Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 370225 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 22:56 - pre 103 meseci
Citat:
2012: a iduce srede ulaze u posao sa naftom i cigaretama.


aj ne budi dete. pa kad su oni bili u tom poslu ti si pišo u pelene
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 23:03 - pre 103 meseci
Citat:
petardel: aj ne budi dete. pa kad su oni bili u tom poslu ti si pišo u pelene


Kamo srece da je tako, ali ja se secam Josipa Broza Tita, a da ne spominjem da sam ga video. Umalod a zaboravim, malo je falilo da i vojsku sluzim za vreme njegovog zivota.
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 23:06 - pre 103 meseci
Citat:
2012: Kamo srece da je tako, ali ja se secam Josipa Broza Tita, a da ne spominjem da sam ga video.


hehe al opet isti odgovor "aj ne budi dete. pa kad su oni bili u tom poslu ti si pišo u pelene "

mali dodatak - i svima onima još uvek visi brozova slika
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 23:11 - pre 103 meseci
Oni su vec u poslu sa naftom i cigaretama, samo im treba zastita konvoja

Nego, previse gledate situaciju kroz dolarski vizir, ubi vas Ujka Sem i njegova filozofija da su pare bog. Rusi se zanimaju besplatno, jednostavno ulazu u buducnost, racunaju da prerastu neke situacije vojno, a kasnije ce da ubiraju plodove dominacije, ako je bude.

Nego mi smesne ove vesti, kako bombarduju isil "smrtonosnim" belim fosforom..ma ajde, nego ce da ih bombarduju vestima o Staniji?

Evo citam novine i ziv nisam, Staniji propada guza na farmi...

Ne videh da se neko cimao kada je tetka NATA bacala zabranjene kluster bombe na civile Nisa, ili osiromaseni, ali ZDRAVI uranijum na jug Srbije?

Niko da kaze ni ccc...

Mogu samo da im porucim na ta prenemaganja, jbga brate, bombardovanje je, mora se...roka te sila, pa se cesi kako znas...
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 23:13 - pre 103 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dve reci: prasko prolece.
200 hiljada vojnika, pardon turista, su dosli turisticki u posetu Cehoslovackoj da prosetaju svojih par hiljada tenkica.
To su uradili da bi mogli bolje da pevaju Kumbaya, tenkovi daju bas podrsku a pucaljke pratece vokale;

Hm fino, Dimkoviću, fino. Samo to nisu dve reči, ali ništa zato, još bolje tako.

Prvo.Najpre si rekao ovo:

Citat:
Ivan Dimkovic:
Rusi su ultimativni hipiji koji su se drzali za ruke i pevali Kumbaya dok su ziveli u harmoniji sa ostalim drugovima iz varsavskog pakta. Dok su se oni tako drzali za ruke (sa po nekim tenkom tu i tamo, ali to su bili tenkovi prijateljstva, bas kao i americke bombe mira) pripuzao im se zli zapad i... inicirali sve sukobe.

, zaboravivši da kažeš da to tada nije bila Rusija, nego SSSR, u čijem je sastavu bila između ostalih i Ukrajina recimo, koja je danas pretpostavljam demokratska država. Verovatno zbog toga što ubija svoje građane, uglavnom rusofono stanovništvo. Ali ni to nije toliko bitno, u sastavu trupa Varšavskog pakta bili su i vojnici Bugarske i zamisli Poljske, Mađarske i Istočne Nemačke. Tako da si ti u stvari ovde u pravu, oni jesu živeli u harmoniji, ne samo u SSSR - u, nego i u celom istočnom bloku, jer su svoj doprinos pomenutim događajima dale i trupe ostalih zemalja. Jedino je Rumunija na čelu sa Čaušeskoum odbila da učestvuje.

Drugo.U čehoslovačku su došli na poziv lidera konzervativnog krila čehoslovačkih komunista. Dakle, pozvani su.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Kapiram ja da je tvoj svet vrlo gadan, sa iscekivanjem "konacnog sloma fasizma" i ostalih zakasnelih agit-prop gluposti iz Pravde.
Postoji i drugi svet gde ljude boli ona stvar za politicke organizacije i samo im je smesno kad vide trolove poput tebe i ostalih ruso/amero-fila kako se prze kao hepo kocke.
Jutarnja doza komedije uz kafu.

