Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 17654 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 14:56 - pre 235 meseci
Promena pozadine u Linuxu se radi isto kao i u Windowsu. I isto je toliko teska.

Sundance: pa sto mene ne zovnu za Slack, ja ga instaliram i namestim za par sati :)
Znaci sve sto ti treba: firewall, X, sb, printer, skener, pacov, samba, web/mail server ...

[Ovu poruku je menjao flylord dana 17.01.2005. u 16:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 14:59 - pre 235 meseci
Citat:
tdjokic:

Distrowatch ima dnevno oko 60.000 poseta.


A sta to pokazuje? Pa verujem da ES ima priblizno toliko poseta dnevno, pa na ESu se pojavi samo 2000 poruka dnevno... Lovedelux onaj nas dating sajt verujem da ima duplo toliko poseta dnevno...

Mislim, sta si hteo reci sa tim?
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:00 - pre 235 meseci
@flajko:

A koliko ti je trebalo vremena da sve to naučiš, ili si i ti vunderkind
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:02 - pre 235 meseci
Citat:
Zato da ne bi izbacivali novu verziju na svako 2-3 nedelje?


Zato sto MS nisu gomila kauboja koji izdaju stvari ad-hoc - vec za svaki novi release ozbiljnog softvera je neophodno uposliti ogroman Q&A tim koji ce da uradi stress testove po nimalo jednostavnim procedurama.

Kada bi tako maltretirali Q&A svake nedelje, verovatno bi upali u zacaran krug iz koga nikad ne bi izasli - "promenio sam liniju koda - Q&A - Q&A kaze da si skrljao nesto drugo - ajd iznova... clickety click"

Linux kauboji sebi mogu da priuste taj luksuz - vecina njih i ne zna sta je Q&A vec svako izbacuje "verziju 0.4.1.0000112a+" kad mu dune, pa onda ljudi koji to koriste moraju da pisu doktorske teze da pohvataju koja komponenta sa kojom radi, a sa kojom ne i kada.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:03 - pre 235 meseci
Ma to me moja baka naucila kad sam bio mali
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:05 - pre 235 meseci
A i šta bi drugo rek'o?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:07 - pre 235 meseci
"Sta mene boli djon" sto je ovo sa tim flagovima a ono nije a moze da bude, a uskoro nece biti?
Ja sam morao da skinem 22MB od kojih je 11 bullshit. Ti meni kazi zasto?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:07 - pre 235 meseci
Citat:
Ovdje ne pričamo o tebi. Ako nisi znao tržište se najvećim dijelom sastoji od prosjeka.

A kad ja kao prosjecan korisnik iznesem svoja iskustva, dobijem po nosu: "Ti nisi ciljna grupa!" Pa, ko vam je onda ciljna grupa?

Citat:
Mislim, sta si hteo reci sa tim?
= Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu. Osim toga, na Distrowatchu nema tema kao: "Da li znate zasto prdimo?" kao na ES-u, ES ima mnogo raznovrsnije teme, tako da se to tesko poredi, ali nema veze.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 17.01.2005. u 16:10 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:09 - pre 235 meseci
Citat:

A kad ja kao prosjecan korisnik iznesem svoja iskustva, dobijem po nosu: "Ti nisi ciljna grupa!" Pa, ko vam je onda ciljna grupa?


Ocigledno 95% desktop PC trzista i sve veci deo server trzista :-)))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:10 - pre 235 meseci
Citat:
Nedeljko:- Linux zauzima vremenom sve veći (mada još uvek ne veliki) deo tržišta.


To je više rezultat rasta tržišta PC-a, a manje nekog kvantnog skoka u kvaliteti. Do 2010 će se po predviđanjima tržište PC-a udvostručiti. Svi rastu u brojevima, samo što će neki imati malo duže imati market share +-1-2%

Citat:
- Ima tu šta vlja (i šta ne valja), kao što ima i šta valja (i šta ne valja) kod MS-ovih rešenja, kao i razloga da ljudi nastave da ih koriste.


