Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134257 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 12:51 - pre 164 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Tacno. Sve to sto laje o "antisrpstvima" u gulage i na gole otoke da ih tamo rad oslobodi jer nista drugo ne deluje na njih. Kakva istorija koje gluposti. Lupetate tu nesto bezveze. Ako neko moze dase poredi sa njima onda to vi mozete. Takvi koji laju o nekakvi peo i anti srpstvima. I svako ko kaze bilo sta negativno u vezi svetog Kostunice, svetog Amfilohija i slicnih, a narocito u vezi onoga o cemu oni lupetaju non stop, za vas je nakakav "antisrbin" sta god to bilo. Evo sad predlazete da pravi Brankica insajder o B92, tom grozzzzzznom leglu antisrpstva i sorosevoj bla bla bla truć truć truć trtlj trtlj trtlj... I to dranje traje vec 200 godina, osim u periodu kad je takve bravar bio saterao u rupe. To lajanje bi u stvari bilo u redu da je cisto lajanje kao lajanje, lajte koga briga, takvih kao vi ima svuda, samo sto su na margini pa se tamo deru, ali ovde je taj vas lavez maltene juce srusio i upropastio zemlju i doneo stotine hiljada pobijenih, proteranih, unesrecenih, opljackanih i sve ove budale koje su sad nekakvi bizmismeni i politicari... i vi jos lajete. I sta god bilo ko da uradi da nesto bude bolje u ovoj zemlji, ili ne mora cak ni da radi da bude bolje, nego jednostavno radi nesto sto on hoce, a sto se ne uklapa u te vase ludosti, vi pocnete istu pesmu. Eno kad su oni Italijani sta li su pravili ulicnu predstavu pa ih popovi rasterali, ili kad su oni Rezidentsi pravili koncert na Kolarcu neka budala iz DSS se drala kako je to satanizam sta li zato sto to namerno prave bas na neki verski praznik, pa onda kad su neki tamo baptisti delili deci paketice za bozic pa ih popovi razjurili, pdere i slicno da ne pominjemo... Milion takvih primera ima, Mozda je to samo zato sto na kraju te vase price nisu "nagradjene" kao iste te price ovih ciji jezik koristis u citiranom postu. Kakvi bre antisrbi, kakva bre anti i pro srpstva? Sta to uopste znaci, da li ste vi normalni uopste? Znate li vi koji je vek? Shvatate li da treba da se lecite? A mozete i da izumrete sto se mene tice, to je bolje. Zato sto ste i atavizam i anahronizam. Nije 21 vek za vas. Vama bre treba jedan Pedi Esdaun ovde sve da vas protera iz javnog zivota, kao u Bosni sto je uradio, i da vam zabrani da javno pisnete makar jednu rec o tim ludostima. I to je to.


Proveri da ti nije,sudeći po stilu pisanja, Jeca Karleuša sestra a da ti to još nisi otkrio?

@kandorus: Jel si, možda, mislio na ovaj link
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...orupcija-blokirala-celu-drzavu
Onaj ( link ) iz tvog predhodnog posta ne radi.


[Ovu poruku je menjao ljuba.micic dana 21.11.2010. u 14:08 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 13:54 - pre 164 meseci
Ma moze i brat da mi bude, nije to vazno, nego sta je to pro a sta je antisrpstvo, i sta je to uopste srpstvo, to je bitno da konacno utvrdimo. Ne kome je Jeca Karleusa sestra i kakav je ciji stil. To su nevazne stvari. Znaci, posto srpstvo i kolko sam ja tu dobar?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 15:21 - pre 164 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:nego sta je to pro a sta je antisrpstvo

Sacuja da ti objasnim:
Antisrpstvo ti je jedan veliki, mracni svjetski pokret potpomognut domacim izdajnicima.
Francuzi, Svabe, Amerikanci, Japanci, Englezi, poneki Kinezi i mnogi drugi, po citav dan kuju antisrpske planove jer nemaju pametnija posla. Trose trilione dolara na taj poso', i jos za potplacivanje domacih izdajnika.
Kao sto je poznato, srpski nacin zivota i srpski pogled na svijet, zajedno sa srpskim postignucima i ekspanzijom su velika konkurencija za sav ostali svijet i sve ostale narode i oni se samo o tome brinu kako da se odupru toj nezadrzivoj najezdi pameti, postenja, cojstva, junastva i cestitosti.