Treće.Svet na žalost jeste vrlo gadan, a dokaz tome si i ti sam, ali ti neki đavo ne da dođeš do tog uvida, bolje reći, ti si toga svestan, ali ne želiš to da priznaš. Ako svet nije gadan, zašto si pobegao u germaniju? Što se tiče fašizma, samo slep čovek ne vidi pojavu istorijskog revizionizma i povampirenja ideja koje su pre sedamdesetak godina svet uvukle u katastrofu. Ako govorimo o agit propu i glupostima iz pravde, ne znam da li misliš na ovu domaću, nešto je nema na kioscima, ili možda na Moskovsku? Kako god bilo, tvoja averzija prema Sputnjiku je manja od moje prema cnn - u. Na cnn - u nisu gluposti, nego propaganda najgore moguće vrste, gebels im nije ni do kolena, tako da što se mene tiče, za sada verujem Sputnjiku.
Taj "drugi svet" koji uživa u svom blagostanju, to može između ostalog i zbog pljačke, ekonomskog, vojnog i političkog pritiska koji se vrši na svakog ko ne želi da bude rob i da pristane na neljudske uslove za život. Primeri: Libija, Irak, Srbija, Sirija, Grčka,...
Ako hoćeš, možemo da nastavimo o tenkovima, a možemo da pređemo i na avione, recimo one koji su bili aktivni 1999 nad Srbijom, ali mi se čini da bi to bila bolna tema za tebe. Tu bi verovatno našao razloge za, nikako protiv.
Za kraj, uživaj u tekstu sa Sputnjika, naučićeš nešto.
http://rs-lat.sputniknews.com/evropa/20150821/4068208.html
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 23:39 - pre 103 meseci
Citat:
biciklista
Taj "drugi svet" koji uživa u svom blagostanju, to može između ostalog i zbog pljačke, ekonomskog, vojnog i političkog pritiska koji se vrši na svakog ko ne želi da bude rob i da pristane na neljudske uslove za život. Primeri: Libija, Irak, Srbija, Sirija, Grčka,...
Ako hoćeš, možemo da nastavimo o tenkovima, a možemo da pređemo i na avione, recimo one koji su bili aktivni 1999 nad Srbijom, ali mi se čini da bi to bila bolna tema za tebe. Tu bi verovatno našao razloge za, nikako protiv.


Grcka nikako ne pripada u istu grupu sa navedenim drzavama, ali Srbiju bi mogao da stavis na mesto Grcke.
Grcku treba da prebacis u posebnu grupu, a onda pokusaj da nadjes sta im je zajednicko, recimo, zbog cega je poceo NATO napad na svaku od navedenih drzava.

Mozemo i svaki slucaj posebno objasniti, ali prvo pokusaj da nadjes sta im je zajednicko i sta je to to sto bi moglo da izazove reakciju Engleza i Amerikanaca.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 23:42 - pre 103 meseci
Obrati mi se kad naučiš malo pravopisa i gramatike, a pre svega kad središ misli i izbaciš podstanare iz glave. Rečenice su ti konfuzne, a misaoni tok ne postoji. Kad te čitam, zaboli me glava, ne zato što se ne slažem sa onim što si rekao, već zato što to nema nikakvog smisla.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji02.12.2015. u 23:49 - pre 103 meseci
Citat:
biciklista: Obrati mi se kad naučiš malo pravopisa i gramatike, a pre svega kad središ misli i izbaciš podstanare iz glave. Rečenice su ti konfuzne, a misaoni tok ne postoji. Kad te čitam, zaboli me glava, ne zato što se ne slažem sa onim što si rekao, već zato što to nema nikakvog smisla.


Prihvatam primedbu. Uporedo radim nesto drugo, pa realno moze da se dogoditi da zvucim konfuzno. Popravio sam prosli komentar.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 00:47 - pre 103 meseci
Citat:
Ako ja ne znam da li ISIS (ako uopste postoji) prodaje naftu nekome, kako da znam kome prodaje naftu.
Ali ajde da kazemo da prodaja postoji, to nikako ne znaci da prodaju mora da organizuje zvanicna vlast u Turskoj. Teritorija je nepokrivena, svasta je moguce. Mozda Rusi prodaju naftu, pa su se pobili sa konkurentima oko trzista ili oko cene.


