipa da li je neka jedinica u iraku bombardovala neko zabaviste nego o plasiranju vesti koje opravdavaju te globalne ciljeve. Naivno je misliti da je to slucajno. Pola godine pre napada na Irak se trubilo o oruzju za masovno unistenje sa gomilom nekih 3d simulacija, satelitskim snimcima, ekspertima, reporteri iz Bagdada preve intervjue sa zrtvama rezima..itd U svakim vestima je to bila tema pre nego sto se ista desilo. Odakle im ideja za to?
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 13:00 - pre 164 meseci
Shvatili smo. Bravar je kriv što Djole nije pronašao atomsku kod Grozama. Zato će CNN tražiti odštetu od zemlje čuda.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 13:06 - pre 164 meseci
Smenjivost vlasti u "demokratiji" postoji samo u teoriji. Pre bi se reklo da je demokratija "izbor" od vec unapred ponudjenih reshenja, a koje kontrolisu oni koji su ih i ponudili/stvorili (platili sponzorstva, medijsku kampanju, mitinge, unistili konkurenciju, dovukli svoj kadar...).

I u jednom i u drugom slucaju rezultat je isti, jer ono sto ce ta vlast da radi i sprovodi, u krajnjoj liniji veze nema sa "narodom" i "slobodnim izborom". Kome to nije jasno ima ozbiljan problem sa sagledavanjem realnosti, ili ti sagledava samo formu, sareno pakovanje, a ne sustinu.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 13:25 - pre 164 meseci
Nažalost, poslednjih par stotina godina "demokratskih" izbora ti daje za pravo.
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 14:10 - pre 164 meseci
Nabukodonosor:
Citat:
....A sto je neko pre mene ovde rekao, bas me zabole ko je na vlasti i koji oblik vlasti je u pitanju....


To sto tebe zabole ko je na vlasti tom istom na vlasti daje svako pravo da radi to sto radi. Zato ti je tako kako ti je. Sto bi njega ista bolelo za narod ako narod bole ko je na vlasti?

Totalno suprotno od toga je:

Citat:
.... pre bih uveo neki sistem senata kao za vreme starih Rimljana...


E to ti je sustina - i u Grckoj i u rimskoj republici, dok se narod ne dogovori, nema nista od demokratije. Nema ti puno razlike izmedju Kine i Amerike danas, cak stavise, u Kini se zna ko je na vlasti, dok Amerikanci sami sebe zavaravaju sa pajacima nazovi predsednicima.

 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 15:14 - pre 164 meseci
Citat:
Nabukodonosor: bas me zabole ko je na vlasti i koji oblik vlasti je u pitanju, ako ja imam zagarantovana prava i veliku platu.

Bas si ti naivan Nisam siguran da si svestan znacenja reci "Zagarantovana prava i velika platu".
Zagarantovana prava i veliku platu danas nema mnogo ljudi na planeti, a ti to sve trazis kao da kupujes kikiriki, sa stavom "bas me zabole ko je na vlasti i koji oblik vlasti je u pitanju". Niko tebi nije duzan da tebi obezbedjuje odlicne uslove zivota, to se stice borbom i to zestokom, ali ne komunistickom borbom i antagonizmom ili u tvom slucaju "bole me uvo"-borbom. Sa takvim stavom ni na pecanju nema uspeha.
Citat:
Nabukodonosor: Radnik je tada bio svetinja, a danas je otirac svakom "gazdi".

Vidi, Srbija je realno jos uvek na prelazu iz feudalizma u kapitalizam, i zato postoje jos uvek feudalni odnosi - radnik(kmet) je duzan da radi poslove koji feudalcu padnu na pamet, i to u zamenu za hranu i odecu( odgovarajucu sumu dinara)+ jos malo preko.
Komunizam nije pomogao u smislu napretka drustveno ekonomskog uredjenja u Srbiji, jer nije uzimao u obzir istorijski, vremenski, ekonomski kontekst (konkretno) Srbije pre WW2.

I tako sistem nije realno postavio vise standarde poslovanja, jer ako uporedimo ekonomske odnose i standarde poslovanja npr. 1939 i 2009, vidi se da se nije mnogo napredovalo, dok je na zapadu taj pomak ogroman. Dakle potroseno je 70 godina badava..

Standarde poslovanja je regulisao "komunisticki moral" koji se nezvanicno propagirao. Epic fail...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji15.11.2010. u 16:22 - pre 164 meseci
Citat:
a1200
Smenjivost vlasti u "demokratiji" postoji samo u teoriji. Pre bi se reklo da je demokratija "izbor" od vec unapred ponudjenih reshenja, a koje kontrolisu oni koji su ih i ponudili/stvorili (platili sponzorstva, medijsku kampanju, mitinge, unistili konkurenciju, dovukli svoj kadar...).

I u jednom i u drugom slucaju rezultat je isti, jer ono sto ce ta vlast da radi i sprovodi, u krajnjoj liniji veze nema sa "narodom" i "slobodnim izborom". Kome to nije jasno ima ozbiljan problem sa sagledavanjem realnosti, ili ti sagledava samo formu, sareno pakovanje, a ne sustinu.


Bojim se da si ti taj koji malo cudno sagledava realnost.

Vidis, razvijena demokratija postoji na mnogo nivoa, a ne samo na nivou predsednika / skupstine kojih se mnogih hvataju kao neke navodne pokazatelje da demokratija ne funkcionise... Demokratske tendencije obicno pocinju od lokalnih nivoa, i dobar deo politicara upravo svoju karijeru pocinje tu - i ako padne na lokalnom nivou, slabo ce se progurati negde vise jer ce ih pehovi sa lokalnog niva i te kako pratiti kroz zivot.

Zapravo taj lokalni nivo je jedna od bitnijih odlika razvijenih demokratija mozda cak i mnogo bitniji deo od predsednickog nivoa npr.. - i ljudi se i te kako pitaju tu jer se upravo tu donosi najvise odluka koje kace njihov svakodnevni zivot, sto svako ko je pokusao da sagradi neku kucu koja zaklanja nekom drugom pogled i sl... zna. I ne samo to, na lokalnim nivoima imas referenduma o gomili stvari koje se ticu prakticnog svakodnevnog zivota ljudi - od lokalnih oporezivanja, preko urbanistickih odluka, gradnje puteva i sl...

Tu su zatim institucije sudova - eno Nemci se nekako izborise da se obori zakon o skladistenju podataka... 30 hiljada ljudi je napisalo pismo sudu, i sud je odradio posao. Mali primer, ali eto - funkcionise. Vlada donela zakon, narod se pobudnio (sa razlogom) - sud proverio, zakon protivustavan... zdravo.

Da ne pricamo o tome kako u normalnim demokratskim zemljama gradjani mogu da sprece cerupanje njihovog grada, izgradnju nakaradnih objekata, mogu da uticu na lokalne propise i sl... a to je moguce samo u demokratiji, gde postoji nacin da narod kaze "ne", gde postoji sistem za to. Mozda ne uvek, ali i te kako u dobrom delu slucajeva je moguce stopirati svasta.

Naravno, ako ljudi postanu apaticni ili krenu da misle da se nista ne pitaju, naravno da se nista nece ni desiti. U slucaju gore, da je svako od tih 30 hiljada kao ti razmisljao i rekao "ma nema sanse da se nesto promeni", klinac bi se nesto promenilo.

Demokratija zahteva angazovanje... ne dolazi nista na tacni.

A reci da se ljudi nista ne pitaju... kao sto rekoh mnogo puta, trebali ste to da kazete jednoj Rozi Parks.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136248 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.