Medjutim, to im tesko uspjeva, zato sto nosioci svih tih epiteta prezivljavaju kroz vjekove i bivaju jos jaci. Nadam se da ti je poznato da i danas ima prezivjelih boraca sa Kosovke bitke, cak i vise nego sto ih je onda bilo, a ima ih cak zivih jos iz doba cara Dusana. U to se, bez sumnje, lako mozemo uvjeriti citanjem i slusanjem brojnih pojedinaca koji svakodnevno izjavljuju "Mi smo se suprostavili Turcima 1389...", "Mi smo osvojili pola Evrope prije 10 vjekova....", "A kad smo mi u bitci na Marici....", "Mi smo najvise ginuli u I sv. ratu...", "Kad sam ja" - pa pokazuje prstom na sebe, "jeo viljuskom prije 800 godina na dvoru, ti si gospodine" - pokazuje prstom na zbunjenog covjeka ne starijeg od 40-tak godina "jeo prstima u satoru od ovcijih koza sto prokisnjava...".
Ja iz toga zakljucujem da medju nama zasigurno ima mnostvo ljudi starijih od 500-600, pa i vise godina. Takodje, sklon sam povjerovati da medju Srbaljima ima dosta ljudi koji se razumiju u tu reinkarnaciju, cim se vrlo zivo sjecaju kakva sva cojstva i junastva pocinise u prethodnim zivotima.

Nekolicina onih sto su ipak mladji, takodje imaju svoje zasluge i razloge da se ponose svojim porjeklom, ako nista drugo, a ono bar zato sto su nekim zaslugama u predzemaljskom zivotu zaradili sebi cast da se rode kao Srbi, te se danas time dice. Za razliku od mene koji nazalost nemam. Ja npr. nemam nikakvih licnih zasluga sto sam rodjen u plemenu Srbalja, i sklon sam da to pripisujem pukom slucaju, mozda cak i gresci nekog sveca koji se bavi tim stvarima. Nisam ucestvovao ni u Kosovskoj bitci, niti sam branio Evropu od Arapa, nacista, nehriscana... nista. Nisam ginuo kroz vjekove, nisam bio na Sremskom frontu, bitkama na Sutjesci i Neretvi... Ili ako i jesam, onda se zaista ne sjecam tih mojih prethodnih inkarnacija, a ne bih nista ni da pretpostavljam, posto nemam nista da ukazuje na takvu mogucnost, osim moje zelje da budem neko veliki, ali to naravno nije dovoljno da bi opravdalo takve pretpostavke. Odnosno, barem ja to ne smatram dovoljnim.
Imam doduse nekih malih licnih zasluga i postignuca u ovom zivotu, ali koji dosezu samo do skromno skucenog kruga moje porodice i nekolicine prijatelja.
Medjutim, to nije vredno ni pomena, s obzirom da - na moju nesrecu i potistenje - zivim sve okruzen nekim epskim likovima koji su se borili na Kosovu i ostalim vec gore pobrojanim mjestima, pa cak i osvajali svjetski fudbalski kup devedeset i neke godine, a i nekoliko kosarkaskih. Moram priznati da mi cesto pada na pamet da usvojim neki kompleks nize vrednosti, jer o takvim poduhvatima kojim moji brojni sunarodnici mogu da se dice, ja mogu samo da sanjam, i vidim da neimanjem odgovarajuceg kompleksa nize vrednosti uzrokujem smetnje i sebi i njima.

I sad, u skladu sa gore navedenim, ja bih rekao da sam antisrpski nastrojen, ali ne aktivno, nego vise pasivno - samim svojim postojanjem. Pretpostavljam da mi je najveca krivica sto svojim obicnim postojanjem statisticki smanjivam procenat epskih figura i heroja medju srpskim zivljem.
Izgleda da sam samo neki bezveznjakovic koji je greskom zauzeo ovo tijelo, a u koje se umjesto mene mogao useliti reinkarnisani Marko Kraljevic, Tesla, Milos Obilic, Ckalja, major Gavrilovic, ili neko tog kalibra koji bi mogao citav zivot da se dici svojim vec ranije ostvarenim podvizima, bez da mora u ovom zivotu da se nesto muci i stvara ispocetka i od nista kao sto se evo ja patim.
Tja. izvinjavam se srbendama zbog svog antisrpstva, nisam htjeo takav da budem, nekako sam takav ispao, ocigledno cak ni to ne svojom zaslugom.



