Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 370227 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 16:59 - pre 103 meseci
Citat:
ssi: Naravno da znamo da vest nije autenticna. Ali je ideja dobra.


E, sad si mi i ti neki rasturac zabave.

Pa reci coveku da si odusevljen njegovim otkricem. Vidis da se covek potrudio da nam objasni da je vest lazna.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 17:05 - pre 103 meseci
Citat:
Ako ja napisem da ce Rusija izaci iz Sirije kao popisana, a da ce Srbija debelo da plati za svoju nemoralnu politiku prma NATO savezu i "surovanje" sa Rusijom nije trolovanje vec realno fakticko stanje sa terena.


@2012

Ovo je varijabilna kalkulacija. Realnija je situacija da ce ceo teren Sirije biti pomokren, zajedno sa svim ucesnicima.

A sto se tupave Srbije tice, debelo ce da plati svoju infantilnu politiku, bila ona za EU ili BRIK..svejedno..

S obzirom da je glavna aktivnost spoljnih poslova punjenje starleta, mislim da cemo dobiti slicnu "kontrapolitiku" od strane ozbiljnih drzava.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 17:53 - pre 103 meseci
Jel stvarno mislite da teroristi iz Sirije ne prodaju naftu Turskoj? Naravno uključene su tu i druge zemlje,takodje i Rusija vuče iz Asadovog dela ali, jel moguće da dovodite u sumlju da se to dešava već je samo Ruska propaganda?
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 18:04 - pre 103 meseci
Vidi, stvar je vrlo prosta, Turci su NATO, a NATO su uvek good guys - tako da sve sto se kaze protiv Turske je ustvari napad na NATO -> tj. napad na "dobre momke". Ergo, sve je to "Ruska propaganda", a ne istina - jer NATO nikad ne bi saradjivao sa teroristima, mislim, sa istim onim protiv kojih se zvanicno bori... zar ne? :)

Citat:
RUSIJA OPTUŽUJE Ovi snimci iz svemira su DOKAZ da TURCI LAŽU VIDEO

Srna | 02. 12. 2015. - 14:15h izmena vesti 17:53h | Foto: Reuters/AP | Komentara: 37
Tursko rukovodstvo, uključujući predsednika Redžepa Erdogana i njegovu porodicu, umešano je u ilegalnu trgovinu naftom sa džihadistima Islamske države, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane, uz ukazivanje da je Turska glavni kupac nafte koja se krijumčari iz Sirije i Iraka.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...svemira-su-DOKAZ-da-TURCI-LAZU

Siguran sam da sve ove cisterne, sto neprestano prelaze u Tursku, nose ustvari kefir i kiselo mleko.

A takodje i ovo je neka "zabuna", svercovanje oruzja pod plastom "humanitarne pomoci", pa jos klasifikovano kao "drzavna tajna" -> a novinarima koji su to otkrili javnosti, se sudi za "izdaju i spijunazu":
Citat:

Erdoğan admits supplying ISIS jihadists with weapons

In Turkish media it emerges that Turkey's support for ISIS jihadists in Syria comes from the highest level of power in the country - the President and the government.

Today's Zaman, which is controlled by the Gülen movement, writes that President Recep Erdoğan has admitted that the Turkish intelligence service, MIT, has smuggled weapons to ISIS in Syria.

In a speech on November 24, to an assembly of teachers, the president said, according to the newspaper:

"You know of the treason regarding the MIT trucks, don't you? So what if there were weapons in them? I believe that our people will not forgive those who sabotaged this support.”

Erdoğan was speaking just hours after Turkey shot down a Russian Su-24 aircraft near the Syrian border on Tuesday morning.

The comment came after Turkish press has been presented with increasing evidence of this illegal transport. Today's Zaman writes:

Early in 2014, an anonymous tip led to the interception of a number of trucks on the suspicion of weapons smuggling. The first operation took place in Hatay on Jan. 1, 2014. Another anonymous tip led to three more trucks being stopped and searched in Turkey’s southern Adana province on Jan. 19, 2014.

Justice and Development Party (AK Party) officials called the 2014 investigation of the MİT trucks “treason and espionage” on the part of the prosecutors because the trucks were claimed to be transporting humanitarian aid to the Bayır-Bucak Turkmens.


Erdoğan, who was prime minister at the time, said during a television program immediately after the interception of the trucks became public knowledge that the trucks were carrying aid supplies to Turkmens in Syria.

Many high-level Turkish officials, including then-President Abdullah Gül, said the trucks' cargo was a "state secret," which led some to speculate that the trucks were carrying arms.

According to the Canadian online newspaper ThinkPol, Prime Minister Ahmet Davutoğlu has said in a meeting with the ruling party that it was he who personally gave the order to shoot down the Russian jet.

26. November 2015, chief editor of the Turkish newspaper Cumhuriyet, Can Dündar and the newspaper's Ankara correspondent, Erdem Gül, were arrested, accused of being "members of a terrorist organization, conducting espionage and revealing confidential documents." If they are found guilty as charged, they could be sentenced to life imprisonment.

This is of course because they have revealed some of President Erdoğan's crimes, something the president and MIT look at as a a crime in itself.