2012 stvarno sumljaš da trgovina naftom upšte postoji u Siriji? Razumljive su mi sumlje u načn na koji se to obavlja i koje grupe konkretno rade šta. Poricanje da takva trgovina postoji je malo previše.
Ja volim da sve dovedem u sumlju ali, nemoram da odem na Tursko-Sirijsku granicu da bih bio ubedjen da tamo prolaze cisterne sa naftom.
Čuj, nepokrivena teritorija svašta je moguće. . Pa Turska je da kažemo sredjena zemlja, NATO članica. Kako je moguće da ne zna da joj konvoji cisterna svakodnevno prelaze granicu? Pa nije kamion pustinjski skočimiš pa kroz šumark,preko brda, levo- deso i opa. Eto ga u turskoj rafineriji. Turci zbunjeni gledaju odkud tolika nafta ispred njihovih rafinerija. Pa dok tako lupaju glavu rešili da je najbolje da je prerade i prodaju. Šteta da se baci.

Smatram da knvoji verovatno idu i ka Libanu,Jordanu i Izraelu (već sam pomenu ka Rusiji takodje) ali, se oko Turske digla frka zbog aviona ili šta je već razlog sukoba Rusije i Turske.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 01:19 - pre 103 meseci
Citat:
dusanboss: 2012 stvarno sumljaš da trgovina naftom upšte postoji u Siriji? Razumljive su mi sumlje u načn na koji se to obavlja i koje grupe konkretno rade šta. Poricanje da takva trgovina postoji je malo previše.
Ja volim da sve dovedem u sumlju ali, nemoram da odem na Tursko-Sirijsku granicu da bih bio ubedjen da tamo prolaze cisterne sa naftom.
Čuj, nepokrivena teritorija svašta je moguće. :). Pa Turska je da kažemo sredjena zemlja, NATO članica. Kako je moguće da ne zna da joj konvoji cisterna svakodnevno prelaze granicu? Pa nije kamion pustinjski skočimiš pa kroz šumark,preko brda, levo- deso i opa. Eto ga u turskoj rafineriji. Turci zbunjeni gledaju odkud tolika nafta ispred njihovih rafinerija. Pa dok tako lupaju glavu rešili da je najbolje da je prerade i prodaju. Šteta da se baci.

Smatram da knvoji verovatno idu i ka Libanu,Jordanu i Izraelu (već sam pomenu ka Rusiji takodje) ali, se oko Turske digla frka zbog aviona ili šta je već razlog sukoba Rusije i Turske.


Dacu ti temu za razmisljanje, ti mozes odgovoriti kad ti je volja.

razumem ja da je prica zanimljiva i da je namerno napravljena da ostavlja jak utisak, primarno zbog toga sto prosecan/standardan konzument uglavnom nema sposobnost apstrahovanja, a jos manje sposobnost obracanje paznje na detalje.
Medjutim, ajde ti meni reci kako se nafta dobija. Nema tornjeva za busenje, nema cevovoda, nema radnika, nema naselja gde bi ziveli radnici koji rade na busotinama ili koji opsluzuju rezervare.
Mozes li a mi pokazes odakle dolazi struja (elektricno napajanje) za rezervare, busotine, radnike.

Ako Rusi zele da zaustave navodni sverc nafte zasto nisu gadjali tornjeve za vadjenje nafte vec gadjaju nekakv navodni rezervar.