[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 21.11.2010. u 16:57 GMT+1]
 
+1

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 15:25 - pre 164 meseci
Nije te dobro vaspitala baba....
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 16:37 - pre 164 meseci
Aaaaa, znaci zato su ovi sa "srpstvom" takvi, sto su ih vaspitavale babe. Dobro je to znati.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 16:41 - pre 164 meseci
Citat:
I sad, u skladu sa gore navedenim, ja bih rekao da sam antisrpski nastrojen, ali ne aktivno, nego vise pasivno - samim svojim postojanjem. Pretpostavljam da mi je najveca krivica sto svojim obicnim postojanjem statisticki smanjivam procenat epskih figura i heroja medju srpskim zivljem.

Ma jok, nema razloga za paniku, takvih ima u svakoj zemlji... razlika je samo sto se u Srbiji takvima daje specijalna medijska paznja, dobijaju se sponzorstva, nacionalne frekvencije, i uzdizu se kao neka "napredna" struja - nasparam ovih "zatucanih" koje nazivas "srbendama" - sto na primer u USA dizu zastavu svako jutro i krene im suza kad se na utakmici pusti himna.

Tako da si ti izgleda na konju... zivis u zemlji u kojoj je najveca cast, i znak progresa, da pljujes po njenoj istoriji i onima koji se osecaju kao prave patriote bez J, kojima smeta okupacija dela teritorije, rushenje zemlje ili recimo ubistvo preko 3000 njegovih drzavljana zbog necijeg interesa. Hocu da kazem da je samo nebo granica za tebe u Srbiji danas - ali pre toga gledaj da se uglavis u LDP ili kod neke progresivne NVO - npr. kod Natashe Kandic, zena u crnom, ili Sonje Biserko... osecaces se k'o svoj na svome 100% :)

...
Citat:
Lesli Eldridz:nego sta je to pro a sta je antisrpstvo

Anti-srpstvo ti je sada moralna moda, i najbolje placeno politicko delovanje (u devizama), tj. ukratko se moze defnisati sa pricom da smo sami krivi za sve, jer velike sile ne postoje i poznato je da kroz istoriju nisu ostvarivale svoje ciljeve gazeci preko onih koji su im se nasli na putu, tj. koji se nisu uklopili u slagalicu njihovih trnutnih interesa... da smo glupi, pohlepni i nesposobni "osvajci" nekakve "velike srbije", zlocinci, koji zasluzju da neko drugi, sa gotovo bozanskim moralnim osobinama, dodje ovde i uzme ovu shahicu "progresivnih" okupljnih oko svima poznatih moralnih gromada, i napravi zemlju dostojnu njih - jer jel'te oni su ti po kojima se meri pocetak, kraj, i stepen mudrosti npr. 0.8 Odina... ostali nisu vredni pomena, jer to su sve budale, primitivci i glupaci, koji se svi od reda loze na "zardjale kasike™"

A onda ce i Djura mozda da nam oprosti sto nas je tukao... ako se duboko i ponizno izvinimo. I onda cemo ziveti srecni i nasmejani, ko sav "normalan svet"...

 
0

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 16:47 - pre 164 meseci
[quote]Odin D.: Sacuja da ti objasnim:
Antisrpstvo ti je jedan veliki, mracni svjetski pokret potpomognut domacim izdajnicima.
Francuzi, Svabe, Amerikanci, Japanci, Englezi, poneki Kinezi i mnogi drugi, po citav dan kuju antisrpske planove jer nemaju pametnija posla. Trose trilione dolara na taj poso', i jos za potplacivanje domacih izdajnika.
Kao sto je poznato, srpski nacin zivota i srpski pogled na svijet, zajedno sa srpskim postignucima i ekspanzijom su velika konkurencija za sav ostali svijet i sve ostale narode i oni se samo o tome brinu kako da se odupru toj nezadrzivoj najezdi pameti, postenja, cojstva, junastva i cestitosti.