Poanta je da ima više onoga što ne valja pod linuxom nego onoga što ne valja pod windozima

Citat:
- Prevedi mi reč zealot. Osećam da si i tu nešto lupio.


Osoba koje je pročitala Menthor-ov hacker's manifesto, napisala hello world u C-u, napalila se na transparentne terminale, nabrijavala se malo na newsima i inim okupljalištima linux advokata (slashdot, newsforge, tuxme..) i misli da je popila svu pamet svijeta i da sve što postoji na linuxu ne postoji na win, Microsoft pise kao Micro$oft, win korisnike naziva lamerima, na kompu ima isprintanu naljepnicu tux-a i zalijepljenu na kučište, u školi pod satovima u dosadi crtkara debian znak, zbog kronične degenerativne asocijalnosti mašta o prelijepoj linux 'akerici koju će podučiti svim tajnama cyber....space-a :) etc.

Između ostalog, linux zealot je i onaj koji s predrasudama pristupa svemu što je MS ikad napravio, ili što je namijenjeno za windows. I da, misli da je neetički koristiti proprietary softver. Treba ovome Stallmanu malo pokazati u što je RCE danas evoluirao, hehehe.

Citat:
- Linux danas zauzima MNOOOGO veći procenat tržišta (mada ne veliki) nego '96.


Koliko veći? Gdje su konačno sve te "činjenice"? :)

Citat:
- I onda i danas ima ljudi koji ne kenjaju i uvel 'e ih biti.


Više s linux, a manje sa win strane. zealotizam je poprimio razmjere globalne kuge. Nakon Stallmana sintagme poput interOS tolerancija više ništa ne znače :/

Citat:
- Prevedi mi reč marketshare, pa da ti kažem šta si tu izlupetao.


Tržišni udio. broj računala na linuxu/broj ukupnih računala. S tim da treba obratiti pažnju na činjenicu dobar dio njih koji imaju linux ima i windoze, i da broj registiranih korisnika i na jednoj i na drugoj strani je puno manji od stvarne brojke, mada će većina linux zealota ponosno istaknuti svoj linux counter broj, dok zbog piratstva na win takvo nešto ne dolazi u obzir.

Citat:
- Kod ne piše ko stigne, već razvojem rukovodi Linus Torvalds.


Možda on rukovodi, ali oni koji ga pišu rade to koliko stignu. Nemoj mi reći samo da za to primaju još i plaću?

Citat:
KDE ne razvija ko stigne, već zaseban tim programera itd.


I KDE-ovci da žive isključivo od razvijanja KDE-a, a ne da im je to kao hobi? Zanimljivo.. Molio bih te ovakve tvrdnje potvrdiš linkovima

Citat:
To što neko može da prjavi bug koji je otkrio i ponudi zakrpu za njega ne znači da će ista ta zakrpa ući u sledeću verziju jezgra.


A tona ih uđe. Pogledaj koliki su changelog-ovi između različitih RC-a kernela na kernel.org samo. Ogromni!

Citat:
- Toliko ljudi koristi Linux na toliko kombinacija hardvera koje Linux naravno ne podržava.


A puno više ljudi koristi Windows na puno više kombinacija hardvera koje ovaj podržava.

Citat:
- User frendly = 0 na Windowsu XP u poređenju sa MacOS X-om, pa ga toliki ljudi koriste.


Specifičan OS za specifičan hardver - pa naravno da će biti puno više user friendly kad ga dobivaš predinstaliran na PPC hardver već podešenog!!!!!! Nema tu opskurnih third-party drivera, ali to je cijena usability-a.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:10 - pre 235 meseci
Citat:
VRider: "Sta mene boli djon" sto je ovo sa tim flagovima a ono nije a moze da bude, a uskoro nece biti?
Ja sam morao da skinem 22MB od kojih je 11 bullshit. Ti meni kazi zasto?


Skidao si 11mb vise da ti se nebi pojavljivali razni buffer overflow-ovi, da ti radi i na tvom hardveru, da ti radi stabilno i da ne puca, da ti ne brljavi po memoriji i racunaru... Eto zato si skinuo 50% vise...