Dalje, gde su radnici koji rade na busotinama i odakle su dovedeni, ipak je to kvalifikovana radna snaga/
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 01:45 - pre 103 meseci
Evo ti kvalifikovani radnik. Radi sve pršti




[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 03.12.2015. u 03:01 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 01:58 - pre 103 meseci
A sad ozbiljno.Tornjevi im ne trebaju zato što su okupirali već izbušene bunare tako da im je potrebna samo pumpa. Tako sirovu mogu da je tovare u kamione i šalju dalje ali, su oni otišli korak dalje.Koriste mobilne rafinerije a, očigledno da ima i nekih postojećih koje su preživele rat a, ima i kako ih Ameri nazivaju "small modular refineries". Valda ih ne bih gadjali da ne postoje.
Evo pa se uveri.

http://edition.cnn.com/2014/09/24/world/meast/us-airstrikes/

Inače tvoja predhodna poruka je zanimljivo napisana,upakovana,balago podcenjvački upućena ka meni. A opet formulisana tako da ne mogu da te optužim za napad. Moram da priznam da imaš talenat za to mada su tome doprinele i godine vežbanja.
Nema potrebe da se napadamo ukoliko zastupamo različite stavove. Tu priču ti potenciraš stalno zar ne ?

Naravno da ćeš ti reći da poruka nije bila usmerena protiv mene (zašta možda i postoje verovatnoća od nekih 5% tj. da sam ja pogrešno protumačio).
Kao što rekoh oseti se neka negativna atmosvera u poruci.
Na primer kad kažeš " Dacu ti temu za razmisljanje, ti mozes odgovoriti kad ti je volja." a zatim " primarno zbog toga sto prosecan/standardan konzument uglavnom nema sposobnost apstrahovanja, a jos manje sposobnost obracanje paznje na detalje."
Pomalo je nejasno.
Dali mene smatraš za tog prosečnog "konzumenta" bez sposobnosti apstrahovanja. Ili ja možda čitam medju redovima nešto čega nema?
Ne bih da odgovaram dalje dok mi ne kažeš šta si tačno mislio i na koga se to odnosilo.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 03.12.2015. u 03:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 03.12.2015. u 05:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MHC DHT

Član broj: 331431
Poruke: 14



+9 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 02:33 - pre 103 meseci
Citat:
dusanboss: Koriste mobilne rafinerije

Voleo bih da vidim tu mobilnu Rafineriju :)

Sta ona pravi ?

Mazut ?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+594 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 04:26 - pre 103 meseci
Pravi šta hoćeš. :) evo ti pa gledaj.

http://www.nogtec.com/nigeria-to-build-mobile-refineries/





Evo da dodam i imrovizovane rafinerije.
http://www.naslovi.net/2014-09...potcenila-ekstremiste/11796874

Snalaze se ljudi. Ni Afganistanci nemaju laboratorije pa opet prave dobar heroin.

Za ove kamione ne garntujem da su prava stvar ali, verujem da proces rfinisanja nafte može da se obavi i u "kućnim" uslovima,naravno uz malu produktivnost.


[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 03.12.2015. u 05:41 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MHC DHT

Član broj: 331431
Poruke: 14



+9 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 04:41 - pre 103 meseci
Marketing je cudo !

To sto ta skarabudjevina napravi , ne smes da sipas u nista, mozes samo da lozis ovde :



i nije uporedivo sa postrojenjem:



[Ovu poruku je menjao MHC DHT dana 03.12.2015. u 05:55 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 06:29 - pre 103 meseci
a malo i o medijima

 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 08:24 - pre 103 meseci
Petardel, b92 je ispostava cie, a imajući u vidu stanje u ovoj zemlji, nije čudno što im niko ništa ne može.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3950



+9460 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 09:10 - pre 103 meseci
Put nafte


pre


sada
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 09:50 - pre 103 meseci
Citat:
Ni Afganistanci nemaju laboratorije pa opet prave dobar heroin.

Jesi probao (kad znaš da je "dobar")?
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji03.12.2015. u 12:13 - pre 103 meseci
@Branko tod

Ma jok, to su sve Rusi izmislili :). A i ako postoji koja cisternica, ona prevozi cuveni "tecni kamen iz Palmire", dobijen specijalnim procesom (patentiranim od lika koji je vidjen na relaciji Skoplje-Brighton).
Meni se cini, da ipak prevoze kefir, jogurt i kiselo mleko... mislim, moraju tako, jer idu preko zvanicnih Turskih granicnih prelaza... a ovi im to "ne bi dozvolili" - jer se "bore" protiv ISIS-a i deo su NATO-a.





[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 03.12.2015. u 13:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 370225 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.