Medjutim, to im tesko uspjeva, zato sto nosioci svih tih epiteta prezivljavaju kroz vjekove i bivaju jos jaci. Nadam se da ti je poznato da i danas ima prezivjelih boraca sa Kosovke bitke, cak i vise nego sto ih je onda bilo, a ima ih cak zivih jos iz doba cara Dusana. U to se, bez sumnje, lako mozemo uvjeriti citanjem i slusanjem brojnih pojedinaca koji svakodnevno izjavljuju "Mi smo se suprostavili Turcima 1389...", "Mi smo osvojili pola Evrope prije 10 vjekova....", "A kad smo mi u bitci na Marici....", "Mi smo najvise ginuli u I sv. ratu...", "Kad sam ja" - pa pokazuje prstom na sebe, "jeo viljuskom prije 800 godina na dvoru, ti si gospodine" - pokazuje prstom na zbunjenog covjeka ne starijeg od 40-tak godina "jeo prstima u satoru od ovcijih koza sto prokisnjava...".
Ja iz toga zakljucujem da medju nama zasigurno ima mnostvo ljudi starijih od 500-600, pa i vise godina. Takodje, sklon sam povjerovati da medju Srbaljima ima dosta ljudi koji se razumiju u tu reinkarnaciju, cim se vrlo zivo sjecaju kakva sva cojstva i junastva pocinise u prethodnim zivotima.

Nekolicina onih sto su ipak mladji, takodje imaju svoje zasluge i razloge da se ponose svojim porjeklom, ako nista drugo, a ono bar zato sto su nekim zaslugama u predzemaljskom zivotu zaradili sebi cast da se rode kao Srbi, te se danas time dice. Za razliku od mene koji nazalost nemam. Ja npr. nemam nikakvih licnih zasluga sto sam rodjen u plemenu Srbalja, i sklon sam da to pripisujem pukom slucaju, mozda cak i gresci nekog sveca koji se bavi tim stvarima. Nisam ucestvovao ni u Kosovskoj bitci, niti sam branio Evropu od Arapa, nacista, nehriscana... nista. Nisam ginuo kroz vjekove, nisam bio na Sremskom frontu, bitkama na Sutjesci i Neretvi... Ili ako i jesam, onda se zaista ne sjecam tih mojih prethodnih inkarnacija, a ne bih nista ni da pretpostavljam, posto nemam nista da ukazuje na takvu mogucnost, osim moje zelje da budem neko veliki, ali to naravno nije dovoljno da bi opravdalo takve pretpostavke. Odnosno, barem ja to ne smatram dovoljnim.
Imam doduse nekih malih licnih zasluga i postignuca u ovom zivotu, ali koji dosezu samo do skromno skucenog kruga moje porodice i nekolicine prijatelja.
Medjutim, to nije vredno ni pomena, s obzirom da - na moju nesrecu i potistenje - zivim sve okruzen nekim epskim likovima koji su se borili na Kosovu i ostalim vec gore pobrojanim mjestima, pa cak i osvajali svjetski fudbalski kup devedeset i neke godine, a i nekoliko kosarkaskih. Moram priznati da mi cesto pada na pamet da usvojim neki kompleks nize vrednosti, jer o takvim poduhvatima kojim moji brojni sunarodnici mogu da se dice, ja mogu samo da sanjam, i vidim da neimanjem odgovarajuceg kompleksa nize vrednosti uzrokujem smetnje i sebi i njima.