These are the terms of democracy used by our NATO ally Turkey
, a country we are obliged to go to war for if NATO gives the order.


http://www.awdnews.com/top-new...ng-isis-jihadists-with-weapons
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:19 - pre 103 meseci
Citat:
dusanboss:
Jel stvarno mislite da teroristi iz Sirije ne prodaju naftu Turskoj? Naravno uključene su tu i druge zemlje,takodje i Rusija vuče iz Asadovog dela ali, jel moguće da dovodite u sumlju da se to dešava već je samo Ruska propaganda?


Ja sam ubedjen da terorosti ne prodaju naftu Turskoj iz prostog razlga sto taj posao sa naftom vode neke druge grupacije koje nisu teroristi, a naftu ne kupuje Turska (kao drzava), vec neko drugi (neke druge grupacije/kompanije) koji posle naftu prodaju kako u Turskoj tako i van nje.
Tako da nema govora da Turska kupuje naftu od terorista. Jos da dodam da teroristi ne postoje jer je to samo termin novijeg datuma koji se masovno koristi, a primarno sluzi za izazivanje straha i panike.

staje neodgovoreno pitanje koje sam postavio pre nekoliko dana, ali da ponovim:

kad su Rusi doznali za "sverc nafte", da li se to dogodilo u momentu pada aviona ili pre pada aviona?
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:24 - pre 103 meseci
Citat:
2012: Ja sam ubedjen da terorosti ne prodaju naftu Turskoj iz prostog razlga sto taj posao sa naftom vode neke druge grupacije koje nisu teroristi, a naftu ne kupuje Turska (kao drzava), vec neko drugi (neke druge grupacije/kompanije) koji posle naftu prodaju kako u Turskoj tako i van nje.
Tako da nema govora da Turska kupuje naftu od terorista. Jos da dodam da teroristi ne postoje jer je to samo termin novijeg datuma koji se masovno koristi, a primarno sluzi za izazivanje straha i panike.

staje neodgovoreno pitanje koje sam postavio pre nekoliko dana, ali da ponovim:

kad su Rusi doznali za "sverc nafte", da li se to dogodilo u momentu pada aviona ili pre pada aviona?


Pa dobro. Ali kome onda teroristi prodaju naftu?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:29 - pre 103 meseci
Citat:
petardel: Pa dobro. Ali kome onda teroristi prodaju naftu?


Pa nisi lepo procitao.

Ako nema terorista, onda teroristi ne mogu prodavati naftu. Neka grupacija na terenu se docepala nafte, ona tu naftu prodaje nekoj drugoj grupaciji (pod uslovom da uopste postoji prodaja nafte, mozda je slucaj izmisljen).

Bilo je sverca u Bosni za vreme rata, prodavala se nafta i sve drugo, da li su to bili teroristi, nisu, da li su radili isto sto i grupacije u Siriji, rade. Ruska prica je pateticna i ligava, ostaje sam da odgovore kad su za naftu doznali.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:34 - pre 103 meseci
18-og Novembra su Rusi skrljali 500 kamiona sa naftom, ne spominjuci druge vlasnike osim ISIL-a a 24-og Novembra su Turci omlatili Su-24...i "obznanili" prave vlasnike kamiona...
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:37 - pre 103 meseci
Citat:
vladd: 18-og Novembra su Rusi skrljali 500 kamiona sa naftom, ne spominjuci druge vlasnike osim ISIL-a a 24-og Novembra su Turci omlatili Su-24...i "obznanili" prave vlasnike kamiona...


A 28-og je padala kisa ovde u NS. AHA ! To je kljucni dokaz ! Kisa, razmislite o tome.
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:38 - pre 103 meseci
Citat:
2012: Pa nisi lepo procitao.

Ako nema terorista, onda teroristi ne mogu prodavati naftu. Neka grupacija na terenu se docepala nafte, ona tu naftu prodaje nekoj drugoj grupaciji (pod uslovom da uopste postoji prodaja nafte, mozda je slucaj izmisljen).

Bilo je sverca u Bosni za vreme rata, prodavala se nafta i sve drugo, da li su to bili teroristi, nisu, da li su radili isto sto i grupacije u Siriji, rade. Ruska prica je pateticna i ligava, ostaje sam da odgovore kad su za naftu doznali.


samo ti daj konkretan odgovor - kome isis prodaje naftu - ili kome je moguće da isis proda naftu (u kojoj državi)

a poređenje sa bosnom je smejurija - to je bila prodaja na kante

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:45 - pre 103 meseci
Citat:
petardel: samo ti daj konkretan odgovor - kome isis prodaje naftu - ili kome je moguće da isis proda naftu (u kojoj državi)

a poređenje sa bosnom je smejurija - to je bila prodaja na kante


Ako ja ne znam da li ISIS (ako uopste postoji) prodaje naftu nekome, kako da znam kome prodaje naftu.
Ali ajde da kazemo da prodaja postoji, to nikako ne znaci da prodaju mora da organizuje zvanicna vlast u Turskoj. Teritorija je nepokrivena, svasta je moguce. Mozda Rusi prodaju naftu, pa su se pobili sa konkurentima oko trzista ili oko cene.
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:49 - pre 103 meseci
Citat:
2012: Ako ja ne znam da li ISIS (ako uopste postoji) prodaje naftu nekome, kako da znam kome prodaje naftu.
Ali ajde da kazemo da prodaja postoji, to nikako ne znaci da prodaju mora da organizuje zvanicna vlast u Turskoj. Teritorija je nepokrivena, svasta je moguce. Mozda Rusi prodaju naftu, pa su se pobili sa konkurentima oko trzista ili oko cene.