 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:13 - pre 235 meseci
Citat:
'96 je linux imao isti procenat trzista kao i danas, a i onda a i danas isto svi kenjaju


Uz projekte kao sto je Palladium nevidim neki napredak na trzistu niti u dogledno vrijeme.
http://www.akamarketing.com/palladium-project.html
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:14 - pre 235 meseci
Ha, novi pacijent

Ko će da ga preuzme?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:19 - pre 235 meseci
Evo jednog podatka, sa Start-ne strane ES-a: "Jučerašnje posete: 29565". Znaci 50% od one na Distrowatchu. Ako od toga odbijemo one posete u kojima korisnici traze nacin da skinu Cecin novogodisnji koncert i slicne popularne stvari, ispada da Distrowatch ipak ima nesto vise posetilaca koji se interesuju skoro iskljucivo za Linux.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:23 - pre 235 meseci
Citat:
flylord: pa sto mene ne zovnu za Slack, ja ga instaliram i namestim za par sati


No tnx. Sad imam napisane skripte koje za nekoliko minuta iskopiraju conf datoteke i instaliraju tih par drivera.

Citat:
"Sta mene boli djon" sto je ovo sa tim flagovima a ono nije a moze da bude, a uskoro nece biti?Ja sam morao da skinem 22MB od kojih je 11 bullshit. Ti meni kazi zasto?


Gle honey, što misliš zašto je Windows Server 2003 bio imun na većinu onih RPC-style napada? Zato jer je imao /GS. Štoviše, dotični je sad implicitan u MS-ovim kompajlerima.

Ako ti je sigurnost bullshit slobodno koristi linux. Većini ljudi nije.

Citat:
anrxc: Uz projekte kao sto je Palladium nevidim neki napredak na trzistu niti u dogledno vrijeme.


Prije se zvao Palladium sad se zove NGSCB (Next-Generation Secure Computing Base). NGSCB nikad nije u potpunosti zaživio zato jer MS-ovi partneri i ISV nisu prepisali svoj kod kroz novi API. Na Longhornu će biti malo drugačije, hehehe.

Zašto se linux zealoti boje trustworthy computing-a? Što više neće biti u mogućnosti klonirati tuđe ideje/rješenja?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:24 - pre 235 meseci
@tdjokic:

Ako ES ima 10,000 poseta vezanih za linux DNEVNO, sajt kao sto je distrowatch bi trebao da ima najmanje 500,000 ...

Ako sajt poput distrowatch-a ima samo 50% vise poseta dnevno od nekog tamo SRPSKOG elitesecurityja, ili nekog ES-a u Moldaviji, sta nam to govori? To govori da ljude zabole za linux bas...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:28 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: linux zealot je i onaj koji s predrasudama pristupa svemu što je MS ikad napravio, ili što je namijenjeno za windows.


Zamenis linux sa ms i obrnuto i vidi... odjednom se prica o tebi.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:41 - pre 235 meseci
Dobro de, kolega Sundance ponekad prima k srcu kad počnete da pljujete po Windozi, verujem da mu je Axez noćna mora, ali dobro, ta faza kraje vrlo kratko, posle će mu biti svejedno šta lupate, jer će znati da niste u pravu.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 15:50 - pre 235 meseci
Citat:
caiser: Zamenis linux sa ms i obrnuto i vidi... odjednom se prica o tebi.


Za razliku od linux zealota, ja aktivno koristim i jedan i drugi OS. Samo ne surfam baš previše iz linuxa. Previše rupa ;)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu17.01.2005. u 16:02 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Za razliku od linux zealota, ja aktivno koristim i jedan i drugi OS. Samo ne surfam baš previše iz linuxa. Previše rupa ;)


Hehehe, nije ti neki argument. Svi oni imaju i WIndows na drugoj particiji, samo ne surfuju iz njega da bi izgledali "cool". Doduše, ima ih koji i surfuju iz Windowsa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 17654 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.