I sad, u skladu sa gore navedenim, ja bih rekao da sam antisrpski nastrojen, ali ne aktivno, nego vise pasivno - samim svojim postojanjem. Pretpostavljam da mi je najveca krivica sto svojim obicnim postojanjem statisticki smanjivam procenat epskih figura i heroja medju srpskim zivljem.
Izgleda da sam samo neki bezveznjakovic koji je greskom zauzeo ovo tijelo, a u koje se umjesto mene mogao useliti reinkarnisani Marko Kraljevic, Tesla, Milos Obilic, Ckalja, major Gavrilovic, ili neko tog kalibra koji bi mogao citav zivot da se dici svojim vec ranije ostvarenim podvizima, bez da mora u ovom zivotu da se nesto muci i stvara ispocetka i od nista kao sto se evo ja patim.
Tja. izvinjavam se srbendama zbog svog antisrpstva, nisam htjeo takav da budem, nekako sam takav ispao, ocigledno cak ni to ne svojom zaslugom.



he he he . . . . . . ulepsa mi vece. Odine D MOJ NAKLON . . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 16:48 - pre 164 meseci
@ a1200

Joj nemojte samo vi da se brinete o srpskim interesima.

Evo jednog primera.




Koga ste vi branili obično je ili crkao od gladi ili je morao da se seli u traktorskim prikolicama.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 16:57 - pre 164 meseci
@Stil: Koji smo to "mi"?

Dobro, da imamo "vas", da brinete o zemlji - odlicno vam ide. Nema sakncija - a opet se snimaju identicne slike ko u '90. To gneralizovanje mi = "evropske vrednosti" "napredak", vi = '90 "miloshevic" je toliko smesno da nemam reci. To je klasicna matrica politicki zatucanih, koji kad nemaju sta da kazu onda se pozivaju na '90, a sede u istoj klupi sa Dacicem i Mrkonjicem... pozivaju na 5 Oktobar, iako nikada nije doshao 6, tj. sve je isto samo "njega" nema.

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 21.11.2010. u 18:10 GMT+1]
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:10 - pre 164 meseci
Citat:
a1200:da pljujes po njenoj istoriji i onima koji se osecaju kao prave patriote bez J

Pa vidi sad, to sto neki danas pljuvanje po njima nazivaju pljuvanjem po srpskoj istoriji i nekim likovima od prije 600 godina, to je problem tih ljudi koji izjednacavaju sebe i te likove od prije 600 godina.
Sto se mene tice, mozete se vi identifikovati i sa dzedajima, pa tvrditi kako pljuvanje po vama predstavlja pljuvanje po Jodi, ravnotezi svemira i tome slicnim stvarima.
To sa cime cete se vi identifikovati je potpuno vasa stvar, sto se mene tice mozete se osjecati kao patriote, kao veliki Srbi, mozete se osjecati i na smrdljive carape, i na 9ovno ili kako god vi zelite. Sad je demokratija, mozete se slobodno deklarisati kako hocete, ali nemozete silom prisiljavati druge da vas postuju, jer ce vas pendrekom odvratiti od tog nauma.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:11 - pre 164 meseci
Mene kao građanina zanimaju samo rezultati političkih i ostalih odluka koje oni koji vode u datom trenutku zemlju donose a koje utiču na to kako ja živim. Ne zanimaju me izgovori. To važi i za kurtu i za murtu.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:12 - pre 164 meseci
@Odin: A opste je poznato da Srpska istorija ne postoji Odine, da je to cista fikcija... i zato bolje da se ugledamo na Dzedaje... to je barem dokumentovano sarenima slikama - bolje se upija.

@Stil: i mene isto zanimaju rezultati, al' ih ne vidim... evo od kad sam rodjen, bio "Slobo", Djindjic, Vojo ili Bota na tronu. A sad tek ne mogu da ih vidim ni u dalekoj buducnosti, ne javljaju mi se nikako, ni u snovima... posebno ne sa klepto-patokratskom ekipom (u poziciji i u opoziciji).
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:22 - pre 164 meseci
Citat:
a1200: @Odin: A opste je poznato da Srpska istorija ne postoji Odine, da je to cista fikcija...

Postoji ta istorija, samo ja ne vidim kakve veze ti imas sa njom i zasto bi se ti njome hvalio, i kakve su uopste tvoje licne zasluge sto si npr. Srbin, a ne npr. merino ovca.
Osim, ako mozda nemas neki vremeplov, pa si licno ucestvovao u oblikovanju srpske istorije... U tom slucaju ima ovdje komsijski forum UMZ, pa mozes to tamo da nam detaljnije pojasnis.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:29 - pre 164 meseci
Pa nemam razloga, posto ocigledno ne pripadam ovom narodu. A narodi izgleda ne postoje, jel'te to su zatucani Srbi izmislili... opste poznato.