nešto moraju prodati da bi došli do novca. ali samo reci šta ti misliš - šta mogu prodati i kome?
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:53 - pre 103 meseci
Ljudi, oni koriste zvanicne granicne prelaze za ulazak u Tursku... znate ona mesta, sa kucicama, u kojima sede >drzavni< sluzbenici, zaduzeni za kontrolu ljudi i robe koja ulazi u zemlju. Snimljeno iz drona i satelita, Rusi postavili video... sve sa parkinzima u blizini granice, posle prelaska u Tursku, na kojima se parkiraju cisterne - da se vozaci, valjda odmore, uspostave kontakt, prezalogaje... jer su napokon na bezbednom.

O cemu mi pricamo...

http://sputniknews.com/russia/...tion-turkey-oil-smuggling.html
http://sputniknews.com/politic...42712/turkey-nato-outpost.html
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:56 - pre 103 meseci
Citat:
petardel:
Citat:
2012: Ako ja ne znam da li ISIS (ako uopste postoji) prodaje naftu nekome, kako da znam kome prodaje naftu.
Ali ajde da kazemo da prodaja postoji, to nikako ne znaci da prodaju mora da organizuje zvanicna vlast u Turskoj. Teritorija je nepokrivena, svasta je moguce. Mozda Rusi prodaju naftu, pa su se pobili sa konkurentima oko trzista ili oko cene.


nešto moraju prodati da bi došli do novca. ali samo reci šta ti misliš - šta mogu prodati i kome?


Mogu prodati svasta i mogu prodati svakome, samo sam ubedjen da nijedna zvanicna vlada ne ucestvuje u tome jer bi bilo suvise nezgodno ako bude uhvacena u takvom delu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 20:58 - pre 103 meseci
Citat:
Otto23:
Ljudi, oni koriste zvanicne granicne prelaze za ulazak u Tursku... znate ona mesta, sa kucicama, u kojima sede >drzavni< sluzbenici, zaduzeni za kontrolu ljudi i robe koja ulazi u zemlju. Snimljeno iz drona i satelita, Rusi postavili video... sve sa parkinzima u blizini granice, posle prelaska u Tursku, na kojima se parkiraju cisterne - da se vozaci, valjda odmore, uspostave kontakt, prezalogaje... jer su napokon na bezbednom.

O cemu mi pricamo...


Posto si ti bio i video svojim ocima svi mi treba da ti verujemo na rec, a inace Rusi ne mogu napraviti laznjak koji ce poturati naivnim obozavaocima. Sad bi ti da se svi prime na rusku pricu kao na sveto pismo.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 21:00 - pre 103 meseci
^Ignore. Guru meditation imminent.


...
Ma kazem ja, kefir, jogurt i kiselo mleko...

 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 21:04 - pre 103 meseci
Citat:
2012: Mogu prodati svasta i mogu prodati svakome, samo sam ubedjen da nijedna zvanicna vlada ne ucestvuje u tome jer bi bilo suvise nezgodno ako bude uhvacena u takvom delu.


Recimo moje mišljenje je da osim nafte nemaju šta drugo da ponude. A koja je vlada u okruženju nesposobna da ne konta šverc? Jedino Irak... alii..
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 21:07 - pre 103 meseci
Citat:
Otto23: ^Ignore. Guru meditation imminent.


...
Ma kazem ja, kefir, jogurt i kiselo mleko...



Ruski model vodjenja diskusije.

Prvo procita komentar, pa kad ga komentar zatece nespremnog on povika: "IGNOR, IGNOR, NEMOJE MENI POSTAVLJATI PITANJA!!! "
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 21:09 - pre 103 meseci
drugar ja te ne stavljam na ignore al daj neke konkretne odgovore
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 21:11 - pre 103 meseci
Citat:
petardel:
Citat:
2012: Mogu prodati svasta i mogu prodati svakome, samo sam ubedjen da nijedna zvanicna vlada ne ucestvuje u tome jer bi bilo suvise nezgodno ako bude uhvacena u takvom delu.


Recimo moje mišljenje je da osim nafte nemaju šta drugo da ponude. A koja je vlada u okruženju nesposobna da ne konta šverc? Jedino Irak... alii..


Imaju umetnicka dela, ali mi ne znam da li je uopste bilo ikakve prodaje nafte. To je ruska verzija, nema pouzdanih dokaza. Sami Rusi o tome trube tek posle obaranja aviona, sto opet moze da znaci da sad zlonamerno sire pricu koja ne mora biti istinita.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 370227 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.