I eto jedan Englez ili Holadjanin, Spanac ili Francuz, Kinez, Japanac ili Rus, isto nema cime da se ponosi... jer je on tikva bez korena, i samo slucajno se nash'o tu... nije deo nekog genetskog bazena, i ne deli neku istoriju, kulturu i nasledje specificno za to podrucje. Sto bi ga interesovale neke takve gluposti... koje su bile "pre"... kad on nije bio ziv... i koje mozda cine razliku imedju toga da li bi on sad govorio Engleskim umesto Francuskim... sve jedno.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:34 - pre 164 meseci
Ama neka se oni ponose, ko im brani, ali prvo neka zarade za leba i neka srede ćumez u kome žive da se konacno jednom zna ko pije a ko placa i da se i ovde zna neki red. I da prestanu da gledaju sta rade drugi nego sebe da gledaju. Pa posle u casovima dokolice slobodno neka se ponose, neka kace zastave ako hoce i na celo, ko im brani, neka oblace kozne spilhozne, nek duvaju u gajde, ma sta hoce neka rade, ali prvo ono gore, pa to posle.
Citat:
a1200: Nema sakncija - a opet se snimaju identicne slike ko u '90.
To sve tako i treba i jos gore stvari treba da se snimaju. Prava glad treba da zavlada. Pa valjda ovi ovde jednom i pocnu da rade nesto da im bude bolje ako im ne valja, umesto sto samo kukaju.

Samo, ja ne cujem da ovi kukaju kako su im za situaciju krivi neki antisrbi ili prosrbi, niti da ikoga nazivaju imenima, dok se ovi "patriote" i sa j i bez j nicim osim time ne bave. Eno na primer onaj Ljusic iz DSS bese jednom na TV penu pustio pricajuci o tome kako nekoga tamo nisu pustili da udje u Austriju kad je trebalo da ide na neklo lecenje zato sto je Srbin, a u stvari se posle ispostavilo da taj nije imao uredne papire koji su bili potrebni za to lecenje pa ga zato nisu pustili. Eto dokle ide ludilo takvih likova i dokle idu njihove frustracije. To su bolesni ljudi, svi do poslednjeg.

Meni oni ne smetaju, neka pene, sto kaze Odin D sad je demokratija i sloboda pa neka pene ako hoce celog zivota, ali ne sme da im bude dozvoljeno da to rade sa nekih odgovornih mesta na kojima mogu da naprave stetu drustvu. Pa ne postoji posao premijera ili ministra da neko sad tamo zasedne pa da pise neka saopstenja o nekakvom srpstvu i antisrpstvu nego se tacno zna cemu sluze ta radna mesta - da oni koji su na tim mestima koristeci pare koje celo drustvo sakuplja resavaju konkretne stvari koje treba da se rese i koje imaju veze sa stvarnim svetom.

Neka idu brate takvi u govornicko cose u nekom nasem Hajd parku pa tamo neka sire te svoje velike istine za koje nikoga nije briga. Sta su se uhvatili bas politike i vlasti, kad osim sisanje drzavne sise nikad nisu nista uradili kad god su bili na vlasti, a i uopste u zivotu. A sta bi i mogli da urade sa tim njihovim... ideologijama, sta li su, verovatno ni oni vise ne znaju. A zasto ne mogu da urade nista, pa zato sto ni oni ni te "ideologije" uopste nisu iz ovog vremena i sve o cemu oni pricaju je skroz suprotno civilizacijskim tokovima, uvek je bilo i uvek ce biti.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:40 - pre 164 meseci
Ja nesto ne vidim da velike zemlje beze od "ideologija" i patriotizma, sta vishe to se neguje i u USA, Izraelu, UK, Francuskoj, Kini i Rusiji (u Rusiji mozda i najmanje). Mozda loshe primecujem, ali jedino jadne zemlje, pred totalnim kolapsom i raspadom, bez vizije buducnosti, okrecu ledja svojoj istoriji i pravom patriotizmu... zarad "vishih" ciljeva.

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 21.11.2010. u 19:00 GMT+1]
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:41 - pre 164 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Pa valjda ovi ovde jednom i pocnu da rade nesto da im bude bolje ako im ne valja, umesto sto samo kukaju.
Sta ti pricas, pa ti uglavnom kukas na forumu.

Anyway:

1945-1990 - komunisticka partija
1990-2000 - SPS, i po malo razne strankice
2000-today - stranke sa prefiksom "demokratska"

I gde su tu srpske patriotske stranke i patriote, sta god to znacilo ?!

Inace antisrpska propaganda je postojala od strane Austrougarske nekada, koliko sam citao. Ne povezujem to sa danasnjicom, vec samo ukazujem da taj termin postoji od pre.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:43 - pre 164 meseci
Citat:
a1200: sto na primer u USA dizu zastavu svako jutro i krene im suza kad se na utakmici pusti himna.

Citat:
a1200: I eto jedan Englez ili Holadjanin, Spanac ili Francuz, Kinez, Japanac ili Rus,


Znaci, ako sam dobro razumio, ti se uglavnom rukovodis oponasanjem, tj. prihvatanjem stvari po sistemu "Kud svi Turci, tud i mali Mujo", posto na doticna pitanja konstantno odgovaras time da i drugi to rade.
Nemam, doduse, nista protiv toga, samo gubim interes da razmjenjujem misli sa nekim kome se argumentovanje zasniva na oponasanju, a ne na razmisljanju.
Sticanje "znanja" potrebnog da se izgura kroz zivot, a koje se stice metodom oponasanja je karakteristicno za nize oblike zivota od covjeka, kao sto smo svi naucili u jutarnjem programu gledajuci "Opstanak". Od covjeka se, u najmanju ruku, ocekuje bar nesto vise od toga.


 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:47 - pre 164 meseci
Ne, nego posto ti takvo ponashanje inteligentno svrstavas u nesto svojstveno jadnim, primitivnim i glupim narodima - tj. svojsveno pojmu "srbovanja". Navodim ti upravo primer gde se takvo ponasanje ceni u zemljama koje su "bastion demokratije i sloboda", najrazvijenije i najuticajnije na svetu, nesto cemu mi barem zvanicno tezimo, pa je onda sasvim pogresno tvrditi da je to neka nasha nazadna i kontra produktivna osobina, koju treba ignosrisati, ismevati i zatuci... tj. ako mislimo da napredujemo.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji21.11.2010. u 17:50 - pre 164 meseci
A ja ne vidim da patriotizam ima bilo kakve veze sa time sto svi koji zive u nekoj zemlji treba sami da zarade za leba ako hoce da jedu, i sto ta zemlja treba da bude sredjena, a ne da bude svinjac kao ovde. Taj patriotizam je sad u 21 veku vise egzotika za casove dokolice. I gde su vam ti patriote? Sta rade? Biju pdere, puse ispred zgrade i bacaju kese na drvece? Jel se time bave?

I lepo kaze Odin, zasto ti samoproglaseni "patriote" stalno identifikuju sebe sa celom zemljom? Cak i da je neko "pljuvao" po tom Amfilohiju i tom Kostunici, a ja ne znam ni o cemu se konkretno radi jer retko to pratim, valjda o toj krivicnoj prijavi protiv Kostunice i o pisanju u vezi Amfilohijeve uloge u dogadjajima oko pderbala, tj o tome kako je otvoreno huskao na nasilje (zbog cega su ga najurili iz Crne Gore pa je dosaso ovde da rovari, sa svojim zetom Kostunicom) pljuvao je pa sta? Ima li to u nekoj zemlji uopste da kad politicki protivnici ili koji vec "pljuju" po svojim protivnicima, da ih neko proglasava za antinemce, antiamerikance ili antifrancuze? To u civilizaciji nije bilo od Hitlerovog doba.
Citat:
maliradojca: Sta ti pricas, pa ti uglavnom kukas na forumu.
Ma jok, ja samo malo nerviram takve. A i da kukam, sigurno necu da kukam kako mi je kriv kurta i murta sto ja nemam za 'leb, nego cu da vidim kako da dodjem do para za 'leb, na posten nacin, a necu da ocekujem da mi ih nabave "patriote" ili "evropejci" .
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134257 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.